McBerny komentáře u knih
Vcelku zajímavá kniha, kterou však degraduje přihlouplý epilog a hlavně nepříjemný blahosklonný tón autora.
Soudě podle této knihy téměř za polovinou objevů v medicíně stojí afroameričané a ženy. U této levicově ladění edice se však nic jiného ani čekat nedá. Dokonce už je k dispozici i Kniha LGBT, svět páchá asistovanou sebevraždu.
Bohužel i do knihy, jejíž doménou by měla být relativita a kvantová mechanika dokázal autor nacpat aktivistické žvásty na téma feminismu a Me too. Kdy už tahle směšná doba konečně skončí?!
Aneb jak se traktorista parodickým hrdinou akčních filmů stal.
Velmi čtivé dějiny Ruska přes rušivé a ve většině úplně zbytečně až přihlouplé poznámky překladatele. Zajímavá je poslední kapitola, kde je ještě Putin vykreslován vyváženě ve všech svých dobrých i špatných stránkách. To je v dnešní směšné době skoro trestné.
Zatím nejslabší díl z tématické řady, kterému bych vytknul hlavně dva nedostatky. Za pravé špatně skrývaný pragocentrismus a za druhé úplné chybění jakékoliv zmínky o nukleární medicíně, resp. t.č. nejmodernější zobrazovací metodě PET/CT už jen z toho důvodu, že Čech prof. Jan Pacák se významně podílel na objevu fluordeoxyglukózy, bez které se současná diagnostika onkologická vůbec neobejde.
Nádherná kniha plná příjemné nostalgie, sálá z ní láska k vlasti a zvláště k Vltavě samotné. Doporučuji všem, kdo ještě znají a chápou význam pojmu vlastenectví.
Další z poměrně zajímavých knížek, které degraduje dnes téměř povinný příklon k neoliberálnímu progresivismu, viz zvláště kapitola Inkluze v F1.
Šokující odhalení-knihu napsal Borat a původně se měla jmenovat Ájláfjúesej.
Netušil jsem, kolik „úžasných světoznámých klasických děl“ napsaly ženy, zvláště pak ženy jiné barvy pleti než bílé. Levicově konjunkturální neoliberálnímu progresivismu poplatná kniha, nic víc, nic míň.
Málokdy vídané skloubení encyklopedických znalostí dané doby s čtivostí textu.
Nádherně zpracovaná encyklopedie, jedna z nejlepších, co jsem kdy četl.
Velmi nevyvážená kniha, první část Otomara Dvořáka velmi precizně shrnuje znalosti o životě knížete Václava, druhá část Josefa Snětivého je nudná, prokládaná blahosklonně přihlouplými osobními názory na různé historické situace.
Téměř čtyřicet let se zabývám dobou husitskou, myslím, že docela důkladně. Proto jsem si nejdříve pro orientaci přečetl kapitolu o husitech na Slovensku a ta mě velmi zaskočila-tolik hloupostí, nepřesností, zavádějících úvah a dokonce negativních emocí bych při úrovni vzdělání autora opravdu nečekal. Pak už nemělo smysl číst dál, protože se nelze spolehnout na korektnost jakéhokoliv údaje v dalších kapitolách. Doufám, že právo pan Š. dělá na mnohem vyšší úrovni a měl by u něj radši zůstat a historii (např. v případě husitství) nechat profesionálům jako je Čornej, Šmahel a další.
Při zběžném pohledu na další kapitoly se jako červená nit vinou textem věty typu: podle tradiční interpretace je to tak a tak….,ale já si myslím, že…. Vševědoucí autor háže perly sviním, toť motto téhle slátaniny.
Nepochybně úctyhodné znalosti autora degraduje forma tohoto díla-nekonečně dlouhá větvící se souvětí, neustálé vsuvky a odkazy v nich, archaický slovosled-to vše mající zřejmě vzbuzovat údiv nad jeho dokonalým klasickým vzděláním básníka.Chvílemi se kniha z těchto důvodů nedá číst a irituje do té míry, že máte chuť odložit ji jednou provždy.
Na jedné straně nepochybná arogance, sebestřednost, megalomanie, všeználkovství a spasitelský komplex nikým nevoleného miliardáře, na druhé pochybná nenávistná aktivistická motivace ultralevicového progresivistického autora-tak si, dámy a pánové, vyberte.
Ostuda nakladatelství i edice, zřejmě ústupek genderovým kvotám.
Zajímavém, nikolav však neznámé informace, knihu dost degraduje až iracionální protiruská nenávist, která je však u Poláků celkem běžná a snad i pochopitelná. Ovšem obvinit z chování SS na polském území Rusko, to je dost silné kafe i pro mě.
Nádherně nostalgické a zároveň inspirující čtení pro člověka maturujícího uprostřed 80. let 20. století. Nebýt IV.dílu (Jiří Holý) s pochybnou adorací průměrných (Havel) až podprůměrných (Hutka) „umělců, zasloužila by si kniha bezesporu pět hvězd.