Meda77 Meda77 komentáře u knih

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Kniha je psána stylově dobře a lineárně a to hlavně díky krátkým kapitolám, ale to je asi tak všechno. Napětí nebo zábava naprosto nulová. Pokud tedy nehledáte napětí mezi navzájem se osahávajicími se dvěmi sekvencemi DNA a nebo tulícími se chromozomi. Kniha působí více jako manuál biochemie a biologie než jako zábavná literatura. A cesta přes magii jakou se dostal hlavní hrdina k vrahovi je leda tak k smíchu, jenže ke smíchu tu opravdu nic není, téma dětské pedofilie v kombinaci s nudnou dějovou linkou vede tak max k frustraci. Kniha v beletrii mimo mísu a čtenářům hledajícím krimi zábavu naprosto nedoporučuji. 2starsy za styl psaní jsou až moc.

13.05.2022 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Takže v rychlosti. Na přebalu knihy opět thriller, což je opět blbost. Kniha je dramatický román s kriminální zápletkou a z poloviny by se dal zařadit i do červené knihovny. Čtení spíše pro dámské publikum, ale zkousnou to i chlapíci. Děj knihy celkem lineární bez velkých nesmyslů. Největším mínusem jsou neustále se opakující věty se stejným sdělením, ty mě vážně lezly na nervy. Jinak se kniha drží v solidním průměru, poctivé 3starsy.Na lepší hodnocení je na trhu více knih s podobnou tématikou. Lepší průměr.

10.05.2022 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Jestli hledáte zábavu a napětí při pěkném detektivním příběhu tak tuhle knihu radši odložte. Neuvěřitelně nudná a po celou délku vyčerpávající četba, která mi připomíná spíše blábol, protože po celou dobu je to jen samé bla bla bla bla. Postavy jsou naprosto pitomé a úplně zbytečné v celém příběhu. Kniha úplně postrádá napětí a dynamický děj. Více napětí zažijete v březnu při podávání daňového přiznání. Dvě starsy jsou pouze za vcelku ucházející sloh a styl psaní, jinak je to jedna z nejhorších knih, které se mi zase poštěstilo najít. Je mnoho průměrných autorů, kteří jsou mnohem lepší. Od tohoto autora už ani řádku. Nedoporučuji.

07.05.2022 2 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Postapo, která nepřináší nic nového. Ani zamyšlení, ani děj. Po většinu z 500set stran převládá jen psaní a psaní a psaní apsaní. Postavy nemají žádný charakter, příběh nemá napětí ani dynamiku. PROSTĚ NUDA JAK VOPRUZ. Na napsání 500set stran příběhu v uzavřeném prostředí musí mít autor opravdu zkušenost a ne malou, protože to není vůbec jednoduché. Tady tu zkušenost nevidím, ani být nemůže, autor má za sebou pouze tuto trilogii a Síle. Na trhu je spousta lepších titulů. Do pokračování se rozhodně pouštět nebudu, díky stylu psaní mě vlastně ani nezajímá co bylo a nebo bude. Za mě velmi slabý průměr.

09.04.2022 2 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Krimi příběh, který by fungoval kdyby byl lépe zpracovaný. Nesmrtelný policista, který má do poldy tak daleko jako žába k řidičáku, nesmysly jako ležící pistole v přihrádce auta, které "polda" zanechává všude možně postávat, vážně? A to jako služební zbraň? Pana autora přemohl kvalitní francouzský matroš. Návaznost dění v knize je tak uveřitelná, že vám z toho budou hrůzou přebíhat červené krvinky k bílým. Uvěřitelnost a napětí si kniha rozhodně neudrží. Je mnoho kvalitnějších románů Morrell, Forsyth, Silva, Prescott a hromada dalších autorů, kteří se snaží udržet realitu v příběhu. Toto dílo je jen slabý průměr.Maximum 3starsy a to ještě při zavřených očích a srolovaných ponožkách.

03.04.2022 3 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Kniha je zdlouhavá, přesně jak píší uživatelé přede mnou. Ačkoliv takové natahováky nemusím nečetlo se to vůbec špatně. Thriller na přebalu knihy je opět nesmysl. Kniha je detektivní krimi, které místy dost připomíná spíše kompletaci vyšetřovacího spisu. Samotná zápletka i děj knihy by mohla fungovat, ovšem překombinovanost děje vytváří spíš úsměv než napětí. Autor se tak strašně snaží šokovat odhalením až to spíš působí jako, že si prvňáček vymýšlí proč byl za školou. Shrnuto, na konci knihy prostě máte pocit, že příběh by byl tak nereálný a těžko proveditelný, že byste ho spíš zařadily do fantasy a nebo měl autor hold dobrý "matroš". Nápad vcelku dobrý, provedení průměrné. Takže nic víc než poctivý průměr.

29.03.2022 3 z 5

Akční volné pokračování prvního dílu. Trošku uspěchaný konec, ale jinak standardní kvalita v žánru beletrie. Pro zábavu a napětí bez zbytečného hloubání super oddechovka. Standardní 4starsy.

25.03.2022 4 z 5

Poutník z Mohameda Poutník z Mohameda Leoš Kyša

Klasický Kotleta, akce a řezničinka celou dobu. Oddechová zábavná akční beletrie. Nehledat v ní nic víc, k tomu není kniha ani určena. Poctivé 4 za kousek, který funguje jak má.

23.03.2022 4 z 5

Manžel Manžel Dean Koontz

Kniha není ani tak thriller, jako spíš napínavé krimi. Psána je celkem pěknou formou a děj se odvíjí plynule, bez nějakého zbytečného motání. Dokáže si udržet pozornost i napětí. Jediná věc, která je v knize totálně blbost je popisování krás okolní krajiny ve vyhrocených situacích, je nepředstavitelné si všímat třpitících se hvězd a svítícího měsíce, když vás někdo dloube do nosu pistolí s tlumičem a šušínky vám zrovna vytahovat nechce. Tady je autor tedy zcela mimo mísu. To neustálé popisování rostlin a stromů vlnících se ve větru mě lezlo trochu na nervy, ale jinak je kniha lehce nadprůměrné krimi. Ztráta času to nebyla. Lehce nad 3starsy.

13.03.2022 3 z 5

Je těžké být bohem Je těžké být bohem Arkadij Strugackij

Předem je nutné říct, že kniha není ani scifi, fantasy nebo vůbec nějakým vědeckofantastickým příběhem. Kniha je utopickým vyjádřením komunistické ideje v tehdejším Sovětském svazu. Pokud by obsah autoři nezasadili do příběhu doby středověké, režim by jim další psaní povolil až v gulagu. Každopádně v zábavné beletrii v kategorii scifi nemá kniha dnes svoje místo. Co se týče příběhu žádný nehledejte, postavy se jednoduše v knize objeví a je to, nemají žádný charakter a ani vám na nich nezáleží, děj v knize je nejen nudný, ale vlastně není skoro žádný. Depresi máme již v televizi, takže ji nepotřebuji ještě číst. Jako skrytá kritika režimu dobré, ale jako kniha naprosto o ničem. Nebaví, frustrující myšlenky autorů a absence čehokoliv v knize. Nedoporučuji a vyhněte se tomuto blábolu.

05.03.2022 1 z 5

Dům zarostlý vínem Dům zarostlý vínem Ewa Nowacka

Průměrná prázdninové dobrodrůžo pro mládež, ovšem tak let 90tych, dnes už by nikoho četba neudržela. Průměr i ve své době.

Hlava rezatá, noha strakatá Hlava rezatá, noha strakatá Věra Provazníková

Sbírečka pohádek k předčítání pro drobotinu. Psáno stylově a s obrázky. Standardní průměrovka v pohádkové četbě.

Kluk z hájovny Kluk z hájovny Stanislav Timofejevič Romanovskij

Méně známá kniha ruského autora z let 90tých. Ničím vyčnívající ani zajímavá. Takový průměr své doby pro mládež.

04.03.2022 2 z 5

Čertův mlýn Čertův mlýn Ludvík Středa

Sbírka 7 krátkých pohádek na předčítání nejmenším.

Hodiny s kukačkou Hodiny s kukačkou Sofja Prokofjeva

Vyloženě četba pro ty maličké, autorka ruská, takže i styl pohádek je v duchu ruských tradic.

Ptačí vodopády Ptačí vodopády Wilbur Smith

Jedna z nejsilnějších Wilburovek, autor v plné síle a kniha taky. Bez poznámek a komentářů skvělá záležitost. Plný počet.

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Velmi známá verneovka, která nijak nevybočuje z autorových kvalit, takže skvělé čtení pro mládež, ale i pro vzpomínky.

04.03.2022 4 z 5

Čtyři tankisté a pes - 2. díl Čtyři tankisté a pes - 2. díl Janusz Przymanowski

Pokračování prvního dílu opět skvělé, nutno spolknout oba skvosty.

Čtyři tankisté a pes 1. Čtyři tankisté a pes 1. Janusz Przymanowski

Nezapomenutelný příběh polské tankové posádky a německého ovčáka i po 30letech si ho člověk vybavuje, což se u většiny autorů říct nedá. Skvělý počin od polského autora.

04.03.2022 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Netřeba představovat, v mládí povinná četba, kterou všichni četli rádi a nepovinně. Skvělý příběh od Twaina.

04.03.2022 4 z 5