mia.com mia.com komentáře u knih

Cinder Cinder Marissa Meyer

Kdysi jsem knihu odložila a teď přišel správný čas k návratu díky čtenářské výzvě. Nelituji, určitě se vrhnu na celou sérii. Děj rychle utíkal, některé věci byly překvapivé a některé jsem čekala. Líbilo se mi i to lehoučké propojení s pohádkou:)

06.01.2020 4 z 5

Kouzelný slabikář Kouzelný slabikář Jan Vladislav

Knížka mi přišla jako dárek k nákupu a využila jsem jí do výzvy. Sama bych ji nikdy nekoupila, protože hádanky se mi teda moc nelíbily a hlavně ilustrace mě vyloženě odpuzují.

01.01.2020 1 z 5

Asterix V-VIII Asterix V-VIII René Goscinny

Asterixe miluju od mala, takže teď v dospělosti bylo načase pořídit i komixy. Jsou opravdu krásné, miluju styl kreseb. A příběhy jsou fajn, dobré vtípky a rychle to ubíhá.

20.12.2019 5 z 5

Typologie volů: výběr z mužských exemplářů od A do Z Typologie volů: výběr z mužských exemplářů od A do Z Hana Kašáková

Hodilo by se do anotace napsat, ze ruzne typy volu jsou formulovany v povidkach. Za kazdou je pak obecne shrnuti s zenskym ekvivalentem. Jinak povidky rychle ubihaji, kazda ma jiny styl, takze je to celkem pestre. Par "volu" jsem poznala, ale diky bohu (klepy klepy klep) jsem na tom jeste dobre :D

12.11.2019 4 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Super zakončení série, která byla celá opravdu povedená a jsem ráda, že jsem na ni narazila. V tomto díle mě nejvíc bavil dobrodružný cestovatelský začátek a konec byl krásně vymyšlený. Mohli by natočit film :D

21.09.2019 4 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Zase fajn dobrodružství, hezky to odsýpalo. Líbí se mi, že vyšly najevo další informace, které do sebe hezky zapadají. Chvílemi mi sice trochu lezlo krkem, jak je Morfeus asi 5 minut hodný kluk a pak zase hajzl a furt dokola. Konec byl ale velmi zajímavý, takže se těším na závěrečný díl.

11.09.2019 4 z 5

Slepý bankéř Slepý bankéř Steven Moffat

Opět krásné kresby, rychle se to čte, ale myslím, že kdybych neznala seriál, ztrácela bych se a dost věcí nechápala.

01.09.2019 3 z 5

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Další fajn dobrodružství, tentokrát cestování do Connerových povídek. A hurá na závěrečný díl. :)

08.07.2019 4 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Tento díl byl taky bezvadný, plný dobrodružství, napětí a zvratů. Ačkoliv jsem hned na začátku věděla, jak se asi ta věc s maskovaným mužem vyřeší. A moc mě pak bavilo cestování do známých literárních děl, bylo to pěkné oživení. Samozřejmě byl konec opět napínavý, takže se zase hned vrhám na další díl.

03.07.2019 4 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Zase hezky dobrodružné, fajn zápletky a celá knížka rychle utíkala. Konec samozřejmě napínavější být nemohl, ale stejně si myslím, že se to vysvětlí jinak, než to vypadá. :) Každopádně se vrhám na další díl, ihned :D
P.S. prosím všechny, kdo ve svých komentářích píšou spoilery, aby na ně UPOZORNILI. Mě to třeba zkazilo závěr knihy...

28.06.2019 5 z 5

PinkMuffin@BerryBlue – Předmět: Zatoulaný e-mail PinkMuffin@BerryBlue – Předmět: Zatoulaný e-mail Hortense Ullrich

Opravdu šílená kniha, ale bavila. Oba autoři jsou mí oblíbení :)

02.06.2019 4 z 5

Čtyři a půl kamaráda a špion v sukních Čtyři a půl kamaráda a špion v sukních Joachim Friedrich

Další vtipné dobrodružství mých oblíbených dětských hrdinů :)

29.05.2019 4 z 5

Čtyři a půl kamaráda a podivná loupež Čtyři a půl kamaráda a podivná loupež Joachim Friedrich

Další vtipné dobrodružství mých oblíbených dětských hrdinů :)

27.05.2019 4 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

Opět jedna z těch nudnějších, ve které mi chyběl fantasy prvek. A opět bylo nezbytné přeskakovat ty sáhodlouhé myšlenkové pochody a popisky. Příběh samozřejmě sladká pohádka,kde klasicky hned víte, s kým hlavní hrdinka skončí. A jak tu bylo zmíněno, to darování kavárny mi přišlo až moc přehnané.

24.05.2019 2 z 5

Čtyři a půl kamaráda – EXTRA – Zachraňte buřt! Čtyři a půl kamaráda – EXTRA – Zachraňte buřt! Joachim Friedrich

Tentokrát příběh Sedmikráska o tom, co zažil, než potkal Ferdu a ostatní. Bez Kallovy detektivní kanceláře to ale nebylo ončo.

22.05.2019 3 z 5

Čtyři a půl kamaráda a štěkající třída Čtyři a půl kamaráda a štěkající třída Joachim Friedrich

Další bezva dobrodružství mých oblíbených dětských hrdinů, tentokrát vyprávěné psíkem Sedmikráskem :)

21.05.2019 4 z 5

Čtyři a půl kamaráda a matikářovy plavky Čtyři a půl kamaráda a matikářovy plavky Joachim Friedrich

Další bezva dobrodružství mých oblíbených dětských hrdinů :)

14.05.2019 4 z 5

Čtyři a půl kamaráda a stopa zapomenuté ponožky Čtyři a půl kamaráda a stopa zapomenuté ponožky Joachim Friedrich

Další bezvadný příběh mých oblíbených dětských hrdinů :)

11.05.2019 5 z 5

Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Jana LeBlanc

Knihu jsem objevila náhodou v letáku, líbila se mi obálka a téma, které se mi navíc hodilo do čtenářské výzvy, zjistila jsem, že je v knihovně a bylo to :) Jelikož jsem žila v USA jako aupair, prostě jsem si takovou knihu musela přečíst. Je velmi čtivá, autorka má zajímavé postřehy (btw. s pevnou sprchovou hlavicí jsem taky bojovala) a při čtení jsem zažívala znovu ty pocity, kdy jsem přijela do USA a na vše jsem hleděla jak ve snu. Díky za tento nostalgický návrat :) Ovšem kniha mě opět utvrdila v mém názoru na amíky, že jsou, slušně řečeno, blázni. :D

07.04.2019 4 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Z potterovek patří tahle do top 4 spolu s Darcym, není přání jako přání a kde je ta holka, protože se mi tam líbí ten lehký závan nadpřirozena. Samozřejmostí je pro mě přeskakování sáhodlouhých myšlenkových pochodů. Jinak se mi zápletka líbila, ale konec mohl být opět trochu propracovanější a delší na úkor těch nudných myšlenkových pochodů.

03.04.2019 3 z 5