_Michelle_ _Michelle_ komentáře u knih

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Pěkný romantický příběh, ve kterém na vás nečeká žádné nepříjemné překvapení.

04.05.2021 3 z 5

Lásky mezi kapkami deště Lásky mezi kapkami deště Jan Otčenášek

Čtivá kniha o těžkých časech drobného živnostníka a o dospívání jeho dětí, které mají společné snad jen příjmení. Byl to smutný příběh, na který budu určitě ještě nějakou dobu myslet. Doufala jsem v jiný závěr, a to zejména pro Kajdu, kterého jsem si oblíbila nejvíce. I tak mohu knihu doporučit.

23.04.2021 4 z 5

Štěně k Vánocům Štěně k Vánocům Megan Rix

V rámci daného žánru se jedná o velice povedenou knihu. Naprosto splnila má očekávání. Čtení bylo příjemné. Nenudila jsem se a jako bonus vím pár dalších informací o průběhu výcviku asistenčních psů. Knížku mohu doporučit všem milovníkům huňatých čtyřnohých štěkavých kámošů.

18.04.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Smutná historie jedné rodiny. Dobře vystavěný a velice čtivý příběh, na jehož rozuzlení jsem byla moc zvědavá. Knihu mohu doporučit.

10.04.2021 4 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Tato kniha pro mne byla obrovským zklamáním. Vím jistě, že se k ní už nevrátím. Obsah byl mimořádně divný. Měl to být pravděpodobně filozofický počin na vysoké intelektuální úrovni, ale dle mého názoru se to těžce nepovedlo. Cílem tedy bylo asi povznést duši a rozjímat nad detaily. Já se však dost nudila a postrádala alespoň střípky kloudného děje. Myšlenkové pochody hlavních postav nebyly uvěřitelné. Příště prostě budu obezřetnější, než si pořídím knihu na základě pozitivní recenze nahrané na youtube.

02.04.2021 1 z 5

Poprvé mámou - Základy péče o dítě Poprvé mámou - Základy péče o dítě Olivia Toja

Kniha bohužel vůbec nesplnila má očekávání. Nedověděla jsem se žádné nové informace související s mateřstvím, ani nové úhly pohledu na řešení nejrůznějších situací, do kterých se matky dostávají. Po přečtení knížky mi vlastně ani není jasné, komu je tato věc určena, resp. kdo je cílová skupina. Zřejmé není ani to, zda je vhodné knihu číst v těhotenství, či až po porodu. Jedná se totiž o jakýsi shluk velice obecně pojatých témat vážících se k roli matky malého dítěte. Za mě jde o dobře oblečenou informační bídu. Kniha má pěknou obálku, zdařilé ilustrace uvozující jednotlivé kapitoly, vhodný typ písma a barevných variací, přehledné členění do odstavců, ale obsah veškerý žádný. Obsahem jsou totiž jen obecná sdělení, která mě osobně nepřinesla nic. Možná velice mladinká prvorodička by v této knize nějaký ten přínos najít mohla, jelikož je sepsána čtivě. Dle mého názoru neměla být tato věc vydávána jako kniha, ale obsah měl být šířen spíše kupříkladu prostřednictvím blogu. Snad budu mít příště v rámci nákupů knih na internetu šťastnější ruku, anebo se stane zázrak, otevřou se opět kamenné prodejny a výběr knih bude zase jistější a příjemnější.

27.03.2021 2 z 5

Velká česká kniha o matce a dítěti Velká česká kniha o matce a dítěti Taťána Hanáková

Pěkně zpracovaná kniha o těhotenství, porodu a péči o novorozence a kojence zasazená do českého prostředí. Mám za to, že jsem se dozvěděla veškeré základní informace, které mi pomohou při přípravě na příchod mého prvního potomka. Co však knize musím vytknout je její nevhodný (příliš velký) formát a značná tíha, která dost narušuje pohodlí při čtení. Právě z tohoto důvodu jsem snížila své hodnocení o jednu hvězdu. Co dodat..... knížku mohu doporučit každé prvorodičce, která nemá zdravotnické vzdělání, či praktické zkušenosti s péčí o mimčo, přičemž by se ráda dověděla více o tom, co přináší těhotenství a mateřství.

18.03.2021 4 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Silný a zajímavý životní příběh, který stál za přečtení, ale zasloužil by si lepší literární zpracování. Časově neuspořádaný děj knize výrazně neprospěl.

07.02.2021 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Parádně živá a dynamická kniha, ve které není nouze o nevšední zážitky. Tento díl je obohacen o nového věrného přítele Gwendolyn, kterým je (pro ostatní neviditelný) démon chrliče Xemerius. Skvěle doplňuje děj a jeho přítomnost zajišťuje více informací i vtip. Modrá jako safír je ve znamení tancování menuetu, nepoužívání vějíře a krejčovského umění madame Rossini. Nechybí ani zvídavá kamarádka Leslie, duch James a nevrlá sestřenka Charlotte. Hlavním společníkem v čase je opět Gideon, který nejen krásně vypadá, ale i moc pěkně líbá. Blíže je představen hrabě Saint Germain, a také další cestovatelé v čase. Je to prostě pěkně bláznivá jízda. Vím jistě, že bez závěrečného dílu se rozhodně neobejdu.

25.09.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Napínavé cestování časem v podání osobité náctileté Gwendolyn. Vzhledem ke svému věku už dávno nepatřím k cílové skupině čtenářek, ale i tak jsem si knihu užila. Bylo to moc fajn a určitě se pustím i do dalších dílů.

21.09.2020 4 z 5

Cukrárna Cukrárna Jan Míka

Pohodové čtení o životech Sladkých. Stejnojmenný seriál mám ráda, takže mi při čtení běžel před očima. O žádné veledílo se samozřejmě nejedná, ale bylo to fajn. Někdy člověk prostě potřebuje vypnout, tak proč ne třeba u Cukrárny.

17.09.2020 3 z 5

Dívka na neděli Dívka na neděli Pip Drysdale

Průměrná kniha o intrikách, pomstě, lžích a předstírané lásce. Mnohé pasáže jsou jen pramálo uvěřitelné, ale na druhou stranu je třeba přiznat, že kniha byla velice čtivá a nějaký ten moment napětí měl čtenář také možnost zažít. Dávám tři hvězdičky, zařazuji do knihovničky a těším se na propracovanější a reálnější příběhy.

25.08.2020 3 z 5

Klub odložených žen Klub odložených žen Olivia Goldsmith

Tak jsem se konečně ocitla na konci knihy. Nepředpokládala jsem, že mi četba zabere tolik času. Kdysi jsem viděla stejnojmenný film, který se mi moc líbil, a proto jsem po knize v antikvariátu vlastně sáhla. Po dočtení však musím bohužel konstatovat, že filmové zpracování příběhu je ve srovnání s knihou mnohem povedenější, zábavnější a celkově zajímavější. Kniha nebyla průšvih, ale ani žádný hit. Vadu na kráse knize způsobují mj. i četné překlepy. Autorce jsem se však přeci jen rozhodla dát ještě šanci a v budoucnu si od ní přečtu Mladé manželky.

19.08.2020 3 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leonard Q. Ross (p)

Zajímavý jazykový počin autora i překladatele. Setkání s panem Kaplanem dokáže ozvláštnit i všední den. Jeho neutuchající snaživosti nelze než fandit. Byla to fajn četba, ale jelikož už jsem se setkala i s humornější literaturou, dávám tři hvězdičky a těším se, až si přečtu o tom, jak má pan Kaplan stále třídu rád.

19.07.2020 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Krásné čtení o tom, co se stane, když místo adoptivního syna dorazí na farmu upovídané zrzavé děvče plné snů, nápadů a radosti ze života v krásné přírodě.

12.07.2020 5 z 5

Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě Edvard Valenta

Svižné a neobyčejné počteníčko o útrapách ostříleného polárního cestovatele Eskymo Welzla na evropské půdě. Kniha je parádním doplněním Třiceti let na zlatém severu. Vyznačuje se nenapodobitelnou mluvou pana Welzla, jeho upřímností a chutí do života mimo civilizaci. Jediným nedostatkem knihy je její zakončení, které čtenáře bohužel ponechává v nejistotě.

12.07.2020 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Nádherná kniha protkaná příjemnou atmosférou, kterou kolem sebe Louisa na každém svém kroku vytváří. Měla jsem pocit, že se svou nejlepší kamarádkou poznávám slasti i strasti života v New Yorku. Bylo to zajímavé, vzrušující, odvážné a nové. Tento díl se mi líbil mnohem více než díl předchozí, což pro mě bylo příjemné překvapení. Každou stránku jsem si užila a odvážným oblečkům Lou budu i nadále fandit.

27.06.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Pestrá kniha o jedné zpackané bankovní loupeži, osobitých rukojmích, nerozlučných policistech, vševědoucích Stockholmácích, opičce, žabce a losovi. Byl to velice pěkný a netradiční příběh plný lidskosti, lásky a porozumění, který ve mně zanechal velice příjemné pocity.

17.06.2020 4 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Místy celkem trapné, místy lehce vtipné. Takto bych charakterizovala obsah knihy. Text je samozřejmě formulován s velkou nadsázkou, a takto je k němu potřeba přistupovat, ale i tak jsou mnohé popisované skutečnosti prostě za hranou. Pokud by vypravěčka Nataša měla za manžela skutečně takového nepoužitelného kreténa (za použitý slovní obrat se omlouvám, ale vhodnější označení prostě není), tak by už dávno šustila rozvodovými papíry. O některých mužích lze mít jisté pochybnosti, ale předpokládám, že takový blbeček, jakým je Jindřich, ve skutečnosti ani neexistuje. Co dodat? Snad jen to, že někdy méně znamená více.

04.06.2020 3 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Poměrně povedený psychologický thriller. Příběh je zasazen do prostředí Windermere, které je autorce důvěrně známé, což se na stránkách knihy pozitivně projevilo. Kdo četl "Co jsi to za matku?", dostal příležitost potkat se se starými známými, a to s Joanne Aspinallovou, jejími kolegy z práce a její krapet bláznivou tetičkou Jackie. Bylo to příjemné shledání, díky kterému jsem se o těchto postavách dověděla zase o něco více. Hlavní aktéři příběhu (Natty, Sean a Eve) upoutali mou pozornost a zajímalo mě, co se s nimi bude dít dál. Nuda se nekonala, ale musím uznat, že některé jejich počínání mi nepřišlo příliš reálné a uvěřitelné. Proto nemohu dát plný počet hvězdiček. Knihu doporučuji, ale autorčinu prvotinu přeci jen považuji za mnohem zdařilejší. Už teď se však těším, až si přečtu zatím poslední knihu P. Daly, která nese název "Udělala jsem chybu".

30.05.2020 4 z 5