MilanCFC MilanCFC komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Hádám, že nebudu jediný, kdo si pamatuje všechny dialogy :-) Jinými slovy skvostné a asi opravdu bezchybné.

06.02.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Aneb narodil se fenomén. Pamatuji se, že jsem viděl nejprve film a teprve pak jsem otevřel knihu, ale to bylo také naposledy, co jsem fungoval v tomto pořadí. Následně vždy kniha nejdříve. A tak nějak si vybavuji, že vždy tak maximálně dva dny od vydání u nás. První díl ještě opravdu pohádkový.

Ano, Masaryk Ano, Masaryk Zdeněk Mahler

Výborná a skutečně čtivá stostránková "rychlovka", která stoprocentně poslouží svému hlavnímu účelu. A řekl bych, že takový ideální předstupeň před Čapkovými Hovory. Úžasná kniha.

Počátek Počátek Dan Brown

Tak už ani nevím, jak by se měl Brown vrátit na vrchol, protože ta kvalita bohužel jaksi upadá. Téma si Brown umí zvolit dobré, dobře ho i zpracuje, ale nechybí tomu už nějak šťáva? Ačkoliv mě docela pobavil Winston. Snad kdyby si vybral pro další knihu prostředí Prahy, když tu docela nedávno byl, tak by mě opět navnadil.

06.02.2020 3 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Absolutně brilantní, bylo neskutečně těžké dát knížku na chvíli z ruky, aby se člověk alespoň trochu vyspal. Moc dobře si vybavuji těch několik momentů příběhu, kdy mi doslova spadla brada. V této knize bylo snad všechno. Rozhodně doporučuji. Jen ve zdejší anotaci je menší spoiler, který může připravit čtenáře o ten wow moment, takže doporučuji, ale nečtěte vůbec anotaci!

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Páni, tak toto je opravdu něco, to se autorovi skutečně podařilo. A jestli vás donutil Karika po přečtení přemýšlet, jakože to tak podle komentářů vypadá, pak se mu to sakra podařilo. Několikrát mi přejel mráz po zádech, a to se mi během četby moc často nestává. Výborně napsaná knížka.

06.02.2020 5 z 5

Problém se spaním se vždy vyřeší nejpozději následující ráno. Obdivuhodně pozitivní přístup, který je základ takových cest. A onen šerpa do této knihy skutečně zapadl. Nicméně pro mě trošičku slabší než první kniha. Stále však dobré počtení, které ve více pasážích opravdu pobaví.

06.02.2020 4 z 5

O dvanácti měsíčkách O dvanácti měsíčkách Božena Němcová

Nádherná a nestárnoucí klasika :-)

Kalendář Kalendář Karel Čapek

"... a náhle začalo sněžit, jako by se nechumelilo." A takovýchto úžasných spojení je plná kniha. Neuvěřitelně všímavé, milé, laskavé, lehké, i humorné. V období Vánoc se pozná snad každý a zároveň se pobaví. A zahrádkář se v Čapkovi nezapřel ani zde.

06.02.2020 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Kdysi dávno byla tato kniha mé první sci-fi, a vlastně doteď mě tento žánr jaksi nebere, nicméně toto dílo mě ohromilo a četl jsem a četl a četl. Výborný příběh a následný děj. Až mě toto vzpomínání táhne k tomu, knihu si znovu přečíst. Tak výborná je.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Prý jedna z nejoblíbenějších knih z dětství mé mamky, a když jsem já byl malý, rozhodně se postarala se o to, abych tak knížku otituloval i já. Čel jsem několikrát, příběhy znal nazpaměť a jsem si jistý, že ještě v budoucnu číst budu. Zkrátka nádherná, milá, laskavá knížka plná dětského dobrodružství. Dodnes si pamatuji soutěž s hráškem v lahvi a jednotlivé tipy. Dědeček samozřejmě vítěz :-)

05.02.2020 5 z 5

Beatles: Výpověď o jedné generaci Beatles: Výpověď o jedné generaci Antonín Matzner

Chce se mi napsat, že je to povinná četba pro všechny fanoušky Beatles, ale ti toto již vlastně určitě znají :-) Skvostné dílo, plné známých, ale i neznámých informací a detailů. Legendy, ne jen rocku.

Fergie a jeho říše divů Fergie a jeho říše divů Frank Worrall

Výborně zmapováno z hned několika hledisek. Jak velký to byl manažer, dokazuje skutečnost, kde se po jeho odchodu do důchodu United pohybují. Určitě doporučuji.

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Kdysi dávno můj referát na gymplu a nelitoval jsem, že jsem si Pelce vybral. Dílo bylo něco jiného, než co jsem tehdy četl, takže bylo docela fajn proniknout do undergroundu a obohatit si slovní zásobu našeho rozmanitého jazyka.

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Kdysi před přečtením jsem Kylův příběh neznal a vzhledem k tomu, že mám tuto literaturu "z akce" rád, tak jsem četl opravdu rychle a hltal. A když jsem se pak dozvěděl, jak vlastně voják dopadl, jak to bylo popsáno, tak na mě padla docela deka. Opravdu šok. A o to silnější zážitek z četby.

Farma Farma Tom Rob Smith

Nebudu to srovnávat s tím dalším, nesrovnávatelným dílem. Farma mě především zaujala z důvodu, jakým způsobem byla napsána. Moc se mi líbilo pojetí vyprávění z obou stran, takže jste do poslední chvíle vlastně nevěděli, komu věřit. Když už jste si udělali jeden obrázek, za pár stránek byl okamžitě vynulován, takže super.

Psí život Psí život Ludvík Aškenazy

Sakra, takové těžké a smutné povídky. Sice úžasně napsané, ale minimálně milovníci zvířat si tedy projdou menším očistcem. Přesto doporučuji, protože jak jsem psal, je to skvěle zpracováno.

Inferno Inferno Dan Brown

Už to nebylo takové, jako v předchozích dílech, ale zato Brown přišel s hodně zajímavým tématem a ještě zajímavějším řešením, takže super. Hlavního hrdinu navíc musíte mít pořád rádi, jak je dobře zpracovaný.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Brownovi nelze upřít, že píše neuvěřitelně čtivě. A k tomu ten hlavní hrdina, kterého vymyslel, popsal a dal do role přímo skvěle. I tento příběh byl výborný.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Klasický případ knihy, kdy čtete, čtete a prostě nemůžete přestat, i když je hluboká noc. Perfektní počin.

04.02.2020 5 z 5