MilanCFC MilanCFC komentáře u knih

Knihomol Knihomol Stefan Zweig

V průběhu čtení jsem se obával, že asi tuším, jak to celé s Jakobem dopadne. A nakonec to bylo ještě silnější. Skutečně velký příběh, ale strašně smutný. Pro mě to byl můj první Zweig, ale tuto povídku napsal tak dobře, že se určitě kouknu na jeho dalších dílech.

11.02.2020 5 z 5

Havran a jiné básně (33 básní) Havran a jiné básně (33 básní) Edgar Allan Poe

Musím přiznat, že na poezii vůbec nejsem. Ale Havran byl z této sbírky skutečný zážitek. V originále, nutno podotknout. Překlad je hodně povedený, taktéž nutno podotknout, ale Raven je prostě Raven.

11.02.2020 4 z 5

Akce atentát Akce atentát Jaroslav Čvančara

Obdivuhodná práce pana Čvančary, ale toho, kdo ho zná, to vlastně vůbec nepřekvapí. Jsem moc rád, že ji mám ve své knihovně.

Beatles - jejich vlastními slovy Beatles - jejich vlastními slovy Barry Miles

Skvělá sbírka citátů i fotografií. Spoustu známého, spoustu nového, takže super!

10.02.2020 5 z 5

Věděl jsem, jaký příběh je ústředním motivem. Věděl jsem, že existuje také film, který jsem ovšem neviděl. Ale nevěděl jsem, jak výborná to povídka vlastně je a jak je během čtení zahalena v takovém smutném oparu. Krásně napsané a i přes malý počet stran dost silné.

Morfium Morfium Michail Bulgakov

Úžasně napsaná povídka v celkově úžasném souboru od Bulgakova, obzvlášť vezmu-li v potaz, že tu jde o autorovy osobní zkušenosti. Strašně smutné sledovat postupný pád vzdělaného člověka až na úplné dno. A kolik přesně takových bohužel bylo...

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Úžasný počin toto dílo! Ta vnitřní nejistota hlavního hrdiny, často podána poměrně vtipně, a následné chladnokrevné a sebejisté operování, to byl parádní kontrast, a tak nějak věřím, že to tak má spoustu čerstvých absolventů. Skvěle také vyobrazeny společnost a tehdejší lidé v zapadlých oblastech. Už první povídka nastavila laťku zatraceně vysoko a Bulgakov tuto úroveň udržel po zbytek knihy. Upřímně asi nikdy nezapomenu na vojáka a mini epizodu s trháním zubu. Stoprocentně doporučuji.

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Před nějakou dobou jsem v práci našel špendlík se žlutou hlavičkou. Okamžitě mě to vrátilo do Stínadel a dětských let. A nebudu lhát, špendlík jsem si v práci ponechal a mám jej schovaný. Na to dobrodružství, tajemno, boje a příběhy se prostě nedá zapomenout.

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Něco takového nikdy nezestárne. Snad. Nesmí!

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Klasika všech klasik. Ba přímo fenomén mezi kluky. Foglarovi se až neuvěřitelným způsobem podařilo zachytit a dát na papír tajuplnou atmosféru kolem Stínadel, o kterých se snad nepřestane nikdy číst. A byl opravdový zážitek projít si v Praze jejich údajnou lokaci.

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Pár lidmi jsem byl varován, že je to fakt maso. Ale asi už jsem jaksi otupělý severskými detektivkami a příběhy. To ovšem vůbec neznamená, že bych byl zklamaný. Kniha se mi líbila, dobře se četla a udržovala čtenáře v napětí, takže určitě dobré.

07.02.2020 4 z 5

Tajemná Řásnovka Tajemná Řásnovka Jaroslav Foglar

Souhlasím s komentáři níže, po Rychlých šípech pro mě nejlepší foglarovka. Jako hlavní hrdina, i já jsem kdysi jako malý objevil místo, kde se dobře přemýšlelo a nápady přicházely samy :-) Skvělá kniha.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Sovětský svaz a společnost za Stalina, už to samo o sobě vydá na dobrou knížku. Připočtu si k tomu kriminální příběh, který se přece v ráji nemůže stát, a mám z toho dílo zcela vynikající. Úžasně napsaný thriller, který jsem nedokázal dát z ruky. Prostě nedokázal.
A prosím vás, na film vůbec nekoukejte. Byť s Hardym nebo Oldmanem, to byl tragický omyl.

07.02.2020

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Za mě nejspíš zatím nejlepší autorova kniha. Nepřipadá mi to takové trochu na sílu jako v jednom z předchozích dílů, navíc je kniha doplněna i o nějaká ta fakta, takže se čtenář dozví poměrně dost nového. K tomu navíc Ziburův celkem osobitý humor, který možná není pro každého, ale pokud jste zrovna v té jeho skupině, tak se fakt pobavíte. A pokud znáte dobře nějakou prostopovanou zemi, tamější lidi a kulturu, pak se pobavíte ještě víc, jak dobře to autor vystihl. A musím pochválit výborné grafické zpracování knížky. Celkově moc dobré!

07.02.2020 5 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Vynikající hra se skvělým jazykem a úžasným a místy vtipnějším příběhem. Byl jsem na divadelním představení a známí herci se na tom opravdu vyřádili. Určitě doporučuji.

07.02.2020 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tak tady byla Rowlingová dost nekompromisní. Tam to odpadávalo, že jsem nestíhal počítat. Nebudu tu spoilerovat, nicméně osud jedné profesorské postavy je neskutečně silný. Tleskám autorce za vytvoření naprostého fenoménu. Kdysi mě ponořila do hluboké četby a úžasného světa.

07.02.2020 5 z 5

Onen šokující moment v závěru jsem četl několikrát, protože jsem zkrátka nevěřil tomu, co mé oči viděly a četly. Nicméně nezbývalo než opět obdivovat, jak promyšlené to autorka měla. Dokonalá příprava na závěrečný díl.

07.02.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

"Nemám vykládat lži."
Moc dobře si pamatuji, jak jsem kdysi tuto scénu miloval, nechápal, soucítil jsem, pěnil jsem, nenáviděl a prahl po spravedlnosti. Zkrátka skvělé. Stejně tak Brumbálova armáda. A závěrečné souboje taktéž.

07.02.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Pro mě jednoznačně nejlepší díl celé série. Všechny díly jsem četl více než jednou, ale Ohnivý pohár přeci jen ještě o něco více. Někde jsem také četl, že Rowlingová je nejvíce pyšná na konec této knížky, a vůbec se nedivím. To mělo naprosto všechno. Ve filmovém zpracování navíc vše doprovodil perfektní soundtrack. 5 hvězd je zde málo.

06.02.2020 5 z 5

Nezbývá než smeknout před autorkou, jak všechno vymyslela a napsala, kdy je všechno propojeno a do detailu promyšleno. Scéna s Červíčkovým návratem vynikající, Lupin od první jeho scény obrovský sympaťák.

06.02.2020 5 z 5