MiraRunaway MiraRunaway komentáře u knih

Neznámí Neznámí C. L. Taylor

C. L. Taylor je má oblíbenkyně a opět nezklamala. Ten konec byl úžasný! Vlastně se postupně dozvíte rozuzlení všech zápletek a je to jen ...wow ...aha ...wow...aha ...Tleskám. Lež je má nejoblíbenější knížka od autorky ale teď čerstvě
po přečtení mám pocit že Neznámí musím zařadit hned za ní :)

17.10.2021 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Pro mě zatím nejsvižnější a nejlepší kniha série. Téma kurzu v kuchařské škole mělo říz :) Lehce detektivní linka dodala to, co mi u ostatních knih autorky trochu chybělo. Hlavní hrdinka příjemná, chytrá a šikovná osůbka. Hlavní hrdina přitažlivý Ir, co umí vařit i rekonstruovat... co více si na letní čtení přát :) Knížka je i motivací k přemýšlení o vaření, stolování, jídle a pocitů s konzumací spojených... To je její přidaná hodnota.

22.08.2024 5 z 5

Zajímavá a zároveň poučná kniha formou rozhovoru.

08.04.2024 4 z 5

Gump: Jsme dvojka Gump: Jsme dvojka Filip Rožek

Čekala jsem že dvojka bude slabší než první díl ale po pomalejším rozjezdu děj čapne a nepustí. Velmi povedená knížka která má smysl.

07.04.2024 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Tři vypravěčky. Tři generace porodních bab. Originální zápletka s otcovstvím byla střídána kontroverzní kauzou ohledně domácích porodů a (klasicky nejlepšími) flash backy z mládí 83leté paní Florence. Bavilo mě to moc. Zase trochu jiná forma, zajímavé čtení. Akorát ta romance ve vysokém stupni těhotenství mi přišla malinko nereálná, ale to je velmi subjektivní vjem.

28.02.2024 4 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Jsem čtenář paní Soukupové a po této knížce jsem sáhla jakožto po rozšíření knihy Nejlepší pro všechny. Kdo zabil Snížka je skvělá i pro dospělé. Bylo hrozně zajímavé některé části děje knihy Nejlepší pro všechny číst tady z pohledu jiných postav. Každý prožívá situace rozdílně...Tohle je autorčina parketa. Vedlo mě i k zamyšlení nad rozdílností chovu psů jako hlídačů a jako mazlíků (zjednodušeně vesnice/město).

31.10.2023 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Nádherná příroda Tasmánie s jedinečnou atmosférou místa byl takový balzám na duši. Nádherné popisy života v moři. Jinak dějová linka se mi zdála místy poměrně vleklá. Odpočinková kniha bez překvapení a šokujících zvratů. Ale ta příroda...ach...

03.04.2023 3 z 5

Máslem dolů Máslem dolů Petr Šabach

Poslouchala jsem jako audioknihu. Některé kapitoly se mi líbily, jiné ne. Asi je to pochopitelné, protože nebudu cílová skupina této knihy. Ale i tak jsem vydržela poslouchat do konce a pobavila se.

11.10.2022 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

(SPOILER) Pro mě průměrné čtení s nudnou a natvrdlou hlavní hrdinkou. Dobrý námět ale hodně hluchých míst. Měla jsem tendenci přeskakovat stránky. Závěr skvělý,díky němu spíš na 3,5 *:)

21.05.2022 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Moc se omlouvám za pouhé tři hvězdy. Věřím, že pro romantické duše je paní Hooverová bohyně. Dojemný příběh o vztahu dvou lidí, který je bohužel schovaný za mnoho a mnoho stránek plných muchlovaček a intimností. Nemůžu si odpustit přirovnání postavy Grahama k jednorožci. Třeba existuje.... :)

20.04.2022 3 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Jedna časová rovina. Popis 15 let života jedné ženy. Gábina je sympatická, pracovitá, dobrá žena, která někdy v životě dostává docela sodu....někdy v práci ...někdy doma.... První polovina mi připomínala romány od Lenky Lanczové. Místy jsem příběh hltala a pak se zase mnoho stran nudila. Za přečtení ale stojí. Totální odpočinek. Na volné dny ideální.

01.01.2022 3 z 5

Opuštěný muflonek Opuštěný muflonek Jana Olivová

Knížku jsme četli s dcerou (8) a líbila se nám. Délky kapitol úplně akorát na čtení před spaním. Obsahuje ponaučení pro děti, které vítám.

22.10.2021 4 z 5

Moje velké řecké léto Moje velké řecké léto Sue Roberts

Průměrné letní čtení. Hlavní hrdinka je číšnice s velmi pozitivním vztahem k veškerému alkoholu. Z různých kombinací alkoholu v prakticky jakékoliv situaci a denní době mi bylo lehce šoufl :) Maggie to asi brala jako profesní povinnost, když je ta barmanka... :) Děj byl chvílemi dost nereálný a kostrbatý. Například situace kolem "nápadu s hudebním festivalem", ale takovou tu odpočinkovou letní jednoduchou atmosféru to má... do pařáku na dovolené vhodné :)

30.07.2024 3 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Po letech čteno podruhé a přidala jsem hvězdičku (ze 3 na 4). Ona je to totiž asi nejzamotanější a nejsložitější kniha série. Ve chvíli, kdy jsem si udělala pár poznámek na papír, tak jsem jen žasla (opět) nad genialitou autorky. Několik linek se spojilo a vše se srovnalo. Chtěla bych film na námět této knihy !!! S efekty a opičím králem...to by byla paráda!

07.05.2024 4 z 5

Flekaté pohádky Flekaté pohádky Irena Ričlová Lachoutová

Knížka je vtipná, dobře se čte a je moc krásně ilustrovaná. Nejvíc milujeme pohádku Kočka v nose.

20.03.2024 5 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Milovaná kniha z dětství kterou si přečtu vždy po pár letech ráda znova i v dospělosti.

26.02.2024

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Tak tohle mi vyloženě nesedlo. Neustálé pobíhání a popojíždění postav ve dne i v noci a vyprávění těch samých událostí 3x za sebou mělo za důsledek to, že mi bylo všechno jedno a jen jsem chtěla, aby to skončilo. V celé knize mi nebyla jediná postava sympatická. Přitom na začátku slibný rozjezd, kdy mi nad bolestí první vypravěčky srdce plakalo...Ujeté je i to, že se všichni vypravěči postupně natolik vystresují, že mají výpadky paměti. Zajímavá příroda Falklandského ostrova, zajímavá nátura a historie tamních obyvatel, zajímavá fakta o kytovcích. Pomatený příběh bez hlavy a paty to však nezachránilo. Nejhorší byly Calumovo ufňukané pasáže a ódy na Catrin které pěl při - v této knize naprosto běžném - špiclování. Jediné oživení bylo že Rachel špiclovala alespoň na koni...změna.

08.01.2024 3 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

(SPOILER) Dle anotace jsem neměla velká očekávání. Několik let o tuto knihu můj pohled zavadil pokaždé když jsem šla do knihovny a vždy jsem dala přednost jiným knihám. No a když jsem se do ní konečně pustila, byla jsem příjemně překvapena. Pohlcujicí styl autorčina psaní ani zde nechyběl. Nad surovým popisem nešťastné mladé duše mi srdce plakalo. Marta je spíš taková antihrdinka, telátko a lůzr. Pořád se ale vkládá do mé hlavy a já nad ní přemýšlím. Lidé jsou různí, každý vnímá životní eskapády jinak. Jestli to umí někdo naservirovat tak, že se třeba ani vzdáleně neztotožníte s postavou (jejím chovaním,myšlením,reakcemi)ale přesto cítíte jakési porozumění a pochopení je to právě paní Soukupová.

30.12.2023 4 z 5

Tiché dítě Tiché dítě Sarah A. Denzil

Čtyři hvězdy za strhující čtění. Nad přehnaností, nereálností a překombinovaností přivírám očko, protože se to četlo velice dobře. V knize se sešlo tolik osob s nepředvídatelným vzorcem chování, že rozuzlení uhodnout nešlo. Právě proto je to asi tak zábavné. Zajímavá je i těhotná hlavní hrdinka, které můžeme jen závidět neskutečnou fyzickou kondici v pozdním těhotenství. Chvílemi jsem protáčela oči, ale třeba to tak někdo má :) Nevím :)

27.11.2023 4 z 5

Medvídek Paddington Medvídek Paddington Michael Bond

(SPOILER) Příběhy nešikovného medvídka Paddingtona se nám líbili. Dojemný byl moment kdy Fouskovi našli medvídka na nádraží a odvedli si jej domů. Nejlepší byla scéna s vpádem do výlohy.

29.09.2023 5 z 5