MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Příběhy z Akademie Lovců stínů Příběhy z Akademie Lovců stínů Cassandra Clare (p)

Jak píše LexiS, je fajn vrátit se po delší době ke Cassie a lovcům. Bylo fajn potkat staré známé a přečíst si příběhy, které doplňují knihy. Škoda jen, že to vychází na přeskáčku.

08.01.2023 4 z 5

Snad už je Kurtovi teď dobře...
Zavzpomínala jsem si na "mládí", pustila jsem si CD MTV Unplugged, které jsem jednou jako první CD v životě dostala pod stromečkem a užila si zase tu rozpolcenou osobnost, která prostě nedokázala žít svůj život.
Také se moc těším na knihu od Dava Grohla.

07.10.2022 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Za mě je poslední díl docela zklamáním.
Pořád jsem čekala jak to dopadne s Ciri a Geraltem, jejím nárokem na trůn a tak, ale tady se vlastně celkem nic nevyřešilo. Půlku času se mluví o jiných lidech, kteří ani nejsou podstatní pro děj a půlku knihy se řeší kdo a kde a s kým. Většinu knihy se jen řeší kdo je s kým a proti komu. A celkově mi do toho nezapadal děj s Nimue. Prostě už mi to přišlo strašně splácané páté přes deváté.
Adasin přesně vyjádřila můj pocit z celé ságy.

02.09.2022 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Na konci jsem byla hrdá jako by to bylo moje dítě :D

Ale přeci jen tam bylo trochu moc řečí a politikaření a chvílemi mám u Zaklínače pocit, že jsem na enviromentální nebo sociologické besedě, a to je někdy trochu unavující.

24.08.2022 4 z 5

Závěť hraběte de Monte Christo Závěť hraběte de Monte Christo Martin Nezval

Nic moc. Přečíst se to dalo, ale je to zbytečné...

06.07.2022 2 z 5

Žena obchodníka s příběhy Žena obchodníka s příběhy Steve Robinson

Předvídatelné, naivní a nereálné.

22.06.2022 1 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Nic moc. Přečíst se to dá, ale je to takový ten příběh, který jste už někde četli, vyústění je předvídatelné a postavy protivné.

11.05.2022 2 z 5

Titanic Titanic Miloš Hubáček

Skvělá kniha. Škoda jen, že tam není ještě více obrázků :)

26.04.2022 5 z 5

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

Ti, kdo knihu nečetli, ať nečtou ani můj komentář.

Tato kniha je odpad všech odpadů. Vlastně slovo odpad jí vůbec nevystihuje, tohle je totiž naprostá a absolutní - citlivějším čtenářům se předem omlouvám - sračka.
A epilog tomu dává korunu. Všechny, ano budu optimista, své čtenářky autorka urazí tím, že jim má potřebu vysvětlit, že únos a tzv. Stockholmský syndrom nejsou dobrý základ pro vztah. Jako fakt ?? no neke ?? to by mně v životě nenapadlo. A ještě to dorazí prohlášením, že Laura je chytrá žena. Hahahahahaaaaa a takhle bych se mohla smát ještě dalších sto řádků. Podle mně je to hloupá, sebestředná, vypočítavá alkoholička, která by se měla jít léčit. Kdyby byla chytrá a silná, vykašlala by se na oba mafiány, udělala za vším silnou černou čáru a snažila se zapracovat na sobě a svém životě. A Nacho je naprosto nereálný. Když vytáhl housle, měla jsem chuť zvracet.

Víte, co mi přijde? Já nevím, jak autorka přišla na nápad s únosem, ale přišlo mi, že po vlně kritiky za glorifikaci únosu a Stockholmského syndromu, se potřebovala nějak distancovat od toho, co napsala v 1. díle a tak si vymyslela zápletku s druhým mafiánem. Bohužel to působí všechno nerealisticky a moc šroubovaně.

22.03.2022 odpad!

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Jedna z nejkrásnějších obálek, jaké jsem kdy viděla.
Co se týče příběhu, tak je to to samé, jako u Kostičasu, někdy je méně více. Fantazie u této spisovatelky je, i vzhledem k sérii Kostičas, neuvěřitelná. Musí jí to dát strašně moc práce, aby do sebe vše zapadalo a bylo to uvěřitelné, což se cení.
"Rychlost" bitvy mi nijak zvlášť nevadila, pokud by to autorka chtěla ještě více rozvádět, tak už by to musela napsat na díly, alespoň podle mně.
Jen jediné, co mi možná trochu chybělo, jako taková ta třešnička na dortu, bylo na konec dopsat kapitolu - Po 10. letech - a zakončit příběh, co jste četli, tak víte čí.

16.03.2022 4 z 5

Ztracená Bílá kniha Ztracená Bílá kniha Cassandra Clare (p)

Jsem spokojená. Oproti minulému dílu zlepšení o 100%. Zase celá partička pohromadě a v bojové náladě jako vždy. Škoda, že nevyšla v čeština kniho o Simonovi a jeho přerodu v Lovce stínů, ale snad jednou se také dočkáme...

19.02.2022 5 z 5

Krysáci jsou zase spolu Krysáci jsou zase spolu Jiří Žáček

Tož ogaři, tohle má vtipný děj a miloučké krysáky :)

09.02.2022 5 z 5

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Jednu hvězdu to má za to, že jsem to přečetla, ale jinak je to naprostá blbost. Kdybych věděla, že jsem četla od této autorky už jinou knihu, kterou jsem hodnotila odpadem, tak bych po knize v knihovně nesáhla.
Vlastně z knihy vychází to, že když budete lhát a budete se chovat jako mrchy, tak všeho dosáhnete. Asi jsem byla holt vychovávána jinak...

11.12.2021 1 z 5

Příběh O / Návrat do Roissy Příběh O / Návrat do Roissy Pauline Réage (p)

Tak jsem to přečetla, no...
Chápu, že v době, kdy kniha vyšla to asi muselo způsobit poprask, ale jakožto dnešní člověk, už ten humbuk nechápu.
Kniha je nudná, zas až tak moc se tam neděje a vlastně čtete pouze myšlenkové pochody hlavní hrdinky. Jenže ty pochody nejsou zajímavé a ani nejsou hlubokomyslné, prostě jen jsou, aby vyplnily ty části knihy, které nesouvisí se sexem. Hlavní hrdinka je naivní dívka, která si o sobě myslí, jak není protřelá, a pár chlapů jí ukáže, kde je její místo a ona jen tiše souhlasí se vším.
Teď budu asi explicitní, ale chtěla bych vidět ty jejich prdele, když to dělají bez lubrikantu, to mi přijde mnohem víc hardcore, než nějaké každodenní bičování.
Knihu by si dle mého měli přečíst všechny příznivkyně 50 odstínů, aby poznaly, co to znamená, být dominantní a že Christian doopravdy žádný dominant není.

31.10.2021 1 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Největší problém jsem měla s tím, že předchozí díl jsem četla +- minulý rok, takže jsem si absolutně nemohla vzpomenou, co že se to Lacey stalo, a jak to tam teda bylo. To mi samozřejmě ubíralo trochu "potěchy" ze čtení. Jinak musím uznat, že příběh byl dobrý, rozuzlení jsem tak trochu čekala, ale i tak jsem si knihu užila, když pominu to, že tedy jsem měla hrozné dilema z toho, že jsem minulému dílu dala 4* a po roce si ani nepamatuji, o čem tak kniha byla, a bohužel i toto bude stejný případ. Ale další díly si přečtu, protože chci vědět, jak to bude pokračovat s Lacey a Markem :)

30.10.2021 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

O knize jsem věděla, ale nevěděla jsem, jakým stylem je psaná. Musím říct, že jsem si čtení maximálně užila. Vzpomněla jsem si, jak jsem se kdysi koukala na hudební stanici VH1 a tam dávali pořad Band reunited, nebo tak nějak, a bylo to o skupinách ze 70., 80., a začátku 90. let, které se rozpadli. Oni tam dělali rozhovory s členy skupiny, rodinnými příslušníky, pracovníky nahrávací společnosti a tak, a vlastně dali dohromady takový příběh. A v druhém díle se zeptali skupiny, zda by byla pro, aby se udělal koncert po letech pro všechny fanoušky. Takže se sešla opět celá kapela a bylo hezké vidět, jak dokázali hádky hodit za hlavu a užívat si jen společnou muziku. Takže tohle mi tato kniha připomněla a proto jsem si jí skvěle užila. Celou dobu jsem také přemýšlela, jestli taková skupina opravdu existovala, nepřečetla jsem si přebal knihy, anebo jestli je to jen smyšlené. A jak píšou i tady v popisu, když jsem si to dala dohromady, tak mi napadla tahle skupina, že by to mohlo být napsáno podle ní.
Nevím, jestli vůbec dává smysl, co píšu, ale to nemění nic na tom, že jsem si čtení doopravdy užila a jsem ochotná dát knize 5*.

19.10.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

BOŽE, tak tohle je jak klasický "B" horor z televize, který dávají v noci, protože ví, že se na to budou koukat jen Ti, co nemají nic lepšího, sami doma, na práci.
Od autorky jsem kdysi četla Duch domu Ashburnů, a byla to blbost. Tato kniha ale má docela dobré hodnocení, tak jsem si řekla, že to zkusím...už nikdy.
Ale je dobré vědět, že dnes ani nemusíte přijít z originálním námětem, ani nemusíte být nijak dobří "slohaři" a knihu Vám bez problému vydají.

08.10.2021 odpad!

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Pokud jste knihu nečetli, nečtěte ani můj komentář !!

Věděla jsem do čeho jdu, kdo by neznal základní popis/zápletku ze ZŠ a vzhledem k tomu, že jsem četla Rozmarné léto, očekávala jsem i jazyk, kterým je kniha napsána. Ale ani tak nemohu říci, že by se mi kniha četla dobře. Přiznám se, že trochu souhlasím s maki6607. Nějak jsem nenalezla přerod z nenávisti k lásce, a při čtení jsem myslela na znásilnění a stockholmský syndrom, takže přirovnávat to k Romeovi a Julii asi není moc správné. Ale zase na druhou stranu je hezky popsáno, že i obyčejný loupežník, má srdce.
Film jsem neviděla a kniha mě na jeho shlédnutí nenaladila.

08.05.2021 3 z 5

Synáček Synáček Jaroslav Havlíček

Krásný příběh. Trochu trvá než se začtete a než se rozjede samotný příběh, ale pak to stojí za to. Výborně vykreslené postavy, které Vám zůstanou v srdci a když se stane, co se stát musí, a vy to tak nějak tušíte, jen sedíte a ani nedutáte, abyste neporušili to kouzlo, co na Vás z knihy působí.

04.05.2021 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Kdyby to mělo alespoň nějaký děj, kdyby hlavní postava nebyla taková blbka, kdyby to mělo alespoň nějakou gradaci děje, kdyby ten konec nebyl tak blbý, tak by si to alespoň tu jednu hvězdičku zasloužilo, ale takhle, divím se, že to vůbec někdo vydal. A ještě víc se divím, že i když jsem věděla, že to bude blbý, tak jsem si to v té knihovně stejně půjčila...

P.S. Ještě se mi vejde i ČV 21 :)

24.04.2021 odpad!