MíšaS. Online MíšaS. komentáře u knih

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Asi jsem měla velké očekávání vzhledem k hodnocení.
Celé mi to přišlo takové divné. Chování postav klišovité. Děj nijaký. Erotické scény bez náboje.
Ano, čekala jsem odpočinkovou knihu, u které vypnu, ale asi i tak mám vyšší nároky.

06.09.2019 2 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

A ještě jedno ohlédnutí do minulosti :)
Strašně jsem chtěla být jako Lottka - lumpice, co zažívá spoustu dobrodružství :D
Zrovna nedávno jsem jí četla našemu malému a zjistila jsem, že mě kniha stále baví, na rozdíl od něj...

17.08.2019 5 z 5

Konec stříbrného věku Konec stříbrného věku Jasutaka Cucui

Seniorská verze Hunger games :D :D

Asi od půlky knihy jsem se začala nudit, protože to bylo pořád to samé dokola. Neskutečně jsem se ztrácela v postavách - ale to je můj problém s asijskými jmény ...

Námět je ovšem skvělý. Ani bych se nedivila, kdyby jednou někdy v budoucnu, se podobné "hry" uskutečnily - samozřejmě za souhlasu všech stran, s podepsanou smlouvou o možných následcích a výhrou v eurech. Prostě taková další reality show.
Možná je to i lepší varianta smrti, než zahnívat někde v LDN nebo DZR a spoléhat se na to, že budou mít sestřičky "dobrý den" a nebudou moc prudit...

18.07.2019 3 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Průměr. Dobře se to čte, vyšetřovatelé sympatičtí, ale nic víc to ve mě nezanechalo. To závěrečné odhalení mi přišlo už zbytečné.

13.05.2019 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Kniha se mi líbila mnohem víc než Pokrevní sestry.
Do poloviny se příběh četl hezky, ale druhá část mi přišla dost přitažená za vlasy a asi i proto mi trvalo déle knihu dočíst.

30.01.2019 3 z 5

Kodex lovce stínů Kodex lovce stínů Cassandra Clare (p)

Pro milovníky Lovců stínů naprostá nezbytnost. Za mě tam mohlo být více komentů od Jace, Simona a Clary, ale super kresby mi to vynahradily.
Už se nemohu dočkat třetího dílu Temných lstí ;).

20.12.2018 5 z 5

V cizí kůži V cizí kůži Allen Eskens

Kniha se mi četla dobře, neměla žádná hluchá místa.

21.11.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opět skvělé čtení.

31.10.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Asi jsem měla moc velké nároky vzhledem k zdejšímu hodnocení a Bez šance se mi hodně líbilo.
Téma je zajímavé a možná to chtělo víc zpracovat, ale autor z toho udělal lovestory. Od půlky jsem se musela do čtení nutit. Celá kniha je velmi předvídatelná a nebavila mě.
Další díl vyhledávat nebudu, už teď je mi totiž jasné, jak to bude pokračovat.

28.10.2018 1 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Vzhledem k tomu kolik to má stránek, se tam celkem nic nedělo. Pořád jsem si říkala odkud to znám, proč je mi ten děj povědomí, a pak jsem si vzpomněla, že je to něco ve stylu X-menů a Avengerů a podobných komiksových hrdinů. Z konce se nekonal "wau" efekt, protože jsem si to domyslela už někde v půlce... Nebudu vyhledávat další díly...

18.09.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jediné pozitivní je, že se to četlo celkem rychle. Zápletka příšerná, hlavní hrdinka hloupá nána, co sedne na lep prvnímu chlapovi, rok a půl není schopná nic vyřešit a pak najednou během pár týdnů vymyslí a uskuteční dokonalý plán, který vlastně ještě musí pomalu vymyslet její sestra stižená Downovým syndromem, co to jako je... .
Narovinu, kdyby je obě dvě zavřel do sklepa a nechal pojít hlady, bylo by mi to úplně jedno.

14.09.2018 1 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Dobré pokračování, jen se to od půlky trochu táhlo, ale konec to napravil, tam se to zase rozjelo. Jsem zvědavá na třetí díl.
Holky, ruku na srdce, že nejsem sama, která má raději Temnyje než Mala :D :D

03.09.2018 3 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Skvělá kniha, která se nečte lehce, ale je snadné se nechat popisem věcí a událostí vtáhnout do děje.

24.10.2017 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Naprosto jednoznačně miluji CC a její svět Lovců stínů.
Tato trilogie mi přijde trochu "romantičtější" než Nástroje smrti, ale i tak je to skvělé čtení.
Velmi se mi líbí, jak se jednotlivé série prolínají a jak v dalších a dalších částech objevujete zmínky a připomínky o předchozích postavách.
Stala jsem se na CC závislá a teď už jen čekám na Pána půlnoci a doufám, že vyjdou i ostatní knihy v češtině :D

Jen na okraj, já bych si vybrala Jema :D

25.08.2017 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Skvělé čtení. Zajímavý děj. Kniha má rychlý spád. Čtu již poněkolikáté a jsem spokojená.

04.08.2017 5 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Vyrazilo my dech, když jsem zjistila, že kniha byla napsaná v roce 1920.
Absolutně nadčasové a skvěle odhalující lidskou podstatu.
Všichni, co nejdou s davem, musí být pro dobro a štěstí všech odstraněni a všichni s tím souhlasí, protože Dobroditel to s nimi myslí dobře.
Maximálně promyšlené a skvěle napsané.

21.06.2017 4 z 5

Drákula Nesmrtelný Drákula Nesmrtelný Dacre Stoker

Má to spád, zajímavý děj, četlo se to hezky. Ale přeci jen to je trochu přitažený za vlasy, když vezmu i ten konec (loď, na kterou nastoupili). Jako kdybych vzala vše, co je nějak zajímavé a smíchala to dohromady.

01.05.2017 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Miluji...

26.04.2017 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Celá trilogie je skvělá. Jak už jsem psala u Nástrojů smrti, uchvátil mě promyšlený svět lovců stínů. Těším se a doufám, že vyjdou další a další knihy o lovcích...

26.04.2017 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Musím souhlasit s uživatelem ondra295, občas se z knihy vynořila zajímavá myšlenka, ale většinu času se jednalo o naprostou fantasmagorii. Přečetla jsem si i doslov, kde bylo vysvětleno, kdy kniha vznikala, v jakém byl Čapek rozpoložení, autobiografické prvky, které se v knize nalézají, ale nic, prostě šílená fantasmagorie bez hlavy a paty.

22.09.2024 2 z 5