Monni Monni komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Musím říct, že kniha určitě nemá na Hanu, ale i tak to byl citlivý příběh. Rodiny mi bylo líto, jak vztahy mezi nimi byly napjaté a nevěděli jak se pořádně k sobě zachovat a co dotyčný udělal špatně, že se to takhle zvrtlo. Bylo to citlivé. Kniha se mi četla dobře, ale hodně mě zklamal konec. Uvítala bych, kdyby byla kniha třeba o dvě nebo tři kapitolky delší. Jinak byla kniha opravdu čtivá, paní Mornštajnová umí psát, to bez debat.

27.09.2019 4 z 5

Scénář lásky Scénář lásky Tina Reber

Musím říct, že první díl se mi asi líbil o kousek víc. Nevím proč, ale je to tak. Zase na druhou stranu byl tento díl o něco napínavější než první, ale prostě první díl byl za mě opravdu o kousek lepší. I tak tomu dávám 4*/5* na 5* to určitě není.

27.09.2019 4 z 5

Láska bez scénáře Láska bez scénáře Tina Reber

Když jsem si tuhle knihu půjčovala v knihovně, tak má prvn slova byla ,,uff, to je ale cihla, kterou by človék i zabil" :D. Musím ovšem říct, že se kniha četla lehce a rychle.
Určirě oceňuji, že kniha NENÍ jen neden velky popis sexuálních hrátek, jak bývá u většiny takových knih. Příběh byl pozvolný, pro někoho by mohl být možná zdlouhavý, ale mě to až tak nevadilo.
Příběh ukazuje, že i celebrita je normální člověk s normálnima potřebama. A co všechno musí člověk, který si vebere takové povolání obětovat. A nejen on, le i jeho rodina a přátelé.
Za mě to byla fajn oddechovka.

12.09.2019 4 z 5

Domov Domov Mats Strandberg

Tak tohle byla super kniha.
Od Kinga jsem četla zatím jen dvě knihy (Carrie a řbitov) a musím říct, že toto se mi líbilo mnohem víc. Na severské literatuře si vážně ujíždím. Strašně mi sedí.
U knih se nebojím, ale u této jsem měla ze začátku takový zvláštní pocit. Sice to nebyl úplně strach, ale něco tam bylo. Měla jsem ji přečtenou za chvilku a už mám i půjčenou knihu Trajekt od autora a moc se těším až se do ní pustím.
Oceňuji krátké kapitoly a střídání pohledu hlavních postav, které nutí číst dál a dál.
Rozhodně knihu doporučuji a ode mě má plný počet.

12.09.2019 5 z 5

Neděle u bazénu Neděle u bazénu Madeleine Wickham

Toto byla moje první kniha od autorky a za mě takový průměr. Kniha neurazí, ale ani nenadchne. Rozhodně se zabvá vážnějším tématem, ale i tak mi bylo jasné jak kniha dopadne.
Líbilo se mi vykreslení vztahů. A vyčuraného, příživnického advokáta jsem nemohla vystát. Profitovat na neštěstí druhých a využívat neštěstí hlavních hrdinů, proti přátelům.
Líbila se mi tam i vedlejší romanticka linka. Bylo to takové oživení a trošičku odlehčení vážného tématu.

12.09.2019 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Tahle kniha byla určitě o něco lepší než manželovo tajemství. Musím říct, že ze začátku mě víc bavilo číst zápisky s deníku její sestry než číst o Alici. Začalo mě to celkem bavit až když se s Nickem dávala zase dohromady a byla jsem zvědavá s kým nakonec skončí a na konci sem byla celkem sklamaná s kým skončila, ale v epilogu to bylo jinak a dopadlo to jak jsem doufala. Každopádně s autorkou jsem si nesedla. Prostě se do jejch knih nemůžu nějak dostat. Nevím jestli je to stylem psaní nebo něčím jiným. Chtěla jsem číst ještě sedmilhářky, ale tam jsem nepřečetla ani první kapitolu a cca po dvou stránkách jsem ji zavřela. Opravdu mě odradil popis myšlenkových pochodů kočky O.o

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Kniha se mi rozhodně líbila. Odkládala jsem ji, ale jsem ráda, že se na ni nakonec dostala řada.
Byla jsem u knihy celkem napjatá a vraha jsem rozhodně neodhadla. Kniha se četla lehce a přemýšlela jsem kdo by to mohl být. Na konci mi to sice přišlo trošinku moc, dalo by se to napsat a vymyslet i jinak, ale budiž. Celkově je kniha super a bavila mě.

Odhalená Odhalená Jodi Ellen Malpas

Sérii budu hodnotit jako celek, protože jsem ji četla hned po sobě. Tyhle knihy mám ráda. Opravdu musím říct, že třetí díl byl opravdu nejlepší a dokonce mě i překvapil.
Asi nejhorší byl pro mě druhý díl. Opravdu mě štvaly ty jejich rozhovory během sexu. To sem nechápala. Přišlo mi, že při sexu si toho kolikrát řekli víc než jindy.
První díl byl fajn, jen mi tam vadilo jak se hl. hrdinka chovala když ho poprvé uviděla a skoro okamžitě souhlasila s jeho nabídkou. To mi přišlo trochu směšné.

Odmítnutá Odmítnutá Jodi Ellen Malpas

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Já zeda nevím, ale autorka mi prostě vůbec nesedla, nejspíš asi stylem psaní nebo nevím. Každopádně mi kniha přišla občas hodně zdlouhavá. Určitě by se dala zredukovat. A na druhou stranu mi tam přišlo pár věcí, které nebyly dořešené a dovysvětlené. Hodnotím průměrem.

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Kniha se mi hrozně líbila, ale musím říct, že mi ta malinko něco chybělo.
Ovšem z knihy jsem nadšená a určitě ji můžu doporučit.
Tajemná detektivka, která se četla skoro sama a kniha mě vytrhla ze čtecí krize.
Myslím, že autorka má velik potenciál a určitě si přečtu další knihy, až je vydá :)

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Já teda musím říct, že sem měla obrovskou chuť hlavní hrdinku totálně vypleskat. Absolutně jsem ji nechápala. To byla vážně tak hloupá?
Popravdě ani nevím jak mám knihu hodnotit, až na tu hlavní hrdinku nebyla kniha zase až tak špatná. Nápad si myslím celkem dobrý, ale prostě nevím no. Nakonec budu hodná a nechám 3*

27.08.2019 3 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Musím teda říct, že kniha mě strhla od první stránky. Hrozně moc mě bavila a přečetla jsem ji na jeden zátah. Kniha je kraťučká, takže je to taková jednohubka.
Určitě se v knize našly nějaké chyby, ale musím říct, že sem je asi nějak automaticky přešla a ani je nezaregistrovala jak moc mě to bavilo.
Tohle přesně jsem po Liane Moriarty, jejíž knihy mě nenadchly, potřebovala.

27.08.2019 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

ÁÁÁÁ mě se to líbilo :). Takové knihy jsou prostě moje guilty pleasure. Hned se u nich cítím mladší (ne že bych byla nějaká stará) :D
Kniha byla prostě taková oddechovka. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne u bazénu. Některé pasáže tam byly, že jsem musela zakoulet očima, ale nakonec jsem se přece jen usmála a uvědomila si, že nejsem cílovka a hlavní hrdinka knihy je o deset let mladší než já. Ale jinak to bylo prostě fajn oddechové čtení na léto jak dělané. Akorát nevím jestli budu číst i další díly nebo jestli to nechám jen tak. Rozhodně se ale chystám na Laru Jean. A musím říct, že autorčin styl psaní mi super sedl a kniha se četla skvěle.

Miluji tě k zbláznění Miluji tě k zbláznění Andrews McMeel

Hezká sbírka citátů, pár jsem si jich i označila. A i když nemám s čím srovnávat, byla to moje první taková kniha, tak musím říct, že to zase nebylo něco z čeho bych si sedla na zadek a určitě bych to nekoupila za plnou cenu, takže ještě štěstí, že jsem to u dobrovkého koupila jen za 29,- :D

01.07.2019 4 z 5

Na ostří nože Na ostří nože Julie James

Moje druhá kniha od autorky a opět jsem nadšená. Kniha byla opět vtipná a čtivá. Musím říct, že se mi tato kniha líbila snad ještě víc než ta první (nejvíc sexy chlap). Ačkoliv musm říct, že obálky knih jsou příšerné jejich obsah je prostě super. A i když je to kniha opět z právnického prostředí, tak to bylo zase trochu jiné.
Postupný vývoj citů mezi postavami byl opět super a SPOILER zase se dali dohromady až na konci knihy KONEC SPOILERU.
Autorka se řadí mezi mé oblíbené a určitě v ní budu pohračovat.

01.07.2019 5 z 5

Kráska a geek: Jak Sam přestal být mimo Kráska a geek: Jak Sam přestal být mimo Melissa Keil

Knihu mi půjčila sestra (13let) a opravdu je to vhodné čtení pro tuto věkovou kategorii. Já už určitě nejse cílovka, ale i tak jsem si u ní odpočinula a jako milovnici hororů sem si totálně oblíbila Sama. Rozhodně bylo super, že je kniha vyprávěna z mužského pohledu. Nemůžu si pomoct, ale tyto knihy se mi líbí víc. Každopádně občas to bylo celkem zdlouhavé, ale i tak nelituji, že jsem si knihu přečetla. Byla to super oddychovka na léto k bazénu.

01.07.2019 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Jelikož mám v plánu i další její knihy, tak jse jako první sáhla po její prvotině a teda musím řct, že se budu musset rozmyslet jestli půjdu i do dalších knih.
Musím říct, že styl psaní byl pro mě super a četlo se mi to veli rychle a poezie v knize se mi taky líbila. Jenomže to je asi tak všechno.
U proplrtence postav, kde jsou ,,všichni" jedna rodina u toho jsem se prostě smála... to bylo prostě moc a Borise jsem prostě neměla ráda. Možná zkusím ještě jednu od autorky a uvidím, ale nevím kdy. Takže asi tak.

01.07.2019 2 z 5

Nejvíc sexy chlap Nejvíc sexy chlap Julie James

Naprosto úžasná oddechovka. Opravdu jsem se u ní zasmála. Prostě klídeček na léto.
Nejvíc mě ale dostalo, že to není stejná kniha jako ostatní z tohoto žánru, kde spolu začnou chodit hned na začátku knihy a o pár stránek dál už na to hupsnou. Tady se mi hrozně líbilo, že se celou knihu k sobě postupně dostávali a přitom to nebylo nudně natahované. Nejvíc mě dostalo,
SPOILER,
že se poprvé políbili až pár stránek před koncem knihy
KONEC SPOILERU
to bylo super. Kniha byla navíc strašně čtivá.