Morisa Morisa komentáře u knih

Základy astrologie Základy astrologie Cass Jackson

Astrologie, horoskopy a to všechno okolo je pro mě velká záliba, takže když jsem v knihkupectví objevila Základy astrologie, musela jsem si je pořídit. Není to žádná přechytračelá kniha, kde polovině slov nerozumíte. Tady rozumíte všemu a tomu čemu ne, to vám je vysvětleno. Já jsem se podle toho naučila nakreslit svůj vlastní diagram, do něj všechny svoje planety a ascendent a teď se chystám naučit se i aspekty. Ty jsou složité. Každopádně Základy Astrologie mi udělaly radost.

24.06.2013 4 z 5

Sdílení: Diář 2014 Sdílení: Diář 2014 Paulo Coelho

Další z řady krásných, trochu hippie, diářů. Ty ilustrace prostě miluju - takhle nějak by to mělo vypadat po LSD nebo kouzelných houbičkách... asi :D Jen se Diář objevil, musela jsem si ho pořídit! Je prostě hrozně super a jen lituju, že ještě není rok 2014, abych si do něho mohla začít zapisovat.

14.06.2013 5 z 5

PH zázrak - Zhubněte odkyselením PH zázrak - Zhubněte odkyselením Robert O. Young

Musím uznat, že jsem si ze začátku myslela, že to jsou nesmysly. Přesto mi ta kniha nedala a četla jsem dál a jsem ráda. Já snad ani hubnout nepotřebuju, myslím, že se i dobře stravuju- Tedy zdálo by se, že mi byla kniha k ničemu. Omyl, byla mi hodně užitečná. Díky téhle knize jsem se utvrdila, že tím že jsem vegetarián, jsem udělala robře. A co víc, když jsem se jím stala, začala jsem pociťovat, že je mi fyzicky lépe - teď už vím proč. No zkrátka PH je hodně důležitá věc a tahle studie to potvrzuje.

06.06.2013 4 z 5

Nemoci vyčtené z tváře Nemoci vyčtené z tváře Kurt Tepperwein

Když si tuhle knížku maminka koupila, začala pak každého zkouma,t a pak nad ním vynášela diagnostické soudy. Bylo to docela vtipné, ale pak už to každému začínalo lézt na nervy. Mně to ale nedalo a tu knihu jsem si přečetla taky - no a byly jsme na to rázem dvě :D Ne musím upřímně říct, že je to moc povedená kniha, opravdu do detailu propracovaná... není v ní zapomenuto ani na tu poslední vrásku :D

16.05.2013 5 z 5

Dukanova dieta ve 350 receptech Dukanova dieta ve 350 receptech Pierre Dukan

No já jsem z téhle knížky nadšená. Dukanovu dietu už znám docela dlouho, tak mi udělal radost, že se konečně taky objevila knížka, kde je plno receptů... ona je to pak už docela nuda. Každopádně musím říct, že ty recepty jsou neskutečně lákavé, mnohé už jem vyzkoušela a jsou moc, moc dobré... hlavně ty na zeleninu :)

08.05.2013 4 z 5

A dost! – Francouzské děti nedělají scény A dost! – Francouzské děti nedělají scény Pamela Druckerman

Výborná kniha! Vtipná, poučná a žádná jen tak přiblblá příručka. Hrozně mě bavila a moc se mi líbil ten způsob výchovy, který je v knize popisovaný... je mi tak blízký - sama maminka mě tak vychovávala. Rozhodně bych ji doporučila všem matkám, budoucím matkám, otcům, budoucím otcům a vůbec všem!

24.04.2013 4 z 5

Ukradená – Útěk ze Sýrie Ukradená – Útěk ze Sýrie Louise Monaghan

Měla jsem tu možnost knížku si přečíst no a... uf! Páni, na něco takového se jen tak nezapomíná. Tahle knížka je našlapaná emocemi, prožitky, zvraty od začátku do konce. Dlouho jsem tak ochromující knížku nečetla. Ještě teď jsem z ní trochu vedle! Rozhodně před Louisou smekám, je to matka - opravdová matka, taková jaké by matky měly být! Až se z toho trochu vzpomatuju, nejspíš si ji přečtu ještě jednou a trochu pomaleji - je totiž hodně čtivá a jak začnete, nebudete chtít přestat. Vřele ji doporučuju všem :)

12.04.2013 4 z 5

Adam Adam Mirka Rezlerová

Kniha asi nebude pro každého, ale to je právě přesně to pro mě. Mám ráda věci, které vzbuzují rozporuplné emoce. A při čtení Adama jsem měla emocí mnoho. Adama jsem nesnášela, litovala, soucítila s ním, fandila mu. Život mu pěkně naložil, dávalo mu to ale právo chovat se k druhým tak, jak se choval? Rozhodně ne, přesto to není nepochopitelné. Bavil mě jeho vývoj, neskutečně jsem si užívala jeho myšlenkové pochody a emoce. Protože kniha nabízí mnoho zajímavých myšlenek a úvah, občas zabalených do příjemného poetična. Přestože se jedná o autorčinu prvotinu, příběh je hluboký a vyspělý, styl psaní čtivý a lehký. Témata nejsou jednoduchá, nejsou líbivá, ale o tom to právě je.

"Dospělejm se zdaj věci těžší než dětem. Jak jsou děti malinký, jsou všem těm věcem blíž. Někdy si stačí prostě přidřepnout a perspektiva se úplně změní."

04.10.2024 5 z 5