Morisa Morisa komentáře u knih

Ďáblík Ďáblík Mikael Niemi

Náhadou to je skvělá knížka! Já ji koupila svojí malé neteři a jen tak jsem mrkla na pár stránek... no a nakonec jsem ji přečetla celou. Ten příběh mě úplně dostal. No asi jsem nedospělá, ale spíš si myslím, že je to hodně kvalitní knížka. Říkám si, že to číst jako malá, měla bych strach, kde na mě nějaký ten rarach vyskočí. Každopádně mně se ten příběh opravdu líbil, nijak uhozený, tedy v mezích fantasy možností, smysluplný, poutavý a čtivý. Silný nadprůměr co se dětské knihy týká :)

27.06.2013 4 z 5

Uloupený život Uloupený život Jaycee Dugardová

Věděla jsem, že tohle nebude lehké čtení, ale že mi z toho bude tak úzko, to jsem si nemyslela. Ale když to tak uvážím... proboha to muselo být strašné. té holky je mi tak moc líto. Vůbec si neumím představit, kdyby se to třeba stalo mně. To se představit nedá. Ono je to snad lepší. Každopádně Uloupený život jsem četla s kapesníkem v ruce. Nejsem nějak přehnaně emotivní, nebrečím u Titanicu ani u Osobního strážce, ale u téhle knihy ano. Skutečnost, krutá skutečnost mě vždycky dovede rozesmutnit. Tak jako tak, na knize nevidím jedinou chybu. Jasně, není to nic na léto, je to pořádně náročné a nenechá vás to spát, ale... no stojí za to přečíst si o krutosti, která ve světě vládne. Nejde před tím zavírat oči.

18.06.2013 4 z 5

Exploze Exploze Liza Marklund

Nejdřív jsem si říkala, že takovouhle velkou bichli nepřečtu - přece jen už jsem si zvykla na dvouset stránkové knihy. No ale najednou koukám a ta kniha je za mnou! Přečetla jsem ji jakoby nic - čte se opravdu snadno, i když příběh zdaleka tak snadný není. Je takový... no explozivní :D Každopádně jsem v knize nenašla žádné hluché místo - to je myslím podstatné. Sám příběh je velice napínavý, poutavý a zcela realistický! Těším se na další autorčina díla.

10.06.2013 4 z 5

Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Mark Owen (p)

Z téhle knihy jsem měla respekt a taky trochu strach. No uprímě, nečetlo se mi to úplně lehce, to ale nic nemění na kvlaitě knížky. Jsem ráda, že jsem se rozhodla ji přečíst. Leč to není tipický příběh, po kterém bych sáhla, určitě nelituju toho času, který jsem s knihou strávila. Je to strohé a nijak záživně psané, přesto to má velkou hodnotu... ve všech směrech.

30.05.2013 4 z 5

Duhový most Duhový most Táňa Keleová-Vasilková

Kniha má skvělou pointu - hrozně se mi líbí to rozuzlení, to Olžino procitnutí. Skutečně by si měl člověk vážit toho, co má a ne jen pořád hledat problémy. Knížka určitě nezklamala... Mně se na autorčiných knihách líbí, že jsou prostě ze života... takové normální :)

25.05.2013 4 z 5

Poselství tvé duše Poselství tvé duše Kurt Tepperwein

Další, v dnešní době, velice užitečná kniha. Od pana autora jich mám doma už několik a vždycky mi nějak pomohly. Rozhodně si myslím, že filozofie této knihy je směr, jakým by se naše společnost měla ubírat. Všem by nám bylo líp :)

24.05.2013 5 z 5

Co ti napoví nemoc Co ti napoví nemoc Kurt Tepperwein

Tohle je hudba pro mou duši! Přesně to stejné si myslím už dlouhé roky... Už roky jsem přesvědčená, že jen my sami jsem strůjci všeho, co se nám v životě uděje. Proto je pro mě tahle kniha tak cennou záležitostí. Věřím, že tohle je ten správný směr, jakým by se každý z nás měl vydat :)

16.05.2013 5 z 5

Řeč snů Řeč snů Michael Lennox

Jako jedna z mála už jsem měla možnost se do knížky podívat, pročíst jí a prozkoumat a jsem z ní nadšená. Vždycky mě totiž zajímalo, co ty moje sny znamenají, ale v těch běžných snářích ty výklady za moc nestály. Tahle kniha je ovšem úplně o něčem jiném... můžu říct, že má co do sebe... taky je to spíš psychoanalýza, než jen babské hádání :)

13.05.2013 5 z 5

Nikdy Nikdy Táňa Keleová-Vasilková

Mně se tenhle příběh líbil asi nejvíc ze všech, které jsem od autorky četla... ani nevím proč. Prostě mi příjde, že je až moc skutečný a reálný, to mám na knihách a příbězích ráda, když čtu a říkám si, že tohle se mohlo stát kdekoliv vedle mě a třeba i mně. Je to oddechové, klidné čtení na podvečer, nebo i odpoledne, no podle toho, kdy rádi čtete. Až si jí dočte maminka, možná se do ní pustím znovu :)

22.04.2013 4 z 5

Sexuální inteligence Sexuální inteligence Marty Klein

Určitě je to hodně povedená a hlavně přínosná knížka. Autor se v ní zaobírá skutečně důležitými problémi a otázkami ohledně sexualiti. Nežene se za každou cenu za senzací. Knížka mě hodně bavila dost jsem se dozvěděla. Myslím, že bych jí mohla doporučit každému, ať máte problémy nebo ne, něco si z ní odnesete. Teď jste třeba mladí, ale za třicet let si řeknete: Ještě že jsem to četl! :)

16.04.2013 4 z 5

Francouzi nedrží dietu Francouzi nedrží dietu Will Clower

Právě jsem dočetla a jsem víc než ohromená, a taky potěšená. Jsem ráda, že se konečně někde objevilo, jak moc se živíme plasty, jak moc se zabíjíme všemi těmi umělými potravinami, a že není nad pořádné zdravé přírodní a tučné! jídlo. Mám potvrzeno, že dělám dobře, když si neodpírám a dopřávám si zásadně to, pro mnohé, nezdravé jídlo. Můžu doporučit všem, kteří mají zájem na tom, co jim prochází žaludkem - protože mnohdy to není láska, ale spíš pěkný odpad.

15.04.2013 5 z 5

Vzpomínky a zamyšlení Vzpomínky a zamyšlení Michail Gorbačov

Můj další úlovek z veletrhu Svět knihy! Ano, přiznávám, domů jsem šla jak vánoční stromeček!

No každopádně životopis Michaila Gorbačovova mě v mnoha směrech velice mile překvapil. Původně jsem totiž spíš víc čekala nějaké náročné politické výpovědi, ale místo toho jsem se dočkala jen Gorbačovova skutečného života. Života jako úplně obyčejného, běžného člověka.
Vzpomínky a zamyšlení tedy doopravdy přináší jen jeho vzpomínky a zamyšlení. Na dětství, na rodinu, na jeho milovanou ženu, ale i na politickou funkci a jeho touhu po reformě a pozvednutí celého Ruska.

Zkrátka tady se prezentuje, a já věřím, že nejen prezentuje, jako zcela obyčejný, velice inteligentní a zároveň k druhým vnímavý člověk.

Opravdu příjemná knížka, která ukazuje velkého politika v jeho prosté lidskosti.

22.05.2014 4 z 5

Síla osudové přitažlivosti Síla osudové přitažlivosti Cyndi Dale

Nikoho nehledám, nemám žádný trvalý vztah a ani ho nechci - Sílu osudové přitažlivosti jsem začala číst z nudy, když jsem čekala na svou kamarádku, než se oblékne. Za tu dobu, jsem stačila celou knihu prolistovat a přečíst si pár stránek, přičemž jsem si uvědomila, že mě to vlastně zajímá.
Inu, tak jsem si knížku donesla domů a přečetla ji celou. Teď už asi chápu, proč má moje kamarádka se svým přítelem tak harmonický a skvělý vztah.
Ne, nejsem ten typ, co si nechává věšet bulíky na nos a věří na všechno, co mu kdo předloží, ale tahle knížka má fakt co do sebe.
Nejen že se dá použít na vztah mezi milenci, ale i na vztahy přátelské, rodinné, pracovní. Je to určitě užitečná příručka, která jde dost do hloubky a tak trochu se pošťourá ve vaší duši a psychice - což někdy není na škodu!

29.03.2014 4 z 5

Miminko, nebo manžel? Miminko, nebo manžel? Heidi Raykeil

Ne, vážně nemám problém s tím, jestli si vyberu partnera nebo dítě, nemám ani jedno! :D Tuhle knížku jsem objevila jen tak náhodou, když jsem nevěděla, co dát svojí těhotné švagrové.
No, knížka Miminko nebo manžel mě zaujala, a tak ji mám doma - a jen čekám na vhodnou příležitost, kdy to předám matce mého budoucího synovce (doufám, že synovce - dvě neteře mi stačí!).

Každopádně to, že to není určené pro mě, mě neodradilo od toho, abych se knížkou neprokousala aspoň do půlky.
Stejně jsem ji nakonec přečetla celou - zajedno mě zajímala a za druhé jsem se vážně pobavila. Fakt je to někdy sranda!

Takže pokud jste rodiči a nevíte, jak na to znovu vlítnout, doporučuju přečíst si tohle ;)

28.02.2014 4 z 5

Přežijte rozchod s úsměvem Přežijte rozchod s úsměvem Susan J. Elliot

Abych byla upřímná, já s rozcházením problémy nemám - to spíš ta druhá strana! :D

Ne dobře, nebudu si dělat srandu. Já s rozchody problémy nemám, protože se prostě s nikým nerozcházím. To ovšem neznamená, že by mě Přežijte rozchod s úsměvem nezaujalo a neobohatilo mě o mnoho zajímavých poznatků. Totiž pokud se někdy budu chtít rozejít, nebo pokud se se mnou někdo rozejde, vím, jak to zvládnout s úsměvem na tváři. A to se často hodí.
Přežijte rozchod s úsměvem je velice užitečná psychologická příručka, která vás naučí, jak zvládat svoje emoce a jak negativa převrátit v něco pozitivního.

A mějte na paměti, ne každý rozchod je s partnerem...

26.02.2014 4 z 5

Strážkyně krve Strážkyně krve Tessa Gratton

No, já na tuhle Twilight literaturu moc nejsem, ale abych neodsuzovala všechny tyhle knihy, a abych si o tom aspoň trochu vylepšila mínění, rozhodla jsem se od své neteřinky vypůjčit si Strážkyni krve.
A hle, ono to není zas tak hrozné! Respektive kam se takové opěvované Stmívání hrabe. Strážkyně krve je velice sympatický příběh, jehož styl i obsah mají úroveň hodnou fantasy knihy.

Jako oddechovka je to super a pro ty, které berou upíři, čarování a tyhle podobné věci, je to určitě skvělá kniha. No já si nakonec možná přečtu i Magii krve...

17.01.2014 3 z 5

Pravidla hubnutí Pravidla hubnutí Bob Harper

Jeden vtipálek mi dal tuhle knížku jako milý dárek pod stromeček - fakt děkuju! :D
No upřímně moc nadšená jsem nebyla. Zaprvé se mě to dotklo - ješitnosti není nikdy dost, a zadruhé jako dar jsem si tedy představovala něco podstatně jinačího.
Ale co už se dalo dělat, Pravidla hubnutí byla doma a já jsem do nich z dlouhé chvíle nahlédla. A ejhle - ono to není zas tak špatné.
Pan autor tam vlastně z mnoha stran vysvětluje, že pokud chcete zhubnout, musíte se zkrátka rozloučit s polotovary, fastfoody a vůbec kupovanými potravinami. Vysvětluje proč je tak důležité pít hodně vody a mnoho dalšího. Zkrátka čtenáře připravuje na nový životní styl.
Nakonec můžu říct, že je to docela přínosná publikace - i když jsem svému dárci ten vtip ještě neodpustila!

12.01.2014 4 z 5

Na ocet: Deník slečny Daniely Na ocet: Deník slečny Daniely Jiří Růžička

Zas tak často takovýto žánr literatury nečtu, jenže když za mnou přiběhl kamarád s tím, že je to fakt pecka a ať si to přečtu, neodolala jsem. Je tedy pravda, že jsem si nejdřív myslela, že se asi zbláznil, když jsem se pak ale sama začetla, pochopila jsem.
Takhle kniha je fakt zábavná! Když k ní přistupujete s úsměvem, otevře se vám v celé své kráse a vy se bavíte. Je to prostě nadsázka – ta kniha si dělá srandu sama ze sebe. Prostě nečekejte nic hlubokomyslného, vždyť je to stokrát omleté téma, čekejte zábavu – pak budete nadšení.
I když to není nic originálního, cosi nového na tom je. Nebo lépe řečeno, když si uvědomíte, že to psal chlap, chápete pak, proč je třeba brát to všechno s rezervou.
Tedy já to tak brala... a náramně jsem se bavila!
Jak říkám, není to nijak převratné dílo - to by asi ani nikdo nečekal - ale svou hodnotu má.
Na ocet je jeden z nejlepších ženských románků, jaký jsem četla - od chlapa!

28.11.2013 4 z 5

Cukr a sůl Cukr a sůl Táňa Keleová-Vasilková

Já bych řekla, že Noru pálilo dobré bydlo, jak se říká. Já si žít takhle jako v pohádce, tak to všechno nezahazuju jen kvůli tomu, že se chci sama realizovat - to jde přece i tak. I jako žena v domácnosti se mohu realizovat, jen jde o to najít si ten správný cíl. No zkrátka tak... ale kdo ví. Každému se to mluví snadno, ale pak když příjde na lámání chleba, leckdo se zachováme stejně. No každopádně jako odpočinková kniha, která vám přesto něco sdělí, je to velice dobré čtení :)

26.08.2013

PH zázrak pro diabetiky PH zázrak pro diabetiky Robert O. Young

Cukrovka je nepříjemná populační chodoba, proto myslím, že každý nový způsob, jak ji léčit, nebo se jí zbavit, je výtaný. Zvlášť pak když jde o zcela přírodní způsobe, kde nehrají roli žádné léky a chemie. Tato kniha mě opravdu nadchla, neboť vím ze zkušenosti v rodině, že metoda v ní popsaná opravdu funguje. Tahle metoda by si určitě zasloužila víc pozornosti než má... no jo, ale to by pak neprosperovaly ty obrovské farmaceutické společnosti. No a to nejspíš nneí žádané. Každopádně za tuhle knihu jsem ráda.

26.06.2013 4 z 5