muchomurka muchomurka komentáře u knih

Táta Sekáč Táta Sekáč Jean Webster

Naprosto skvělý příběh, ke kterému se již od dětství vždy jednou za čas vrátím a celý ho přečtu znovu. Vždy na jeden zátah. Sice vím, jak to dopadne, ale přesto mě čtení neskutečně těší, užívám si ho. A tím, že vím, jak to dopadne, bavím se Judynými dopisy i když jinak než poprvé. Kdyby jen věděla. :D

18.06.2016 5 z 5

Hlubina temných strachů Hlubina temných strachů Fran Krause

Zajímavý nápad, komiksové zpracování se zde vyloženě hodilo. Jen některé strachy (třeba s tím opuštěným hotelem) by si zasloužily více prostoru. Některé strachy mě také napadly a některé se mi po přečtení nasadily do hlavy, za což tedy autorovi pěkně děkuju! :D

22.05.2016 4 z 5

Tommy Taylor a falešná identita Tommy Taylor a falešná identita Mike Carey

Já nevím, jsem z zmatená. Nějak jsem se nechytala, v příběhu byly náhlé skoky, často mi přišlo, že mi kus knihy chybí a já nevím, co se dělo. Celkově mi to moc nedávalo smysl. Vlastně ani pořádně nevím, jaký byl příběh, co bylo jeho smyslem, co chtěl říct. A jak to vlastně skončilo?
Je velká škoda, že kniha byla komiksem, myslím, že jí to uškodilo a že by byla mnohem čtivější a konzistentnější, kdyby to byla klasická kniha.

25.03.2016 2 z 5

Knížka pro dva Knížka pro dva Pavel Čech

Zbožňuju knížky Pavla Čecha. Jeho ilustrace jsou kouzelné, snové, lákavé. A zde si mi moc líbil nápad i provedení, milé verše a samozřejmě již zmiňované ilustrace.

05.03.2016 5 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

První díl byl skvělý, zajímavý nápad, čtivý, neotřelý. Druhý díl byl nuda. Skoro celá kniha bez akce, jen jakési pafilozofování, neustálé dohadování a překřikování a nic, žádná akce, vysvětlení. Říkala jsem si, že se to snad rozjede, ale bohužel než k tomu stačilo dojít, kniha skončila. Za celou dobu se toho moc nestalo. Všichni byli neustále zranění, zmrzlí a hádající se. Odpovědi na otázky, které by odhalily aspoň něco, navnadily na třetí díl, se zde nekonaly. Jen hádanky a domněnky. A také jsem chtěla víc příběh Evana a Cassie, ne Esa a podivné náznaky ostatních vedlejších postav. Hm hm, připomíná mi to stejnou tendenci, jakou měly knihy ze série Labyrint, první díl skvělý, další jsou slabou nadstavbou. Lepší, kdyby byl první díl delší a ostatní díly by pak nebyly třeba.
Ale i tak si další díl přečtu, ať vím, jak to dopadne, ale snad vyjde dřív než tento, kdy jsem si první díl pamatovala matně.

08.02.2016 3 z 5

Zmizelé dívky Zmizelé dívky Lauren Oliver

Ze začátku se to nezdálo, ale tenhle příběh je něco. Celou dobu jsem si říkala, že bych Daru pěkně postavila zpátky na zem, byla protivná a rozmazlená. Kdežto Nick, u té mi přišlo, že je chudák starší sestra, která musí být ta chytřejší... Rodiče holek mi přišli takoví, že by sami potřebovali léčbu u doktora Leezaye.
Grafické zpracování knížky bylo zajímavé, ale obešla bych se bez fotek a novinových zpráv s komentáři uživatelů. Střídání před a po mě ze začátku mátlo, ale jakmile jsem objevila (skvěle zvýrazněné - ironie) značení na horní části stránky, dávalo to větší smysl. Co se týče konce, tak to jsem opravdu nečekala. Přišlo mi, že jsou části děje, kterým závěr neodpovídá (halucinace, ehm ehm). A také to, že mi přijde, že mě autorka o něco ochudila, celý příběh byl znázorněný jen po povrchu a konec jak kdyby byl moc rychlý, překotný a nedokončený.

03.02.2016 4 z 5

Základna 7 Základna 7 Matthew Reilly

Opět strhující, místy vtipný, děj, i když zde mi přišel delší rozjezd. Jsem ráda, že zde byla Liška i Břitva, že se na scéně objevil Book II a další hrdinové. Jako u předchozí knihy jsem jim všem fandila :-) Je pravda, že jsem se chvílemi ztrácela mezi všemi skupinami a zrádci, ale děj stál za to a nakonec to vše dávalo smysl. A zbožňuju neskutečné štěští a důvtip Strašáka.
Také mě příjemně překvapila postava pana prezidenta, zpočátku to byl takový nijaký panák, ale postupně mu autor dal charakter, za což jsem byla ráda, že to nebyla jen taková bezduchá loutka.
Přesto všechno byla Polární stanice prostě lepší.

01.02.2016 4 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Moc se mi líbil nápad, to že je to horor, ale nesedlo mi komiksové zpracování. V ději jsem se orientovala jak kdy, občas jsem to nějak nechytala. Ale na druhou stranu, kresby byly skvělé. Škoda, že je to na pokračování.

24.01.2016 3 z 5

Královský rubín Královský rubín Agatha Christie

Skvělé detektivní povídky, sice jsem některé znala, některé ne. Celkově však mám od Agathy radši klasické detektivky, než ty povídkové. Ty mi přijdou příliš rychlé, ale i tak - stálo za to si je přečíst.

26.12.2015 4 z 5

Battle Owl - První plavba Battle Owl - První plavba Tomáš Marák

Nějak jsem to nechytla, šlo to lehce mimo mě. Ale ze začátku některé vtípy byly fajn.

24.12.2015 3 z 5

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Ze začátku mi příběh hodně připomínal knížku Les rukou a zubů. Ale tak od třetiny knihy příběh díkybohu začínal nabírat jiný spád a směr děje. Celkově mi to přišlo dost roztahané, zdlouhavé, než se příběh posunul a něco se začalo dít. Styl vyprávění mě štval, nebo spíše to, jak autorka informace sdělovala čtenáři, velmi dlouho vše jen naznačované, co se kdysi stalo, ale pořádně nic nedořečené, milostný trojúhelník, sebetrýznění, nekomunikativnost hlavní hrdinky se svým nejlepším přítelem, tatínkem, Kanem... Ke konci se kniha rozjela, děj nabral spád a nechyběla příběhu čtivost. Bohužel je to zase trilogie (proč?), tak jen doufám, že láska Em a Kane bude stejná přes všechny tři díly (nechci, aby se rozdělili, pohádali, zamilovali do někoho jiného). Škoda, čekala jsem od toho něco víc.

13.12.2015 3 z 5

Falešná hra Falešná hra Lincoln Child

Knihy tohoto rázu mám většinou ráda, napětí, detektivní zápletka, děj napsaný tak, že dokud nedočtu, nedokážu knihu odložit. Ale zde se to nepovedlo. Skoro do konce knihy jsem měla pocit, že autoři popisují jen něco, aby se neřeklo, a všechna důležitá zjištění a odhalení se dějí za oponou. Vyšetřování bylo nudné, vlastně se nic nedozvěděli. Akční scény, které měly vyvolávat napětí, byly taktéž nudné a zdlouhavé. A konec, nějaké dovysvětlení, to ani nestálo za řeč. Škoda, fak jsem se těšila na dobrou knihu. Tato to bohužel není.

19.11.2015 2 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Celkový dojem z příběhu je takový padesátiprocentní. Líbil se mi humor autorky, hlavně zpočátku příběhu, Lola a Harlow - jen škoda, že v příběhu byly tak málo. Líbilo se mi, jak Ansel nechával Mii seznam frází, co se má naučit.
Na druhou stranu byl příběh po prvních 150 stranách celkem utahaný, pořád dokola. A to, jak Mia zareagovala na pravdě o Perry, jako wtf? Zbytečně přehnaná reakce, měla jsem na Miu vztek, že se chová jako děsná koza. Navíc to všechno bylo před ní a když se s ní Ansel seznámil, nikoho nepodváděl. Ale je fakt, že to pak na konci lehce připustila, takže budiž.
A k Paříži - fakt mě nebavilo číst, kudy Mia chodí a co vidí. Proč každý autor, který příběh zasadí do Paříže, má pocit, že ji musí podrobně popisovat? To mě tak zdržovalo a nebavilo.

31.10.2015 3 z 5

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Obsahuje spoilery.
Knížka mi přišla aspoň do dvou třetin strašně roztahaná a nudná. Střídání pohledu "předtím" a "potom" a zároveň i pohledy různých lidí byly super, v ději to vůbec nerušilo. Ale na můj vkus tam bylo příliš mnoho vyprávění předtím z pohledu Colina. Ke konci knížky jsem mu a Mii fandila, sice udělal pár ošklivých věcí, ale stejně jsem doufala, že spolu naknec budou žít v Itálii a dopadne to pro ně dobře. Proto byl závěř překvapivý, tohle jsem teda vůbec nečekala. Navíc tam někde Gabe zmiňoval, že Colina stále hledá, což bylo divné vzhledem k tomu, jak Colin dopadl, ale budiž.
Celkově to bylo takové osvěžující, i napínavé, ale něco tomu chybělo.

01.10.2015 3 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Kdysi dávno mi sestra tuhle knížku doporučila a já se k ní konečně pročetla. A měla pravdu, když mi říkala, že je to fakt dobrá knížka. Líbil se mi příběh i postavy, miluju typ humoru, který měla Anita Blake. Sice některé situace mi přišly bezvýchodné, nemám ráda, když to vypadá, že hlavní hrdinka nemá vůbec žádnou výhodu proti protivníkovi. Ale vzhledem k tomu, že jsou další díly, tušila jsem, že to zvládne :-D A také mi občas přišlo, jak kdybych měla už mít přečtenou nějaku knihu před touto, občas jsem si připadala, že jsem vhozená do děje a vůbec netuším, k čemu se vyjadřoval či na co odkazoval.
A Nicholaos mě neskutečně štvala, jsem ráda, že jí Anita ten její úsměv smázla!

06.08.2015 4 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

(Obsahuje spoilery)
Napínavý příběh, pro mě zatím jeden z nejlepších. Akorát když poprvé zatkli Erica Weira, tak jsem si říkala, že zde už měl příběh končit, protože pak to bylo dost rozvleklé a působilo to celé jako vycpávka. Je pravda, že závěr byl velmi překvapivý a svůj prvotní názor a ukončení příběhu po zatčení jsem změnila... A ten konec? Jsem doufala, že toho nabubřelýho politika setřou, ne že chudák Amélie bude mít potíže... Jsem zvědavá, co přinesou další knížky.

26.07.2015 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Zatím nejslabší knížka, kterou jsem od J.D. četla. Bylo to hrozně zdlouhavé a ukňourané. Pátrání bylo divné, takové "hle, jsou tamhle", ale jak k tomu Rhyme došel apod. nic, vždycky jen hovor a výsledek. Zklamalo mě to. A ten závěr? Fajn, byl fakt hodně, hoooodně překombinovaný, ale oproti celé knize se to dalo.

22.07.2015 3 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Nápad zajímavý, ale zpracování prázdné, plané, ploché, nudné... Rozhovory byly o ničem. Chvílemi jsem se vůbec neorientovala, děj přeskakoval ze scény na scénu úplně náhle. Jediné, co příběh zachraňovalo, byly skvělé slovní obraty a Megan. Nebýt kamarádek, tak je to nudáááá. A Maggie? Byla nemastná, neslaná a co ten konec? Proč se tak chovala? To jsem vůbec nepochopila, hlavně, když jí tatínek pověděl to, co pověděl, stejně tak Abbi i její kamarádky. V tu chvíli jsem ji fakt nesnášela.

17.06.2015 3 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Ze začátku to bylo poněkud zdlouhavé a nudné, ale po vysazení na ostrově se začal odvíjet napínavý příběh. Líbila se mi rozmanitost postav a jejich charakterů, humor, napětí. Akorát se mi rozhodně nelíbil konec, to bylo takové divné, nijaké. A ani změna Dona se mi nelíbila. Chápu, proč se změnil, ale myslím se, že to byla škoda. Navíc to různé hloubání a filosofování na konci taky nic moc. Příběh super, ale občas jsem si říkala, že je zde dost vycpávkových míst... A kapitola, kdy byli v zajetí mohla být pro mě rozhodně kratší a méně podrobná.

09.06.2015 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Hóóódně zajímavý nápad, který mě nadchnul a na knížku jsem se těšila. Ale zpracování mě zklamalo. Nedokázala jsem se do Allie vžít, příběh byl plytký, nijaký. Scény, které mohly stát za to, byly vyčpělé, odosobněné nebo příliš stručné. Chyběla tomu "šťáva", náboj tajemna a napětí. Škoda.

05.05.2015 3 z 5