muchomurka muchomurka komentáře u knih

Ztroskotání Ztroskotání Emily Bleeker

Neměla jsem po ruce jinou knihu a sáhla po této. Čtivé to je, napínavé celkem taky, ale něco tomu chybělo. Lilien mě neskutečně štvala, chovala se jak rozmazlená princeznička, podle které se musí všechno točit. Obdivuji Davea, že se z toho nezblázil a že se do ní zamiloval. I když těžko říct, zda by to mohlo být jinak, sami dva na tropickém ostrově...
Co mě na knize opravdu štvalo, bylo jak Lilien pořád prala a koupala se. Nechci být skeptik, ale s touto mírou praní se divím, že jim oblečení drželo do zdárné záchrany. Navíc pořád vykládala o důležité pitné vodě, ale to že v ní pere a koupe se mýdli a šampony, to mě vytáčelo do běla.
Určitě není lehké přežít po ztrozkotání na takovém místě, ale ještě to vychytali dobře. Nevím, jak bych se zachovala já, ale to její stěžování si a fňukání bylo otravné.

14.03.2018 3 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Skvělá knížka, která mě velmi nadchla. Líbily se mi tipy a rady, příklady ze života. Bohužel jsem četla knížku delší dobu, což nebylo dobře, protože jsem se pak ztrácela. Ke konci mi přišla hodně teoretická, chvílemi jsem musela číst některé části víckrát, abych je správně pochopila (protože původně mi přišlo, že si to protiřečí). Co mi na knížce vadilo, bylo, že bych občas snesla více informací, více know-how. Nebo bych se ráda autora vyptala osobně na některé věci, které mi v knize chyběly. Ale i tak, jsem moc spokojená a musím si z knihy udělat tahák, navíc když je tam na něj návod :) a začít tyto postřehy začlenovat do své komunikace. Doufám, že to bude tak účinné, jak autor slibuje. (I když pravda, něco se mohlo ztratit v překladu).

06.02.2018 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Myslela jsem si, že knihu čtu poprvé a jaké bylo mé překvapení, že ono ne. Toliko k tomu, jak mi příběh utkvěl v paměti.
Když jsem ji četla poprvé, dala jsem 4 hvězdičky. Teďka bych dala dvě. Nakonec nechávám průměr tři. Už nemám na takto vyprávěný příběh věk. Ze začátku super, napínavé, neotřelé. Ale pak už to šlo od 10 k 5. Nora dělala jednu krávovinu za druhou, chovala se jak rozmazlená puberťačka, nenechala si poradit a ten konec? Hm, jsem pro dobrý konec, ale dobře zvládnutý. Toto mi přišlo dost odbyté.

14.11.2017 3 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení * antologie

Knížka se mi celkem líbila, i když ta s vánočními povídkami byla lepší. Některé povídky byly zbytečně dlouhé, některé by si zasloužily více prostoru - nejlépe celou knihu. Ale celkový pocit je, že to bylo nemastné neslané. Ale jako letní čtení u vody to bylo fajn.

30.08.2017 3 z 5

Čtyři legendy Čtyři legendy Matthew Reilly

Moc se mi líbí Reillyho knihy a tahle nebyla výjimkou. Jack West a jeho dobrodružství mi už chyběla a moc ráda jsem si je přečetla. Knížka není jiná než předchozí, má všechny prvky Reillyho rukopisu, což je skvělé. Našlapaný děj, kdy se pořád něco děje, žádné nudné zdlouhavé popisy či úvahy, ale všechno účelně jasné, stručné, akční.
Dobře vymyšlený příběh, jen jsem doufala v ještě rychlejší rozjezd, ve smyslu "ať už Jack převezmě otěže a zvrátí ručičky vah ve svůj prospěch." Ale i takto to nemělo chybu. Lily a ostatní zde měli menší role, což bylo možná škoda. To že se tu objevil Strašák bylo zajímavé překvapení, ale bála jsem se, jak to může skončit, když má být pouze jeden šampion vítězem. Naštěstí jsem spokojená, skvělý konec (ať je jak chce neuvěřitelný, ale proto takovéto knihy čtu, ne pro nudná fakta).
A jsem zvědavá, jestli se dočkáme ještě dalších Jackových dobrodružství, ale podle několika zmínek bych tomu i věřila. :) Takže doufám, že ano.

01.08.2017 5 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Já nevím. Bylo to napínavé, ale jaksi zdlouhavé a rozplizlé. A konec - dobře, bylo rozuzlení, ale mám, nejen z konce, pocit, že tomu chybí hranice. Veliké množství nakousnutých věcí, událostí, vztahů a nic pořádně nedořešené. Nemuselo by to být vše, jen prostě něco uzavřít. Mám pocit, jako bych byla o něco ochuzena. Uvidím, co další díl, i přesto se na něj těším.

26.06.2017 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Po přečtení prvních cca 10 stránek jsem se bála, že mě to nebude bavit a do čtení se budu muset nutit, ale spletla jsem se. Příběh se rozjel a nabral spád. Celou dobu se mi moc líbil, budování atmosféry, nejistota, odlehlé místo, kletba. Postavy byly dobře napsané, Dora mě neskutečně štvala, Paul mi připadal nečitelný, Iris a Bastian skvělí atd. Ale ten konec mi přišel přitažený za vlasy a taky mě trochu zklamal. Doufala jsem, že se všechno logicky vysvětlí, to ano, ale přesto to mělo končit nějak líp.

27.05.2017 4 z 5

Kluk mého srdce Kluk mého srdce Huntley Fitzpatrick

Knížka se mi moc líbila i přes všechna těžká témata, která autorka hlavním postavám naložila. Moc se mi líbila jemnost příběhu, plynutí, velká Garretova rodina a další členové, kteří do ní nějakým způsobem patřili.
Jediné, co mi vrtalo hlavou, bylo, že je vše na Alici. Chápu, že toho je hodně (zvlášť v tak početné rodině), ale překvapovalo mě, že rodiče Alice neřešili peníze a problém se senátorkou Reedovou, že to všechno dělala Alice. Ano, (spoiler) na konci se k tomu vyjádřil tatínek, ale i tak mi to vrtalo hlavou. A ještě bych snesla, kdyby tam každého člena rodiny bylo více, mrzelo mě, že jsem si je málo užila, na to jak je to tlustá kniha a taky, že na konci nebylo nějaké zamyšlení, směr budoucnosti Tima. Ale celkově, knížka se četla sama, krásný příběh, krásné prostředí.

03.04.2017 5 z 5

Doktor chodí tiše Doktor chodí tiše Michael Palmer

První polovina knihy suprová, napínavá. Druhá polovina se mi neskutečně vlekla. Bylo to zbytečně natahované. Některé linie příběhu byly dost přitažené za vlasy (častokrát mi to nevadí, ale tady mi to nesedlo). Harry i Maura byli sympaťáci, ale to nestačilo. Také mě mrzelo, že autor některé věci nakousl a pak se jim nevěnoval, nebo to jen tak honem využil a nic. Navíc jsem doufala, že se Harrymu dostane zadistiučinění, že Sidonisovi a tomu detektivovi dokáže, že je nevinný.

01.04.2017 3 z 5

Poslední chirurg Poslední chirurg Michael Palmer

Váhala jsem, jaké dát hodnocení a nakonec se přikláním spíše ke 4 než 3 hvězdičkám. Příběh měl spád a náboj, ale přesto mi tam něco chybělo. Velmi jsem si oblíbila hlavní hrdiny, ale jak kdyby jich tam bylo málo, jenom to klouzalo po povrchu. A co mě vyloženě štvalo, to byly kapitoly o vráždách paka Kollera. Přišly mi zbytečné a nechutné.
V souhrnu jsem však spokojená a těším se na další autorovy knihy.
A co mě vytáčelo úplně nejvíc - hrubky, chyby, překlepy v textu. Ale za to nemůže autor, nýbrž editor, pokud ho teda kniha vůbec měla.

24.03.2017 4 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Opět velmi čtivá knížka, ale tak nějak nejsem spokojená. Budování atmosféry, pátrání, to bylo super, ale pak ten konec? Všechno zase hrozně rychlé. A navíc bych chtěla nějaké trochu delší vysvětlení, dovětek. Také bych ocenila, když autorka nakousne nějaké dějové linky nebo zvraty, aby je buďto dotáhla do konce nebo aspoň nějak vysvětlila (např. proč byly podávané žaloby na Abby, kdo za tím stál a čeho tím chtěl dosáhnout?). A těchto věcí je tam více, jak kdyby byly důležité a pak vyšumí. Ale proč tam teda byly? Celkově jsem však spokojená a těším se na další knihy.

15.03.2017 3 z 5

Síly ze záhrobí Síly ze záhrobí Simon R. Green

Čekala jsem nějaký velkolepý "wau" závěr, ale bylo to stejné jako u předchozích dílů. Zde mě navíc ještě víc rozčilovalo, že autor popíše nějakou situaci a pak ji v průběhu popisuje znova a znova. Proč? Přišlo mi to celé natahované, opakující se. Stejně jako u předchozích dílů, těžko se čte o něčem, co si nedokážeme představit a co je mimo naše chápání. To bylo dost nudné, zvlášť proto, že popisy tohoto neuchopitelného je zabráno dost knihy. Závěr byl a nebyl překvapující, sice mě to trochu zklamalo, ale na druhou stranu to asi dopadlo nejlíp jak mohlo. Celkově to nebyla špatná série a možná se k ní někdy vrátím, uvidím.
K vydavatelství - nechápu, kdo jim dělá korektury, ale těch chyb a překlepů, to bylo úděsné. A nejen v tomto díle, ale i v přechozích. Gr.

28.02.2017 3 z 5

Hlasy ze záhrobí Hlasy ze záhrobí Simon R. Green

První polovina knížky byla super, hlatala jsem jednu stránku za druhou. Pak už to začalo váznout. Vadilo mi, jak pořád jen mluvili o tom, že jsou hledači duchů a že oni jsou ti profesionálové, co ví, jak na to a skutek utek. Vždyť akce byla posledních cca 30 stran. Jinak jen mluvení. A tak nějak jsem očekávala, že každý člen týmu je velmi důležitý a má svůj "dar", aby pomáhal. Celou knihu mi ale přišlo, že jediný, kdo je k něčemu, je Štístko. Bez něj by byli úplně nahraní. Ale zase se mi líbil vztah Melody a Štístka, také jejich popichování a Štístkovi hlášky. J. C. tu byl takový otravně nabubřelý. Škoda.
A ještě co ubíralo příběhu - že pořád bojují proti věcem, tomu, co je nepředstavitelné. Chápu, že to může být, ale když se o tom pořád píší popisy, ale představit se to moc nedá, je to nuda. Uvidíme, co přinese další díl.

24.02.2017 3 z 5

Pátý bojovník Pátý bojovník Matthew Reilly

Skvělý závěrečná díl. Líbí se mi autorův styl psaní a to, že je skrz díly konzistentní, i když postavy se vyvíjejí a rozhodují.
Do knížky jsem se ihned začetla a nemohla i odložit. Napínavé, strhující, opět spousta štěstí a dobrých náhod, překvapivých zvratů a objevů. Čtení jsem si užívala a mrzelo mě, že mé setkání s Jackem Westem Jr. a jeho partou končí. Ale závěr to byl suprový a jsem za něj ráda. Určitě se k této trilogii někdy vrátím.

18.02.2017 5 z 5

Posvátné kameny Posvátné kameny Matthew Reilly

Knížka se mi opět moc líbila, i když o něco méně než předchozí díl. Neuvěřitelné, šťastné náhody mi rozhodně nevadí. Ale v tomto díle mi vadil roztříštěný děj, chvíli autor psal o něčem a pak šup a o dalším. Také mi vadilo, (spoiler) že misi po hledání kmene Neetha nebyl Jack a že autor opět některé postavy nechal zemřít. To nemusel. Ale jsem napnutá a natěšená na poslední díl. :)

16.02.2017 4 z 5

Zlatý kámen Zlatý kámen Matthew Reilly

Opět skvělá knížka, jejíž strhující děj mě pohltil a nepustil. Moc se mi líbí, že v knize nebylo žádné veliké filozofické hloubání, ale byla to akce za akcí. A také se mi líbilo téma - sedm divů světa a hledači pokladů. :) Vůbec mi nevadilo pohrávání si s dějinami a ani to, že všechny divy byly objeveny. Jen mi rvalo srdce ta jejich demolice, nj. neumíme si toho vážit. Hurá na další díl.

18.01.2017 5 z 5

Střihněte si na šaty : konstrukce oděvních střihů Střihněte si na šaty : konstrukce oděvních střihů Lenka Velebová

Knížka mě zaujala již v obchodě a konečně jsem se odhodlala ji koupit. Po prvním prolistování jsem nadšená, tak doufám, že nebudu zklamaná. Jsem švadlena-začátečník, proto doufám, že podle knihy budu schopná sestrojit si vlastní střih a že bude použitelný. Věřím, že tato kniha mi pomůže se naučit zase o něco víc ke střihům a proniknout do tajů šití.

17.01.2017 4 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Knížka byla čtivá a napínavá, ale přišlo mi, že mě stále nějaké hloubání, přemítání a popisování zdržovalo od příběhu. Také mi chvilku trvalo se srovnat s tím, jak byla Jane Rizzoliová povahově a vzhledově vylíčená v prvním díle a jak zde. Ale mohu říct, že se mi její posun líbil, byla víc ženštější. A oceňuji postavu G. Deana (nevím proč, ale představila jsem si ho jako agenta FBI ze seriálu Městečko Twin Peaks). Uvidíme, co bude v dalším díle, ale doufám, že to nebyla jen epizodní postava.

02.01.2017 3 z 5

Vraždy na střední škole Vraždy na střední škole James Patterson

Mrzí mě, že jsem teďka němela moc času na čtení a knihu četla tak dlouho. To si nezasloužila. Ze začátku byla lehce nudná, neustálé vzpomínání na Jamese a pobyt ve Fern Heaven byl celkem zdlouhavý. Zato Jacob byl super postava, která ději dodala to správné. Oceňuji, že autoři udrželi postavy konzistentní a ty se přesto dokázaly posunout dál. Tandy byla pořád Tandy, tak jako v prvním díle, a přesto jiná. To se mi líbilo, že najednou nebyla jako po transplantaci duše. Stejně tak ostatní. Závěr byl napínavý a byla to jízda. :) Jen teda k vyšetřování Tandy v průběhu knihy - moc toho sama nevyšetřila, všechno jak kdyby jí spadlo do klína. Ale nevadilo mi to. Ušetřilo to případně spoustu trapných scén.

03.12.2016 4 z 5

Chrám Chrám Matthew Reilly

Knížky Matthewa Reillyho jsou suprové. Oddechové, ale plné napětí a děje. Také se mi na jeho knížkách líbí ty krajní situace a mraky štěstí a náhod v pravý čas. Proč ne? :)
Zde se to ze začátku kapku táhlo a chvilku se mi motalo kdo je kdo a proti komu kdo stojí, ale nakonec všechno zapadlo na místo a knížku jsem si náležitě užila.
Race a jeho spojenci byli skvělí hlavní hrdinové, kterým jsem držela celou dobu palce. Jediné co se mi nelíbilo, (pozor následuje spoiler) byl osud Van Lewena, to si nezasloužil, doufala jsem, že to zvládne až do konce. Jinak nemám knize co vytknout.

13.11.2016 4 z 5