nela3812 nela3812 komentáře u knih

Život za oceánem Život za oceánem Dominika Valentová

Musím přiznat, že ačkoliv mě u knihy na první pohled zaujala obálka, tak některé recenze na Databázi mě odrazovali. Jsem ale velmi ráda, že se mi naskytla možnost přečíst si knihu v rámci štafety.

Prostředí, ve kterém se kniha odehrává je příjemně vykresleno a já si přidám další americké město na seznam míst, která chci navštívit. Autorka mě touto knihu k jeho navštívení opravdu nalákala.

Hlavní hrdinka mi byla sympatická díky tomu, že jsem s ní sdílela stejné pocity. Dále mě moc bavily její kamarádky z USA. Naopak jsem příliš nepochopila přístup jejích rodičů, ale jsem moc vděčná za ty své, kteří všechna má rozhodnutí respektují a podporuj, bez sebemenší hádky.

Příběh sám o sobě není nikterak zajímavý, na druhou stranu je však velmi reálný. Což mě v současnosti velmi potěšilo. V mém případě ke mně tato kniha přišla v ten nejlepší možný okamžik. Autorka píše velmi čtivě a já knihu nedokázala ani na chvíli odložit.

Příběh plný úžasných myšlenek mě okamžitě vtáhl. Je to snad poprvé, co jsem měla pocit, jako kdyby někdo vytrhal kusy mého života a vložil je do této knihy. Mnohokrát jsem se v pocitech a rozhodnutích hlavní hrdinky našla a tato kniha mi pomohla podívat se na věci, které momentálně řeším z trochu jiného úhlu pohledu.

Hodnotím 5/5 a doporučila bych ji všem z nás, kteří potřebují při svém rozhodnutí trochu popostrčit.

19.10.2021 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Jedná se o mé vůbec první setkání s Monou Kasten a jsem mile překvapena. Popravdě mě další série plná klišé úplně nelákala. V této knize jich nacházíme hned několik, ale i přesto si příběh v jistém smyslu drží svou originalitu.

Postava Ruby je zajímavá a její posedlost pro organizovanost je mi svým způsobem sympatická. Oproti tomu na Jamesovi nevidím vůbec nic zajímavého. Kromě zajímavého zaměření rodinného podniku je to jen další typický Bad Boy do „sbírky“.

Prostředí soukromé střední školy bylo zajímavé. Nejvíce mě však bavilo plánování akcí, které měla Ruby na starosti. Krom honosných akcí by na škole a celém prostředí opět nic poutavého nebylo.

Nemohu říci, že bych z knihy byla unesená, nicméně se jí čtivost rozhodně nedá upřít. Příběh ubíhá plynule a malé komplikace mezi našimi hlavními hrdiny není nouze. Knihu jsem tak přečetla za pouhých pár hodin.

Konec, který pro nás autorka připravila, mě láká k přečtení dalšího dílu, ačkoliv jsem to původně neměla v plánu. Co Vám budu povídat, ten konec to celé zachránil, když už jsem si myslela, že autorka nemá s čím přijít, vytasila se s neuvěřitelným zvratem.

Hodnotím 3,5-4/5. Těším se na pokračování a doufám, že nebudu zklamaná.

06.10.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Těšila jsem se na horor, který jsem bohužel nedostala. Za to jsem ovšem dostala celkem dobrý thriller. Pokaždé když už už přicházela horová scéna, autorka jí z nějakého důvodu nedokončila. Ptám se proč? Stačilo jen pár vět navíc a kniha by dostala zcela jiný žánrový směr.

Jinak byla kniha poměrně čtivá, především pokud jde o části v tajuplném lese. Kapitoly z policejní stanice byli první polovinu knihy silně nezáživné, až jsem měla chuť je přeskákat. Nedělo se tam nic a ani dialogy to nezachránili.

Už na začátek autorka postavila hned 2 silně sebelítostivé postavy, které jsem nemohla vystát. Na jednu knihu to bylo moc. Naštěstí se o jednu elegantně postaral a druhá šla nakonec do sebe a já si jí dokonce oblíbila! Zbytek postav byl vykreslen poměrně zajímavě, každý byl odlišný a v příběhu se při pátrání perfektně doplňovali.

Onu záhadu jsem vyřešila až těsně před koncem, za což určitě patří autorce plusové body. A mě hvězdička na nástěnku za všímavost.

4/5 hvězd.

04.10.2021 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Slowburn romance mezi Andie a Cooperem je vyprávěna z obou pohledů. Musím přiznat, že především pohled Coopera byl pro mě velmi čtivý a každou stránku jsem hltala. Střídání kapitol z různých pohledů mám moc ráda a v tomto případě to bylo navíc doplněno o krátké citáty na začátku každé kapitoly. Což byl příjemný bonus.

Příběh je klišé, s čímž jsem počítala, už ve chvíli kdy jsem knihu brala do rukou. Nicméně čas od času si člověk takový příběh prostě přečíst potřebuje a odlehčit si (v mém případě) třeba od thrillerů. Proto varuji, že byste od knihy neměli čekat nic nového, na co byste již v jiných knihách nenarazili. I tak je svým způsobem příběh originální. Například místem, kde se odehrává a minulostí postav.

Jak říkala kraka009 velmi se mi líbili vedlejší postavy June a Mason, o kterých by měl být druhý díl. Ponechá-li jim autorka současné chování a škádlení, tak už se druhého dílu skutečně nemohu dočkat! V tomto díle mi však hlavní postavy tolik sympatické nebyli. Líbilo se mi smýšlení Coopera o Andie a jejich společných chvílích, nicméně jeho přístup k minulosti mi byl trochu proti srsti a zdálo se mi to přehnané. Ale měl motorku, takže vše odpuštěno!

Hodnotím 4/5 hvězd, protože i přesto, že je příběh plný klišé je čtivý a má své kouzlo.

19.09.2021 4 z 5

Žena obchodníka s příběhy Žena obchodníka s příběhy Steve Robinson

Angelica pro mě byla ze začátku hrdinkou, nicméně se z ní po několika stranách stala opravdu pořádná mrcha. Ale o tom tento příběh je. O ní. O jejích rozhodnutích. O jejím životě. O falešné lásce. Ačkoliv mi byla velmi nesympatická, její příběh byl zajímavý a poutavý. Naopak jsem si velmi oblíbila Effie, její kamarádku a později také milenku. Právě ona je vypravěčkou celého příběhu a její osud je nešťastný. Co je ale ještě horší je to, jak jí osud potkal. Takové vyústění příběhu jsem skutečně nečekala.

Nejvíce mě na příběhu zaujalo samotné prostředí, kolem roku 1880, ve kterém se děj odehrává. Autor jej v knize popisuje okrajově, ale přitom neskutečně reálně. Při čtení jsem měla pocit, jako bych se do doby i místa skutečně přenesla. Měla jsem tak možnost poznat mnou dosud neznalé město Birmingham, nacházející se ve Anglii. Toto město je navíc údajně považováno za druhé hlavní město VB!

Velké plus také za obálku, které se u této knihy neskutečně povedla a je bohužel o mnoho poutavější, než příběh, který se skrývá pod ní. Nemohu však říci, že se jedná o brak. To určitě ne! Samotné vyprávění hezky plynulo, bohužel však nenastalo příliš překvapivých nebo mrazivých okamžiků, které od Thrilleru očekávám. Z tohoto důvodu dávám pouze 3/5 hvězd.

17.08.2021 3 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Ze začátku jsem měla trochu obavy, aby to autorka s karmickou silou, kterou obdarovala Pru, moc nepřehnala. V knize toho bylo ale přesně tak akorát a já jsem ráda, že se to nezvrtlo do obřích rozměrů. Jinak by se z toho pravděpodobně stal úplně jiný příběh.

Co se mi na knize líbí nejvíce je přesah příběhu do ochrany zvířat a životního prostředí obecně. Jsem moc ráda, pokud autoři zpracují závažné téma čtivou, zábavnou a přesto stále poučnou formou. A to se v tomto případě povedlo. Sama jsem si opět trochu rozšířila znalosti, pokud jde o záchranu mořských tvorů. A také o práci v neziskových organizacích, která není jednoduchá jak po pracovní tak o finanční stránce.

Samotný příběh a vývoj vztahu Pru a Quinta je předvídatelný, ale i přesto svým způsobem stále zajímavý. Jedná se o typickou romantickou YA linku, kterých známe již stovky, ale prostředí a okolní témata jí výrazně odlišují!

Quint je sympatický mladík, který dělá správně věci. Přesto je však hodně uzavřený do sebe a nedokáže sám sebe úspěšně hájit, ačkoliv je právo skutečně na jeho straně a sám to ví. Pru je puntičkářka, na vše má systém a vše v jejím životě je bezchybné. Oproti Quintovi toho dává najevo až příliš a na druhou stranu vůbec nepřijmá názory druhých. Oba jsou modely dnešních mladých lidí (je trochu k smíchu, že sama se za ně již nepovažuji) a z jejich vývoje plyne jisté ponaučení, které by si mnoho jedinců mělo vzít k srdci, a měli by na sobě zapracovat.

Upřímně jsem trochu doufala, že happyend čeká i jejího bratra a nejlepší kamarádku, bohužel se tak nestalo. I přesto to byli sympatické postavy, které jsem si oblíbila.

Knížka má skvělý letní vibe a ekopřesah, proto dávám 5/5. Očekávejte od knihy oddechovku, kterou je, a budete nadšení.

17.08.2021 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Samotný příběh a jeho vývoj byl sice místy očekávaný, ale i přesto stále čtivý a zajímavý. Moc se mi líbila postava Daniela, který byl sice v zoufalé situaci, ale stále si zachovával selský rozum a choval se racionálně. Do situací se pouštěl s rozmyslem a toho si velmi cením, protože se obecně v knihách setkáváme spíše s „bezhlavými“ hlavními hrdiny.

Ovšem, od knížky jsem očekávala něco úplně jiného, než jsem dostala. Čekala jsem strašidelný horor, po kterém se budu bát vylézt z pod peřiny, nicméně tomu tak v tomto případě opravdu nebylo. Vím, že dle mnoha recenzí se jedná o slabší díl, ale i přesto jsem doufala, že mě z příběhu bude mnohem více mrazit.

Napětí knize nemohu upřít, ale děj nevzbuzuje takový strach, jaký bych z anotace očekávala. Ale myslím, že pokud by knihu zfilmovali, dostalo by to úplně jiný rozměr. Našla jsem několik scén, které kdyby doplnila hudba správný úhel kamery, určitě by na mě působili úplně jinak a dostavil by se tolik očekávaný strach.

Hodnotím pouze 3/5, ale mám doma připravený již další díl, do kterého se chci pustit a dát autorce a této sérii ještě šanci.

16.08.2021 3 z 5

Stínohra Stínohra Alex North

autorovo první dílo (Našeptávač) považuji dodnes za jeden z nejlepších thrillerů, a když se v knihkupectví objevila jeho druhá kniha, byla jsem pravděpodobně první ve frontě. No ale teď? Asi jsem čekala něco jiného. Nebo stejného? Já vám popravdě ani nevím, doteď z toho mám rozporuplné pocity.

Celá kniha se točí kolem snů a lucidního snění. Tedy toho, že jistými kroky a rituály lze ovlivnit, abyste si své sny ráno pamatovali. Nebo abyste ve svých snech byli živí a mohli se chovat dle vlastních pohnutek. Tento námět mě tedy velmi bavil, protože mě toto téma zajímá a jeho zpracování mimo naučnou literaturu tak často nevidím. Už jen z toho důvodu bych po knížce sáhla.

Vyskytlo se několik scén, ze kterých mrazilo, a po jejich dočtení si raději všude v domě rozsvítíte a po tmě se hodně dlouhou dobu sami neprojdete. Zároveň se mi však tyto scény zdáli nedotažené a nevyvolali ve mě taký pocit napětí a strachu, jako v autorově první knize. Rozhodně nechci knihy porovnávat, každá je svým způsobem jedinečná a originální. Ale měla jsem velká očekávání a myslela, že mě napětí z příběhu, tajemné vzkazy a opakující se minulost opět dostane do kolen. Bohužel se tak tentokrát nestalo.

Příběh má zajímavý námět, ale jeho zpracování mě do čtení úplně nevtáhlo. I přesto jsem knihu přečetla za malou chvíli Stránky jsem otáčela rychle a doufala, že se na té další konečně objeví to, na co celou dobu napjatě čekám. Bohužel…

Ale! Konec? Opravdu překvapivý. Mohu říci, že rozuzlení zápletky bylo zajímavé a takový konec jsem určitě nepředpokládala a mile mě překvapil. Dám vám proto ze své strany jeden tip. Pokud jste ještě nečetli Našeptávače, začněte nejprve Stíhohrou. Nijak na sebe nenavazují a můžete tedy číst v jakémkoliv pořadí. Myslím, že díky tomu se vám podaří vyhnout situaci, do které jsem se při čtení dostala já.

Tohle vás překvapí a mě to mrzí, ale dnes to rozhodně nebude plný počet hvězdiček. Vidím to spíše na 3,5 -4/5. Ale i tak knihu doporučuji, autor píše čtivě a jeho náměty jsou zajímavé a nechybí jim hloubka.

16.08.2021 3 z 5

Koniášův klíč Koniášův klíč Zuzana Koubková

Při výběru knihy mě její námět s anotací na první pohled zaujali a těšila jsem se, že si knihovny přidám opět další knihu od českého autora/rky. Musím přiznat, že autorčin styl psaní je sám o sobě velmi čtivý a zpracování knihy bylo zajímavé. Zaujali mě především krátké kapitoly, které na sebe lehce navazovali, ale i přesto každá přinášela svůj vlastní krátký příběh s příhodami Antonína Koniáše. :)

Musím se přiznat, že jsem dříve misionáře Antonína Koniáše neznala a musela jsem si před přečtením knihy najít několik základních informací, abych byla více v obraze autorčina vyprávění a mohla se v celé situaci lépe zorientovat. Nicméně je pro mě obecně tématika spojená s náboženstvím komplikovaná a nejsem schopna jí nyní zcela jasně porozumět. Příkladem jsou slova spjatá s touto tématikou, nebo jednotlivá „povolání“. To však není chyba autorky, ale osobně bych si v této oblasti potřebovala více rozšířit znalosti.

Z výše uvedeného důvodu jsem knihu po několika kapitolách odložila. Momentálně se na její dočtení necítím, ale ráda bych se k ní budoucnu vrátila, protože mě příhody Antonína Koniáše velmi lákají a jejich zpracování mi přijde originální. Do té doby si však musím zcela určitě obohatit svůj slovník v oblasti náboženství, především toho v období 17. a 18. století. Poté, jak doufám pro mě nebude knížka takovým oříškem, jako je nyní.

Abych shrnula svou myšlenku a názor na tuto knihu… Přečetla jsem sice pouze pár kapitol, nicméně jí mohu budoucím čtenářům a zájemcům, o tuto a podobnou tématiku vřele doporučit. Komu konkrétně knihu doporučím? Především čtenářům, kteří se ve své četbě zaměřují na historická témata a zároveň jim nejsou cizí ani témata spojená s historickým konceptem náboženství.

Zpracování je opravdu skvělé a autorka si s historickou postavou výborně poradila a nabídla nám možnost se jejíma očima podívat na život jedné z předních postav náboženských dějin na našem území. Zároveň varuji odvážlivce, kteří se na tuto knihu chystají a nejsou tímto žánrem a tématem tolik políbeni (jako já), aby se připravili na příval mnoha nových slov z této oblasti, která je třeba vyhledat a blíže jim porozumět. Nepíšu tak však za účelem Vás odradit, naopak si knihu přečtěte a určitě vás její zpracování a příběh mile překvapí stejně jako mně. :)

14.07.2021

Poslední let Poslední let Julie Clark

Popravdě jsem od knihy měla trošku větší očekávání a čekala jsem více napětí, které 240 stran ne a ne přijít. Na dalších 70 stranách se to konečně více rozjelo a děj se stal zajímavějším díky několika zvratům. Nicméně do té doby to bylo spíše vyprávění o životě dvou žen, které se potýkají s různými problémy a snaží se uniknout ze svého současného života.

Příběhy byli zajímavé, nesou sebou hluboké poselství a nedá se jim upřít čtivost. Oba příběhy spolu souvisí více, než jsem si myslela a autorka spojení pojala velmi zajímavě a nečekaně. Každý z příběhu má čtenářům co předat sám o sobě. Není to sice příběh, který jsem čekala, ale i přesto se tu mluví o domácím násilí a potřeby udržet se naživu, ať už proto musíte udělat cokoliv. Mám-li si z knihy něco odnést, budou právě tyto příběhy. Ač podané jen okrajově, ale i přesto vás jako čtenáře zasáhnout, když víte, že takové situace se dnes a denně skutečně dějí.

Námět je neotřelý a zpracování s útržky emailů, textovek a vzkazů je zajímavé. Nicméně bych knihu mezi Thrillery nezařadila, je to skutečně oddechové čtení, proto dávám 3,5/5. Ale pokud hledáte oddechovku, určitě si knihu přečtěte.

12.07.2021 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Před čtením knihy jsem nečetla anotaci, takže byl pro mě příběh jedno velké překvapení. Celý příběh se zprvu rozjížděl trochu pomaleji. Otvíral mnoho otázek a také teorií o tom, co se vlastně mohlo stát. Když už jsem myslela, že je má teorie správná, přišla nová informace nebo situace a moji teorii to úplně rozbilo. V druhé polovině knihy rozhodně nebyla nouze o překvapivé zvraty, které všechny mé teorie znovu a znovu převraceli. Autorka v tomto směru odvedla skutečně dobrou práci.

V knize mi nechybělo napětí. Především kvůli síti lží, která byla výborně propracovaná. Jedno velké ALE je spoustu nezodpovězených otázek, které po přečtení knihy mám. Největší otázkou zůstává konec knihy. Až do dnešního dne stále nevím co si o tom myslet. Osobně myslím, že nějaké pokračování příběhu by jistě nebylo od věci, abych se dozvěděla, jak tato kniha dopadne. Takto otevřený konec jsem dlouho neviděla a nedá mi to spát.

Z celkového pohledu hodnotím knihu velmi pozitivně 4/5 hvězd

17.06.2021 4 z 5

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Inspektor s velkým mozkem byl mou prvotinou od českého autor Františka Niedla. Jedná se již o třetí díl série „Inspektor Prévit“, lze jej však dle mého názoru číst také nezávisle na sobě, ačkoliv se příběh odehrává v jedné časové linii. Nicméně neznalost předchozích dílů nijak nesnížila můj čtenářský zážitek a po dočtení jsem neměla pocit, že by mi z předchozích dílů chyběli informace. Detektivní příběh mě velmi rychle vtáhl do děje a přečetla jsem knihu téměř jedním dechem. Mimo to byla kniha sama o sobě čtivá, za což mohl především autorův styl psaní, který mi sedl. Krátké kapitoly, hodně přímé řeči = prostě skvělé!

V tomto díle se setkáváme s celkem čtyřmi případy: žhářství, dvě vraždy a únos. Popravdě jsem byla hned po prvních stranách trochu skeptická a nevěřila, že se tohle všechno skutečně vejde na pouhých 256 stran. Byla jsem však mile překvapena. Autor nejenže zvládl stručně a dostatečně barvitě popsat prostředí, ale také do něj geniálně zakomponoval hned 4 případy!

V celkovém zpracování vidím pouze 2 mínusy. Z čehož prvním mínusem jsou sprostá slova, ačkoliv chápu, že jsou součástí osobnosti hlavní postavy. Sprostá slova mi k Prévitovi seděli a dokonale dobarvovali a doplňovali jeho osobnost. Nicméně na to nejsem v knihách zvyklá a trochu nemile mě to překvapilo.

Druhým mínusem a bodem, který mi neseděl v koncepci celého příběhu, byl již zmíněný únos. Jeho vyšetřování bylo zvláštní a na můj vkus trochu brutálnější, než bych očekávala. Velmi pravděpodobně je to díky neznalosti předchozích dílů, jak jsem při čtení pochopila, nebyl to první ráznější a drastičtější čin, který Prévit podnikl. To však posoudím až po doplnění znalostí z předchozích dílů.

Co bych před svým konečným rozsudkem ještě ráda zmínila je jméno hlavní hrdiny – Prévit. Věřím, že nejsem jediná, kdo to opakovaně četl jako „Prevít“. I když myslím, že v tomto duchu to autor tak trochu zamýšlel. Inspektor je totiž tak trochu vypočítavý, ale geniální prevít.

Kvůli výše zmíněným mínusům bych dala knížce 3,5 - 4 z 5 hvězdiček, ale mohu ji s čistým svědomím doporučit všem milovníkům krimi. Především pak těm, kteří milují krimi s kapkou nebroušeného humoru. Po dočtení tohoto literárního díla i já sama sáhnu po dalších dílech z pera tohoto skvělého českého spisovatele. Žasnu, že jsem jej až do nedávna neznala, protože jeho díla si skutečně zaslouží pozornost.

02.06.2021 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

(SPOILER) Tento díl ovšem přináší i přátelská setkání, z nichž mi některá opravdu přirostla k srdci. Naši hlavní hrdinové poznají hraběte de Saint-Germaina – alchymista a čaroděj ohně, který by měl jednomu z dvojčat předat magii ohně. A také se setkají se slavnou a nesmrtelnou Johankou z Arku. S jejich pomocí se postaví nástrahám a bytostem, které proti nim poštval Dee a Machiavelli.

Autor do příběhu zapojil opět další historické postavy a seznámil nás s několika památkami, které se nachází na území nejznámějšího francouzského města – Paříže. Výběr postav a jejich zasazení do děje je promyšlené a dokonale svázané s historickým kontextem. Zaujala mě především Johanka z Arku, která je velmi sympatickou postavou, a doufám, že se objeví i v dalších dílech. (Ano, skutečně jí neupálili. Jakto? Pro tuto informaci se budete muset začíst do knihy)

Velmi podstatným místem se v knize stanou například katakomby/podzemní chodby pod Paříží, které naprosto přesně kopírují skutečné ulice nad nimi. Tento fakt mi přijde naprosto fascinující a jsem ráda, že takové místo mohu navštívit alespoň skrze knihu.

Směr příběhu se mi zatím stále líbí a těším se na další díly, až zjistím jaké další dobrodružství a tajemství jsou pro dvojčata nachystána. Už nyní je pro mě velmi těžké sepsat pár vět o knize a neprozradit mnoho, abyste zůstali v napětí stejně jako já. To tedy znamená jasných 5/5 hvězd, nemohu jinak, než i tento díl doporučit všem milovníkům Fantasy.

16.05.2021 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

(SPOILER) Před lety jsem již přečetla část této série. A už tehdy jsem z ní byla nadšená, bohužel jsem čekala na další díly a sérii odložila.

Nyní jsem cítila zvláštní potřebu se k sérii vrátit. První díl - Alchymista mi zabral 2 večery.

Děj ubíhá rychle, stále se něco děje a čtenář se nenudí. Autor také přidává krátký komentář, kde celý svůj námět popisuje. V první knize nás seznámí s historií Flamela, jeho Manželky Perenelly a jeho největšího nepřítele dr.Dee. Mimo to poznáváme také dvojčata, jsou to skutečně ta dvojčata, o kterých mluví legenda?

Knize můžeme nahlédnout hned do několika legend z Řecka, Říma, Egypta a vůbec z celého světa. Příběh je skutečně velmi propracovaný a čte se sám.

Mohu jen doporučit a vrhám se okamžitě na další díl

13.05.2021 5 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Začátek čtení byl náročný, prvních pár stran a měla jsem pocit, že některé věty jsem četla už stokrát... Vzhledem k recenzním jsem to čekala, tak jsem četla dál.

Námět autorky je zajímavý a propracovaný. Líbila se mi zápletka. Když už jsem myslela, že je to vše tak přišel další zvrat.

Za mě super knížka, určitě něco jiného než na co jsem doposud narazila. Příběh přibližuje život lidí s amnezii a jejich pohled na svět. Pokud se na knihu chystáte, připravte se že:
* budete často číst to samé dokola
* bude vám Flory líto
* chvíli vám bude Flora připadat naivní
* budete chtít objevit kočku bez uší

26.04.2021 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Skvělý napínavý příběh. Zajímavá zápletka.
Příběh byl úžasný, čtivý. Autorka krásně vykreslila postavy i prostředí.

Propojení minulosti a současnost dosáhlo jedinečné úrovně! Hltala jse každý slovo. Je to báječné, doporučuji

23.04.2021 5 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

U této knihy doporučuji přečíst nejprve motiv autorky, který ji vedl k sepsání toho příběhu. Pomůže Vám to příběh lépe pochopit a lépe se do celé v situace vžít, když zjistíte že základy sahají do reálného světa.

Příběh je napsán čtivým způsobem a místy je to velmi smutné, pokud se zamyslíme nad tím, že se takové situace stále dějí a opakují. Jinak Vám příběh nastíní i život v černošské čtvrti nebo jaké je to být 1 černochem mezi stovkami bělochů.

Doporučuji si tuto knihu přečíst a nahlédnout tak na situaci z pohledu někoho jiného. Někoho, kdo to skutečně zažil a rozhodl se tuto problematické a velmi náročné téma nastínit i dalším. Velké plus autorce za to, jakým způsobem to napsala. Je to poučné, ale zároveň to není nudné, právě naopak.

Zároveň doporučuji trochu nadhledu při čtení, protože hlavní postava je pouze teenager. Je proto trochu místy trochu naivní nebo výbušn... Ale kdo v jejím věku nebyl? To k tomu prostě patří.

10.04.2021 5 z 5

Omamná chuť anýzu Omamná chuť anýzu Klaus Eckhardt

(SPOILER) Upřímně, když jsem si vzala do ruky tuto knihu, myslela jsem že předčí špatné rezence. Chtěla jsem jí dát šanci a jsem bohužel zklamaná.

Čekala jsem vraždu v olivovníkové zahradě nebo na pláži. Místo toho jsem dostala vraždu u silnice. Což by samo o sobě nebylo tak zlé, co mi ale vážně nesedlo bylo samotné vyšetřování.

Čekala jsem napínavé vyšetřování. Dostala jsem sexuální příběh, kde se jen letmo vyšetřuje vražda. Většinu času dochází k napadání, dalším a dalším vraždám a samotné hledání vraha je až na posledních stranách a utnuto velmi rychle.

Zápletka je zajímavá, ale bohužel má nevyužitý potenciál. Skutečně zde chybí napětí.

Je to poprvé, co knihu nemohu doporučit jako kousek, co by neměl chybět ve Vaší knihovně. Ale pokud máte chvilku, přečte si ji a udělejte si svůj názor, třeba to pro Vás bude to pravé čtení.

22.03.2021 2 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Celou knížku jsem přečetla jedním dechem!!

Úžasně propracovaný děj, který se zpočátku zda komplikovaný, ale jakmile se začtete, tak do sebe vše krásně zapadá. Stejný den prožíváte s hlavní postavou celkem 8 a pokaždé odkryjete něco, co jste předtím neviděli. Podíváte se z mnoha úhlů a odhalíte nejedno tajemství.

Jediné co mi čtení trochu komplikovalo byla podobnost některých jmen postav. To však celkový zážitek z knihy nijak nesnižuje.

Bylo velmi těžké odhalit skutečného vraha. Zápletka se autorovi skutečně podařila a napětí vydrželo až do poslední stránky! Ještě aby ne, když ji psal 3 roky....! Opravdu skvělá práce.

Pro nadšence detektivních příběhů určitě doporučuji! Tato kniha ve Vaší knihovně nesmí chybět.

18.03.2021 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Jak již bylo zmiňováno, konec knížky mile překvapil. Zápletka byla zajímavá a knížka se četla rychle. Bohužel si výrazný požitek ze čtení neodnáším a skoro jsem zapomněla, že jsem tuto knížku v roce 2020 přečetla. Bohužel nezanechala velký dojem.

08.02.2021 3 z 5