nela3812 nela3812 komentáře u knih

Vražedná naděje Vražedná naděje Wendy Dranfield

Doporučuji začít od prvního dílu, ale pokud by vás přeci jen lákal až tento díl: autorka průběžně popisuje, co se v předchozích dílech odehrává. Ani jednou však neprozrazuje zápletku nebo detailní informace o případech. Dozvídáme se především nejdůležitější milníky ze života hlavních hrdinů, a na čem v minulosti pracovali. Pokud máte mezi tímto a poslední dílem větší časový rozestup, určitě to oceníte. Stejně tak to ocení i ostatní čtenáři, kteří se mohou kdykoliv vrátit k předchozím dílům.

Krátké kapitoly a skoky v čase, kdy se vracíme k odloženému případu zajišťují svižný děj. Nechybí ani napětí a spoustu stop, které motivují k přemýšlení a tvorbě různých teorií. Přiznám se, že ačkoliv jsem se opravdu snažila, až do konce se mi nepodařilo odhalit propojení. Na pachatele jsem časem přišla, ale motivy, postupy atd jsem odhalit nezvládla, ačkoliv to (při zpětném ohlédnutí) bilo do očí. Autorka opět velmi mile překvapila případem plným nečekaných zvratů. Líbí s mi i lehké propojení a navázání na případy řešené v předchozích dílech,

Vítám nové postavy na scéně a upřímně doufám, že v dalších dílech přinesou nejednu zajímavou zápletku, a rozvíří vody zase trochu jiným směrem. Oba hlavní hrdinové mě i nadále baví a mrzí mě jen, že Nate tentokrát nedostal tolik prostoru. S ohledem na předchozí díly však vidím jistý vzorec v tom, jak se to kolem Madison a Natea točí. Předpokládám tedy, že příště dostane více prostoru zase i on.

Četlo se mi to opravdu velmi dobře, nemám co vytknout. Těším se na další případy.

06.05.2024 5 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Od začátku do konce jsem si příběh užila a nemohu říci, že bych se byť jen na malou chvíli nudila. Krásný začátek série, u něhož už nedočkavě vyhlížím pokračování.

Autorka neztrácí čas a hned od prvních stran míříme k hlavní zápletce celého příběhu. Velmi rychle se tak dozvídáme základní pravidla světa a fungování magie. Magii živlů mám moc ráda a musím její začlení vyzdvihnout. Nebylo to překombinované, ale rozhodně to nebylo ani nudné a příliš jednoduché. Bylo vidět, že si autorka každý trik či kouzlo pečlivě promyslela a nikomu nevytvořila neomezený talent. Ráda bych poznala více všechny živly, nikoliv jen vodu, které autorka věnovala většinu pozornosti. Je škoda, že nám autorka neposkytla alespoň malé střípky od každého.

K postavám mám složitý vztah. Bavili mě ve chvílích, kdy byli spolu a vedli společně rozhovory. Každý jejich samotný výskyt však už tak šťastný nebyl a to především u hlavní hrdinky. Autorka chtěla vytvořit upozaděnou, ale zároveň chytrou dívku, která bude bojovat o své místo na slunci. Bohužel se to všechno skrylo za její vznětlivostí a dětinskou povahou. Do poslední strany se nezměnila a tak jen doufám, že se toho v pokračování dočkáme a dospěje do svého věku a poslání. Takto jí totiž nikdo fandit nebude. Podobně jsou na tom i ostatní postavy. Jsou miloučké a přátelské ale ničím nevynikají - nelze je výrazně odlišit od ostatních. Potřebují mnohem více prostoru pro svůj rozvoj, jinak v příběhu plavou zcela zbytečně.

A ta romantická linka? Já nevím. líbilo se mi, jak to autorka rozehrála všemi směry...ale mohla tomu dát trochu větší šmrnc. Obvykle se romantické linky, s vývojem příběhu, rozvíjejí a roztahují do šíře...tady to naopak uvadalo. Až to uvadlo úplně. Bylo to čím dál tím méně uvěřitelné.

Celkově hodnotím 3,5/5 a ráda bych si přečetla další díl. Vyprávění je velmi čtivé a líbí se mi svět i zápletka, které autorka vytvořila.

28.02.2024 4 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Andrea Bartz

Byla jsem připravená opravdu na všechno, ale ve výsledku to nebylo až tak špatné. Příběh by však potřeboval učesat a mnohem lépe nasměřovat. Autorka si zbytečně pohrává s žánry, se kterými neumí pracovat. Začíná dramatem, po 100 stranách se snaží přeorientovat na erotiku a za dalších 100 stran začíná přicházet slibovaný thriller. Vzniká z toho jeden velký chaos, spoustu hluchých míst a nevyužitý potenciál zápletky.

Zápletka je na první pohled promyšlená a nutí vás pravidelně měnit pochyby vůči jednotlivým postavám. Chvíli jste na jedné a pak zase na druhé straně. Dokonce i závěr je vyeskalovaný a překvapivý. Pokud by autorka dokázala zůstat u psychologického thrilleru, dařilo by se knize výborně. Místy dokázala situace skvěle vyeskalovat a vše celkem pěkně zamotat. Lákal mě tu především několikrát skloňovaný milostný trojúhelník, který mohl kartami hezky zamíchat, kdyby byl jejo potenciál plně využit. Mínusem však je, že se snažila zabrouzdat do vod, ve kterých to prostě nezvládá. Do erotiky se neponoří dostatečně na to, aby se to za tento žánr dalo považovat, ale bohužel to dostatečně odstrčí thriller na druhou kolej.

Je tu zbytečně desítky stran navíc, díky kterým se příběh točí v kruzích a pro čtenáře vytváří právě ona hluchá místa. Nuda a prostoduché otáčení stran v domnění, že se to brzo (snad) zase rozjede. Právě tyhle okamžiky autorka využívá k tomu, aby nám přiblížila myšlenky hlavních hrdinů, ale až příliš často se vrací ke stejným bodům. Čím častěji to dělá, tím více bezduché se postavy zdají. To ej navíc doplněno a přílišné zmínky o covidu, které zpočátku působí jako zajímavý point příběhu. Záhy se to však mění v nepovedenou hru an emoce čtenářů a snahu připomenout jim nelehké okamžiky, které však an tento příběh vliv nemají. Stejně tak dobře by se vše mohlo odehrát bez občasného zmínění slov jako "rouška" nebo "zákaz styku".

Hodnocení: 2,5/5

23.02.2024 3 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Pokud jste fanoušky rodinných dramat, psychologických her a promyšlené manipulace, je tento příběh přesně pro vás. Žádný milovník psychothrillerů by tento titul, od začínající české autorky, neměl minout.

Autorka se toho nezalekla a hned od prvních stran odkrývá téměř všechny karty. Díky tomu máme možnost sledovat nejen hlavní dějovou linku s rodinou, ale také dějovou linku jejich pomstychtivého pronásledovatele a minulost, za kterou je chce potrestat. Osobně jsem právě odhalení onoho pronásledovatele vítala, protože možnost nahlédnout do mysli takových lidí? To já vždycky ráda! Bavilo mě sledovat, co vše vymyslí a jaké maličkosti dokážou podrývat lidské sebevědomí a mysl obecně...jak málo stačí k tomu, aby se z vás stala zoufalá kořist?

Děj je svižný, zajímavý a především napínavý. Odkrývání minulosti mi opakovaně pomotalo mysl a vytvořila jsem tak několik nepravdivých teorií. Nutno však podotknout, že jsem bylo poměrně blízko. S tím souvisí jediný zápor, který jsem v příběhu našla. Konec a odhalení celé zápletky (pohromy v minulosti) je rychlé a z mého pohledu odbyté. Čekala jsem tak dlouho na to, jak se toho všechny postavy chopí a nebylo to ono. Nebála abych se většího drama, detailů a emocí. Ač se mi příběh od začátku líbil a hltala jsem každou stránku, konec mě trochu zklamal. Šokující to bez debat bylo!

Připravte se na dvě rodiny a jednu lišku, která pronikne do jejich kurníku. Musím říct, že i přes chybějící popis nějakých výraznějších charakterových vlastností či vzhledu, mám o všech naprosto živou představu. Jejich chování vzhledem k situaci bylo natolik do očí bijící, že mluvilo za vše. Vykreslení postav je podáno originálně a bavilo mě to. Poznala jsem je skrze jejich mlčení, činy i několik vybraných slov. S tím se opravdu musí umět pracovat a zde se to povedlo. Ovšem sympatie nečekejte - je opravdu těžké vybrat si strany - všichni na sobě mají (nejeden) škraloup.

Pokud jste fanoušci příběhů jako Hospodyně (N. Barelli), Někdo cizí v domě (S. Lapena) či Druhá tvář (A. Audrain), věřím že se vám bude příběh líbit! Tak jen do toho, stojí to za to!

hodnocení: 4/5

15.02.2024 4 z 5

(Bez)vadní (Bez)vadní Marta Łabęcka

Tento příběh, ačkoliv také zpracovává traumata z minulosti, byl pohlazením po duši. Příběh bych přečetla téměř jedním dechem, ale opravdu se mi nechtělo loučit a dávkovala jsem si ho po pár stránkách na několik dní. Dlouho mě žádný román, s romantickým nádechem, tolik neoslovil.

Autorka příběh vypráví skrze sympatické a charismatické postavy Jose a Chase, které si zamilujete od první strany. Zaujala mě na nich především schopnost komunikace a řešení problémů tváří v tvář. Občas sice ujedou a něco zbytečně vyeskaluje, ale jinak je to velmi rozumný pár, který si uměl promluvit. A jestli něco můžu, tak je to upřímnost, komunikace a respektování druhého. To vše vám i ve svém mladém věku ukážou. Nejde si je nezamilovat.

Kromě Jose A Chase je zde také několik vedlejších postav, které příběhu dodávají potřebnou jiskru, spád a zajímavé zvraty. Rozhodně si i oni získají vaše sympatie. Jsou energičtí, vtipní a neuvěřitelně soudržní a přátelští. Opravdu skvělá parta přátel, ačkoliv pochází z různých světů a mají za sebou různé příběhy. to spojení je odzbrojující a pohlcující.

Příběh hezky plyne a z velké části, až na několik zvratů a těžká témata, je to krásný feel good příběh. Emocemi je nabitý na každé stránce. Asi je těžké uvěřit, že si můžete užít čtení s pohlazením an duši, když se v příběhu odráží drogy, alkohol, nevěry či špatné vztahy a násilí. Je těžké to popsat, proto nejlépe uděláte, když si příběh sami přečtete a já slibuji, že nebudete litovat. Nahoru a dolů společně s hlavními hrdiny. Ale po dočtení vás příběh opravdu zahřeje na srdci.

Hodnocení: 4,5/5

17.01.2024 4 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Holly Jackson

Každý další díl je napínavější propracovanější a především děsivější. Poprvé jsem narazila na hlavní hrdiny, u nichž jsem sympatie pociťovala po celou dobu a při jejich rozhodování jsem jim fandila. Pipa i Ravi mi budou chybět. U závěrečné části příběhu jsem měla pocit, že už se velmi přibližuje čtivu pro dospělé, nikoliv jen pro mládež.

Pomalejší rozjezd příběhu byl vynahrazen následujícím dějem a především akcí. Oproti předchozím 2 dílům je zde opravdu hodně zvratů, nejrůznějšího plánování a překvapivých odhaleních.

První část nás vtáhla do závěrečné části příběhu. Pomohla osvětlit několik otázek z předchozích dílů a především připravila půdu pro šokující závěr v podobě druhé části. Ač byla druhá část velmi napínavá a hltala jsem každou stranu, musím uznat, že to pro mě bylo místy až příliš přitažené za vlasy. Sledovat Pipin plán bylo úžasné, ale i s přihlédnutím k neuvěřitelné dávce štěstí, mi to přišlo až moc. Doposud byla všechna řešení případů reálná a dokázala jsem si je představit. Plán je však promyšlený do nejmenšího detailu a kdyby nekdo někdy...no, inspirace je tam více než dost. Což je na jednu stranu velmi děsivé.

Velké plus za to, jak Pipa obohatila moje znalosti kriminalistiky a soudního lékařství. Načerpala jsem mnoho informací velmi příjemným způsobem. A upřímně doufám, že se autorka bude tohoto žánru zdržet a v budoucnu nám představí něco dalšího.

Sérii moc doporučuji!

Část první: 4,5/5
Část druha: 3/5

30.12.2023 3 z 5

Mělčina Mělčina Holly Craig

(SPOILER) Autorka přišla se zajímavým námětem, na který mě nalákala především anotace. Ale zpracování bohužel nedosáhlo mých očekávání. Příběh se až příliš vlekl a měl mnoho prázdných míst.

Od thrilleru očekávám v první řadě napětí a to je již první kámen úrazu tohoto příběhu. Bohužel je děj velmi vleklý a stále dokola se točíme v myšlenkám Emmy, hlavní hrdinky. V okamžiku, kdy konečně získáváme trochu toho napětí se pro změnu příběh začíná stáčet do dost podivných vod. Vše je nedořešené, nevysvětlené a závěr silně přitažený za vlasy. Pozor spoiler: Vysvětlete mi, jak uplave těhotná žena 5km ve chvíli, kdy zrovna rodí a ještě k tomu táhne dospělého chlapa a 2 malé děti na nafukovacím lehátku. Vím že člověk v návalu adrenalinu dokáže ledacos, ale tohle?

Bohužel ani hlavním hrdinům příběhu nebylo možné fandit. Ze začátku tu máme 2 rodiny z bohatého předměstí, jejichž životy téměř splývají dohromady a bylo obtížné rozlišit, o kom je zrovna řeč. Ve chvíli, kdy tyto řady prořídli jsme si však vůbec nepomohli. Emma, hlavní hrdinka, se ve svých myšlenkách neustále točí kolem kariéry a svého manžela. Poté co vše "vyvrcholí" ho silně nenávidí, ale cupitá si k němu pro cokoliv a kdykoliv. Pro mě to bohužel byla jen naivní kravička. Nikoliv hrdinka, které bych fandila nebo ji nenáviděla. Nedokázala jsem si k ní vytvořit pouto, stejně jako k ostatním. Jejich děti jsou - mluví a přemýšlí spíše jako puberťáci než děti. O manželovi se ani zmiňovat nebudu - vím o něm míň než nic...

Sem tam je příběh zajímavý a musím autorce pochválit popis prostředí. Čtenář má opravdu pocit, že se na ostrově či v jejich domě ocitá společně s hlavními hrdiny. Ostrov a všechny jeho části a skulinky budu mít v paměti ještě dlouho.

Hodnocení: 2/5 - za sebe nedoporučuji

17.12.2023 2 z 5

Frankie Frankie Jochen Gutsch

Wau! Tento příběh je velmi krátký a přitom plný tolika krásných myšlenek. Při čtení jsem se musela mnohokrát pozastavit, něco si zapsat a zamyslet se nad moudry kocoura. No fakt, kocoura!

Způsob vyprávění mi zpočátku přidal hodně dětinský, úsečný. Ale musím (při zpětném ohlédnutí) uznat, že to k tomuto příběhu bylo opravdu to pravé a čekala jsem jen, kdy na mě promluví i můj vlastní kocour. Myslím, že pokud by skutečně mluvil, bylo by to právě takhle - minimálně už si to nyní jinak představit neodkážu.

Příběh ve vás vyvolá různé emoce. Smutek, radost, soucit i vztek. Z mého pohledu však nejvíce převažovala hlavně radost. Zasmála jsem se u mnoha scén a myšlenek. Je to správně střelené a přitom to překypuje neskutečný množstvím rozumu. Jsem překvapená, jak šli tyhle dvě věci dohromady na tom malém počtu stran. Funguje to. Vtáhne vás to a nepustí.

Zamilujete si kocourka i jeho nového člověka. Ne nadarmo se říká, že člověk žije u kočky, ne naopak. Tento příběh nám to jen a jen potvrdí. Jejich konverzace stojí za to a Gold je pro mě Mistrem trpělivosti, pokud jde o všetečné otazky.

Jediné mínus pro mě byl několik až přespříliš sluníčkových scén. Autoři se snažili o reálný odraz příběhu muže, který ztratil ženu, ale občas jim to uletělo. Až příliš dobrých náhod a až příliš snadných řešení. Někdy to do dané situace sedlo, ale častěji bohužel ne...

Tohle si opravdu musíte přečíst!

Hodnocení: 4/5

09.12.2023 4 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Tahle kniha byla jedno velké překvapení. Kdo už se přejedl upírů , nebo má prostě raději vlky, měl by po knize sáhnout. Mezi všemi upírskými příběhy (ač je mám ráda), je tohle příjemný svěží vítr. Navíc obohacen znameními zvěrokruhu? Já to fakt žeru!

Jedná se o první díl, je to tedy hodně seznamovací. Ale bavilo mě poznávat různé smečky, hierarchii a charakterní vlastnosti. Je vidět, že autorka je velkou fanynkou zvěrokruhu, protože charakterové vlastnosti jednotlivých smeček byli naprosto přesné. A to i v případě třináctého znamení - hadonoše, které se nachází v období štíra/střelce.

Od Erotické knihy bych upřímně očekávala více erotických scén. Tady se dočkáme pouze jediné. Ta však rozhodně stojí za to a je vidět, že na ní autorka použila veškerou svou fantazii. Ze spojení Hadonoše a raka může vzejít jedině spoustu dobrého! Jem možná trochu zaujatá, ale tohle kniha to sama dokazuje! Každopádně doufám, že v pokračování se autorka v tomto ohledu trochu více rozepíše a dočkáme se více erotických scén, jak se na tento žánr sluší a patří.

S knihou mám jen jeden zásadní problém - hlavní hrdinka. To je jediná osobnost, která se vylučuje z typických charakterových vlastností raka. Upřímně mám tak trochu pocit, že má kousek od všeho a od nikoho. Myšlenkami stále chodí v kruhu nebo míří úplně někam jinam, než kudy se obíhá děj. Mluvit s ní je jako mluvit do dubu. Vidím u ní prostor pro rozvoj, tak upřímně doufám, že bude v pokračování využit anebo jí někdo ukousne hlavu, a bude klid.

Bavila jsem se, příběh mě vtáhnul a dalšího dílu se nemohu dočkat.
Hodnotím 4/5 - moc doporučuji :)

15.11.2023 4 z 5

Vetřelci v našich hlavách Vetřelci v našich hlavách Daniel Pelikán

Velmi zvláštní zpracování, se kterým jsem se ještě nesetkala. S ohledem na téma to však bylo naprosto perfektní a dokonale to předalo autorovu myšlenku.

Autor velmi jednoduchou formou, avšak opravdu efektivně, předal ty nejdůležitější pocity spojené s OCD. Sama jsem se dozvěděla mnoho nového a ačkoliv o nemoci vím, tak mi tento příběh umožnil OCD více pochopit a trochu se tak vžít do role lidí, kteří takto prožívají každý den svého života. Čas od času mám, stejně jako jiní, drobný záchvěv OCD v podobě zamknutého auta, vypnutého sporáku a pod. Ale to je jen slabý odvar toho, co nám autor v to knize ukáže.

Ač je vyprávění velmi sympatické, nebála bych se tam přidat i trošku omáčky navíc. Klidně bych příběh obohatila o místo a děj, nemusela bych zde mít jen rozhovory mezi Petrem a jeho vnitřním hlasem. A později i další postavou, která to měla stejně. Ráda bych věděla, jak vypadá jeho byt, jeho práce - ovlivní OCD i tuto část života?

Hodnocení: 4/5 - moc doporučuji. Čtení vám zabere maximálně hodinku, ale efekt to má neskutečný.

02.11.2023 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Zpočátku to vypadalo slibně a měla jsem pocit, že čtu nejlepší díl celé série. Ve výsledku se mi však zatím líbil nejméně. Zajímavý a poměrně děsivý začátek přešel do závěru přitaženého za vlasy.

Kniha měla krásnou duchařskou atmosféru. Strašidelný dům na kopci, žádný signál a dívka bez rodiny, přátel, peněz. Hlavní hrdinka se na život na konci světa skutečně hodila. Naprosto ideální materiál do strašidelného domu, který je odkázán jen sám na sebe. Po materiální, a především finanční stránce, neměla nic. Její inteligence však dosahovala poměrně vysoko. Několikrát sice vlezla kam by neměla, ale vždy si to překvapivě dobře odůvodnila, vždy zvažovala všechna pro, proti a hlavně případná rizika. Adri byla v tomto ohledu vítanou změnou od hlavních hrdinů, kteří se do všeho vrhají po hlavě.

Začátek příběhu funguje skvěle, vypadá el. proud, dějí se zvláštní věci (spadne ubrus, křupe podlaha, ...) úplné drobnosti, ale z těch mnohdy mrazí nejvíce. Dlouho se pak bohužel neděje nic a spíše se seznamujeme s historií domu a obyvateli města. V samotném závěru přichází šokující odhalení celé zápletky a boj se zlem na několik malá stranách. Oproti prvním stránkám to opět vzalo velmi rychlý spád a celý souboj mezi Adri a „duchem“ je zvláštní. Adri vlastně celou dobu přesně ví, co má dělat, ačkoliv si to neměla kde zjistit a „návod“ si přečte až když všechno skončí.

Atmosféra byla opravdu skvělá, ale z vývoje dějové linky mám hodně rozporuplné pocity. Strašidelným domům však dveře nezavírám a vrhám se na další, jsem odhodlaná najít ten svůj N°1!

03.10.2023 3 z 5

Dotkni se hvězd Dotkni se hvězd Lucie Horáková Auzká

Tímto příběhem jsem se vrátila do svých mladších let a zavzpomínala na léto strávené na zámku. Průvodcování jsem milovala, ačkoliv ten kostým?! Ten jsem nesnášela. Připomenout si to skrze stránky této knihy bylo opravdu moc fajn. A nejen to. Spojení historie a astronomie se povedlo.

Příběh se mi opravdu líbil a stránky mi ubývali před očima. Ocenila bych však nějakou gradaci a jakékoliv „wau“, ze kterého bych si sedla na zadek. Bez toho byl totiž příběh poměrně plochý a nevytvářel ve mně žádná očekávání či napětí. Doufala jsem, že na zámku budou čelit nějakým závažným problémům, tlaku, neznalosti, možná se i vzájemně postraší realizací duchařských historek. Bohužel tam však nic z toho nebylo a přitom tam na to potenciál opravdu byl!

Vyskytuje se zde poměrně dost postav, pokud přihlédnu k počtu stran. Neměla jsem však problém se mezi nimi orientovat a troufám si říct, že zde nenajdete nikoho, kdo by vám nesedl. Ač zde chvíli existuje jistá nevraživost, tak netrvá dlouho. Všichni jsou sympatičtí a mají pozitivní charakterové vlastnosti. Tak trochu jsou jako přes kopírák, což ej škoda. Zároveň však jejich klidné povahy vytváří oddechový letní příběh, bez zbytečných dramat a hádek.

Příjemné letní čtení, pokud chcete nasát atmosféru pravého českého zámečku. Knížka určitě nezklame a přečtete jí jedním dechem, nečekejte však poselství nebo hluboké myšlenky. Pokud si chcete odpočinout a přečíst si něco letního z českého prostředí, určitě po knize sáhněte.

Hodnocení: 3/5

03.10.2023 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Jeden z nejčastěji zmiňovaných a chválených titulů od autorky, který si mě bohužel úplně nezískal. Od té doby, co jsem poprvé četla autorčinu tvorbu (to nejlepší v nás), nejsem z žádné další knihy tolik nadšená. Za pozornost však tento příběh rozhodně stojí!

Hlavní hrdinové jsou na začátku příběhu velmi mladí a naivní. Pozorujeme, jak rok od roku dospívají a mění se jim pohled na svět. S přicházejícími roky také přichází více a více konfliktů. Právě v těchto situacích jsem měla pocit, že ustrnuli v mladistvé nerozvážnosti a všechno je zbytečně vyeskalované, nafouknuté a postavené na nevhodném mlčení a urážlivosti. Pominu-li zmíněné, líbil se mi jejich vývoj a skutečně za ty roky dospěli, naučili se lépe komunikovat, odpouštět atd.

Dalším, pro mě velkým mínusem je, že jsme neměli možnost tolik nahlédnout do doby, která uplynula mezi jednotlivými setkáními. Často jsme se ani ve zkratce nedozvěděli, co se v jejich oddělených životech událo. Například: jak těžké pro ně bylo, že si nemohli ani napsat nebo zavolat? Věřím, že takto mladí lidé mají stále nové zážitky, navazují nové vztahyco dělali mezi každým dalším 9.listopadem?

Celkově však příběh poměrně hezky plyne a dochází hned k několika gradacím děje, přičemž ta poslední stojí opravdu za to. Musím se přiznat, že jsem čekala mnohé, ale finále mi vyrazilo dech. Už jen kvůli tomu vám doporučuji si knihu přečíst. Bylo to nečekané, šokující a sakra dobře napsané.

Hodnocení: 3,5/5

02.10.2023 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Ačkoliv jsem se do příběhu velmi těžko začítala, musím jej v konečné fázi hodnotit pozitivně. Erotiky si v knize neužijeme tolik, jak bych od tohoto žánru očekávala, ale i tak si užijeme velmi zajímavý příběh, ve kterém minulost vystrkuje růžky a snaží se zničit přítomnost.

Velký vliv na konečné hodnocení má především hlavní hrdina, který byl neuvěřitelně sympatický. Byl to gentleman a nepotřeboval kolem sebe plivat sprosté výrazy a šikanovat zaměstnance, jako tomu u podobných příběhů bývá. Tohle byl neskutečně přátelský a vtipný mužský s komplikovanou minulostí. Opravdu příjemná změna.

Stejně tak i hlavní hrdinka byla rozumná, cílevědomá a hned neskočila šéfovi do postele. Dokázala říct NE a za svým názorem si i hodně dlouhou dobu stát. Měla rozumné důvody postavené na zkušenostech. Za oba hlavní hrdiny rozhodně palec nahoru.

V první polovině knihy je hlavní zápletkou neustálé přemlouvání a přesvědčování, které panuje mezi hlavními hrdiny. Každý chce něco jiného a snaží se to vnutit tomu druhému. Tato přetahovaná mě neuvěřitelně bavila, ačkoliv je v ní minimum z žánru erotiky. V druhé polovině už dostává trochu té erotiky a především autorka využije vedlejší dějové linky a příběh najednou míří úplně jiným směrem. Bohužel je zde ale zvrat postaven na mém velmi neoblíbeném „nejsem pro tebe dost dobrý, neřeknu ti proč a už se nikdy neuvidíme“ tohle je takové klišé a navíc taková hovadina, že mě to v knize vždy naštve. Copak je tak těžké postavit zvrat na něčem logickém a pevném?

Příběh je fajn a hlavní hrdinové jsou neskutečně sympatičtí a vyspělí, ale má to své ale. Hodnotím tedy 3/5, ale věřím, že tento příběh dokáže oslovit spoustu nenáročných čtenářů, hledajících oddech.

21.09.2023 3 z 5

Vlkochodci Vlkochodci Samuel Sattin

S filmovým zpracováním nemám zkušenost, ale zaujala mě anotace a graficky dechberoucí obálka. Očekávala jsem tedy, že se to samé skrývá uvnitř. A kresby mě rozhodně nezklamaly. Je to barevné, hravé a vypadá to na pohled opravdu moc hezky. Užila jsem si tedy nejen čtení, ale také kochání se obrázky.

Samotný příběh hezky graduje, je vtipný a smutný zároveň. Ale díky hlavním postavám je především neuvěřitelně hravý a i přes zmíněné smutnější scény se do příběhu zamilujete a budete se usmívat od ucha k uchu. V příběhu nejsou žádné morbidnosti, sex a nebo jakékoliv násilí. Určitě bych jej doporučila jakékoliv generaci a všem čtenářům, které na první pohled zaujme. Pusťte se do něj a nebudete litovat!

V příběhu mi chybělo trochu více textu. Jedná se sice o komiks, Ale i přesto si myslím, že jsme byli ochuzeni o zajímavé konverzace či popisy. Osobně bych jich tam ráda měla více, protože ačkoliv řeknou obrázky mnohé, dialogy nám nepředají. To je pro mě drobným mínusem celého komiksu.

No, já jdu mrknout na film! Jsem na předlohu neskutečně zvědavá!

Hodnocení: 4,5/5

21.09.2023 4 z 5

Leto porušených pravidiel Leto porušených pravidiel K.L. Walther

Tohle je tak neskutečně milé a vtipné čtení, až se mi tomu nechce věřit. Vyprávění mi na prvních stránkách nejprve nesedlo, ale čím více stran jsem přečetla, tím více mě příběh pohlcoval. Jsem ráda, že jsem nedala na první dojem a knihu neodložila. Pokud to tedy budete cítit stejně, rozhodně to neváhejte a dejte tomu více prostoru! Nezklame vás to!

Nejzajímavějším prvkem celé knihy je hra. Celá rodina (tzn. desítky členů) hraje hru na vraždy a tajné oběti. Tato hra si mě získala okamžitě a pokud bude jakákoliv možnost, chci jí hrát a vyhrát! No a právě díky této hře jsem hltala stránku za stránkou a přemýšlela jsem, kdo nakonec zvítězí a doufala, že nás nečeká předvídatelný konec. To se mi, k mé radosti, splnilo.

Romantická linka má přesně takový ten letní románkový vibe. Opravdu se to dlouho tváří jako obyčejný letní románek, ale jak všichni víme, nikdy to letními románky nekončí. V tomto případě však tento pocit zůstával opravdu dlouho a my tak můžeme skrze hlavní hrdiny prožívat úplně jiné pocity, než je u romantických knih obvyklé. Okamžitá zamilovanost na první pohled nedorazí.

Obálka knihy se pyšní tím, že je napsaná na motivy písní T.S. většina songů se však v českém překladu ztratila a pokud neznáte jejich české názvy, pravděpodobně si jich tam, stejně jaká já, nevšimnete. Nejsem vyloženě hudební maniak, takže mi to tam nijak zvlášť nechybělo.

Příběh má ale až příliš mnoho postav. Ke každé získáme sice jen základní informace, ale úplně bohatě to stačí na to, abyste neměli tušení kdo je kdo a jak se tam vzali. Na začátku knihy je rodokmen, který mi však nijak nepomohl. Více stránek orientaci v postavách spíše komplikuje, než ulehčuje.

Hodnocení: 4/5
Za knihu děkuji @Cosmopolis

05.09.2023 4 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Habibi je kniha, které ve čtenáři vyvolá nejrůznější pocity. Radost, vztek, vzrušení, znechucení i neskutečný zájem. Přestože jsem s knihou zpočátku velmi bojoval a hlavní hrdina si nezískal mé sympatie, mohu po dočtení knihy říct, že jsem si příběh užila.

Habibi je osobnost, která nesedne každému. Nemyslím si, že by byl přehnaně zvrácený nebo to byl bad boy vyhnaný do extrému, ale má stránky, které si mě jednoduše nedokázali získat. Navíc potetovaní a piercingy prošpikovaní chlapci opravdu nejsou můj šálek kávy. Největší blok jsem si však vytvořila hned v úvodní scéně v nakladatelství, kdy se nedokázal chovat jako obchodní partner, a přitom je manažerem v nočním klubu? S takovým přístupem nechápu, že ještě funguje.

Cassie jezvláštní? Snad do poloviny knihy jsem jí vůbec nedokázala zařadit do celého příběhu. Její minulost byla neznámá a já nedokázala pochopit, kde bere peníze na svůj životní styl. V druhé polovině se minulost Cassie začala odhalovat v poměrně velkém měřítku. Osobně bych tam například její spojení s Victorií mít úplně nemusela, bylo to už na mě trochu moc a do příběhu mi to nezapadlo.

Sexuální scény a vztah mezi hlavními hrdiny byl popsán neskutečně. To byla opravdu jízda a užila jsem si jí, i přestože jsem si k hlavním hrdinům úplně nezvládla vytvořit nějaký bližší vztah. Vývoj příběhu mě až na drobné detaily bavil a osobně bych jej právě o několik těchto detailů osekala, protože tam z mého pohledu nebyli potřeba. Můžu vám ale slíbit, že se ani chvíli nebudete nudit, protože budete objevovat jedno temné místo za druhým.

Celkově hodnotím 3,5/5, ale knihu vám moc ráda doporučím, protože je napsaná opravdu chytlavě a najdete v ní mnoho trefných vtipů a sarkastických poznámek! To bylo opravdu blaho pro mou duši.

28.08.2023 3 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

(SPOILER) Tohle byla taková roztomilá čarodějnická pohádka pro dospělé. Neurazí, nenadchne. Námět je skvělý, ale zpracování je velmi povrchní a nikterak záživné. Některé pasáže však vtipné jsou a to i pro takové suchary, jako jsem já. Pokud si z knihy něco odnese, pak to pravděpodobně bude několik dobrých vtípků.

Příběh příjemně plyne a graduje opravdu velmi mírně v případech, kdy hlavním hrdinům nejdou věci podle plánu. Vezmu-li v úvahu, že hrozí smrt jednoho z nich a zničení města, mají až nadmíru času na to, aby se odehrávali milostným hrátkám. A pokud jim na sobě opravdu záleží tak moc jak tvrdí, nijak zvlášť se o záchranu nezajímají. Teprve, když jim začne docházet čas, se proberou z milostného deliria a začnou jednat?

Autorka pravděpodobně chtěla napsat knihu pro dospělé čtenáře, kde bude špetka magie. Udělala by lépe, kdyby zůstala u kletby našeho hlavního hrdiny a zbytečně do toho nemotala konec světa (ehm města). Vtipná čarodějná romance by bohatě stačila všem nenáročným scénářům. Trochu sexu, nějaká ta nepovedená kouzla a tadá: krásná a jednoduchá romantika je na světě.

Hlavní hrdiny za celý příběh vůbec nepoznáme. Jediné, co se dozvídáme je, že už se před 9 lety vlastně šíleně milovali. Také víme, co který z nich dělá a jak vypadá, ale tím to hasne. Do jejich charisma či minulosti se téměř nedostaneme. Opakovaně se vracíme pouze k jejich prvnímu společnému dni a pak k tomu poslednímu. Nic mezitím, nic předtím, ani nic potom.

Je to vtipné, čtivé. Milostné scény jsou napsané s citem, ale tím to končí. Hodnotím: 2,5/5

21.08.2023 2 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

Když se řekne první díl série, představíme si všichni pomalý rozjezd, seznamování se s novým světem a stovkami postav. To jsme v tomto případě stihli za prvních cca 20 stran a následovalo 120 stran, kdy jsme se doslova točili v kruzích. Metaforicky i doopravdy. Fyzicky i v myšlenkách. A to všechno proč? Bylo to vůbec k něčemu?

Autorka vytvořila zajímavý svět, který je z pohledu čtenáře poměrně rychle uchopitelný a dá se v něm snadno zorientovat. Následně přidala poměrně ploché postavy, které mají tendenci zacyklit se ve stejných myšlenkách a chybách. Což je sice svým způsobem občas přirozené, ale číst o tom prostě nechcete.

Tajemství, která před sebou skrývají jsou až do nebe volající! A to ne proto, že jako čtenář je znáte, ale protože to tak zkrátka je! Jejich rozhovory naprosto jasně vše odhalují, ale ti dva nemají ani špetku inteligence na to, aby to viděli. To je jen další bod na seznam trápení, která mě s tou knihou potkala.

Třešničkou na dortu je zápletka, kterou autorka naťukává takovou dobu, že bych na konci očekávala přímo šokující odhalení a souboj nabitý akcí. Místo toho dostává svižnější děj, než na začátku knihy, ale není to taková akce, jakou by člověk po všech těch problémech a zatajování čekal. Ta myšlenka je skvělá, ale kde je akce a ten obrovský zlom, při kterém vás příběh chytne a vy už už píšete do nakladatelství, že nutně potřebujete další díl?

Původně jsem chtěla hodnotit jako 3/5, ale po krátkém odstupu to vidím spíše na 2/5, protože tento první díl opravdu nemá moc co nabídnou, kromě hezkého světa a zajímavé, i když nevyužité zápletky. Příběh by mohl být akčnější a plynulejší. Přiznám se, že ve mně hlodá zvědavost, jak bude autorka pokračovat se svou zápletkou. Na posledních stranách si totiž opravdu zvládla získat mou pozornost a strhnout mě vyprávěním, ale bojím se, že se i v dalších dílem bude děj zacyklovat.

Hodnotím: 2/5. Knihu s čistým svědomím nedoporučím.

15.08.2023 2 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Dlouho jsem se autorce vyhýbala a čím více jsem její knihy vídala, tím méně mě jejich čtení lákalo. Už všichni víme co přijde? Ano! Rozhodně to byla chyba, protože C. Hoover má velmi jedinečný styl vyprávění, který vás chytne hned od prvních stran. A právě ani u této knihy tomu nebylo jinak.

Hlavními tématy příběhu jsou ztráty, samota, drogy, krádeže a díry v sociálních systémech. Upřímně jsem místy čekala trochu hlubší zpracování konkrétních témat, ale v celkovém pohledu dosáhla autorka svého a z příběhu mám husí kůži. Propadliště sociálního systému je obrovské a bezpráví s tím spojené taktéž.

Hlavní postavy v příběhu se zdají být poměrně ploché a nemám pocit, že bych je poznala do takové hloubky, jako mi to bylo umožněno u jiných příběhů. S velkou pravděpodobností to lze přečíst právě jejich uzavřeným charakterům. I přesto bych však ocenila, kdybych Beyah a Samsona poznala trochu blíže, abych měla možnost více chápat jejich myšlenkové pochody a rozhodnutí. Beyah se totiž v některých situacích chová až fanaticky (konkrétně neprozradím spoiler).

Je to velmi čtivý kousek z rukou nadané autorky, ale námět se mi zdá nevyužitý, pokud jde o jeho hloubku. Určitě doporučuji příběh přečíst, otvírá velmi důležité téma a jeho jediným mínusem je právě ona chybějící hloubka. Ale i přesto by to mohlo být pro některé jedince, kteří se s tématy setkali velmi obtížné čtení. Promyslete proto prosím, zda se do tohoto konkrétního příběhu, chcete pustit.

Hodnocení: 3,5/5

10.08.2023 4 z 5