Neri Neri komentáře u knih

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Velmi dobrá ani ne klasická detektivka, spíš psychothriller a ani tímto označením si nejsem moc jistá. Příběh vyprávěný formou rozhovoru psychologa s pachatelem, kde se nám postupně odkrývají všechny důvody a myšlenkové pochody, které nešťastníka k jeho činu/zločinu vedly.Kniha mě zaujala podstatně víc než autorova prvotina Muž s unavenýma očima, čte se výborně, i když je to čtení hodně depresivní a silně mrazí při představě na jaké dno se původně slušný člověk může dostat. Vážně dobré, u mě je to za 4,5*.

26.11.2013 4 z 5

Obětní beránek Obětní beránek Daphne du Maurier

Další z těch knih autorky, ke kterým jsem se v průběhu let několikrát vrátila. A určitě ještě vrátím. Výborný psychologický román od kterého se člověk jen těžko odpoutává.

24.11.2013 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Jedna z mých nejoblíbenějších této autorky, možná proto, že byla první. Dokonalá atmosféra, ponurá, tajemná, napínavý příběh, výborné charaktery jednotlivých postav, trocha romantiky.... co víc si přát.

24.11.2013 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Docela dobrá detektivka, která je zápletkou, postavami i reáliemi vcelku věrným obrazem dnešní doby. Příliš mi nesedl autorův styl vyprávění, tím ale rozhodně nezatracuji knihu ani autora a se zvědavostí sáhnu po jeho Vánoční zpovědi.

23.11.2013 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Mrzí mě to, ale půjdu asi trochu proti názoru většiny. Knížečka je to čtivá a ano, bylo v ní pár míst, kde jsem se zasmála, ale že by mě příběh nějak nadchl nebo ohromil, o tom, bohužel, nemůže být řeč. Zkrátka, čekala jsem asi trochu víc.

19.11.2013 2 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Autorce se povedla další velmi dobrá detektivka. Stejně čtivá, napínavá, jako u předchozích knih. Tentokrát mám ale drobný problém s dlouhými pasážemi z osobního života hlavních hrdinek a se všemi těmi projevy duševní rozpolcenosti, kterých je kniha plná a které mne odváděly od jinak výborné zápletky. I přesto ale nadprůměr a za mě 4*.

18.11.2013 4 z 5

PSI - Poradna, Souvislosti, Informace PSI - Poradna, Souvislosti, Informace Rudolf Desenský

Každá kniha R. Desenského je pro mne přínosem. Ne vždy a ne se vším mohu jednoznačně souhlasit a zdaleka ne vše bych aplikovala na své psy, ale o tom to přece je, každý pes, stejně jako každý člověk je jedinečnou osobností a co vyhovuje jednomu, může být zcela nepoužitelné pro druhého. Nebrala bych tedy názory pana Desenského jako dogma, ale za přečtení rozhodně stojí.

16.11.2013 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Ač se rozhodně nevyžívám v násilí a krvavých scénách, Chirurg mě nadchl. Velmi dobrá zápletka, napětí od začátku do konce, žádná stránka se mi nezdála zbytečná. S chutí budu pokračovat v dalších dílech.

15.11.2013 5 z 5

Kynologická příručka Kynologická příručka Vladimíra Tichá

Kniha je zřejmě vhodná především pro naprosté začátečníky, kteří se chtějí věnovat vystavování a chovu psů. A myslím si, že ani jim příliš ucelený pohled na tuto problematiku nepřinese. Vše je velmi zjednodušeno, možná druhá polovina knihy je zajímavější, ale celkově ji ze svého pohledu hodnotím jako průměrnou příručku, která moc neosloví vystavovatele ani chovatele a nové zájemce uvede do problematiky jen povrchně.

13.11.2013 3 z 5

Přátelé navždy Přátelé navždy Danielle Steel

Poprvé se mi podařilo překonat nechuť, kterou jsem měla ke tvorbě D. Steel. A v podstatě jsem dostala to, co jsem očekávala. Univerzální příběh o síle přátelství, psáno velmi jednoduchým jazykem, bez většího vykreslení jednotlivých postav, plné silných slov a klišé. Hodně odpočinkové, jediné co se knize nedá upřít je, že se čte téměř sama, ale to je, alespoň dle mého, dost málo.

11.11.2013 2 z 5

Měj mě rád Měj mě rád Eva Urbaníková

Líbí se mi styl psaní Evy Urbaníkové a líbí se mi témata, kterých se její knihy dotýkají. Výjimkou nebyl ani tento příběh. V první třetině klidné vyprávění, které následně nabere na síle zakázanou láskou, plné zamyšlení nad tím, zda lze vlastní štěstí postavit na neštěstí někoho jiného a zda je možné s vědomím vlastního morálního selhání žít v klidu a vesele dál.

09.11.2013 4 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Moje první setkání s knihou pana Vondrušky, záměrně jsem zvolila jako první Vraždu v ambitu, abych zjistila, jak a kde to vlastně všechno začalo. A jsem nadšená - sympatické postavy, dobová atmosféra, která vás úplně pohltí, výborné detektivní zápletky - pro mě takřka ideální kniha pro dlouhé podzimní večery ( a nejen pro ně ).

03.11.2013 5 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Jsem moc ráda, že jsem se ke čtení Pána hor odhodlala a zřejmě i ve správném okamžiku a rozpoložení. Bála jsem se typické červené knihovny a přemíry romantiky. Teď, po přečtení prvního dílu musím říct, že obavy byly zbytečné, vše tady bylo správně dávkováno, láska, napětí, trocha historie, prostě příjemná, oddechová, čtivá kniha pro chvíle, kdy potřebujete vypnout.

30.10.2013 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Pro mě přesně ten typ knihy, který mě nijak nenadchnul, ale ani neurazil. Velká část mého postoje ke knize tkví asi v tom, že jsem dříve viděla film Spolubydlící, který byl natočen podle této knihy. To znamená, že jsem se vědomě připravila o chvíle napětí a dramatických zvratů. Ale i bez shlédnutí filmu je konec velmi předvídatelný. A stejně jako počátek knihy plyne pomalu až líně, závěr je na můj vkus příliš gradující a akční. Za mě průměr 3 hvězdy.

24.10.2013 3 z 5

Druhá Druhá Táňa Keleová-Vasilková

Pravdou je, že autorka píše podle stále stejné šablony, ale další nespornou pravdou je, že se to skvěle čte. Spousta momentů je opravdu ze života, konec sice předvídatelný, ale celá atmosféra příběhu natolik příjemná, že vše ráda odpouštím. Další kniha paní Keleové-Vasilkové, která mě opravdu potěšila.

21.10.2013 5 z 5

Městečko Virgin River Městečko Virgin River Robyn Carr

Pokud hledáte příběh plný lásky, příběh se šťastným koncem, příběh, u kterého nemusíte přemýšlet a můžete se nechat unášet dějem, který plyne klidně a bez velkých dějových zvratů, je Městečko Virgin River to pravé čtení. Autorka napsala krásnou, romantickou pohádku, která mě, odpůrce podobných sladkobolných příběhů přesvědčila o tom, že i velmi jednoduché čtení může být v určitém okamžiku ideální literaturou. K četbě doporučuji zachumlat se s hrnkem dobrého čaje do peřin a pak už jen číst a číst.

15.10.2013 4 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Tak nevím, nevím, toto na mě bylo překombinované. Kdyby autor zůstal pouze v rovině psychologického románu a řešili se problémy rodiny Bayeových, otázky jak daleko je zdrávo zajít při kontrole života našich dospívajících dětí, případně otázky lékařské etiky, byla bych asi spokojenější. Všechny ty přidané "thrillerové" motivy jsou tu pro mě jaksi navíc. I přes uvedené výhrady je to ale kniha čtivá a autorův styl mi sedí.

13.10.2013 3 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Čtivé, svižné, napínavé, nepřekombinovaná zápletka a zajímavé, ne za vlasy přitažené rozuzlení ( jak tomu často bývá ). Moc se mi to líbilo, thriller přesně dle mých představ.

09.10.2013 4 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Hodně čtivá kniha a i přesto, že ústředním tématem je těžká nemoc, domácí násilí a drogy, tedy témata, o kterých se těžko mluví a stejně těžko čte, autorka dala svým postavám Kamily a Ilony do vínku velkou dávku životního optimismu a nezdolnosti, chuť bojovat s nepřízní osudu a nenechat se zlomit. Proto celá kniha vyznívá velmi pozitivně a určitě stojí za přečtení. Doporučuji zejména všem škarohlídům a pesimistům!

04.10.2013 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Nádherný příběh, který mě ale emocionálně zcela "vyždímal". Jak už tu píše Morsie, vyprávění je dojemné už jen tím, že celý příběh vypráví pes, je tedy plný těch nejupřímnějších emocí. Čtení podobných knih se u mne neobejde nikdy bez slz, přesto je čtu ráda a velmi si vážím autora, jak příjemnou formou a s jakou lehkostí vyjádřil pravou podstatu přátelství psa a člověka. Milé, hodně smutné a o to víc pravdivé.

03.10.2013 5 z 5