Nikusha Nikusha komentáře u knih

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Z hororových knih, které jsem zatím přečetla, je tahle nejpovedenější. Zajímavý děj, sympatické postavy, gradující příběh. Ne že bych se bála, ale představa toho, že se to děje, byla děsivá. Jelikož se všechno spíše odehrávalo v myslích postav. No a za mně psychologie udělá leckdy víc, než maniak s motorovkou. Četbu jsem si užila a milovníkům hororu doporučuji.

27.04.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Po pár stránkách mi došlo, že já tento příběh viděla zfilmovaný. Když jsem se dostala k trezoru, tak mi bylo hned jasné že ano. Film jsem vypla v půlce. Knížku jsem dočetla do konce, ale také bych ji řádila mezi ty průměrné. Napětí se dostavilo až ke konci knihy a za mně je "skutečný" příběh přikreslen. Ale kdoví, to je na každém jak si to veme a to je nejspíš záměr.

21.04.2021 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Jako první mě zaujalo řešení dvou rozlišných případů, které spolu vůbec nesouvisely. Nejvíc sympatická určitě Ava, k Luceovi si budu muset najít cestu, ale představuju si ho jako Brada Pitta, takže to půjde. Jen mi něco pořád chybělo. Víc napětí? Uvidím co na to druhý díl.

Tak to je gól. Teď čtu druhý díl a na straně 29 "O tom já nerozhoduju pane. Ale myslím, že jedny noviny vás nazvaly Bradem Pittem skotské policie..." /// Kurnik, tak to jsem se docela trefila :D

21.02.2021 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Druhý díl se mi líbil více než první, ale i v něm bylo pár míst kde jsem pomyslně kroutila hlavou. Ta napadení, hlavně to možné upálení, to tam nikdo najednou nebyl či co? Četla jsem lepší, ale není to nejhorší. Určitě je to napínavé a spisovatelka se to snaží co nejvíce zamotat a předhodit co nejvíce potenciálních vrahů. Ostatně tak jako v prvním díle.

10.02.2021 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Příběh se mi hodně líbil. Hororově laděný, obzvlášť ta scéna v márnici, až mi přejel mráz po zádech.

24.01.2021 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Kdo? Kde? Proč? ...Joo tak takhle je to. Anebo ne? Pořád jsem se vnitřně prala s tím, jestli mě to vůbec baví. Dobrá myšlenka, ale zpracování pokulhávalo. Moc postav + ty jména, za mně těžko zapamatovatelné. Příběh Dunjy byl total unreal. No uvidím co další díl, jinak autora opustím.

14.12.2020 2 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

Dlouho jsem se na ni chystala a těšila se. Mé očekávání se splnilo, ba dokonce přesáhlo mé představy o tom, jaká knížka bude. Super, super, super!

14.11.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Tak a teď netrpělivě čekat na třetí díl...

18.05.2020 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

"Připadá mi, že rána tleskaj do dlaní. Aby mě probudily."Tuhle knížku miluju.

13.12.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Seks, seks, seks.. :D Sexu je tam opravdu mnoho. Všechno jsem jakž takž překousla (nevěru, vulgaritu atd.), ale tu Bublinu fakt ne. Pro mně bez napětí, bez zápalu, ale jestli to někomu přijde "ze života" ,jak tady čtu a pobaví se u toho, tak proč ne.

24.07.2019 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Pro mně nečekaně není vyprávěno ze strany vyšetřovatele nebo nějakého policejního sboru. Moc se mi líbilo netradiční pojetí vyprávění ze strany více lidí a rozdělené do různých časových úseků. Napadá mě, že negativní hodnocení má tato kniha právě proto. Ale pro mně spíše pozitivum, že byla četba o to složitější.

07.02.2019 4 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Milovala jsem knihu i pro její krásný přebal. Pamatuji si, že když jsem ji měla doma, stačilo mi se i na ni jen koukat, jak leží na stole a měla jsem z toho jakýsi zážitek. Jinak samozřejmě nejraději jsem měla Falca.

16.01.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Hezky mě to vtáhlo do děje. Ten záporák byl teda solidní hnusák :D

08.08.2018 5 z 5

Na cestě s Janis Joplin - biografie první velké rockerky Na cestě s Janis Joplin - biografie první velké rockerky John Byrne Cooke

Úžasné vyprávění road managera na cestách s Janis Joplin a ostaními členy. Knížka je krásně poutavá, nejen proto, že je psaná rukou člověka, který byl Janisin blízký přítel, ale i svým vtipem a detailností. Navíc má velmi dojemný závěr..Knížku jsem přečetla téměř jedním dechem a doporučuji každému kdo chce Janis poznat blíž :)

07.08.2017 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Těžko říct co si myslely a jak prožívaly tyhle ukrutné chvíle ty děti, které to zažily. I pro dospělého člověka je nepochopitelné co se dělo (v současné době asi taky někde děje, ale ne v takové míře) a co teprve ten nevinný dětský mozeček, který si chce jen hrát, poznávat a objímat se. Možná, že si taky myslely, že to přece nemůže být tak jak to je. Tuhle sérii jsem si půjčila z knihovny z dětského oddělení. Zajímalo by mě, jak to chápe dítě v roce 2024. Pro děti fakt drsné, ale jak to napsat jinak než drsně? Když to jiné než drsné nebylo.

05.01.2024 4 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

.....ale když byla pryč, rozhlížel jsem se po koutku, kde bych si schoval obličej, a zašel jsem až za půli vrat v pivovarské uličce. Tam jsem se opřel předloktím o zeď, položil jsem si čepici na rukáv a rozplakal jsem se. A jak jsem plakal, kopal jsem do zdi a vší silou jsem se škubal za vlasy; tak hořké byly moje pocity a tak palčivá byla ona bolest beze jména, že bylo zapotřebí nějaké protiváhy.

03.01.2024 5 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

(SPOILER) Rozhodně poutavé, baví vás to a chcete číst dál. Já jsem tak nějak tušila, že v tom bude mít prsty ten nový frajer od Rachel, ale ta psychohypnoza už byla na mně trochu moc. Ale bylo to fakt fajn, stojí za přečtení.

27.10.2023 4 z 5

Martin Eden Martin Eden Jack London

Rozhodně má své kouzlo to, jak je dílo staré a že téměř popisuje život spisovatele. Čte se opravdu dobře, přijde mi to na tu dobu hodně "moderní". Nicméně někdy se to hodně opakovalo, trochu se to táhlo. Kdybych měla srovnávat, tak Londonova kniha Démon alkohol se mi líbila více. Ale tato taky super, nelituji.

20.10.2023 4 z 5

Když psi pláčou Když psi pláčou Markus Zusak

Slyšel jsi někdy naříkat psa, Steve? Víš, co myslím, když vyje tak hlasitě, že to skoro není k vydržení? Podle mně takhle vyjou proto, že jsou hladoví, až to bolí, a přesně to samý cítím každej den svýho života já. Hladovím po tom, abych byl něčím... někým. Slyšíš mě? Jakživ se nespokojím s tím, co je teď. Ani kvůli tobě. Kvůli nikomu. Jsem hladovej, Steve. Jsem hladovej.

05.09.2023 5 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Kurde chlapec měl na ženské teda smůlu. Hrozba sociální šikany je aktuální téma a tahle kniha se s tím poprala hodně dobře. Četlo se to skvěle, napínavé, poutavé a přidaná hodnota = zajímavosti ohledně internetu a sociálních sítí před každou kapitolou. Autor si s tím dal práci a to je mi hodně sympatické. Palec nahoru, srdíčko, paráda :D

06.06.2023 5 z 5