NiniDeVallum NiniDeVallum komentáře u knih

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Knihu jsem cetla pred vic jak patnacti lety. Celkem me udivilo (i kdyz asi nemelo), kolik jsem toho zapomnela. Tentokrat jsem knihu poslouchala, ale na zazitku to neubralo. Cloveku se ani nechce verit, ze pribeh vznikl v sedesatych letech.
Ve sve podstate tak jednoduchy, ale pritom propracovany svet Zememori urcite stoji za precteni/poslechnuti.

12.03.2022 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Uz celkem ohrany pribeh, ale hezky popsany.

21.12.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Jak uz bylo driv receno, zacatek knihy je trochu zdlouhavy a autorka casto opakuje stejne informace z pohledu dvou postav, takze je to malicko nudne. Rekla bych, ze kniha postupne nabira na tempu a pribeh vrcholi skutecne na konci “malym” prekvapenim. Prekvapenim ovsem neni, kdo za to muze (ja to tusila), ale … (jen si to prectete:)
Nebylo to na 100% (5*), ale zaslouzilo si to vic nez 75% (4*). Pribeh je pomerne spletity a autorka si s tim poradila skutecne pusobive. Jsem zvedava jestli a jaky bude dalsi dil:)
Za me 90%

12.12.2021 5 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Puvodni serii hrisniku mam rada a Defy jsem cetla celkem nedavno proto me trosku nesedelo Jamesovo chovani… byl vetsinu casu moc velky klidas, ale co.. to byl detail… nicmene “nova generace” je na me moc mlada… mam radeji romany aspon vysokoskolskych ci jeste spise uz dospelych hrdinu. Tady tohle na muj vkus zavanelo prilis pubertackymi manyry ale do toho se snazili drzet “drsnosti” hrisniku… nesedlo mi to na 100%, ale pribeh mel napad a slusne provedeni. Uvidime jak se ukazou dalsi hrdinove z Nove generace.

22.11.2021 4 z 5

Výměna rolí Výměna rolí Melanie Moreland

(SPOILER) Kniha mi prisla ponekud natahla a zachranoval ji vtip. Sdilim s autorkou jeji smysl pro humor, takze jsem se podstatnou cast knihy smala. Hlavni hrdina se mi libil i jako “Petr Pan” i po jeho prerodu. Shelby nicmene vyvojem neprosla, aspon viditelnym, ale to mohlo byt tim, ze vetsina knihy je z pohledu Liama. Cely epilog pro me uz byl nadbytecny a pribeh bych ukoncila nekdy navratem z nemocnice a zadosti o ruku. Sice bych tim prisla o par celkem vtipnych narazek, ale nesrazila bych tu druhou *. Byl to dobre napsany nudny pribeh, autorka ma lepsi a ja se ted tesim na dalsi knihu..:)

07.11.2021 3 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Tenhle zanr mam rada a kniha Defy nezklamala.

02.11.2021 4 z 5

Strážce Strážce Nika Peas (p)

Naivni jednohubka. Nektere fraze se dost opakovaly, az jsem protacela oci. Jednoduchy pribeh ktery byl celkem dobre napsan. Jako romantickemu pribehu tam nic nechybelo i kdyz celkove to byl spis prumer.

15.10.2021 3 z 5

Divoký symbol Divoký symbol Patricia Briggs

(SPOILER) Prvni, co me napadlo po docteni, bylo: A do pr****!!!!!! Tak trochu doufam, ze by mohla vyjit zase nejaka sbirka povidek, ktere objasni to nevyrcene… (ctenar pochopi po precteni epilogu)…
Nekomu se to zda temnejsi nez jine dily, me to tak neprijde. Ve vsech (vetsine) je nejaka smrt, tenhle mi jen tak namatkou pripomnel Ricni znameni a Smrtici zar, ten byl taky hodne drsny… Rozhodne neni depresivni, nebo ne vic nez jine dily.. Dam si chvilku a prectu znova.

Pozor spoilery!!!!
Je zvlastni videt promenu Charlese, ktery je vic vesely, hravy a vic se usmiva (ale jen s Annou), oproti prvni povidce, kde pusobil velmi nepristupne. Anna taky prosla velkou zmenou az se clovek divi.
Cely pribeh je dobre postaven a prvni dve tretiny se zapleta a snazi rozplect. Posledni tretina uz nejde odrhnout. “Unos”, boj, to bylo popsane suprove. Trosku me zarazila samotna smrt. To mi prislo “ha objevil se Bran, hodil mec, pich do chapadla a bylo (skoro)… ale dobra, usmazily ho blesky.. pak uz jen pribeh sjizdel na vlne a svazovaly se volne konce (nektere ne tak tesne, aby nemohly otevrit dalsi pribeh)..
nejvic me ale dostal epilog. Nechapu jak to mohl udelat.. Je to tak protichudne, tak proti tomu, co vime a prece… Nejsem si jista co si o tom myslet a uprimne se mi to asi nelibi…

24.09.2021 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Nebylo to spatne, ale jelikoz jsem ke knize prisla pres serial nebylo to uplne ono. Zacatek malicko kostebatejsi, pak cast ktera me nutila se skoro furt usmivat (no jo bylo to preslazene) a pak se nejak prokousat na konec (nebyla nalada). V serial se celkem drzi knihy, ale v knize je vse mnohem pochopitelnejsi a srozumitelnejsi, proc jak kdo jedna a podobne. Zvazovala jsem 3-4*, myslim ze si zaslouzi 4, jen ja na to nemela zrovna naladu.

31.08.2021 4 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Pro me to bylo bohuzel celkem zklamani. Na tohle tema jsem v posledni dobe cetla tak 5 knih. Mozna je to mou naladou, ale trochu me to otravilo. Pribeh je jinak napsany dobre, je ctivy a funguje, libila se mi zminka o “Drzem bastardovi”. Jenze celkove me kniha tentokrat nijak neoslnila.

30.07.2021 3 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Neni to vylozene muj oblibeny zanr. Ale spolu se serii o FBI od Garwoodove je to unik od moji “klasiky”. Castecne. Postavy jsou fajn, pribeh vzrusujici i romanticky, nikde nevazne. Co me trosku zarazelo bylo, ze pouzivali v kamere “pasku” v dobe digitalni, ale to je mozna jen chyba prekladu. No a o podpaznim pouzdru se bavit nebudu, protoze to pochopi jen strelec, pouze podotknu, ze pokud ho nekdo jeste pouziva je vul nebo ne moc dobry strelec.

26.07.2021 4 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

(SPOILER) Byla to krasna pohadka. V prubehu cteni jsem nedockave cekala rozuzleni, proc skutecne odesla z LA a toto celkove bylo postupne odhalovano, to bylo fajn. Kdyz jsem po docteni zacala trosku premyslet, tak vubec nebylo fajn chovani Jude. A teda musim rict, ze ani chovani jejich rodicu nebylo idealni, i kdyz byli popsani, jako rodice co pro dite udelaji vse. Proc teda poslali sedmnactiletou holku samotnou do LA? (Nekde to tam bylo zmineno, ze odesla v 17 pred maturou, kterou tam delaji v 18.) A Jude, ktera udajne je “slepici prdelka” a vsechno na debe vykeca, prijede a ma “kolem sebe hradby jak velka cinska zed a nikomu nerekne ani muk. Celkove jeji postava mi neni moc sympaticka. A je toho vic. Jo asi to moc pitvam. Pribeh je super, dobre se cte, jen je par “detailu” mi davaji trochu pokulhavajici celek.

22.07.2021 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Myslim, ze celkem to vystihla renulkam v predchozim prispevku. Uz jsem cetla lepsi mafianske pribehy a tohle melo celkem dost der..

01.07.2021 3 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Po prvnich par strankach jsem myslela, ze knihou vyhodim z okna a uz ji nevezmu do ruky (coz jsem si nemohla dovolit, protoze byla z knihovny). Nastesti za to nemohla autorka, ale preklad s “dcerkami” apod. Hrozne, az fyzicky, se mi to pricilo. Nejak jsem to nakonec prekonala a nelituju. Nebylo to sice na 5* protoze mi furt neco chybelo. 4*davam autorce, za preklad 2*

10.06.2021 4 z 5

Touha Touha Helen Hardt

Musim souhlasit s ctenarkou “red”, preklad stoji za prd. A kniha sama o sobe stoji skoro za prd taky. Rikam skoro, bylo to prekvapive ctive a mela jsem ji prectenou rychle, ale bylo to jako opakujici se kolovratek sexualnich scen a dej jako takovy se moc neposouval. A takhle otevrene konce nemam rada... jeste v polovine bych mozna dala 4* ke konci uz to byly jen 3* a ted vaham jestli vubec...

24.05.2021 2 z 5

Nejvíc sexy chlap Nejvíc sexy chlap Julie James

Prvni kniha od teto autorky co jsem cetla. Trochu v jinem stylu/duchu nez ctu posledni dobou, a presto furt ve stejnem zanru. Precteno za chvilku.
Co se deje ci zapletky tyce to byla ale celkem klasika. Oba hrdinove byly klise i zaporak se svym poskokem byly jak Gaston s tim pritroublikem z Krasky a zvirete, svym zpusobem vzhledove i povahove :)
Bohuzel zadna z postav nebyla nijak vyrazne propracovana, o jejich minulosti bylo receno minimum a celkove, kdyz se nad tim zamyslim, to budilo dojem obsahlejsi harlequinky...
Jako oddechovka fajn, ale bez jakekoliv hloubky. Nemluve o pritrouble obalce, vzhledem k tomu, ze tohle je romanticka, nikoli eroticka kniha.

20.04.2021 3 z 5

Je to trosku neco jineho nez ty klasicke eroticke romance. Asi hodne dela ten posledni pribeh, mne se libil nejvic. Prvni byl takova ta klasika a prostredni no neco mezi. Celkem me zajima, co bude dal... jeste ze mam doma vsechny knihy:)

14.04.2021 4 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Vi mam rada, ale tohle byla slabota. Oddechovka to jo, ale prumerna.

27.03.2021 3 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

(SPOILER) Kniha se mi libila i kdyz byla na hranici mezi divcim romanem a romanem pro zeny. Nicmene autorka me velmi zaujala. On byl mozna trochu vyspelejsi nez na svuj vek, ale taky nevyrustal “normalne”. Napinave sceny byly napinave a vyvoj postav, rekneme, primereny. Ke konci jsem se trochu bala spatneho konce, tusila jsem ze se na scene objevi Dillon, jen jsem se bala, co provede. Myslim, ze realny stret s nekym takovym by nedopadl tak “dobre”. Ale jsem rada ze to dopadlo jak to dopadlo:) autorka teda moc dlouho nenapinala, ale i tak to bylo fajn;) Snad jeste neco vydaj, autorka za to urco stoji:)

17.03.2021 4 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

(SPOILER) Jak jiz bylo napsano. Nenarocne oddechove cteni...ale snad az moc nenarocne (asi to pro me zrovna ted nebyla dobra volba). Navic myslim, ze by stacilo skoncit 1.”koncem” a kratkym epilogem se zadosti a zbytek by clovek ozelel.

13.03.2021 4 z 5