Ninie Ninie komentáře u knih

Zlatokopka Zlatokopka Lucia Sasková

Je to velmi zajímavý příběh. Co všechno musí snést holky, které žijí s bohatými muži? Že to není jen o tom, že ženy mají k dispozici nekonečnénákupy a skvělé luxusní akce, ale co pro to musí obětovat...
Neodsuzujte tuhle knihu, je to zajímavé počtěníčko, nebudete se chtít odtrhnout.

25.07.2017 4 z 5

přečteno velmi rychle... Příběh se mi velmi líbil, taková jednoduchá oddychovka, určitě sáhnu i po jiných knihách autorky, skvělé počteníčko k vodě :)

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Pro milovníky tématu války v životě obyčejných lidí. Rozhodně bych doporučila náročnějšímu čtenáři, kníha je v určitých místech složitější, ale nutí člověka k zamyšlení. Rozhodně bych po přečtení doporučila i zkouknout film, role jsou umně zahrané a opravdu dojímá na srdci, kdy chvílemi se chce člověku až brečet nad osudy...

25.07.2017 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Taková jednoduchá česká detektivka s prvky thrilleru... velmi umně napsána, příběh je velmi čtivě napsaný. Do poslední chvíle netšíte, kdo je vrah, je to překvapivě člověk, kterého bychom nečekali. Za mě skvělé oddychové čtení :)

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

No... Každý je nadšený z tohoto spisovatele, údajně píše bestsellery. Tohle asi byla špatná volba pro moji první knihu od něj, ale můžu říct, že jsem zklamaná, jedná se o průměrný thriller, obyčejný román, který najdete ve výprodeji v levných knihách...
uvidíme, co mi přinese další kniha, ale tohle rozhodně nedoporučuju. Určitě to není četba pro náročné čtenáře :)

04.06.2017 3 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Velmi jednoduše napsáno, přesto poutavé. Ještě stále si hledám názor, téma knihy je totiž lehce kontroverzní, i když v dnešní době ne nemožné. Hodně k zamyšlení především, témata o lásce, otcovství, mládí, ale také o zodpovědnosti a malichernosti (otec od Josepha například).

08.11.2016 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

No upřímně? Konečně malá změna od předchozích knížek. Nebyli tam tři kamáradi a jedna centrální holka, ale bylo to spíše o malém géniovi, co má rád jméno Katherina.
Co se týče poznámek pod čarou - výborný nápad pane Greene, ale pochybuju, že to někoho zajímá, mě osobně matematika nikdy nešla a jelikož je většina poznámek právě o ní, tak to bylo i nedůležité a místy nezábavné.
Ale co je plus? Konečně začíná mít jeho tvorba nějakou kvalitu (Nic proti Aljašce nebo Hvězdy nám nepřály, ale jsou to opravdu jednoduché knížečky, kde jsou sice závažná témata, ale řešena zcela banálně a jednoduše). Jen tak dále, myslím si, že časem vyzraje a jeho knihy budou mít teprve pořádný ohlas :)

20.10.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Kniha opět o hledání (jak kdybychom se nenahledali dost v Hledání Aljašky), o rozmazlené Margo (ano v myšlence papírových měst a lidí s ní asi souhlasím, ale proč utíkat?). Děj je sice zajímavý a John Green umí psát jakžtakž čtivě, ale bestseller? Kde? Zbytečně zdlouhavé, jedná se spíše o Young adult literature, samozřejmě za předpokladu, že jste od něj nečetli již jmenovanou knihu, protože je to vlastně s velmi podobnou zápletkou (kromě toho, že Margo neumře, jen se prostě nevrátí domů, což vyjde v podstatě stejně).

11.09.2015 3 z 5

Strážce Strážce Nicholas Sparks

Když jsem tuhle knihu brala do ruky, netušila jsem, jak úžasnou knihu držím... Po přečtení anotace mě napadlo, že kniha bude jistě zdlouhavá a nudná, ale začetla jsem se a fascinovaně četla až do konce. Nicholas Sparks dokáže vykouzlit úžasné příběhy a tenhle je rozhodně z toho, co jsem od něj doposud četla, ten nejlepší.

15.07.2015 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Poslouchala jsem to jako audio knihu a hned po prvním spuštění mě překvapilo, jak je to dlouhé. Poznala jsem, že místy to zbytečně natahuje a až přehání, kdyby to ostrouhal o některé blbosti, kniha by vyšla mnohem zajímavěji. Jinak příběh jako takový velice zajímavý a je to psáno velice čtivě a chytlavě, jde vidět, že Brown má spisovatelský talent, za který by se nestyděl ani Zola :)

15.01.2015 5 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Kniha z mé oblíbené série, na kterou jsem se velmi těšila, ale už nedosahuja takové kvality, jako předchozí díly. Opravdu moc mi vadí tam obrovský časový skok, nedokážu si představit, že je Will starý a zatrpklý a hlavně pomstychtivý.
Také Maddie se nezdá taková namyšlená, jakou jí líčí. Já v ní to dobro vidím od začátku, jen ji prostě nebaví ten "skleněný zámek", jak již bylo několikrát v příběhu řečeno.
Příběh nebyl špatný, ale přesto se autor vrací v podstatě k první knížce. Tahle kniha už napsána být nemusela, nejlepší zakončení celé ságy byly Ztracené příběhy, které krásně a plynule posledními slovy navazují na další sérii Bratrstvo.

22.12.2014

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Příběh zajímavý, s jazykem pracovat taky umí, přesto mě to zcela nezaujalo, na to, že je to "bestseller".

21.11.2014 3 z 5

Zimní měsíc Zimní měsíc Tanja Heitmann

Některé pasáže mi trvalo přelouskat, ale prostě najednou jsem zjistila, že je konec příběhu. Skončí to velice dobře a autorka výborně pracuje s jazykem.
Také je na čtenáři, aby přišel na to tajemství a není mu to hned předhozeno, příběh se velice pomalu a napínavě rozkládá a to člověka nutí číst dál a dál. Prostě velice povedený příběh se vším všudy, od téhle autorky vím, že si přečtu zaručeně více. :)

18.11.2014 4 z 5

Deník strážného anděla Deník strážného anděla Carolyn Jess-Cooke

I když jsem tuto knihu držela poprvé v ruce, nemohla jsem se zbavit pocitu De javú, který mě přepadal v určitých částech. Příběh mě nadchnul a myslím si, že bych uvítala více knih s podobnou tématikou, protože strážní andělé jsou všude kolem nás a nejsou to jenom ti s křídly, ale i lidi, co nás podporují :)

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

Velice mě to zaujalo a moc mě mrzí, že není přeložených do češtiny více knih tohoto autora. Není to typický příběh o upírovi... Hltala jsem to jedním dechem.

14.11.2014 5 z 5

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Mnohem, ale mnohem lepší než první díl, což se stává málokdy, ale stalo se. Tohle bude autorka, která s věkem a zkušenostmi bude lepší a lepší. Jen tak dále!

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Česká autorka, píšící o Americe? Dobře, to mi nevadí.
Místy mi ale přišlo, jak kdybych četla Stmívání v upravené verzi.

14.11.2014 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha, ze které přechází mráz po zádech a člověk se musí podivovat nad chladností, s jakou hlavní postava zabijí lidi.

14.11.2014 5 z 5

Můj devátý dotek Můj devátý dotek Mirka Šimková

Přečetla jsem to do konce, ale kniha mě nijak moc nebavila. Ze začátku jsem cítila bolest s autorkou a chápala jsem, že si potřebuje popovídat, ale zkrouhla bych to o některé části, při kterých jsem si říkala - a teď to odložím, ale pak se objevilo něco, co mě přinutilo to dočíst.
Je zde vykresleno, že každý člověk se ze ztráty milovaného člověka vzpamatuje - nebo to není tak úplně to slovo - spíš se s ní smíří a i když mu chybí, dokáže žít dál i po těžkých začátcích.
A Dino ještě něco - velice obduvuju starost o postiženou dcerku. Vím, že lidi nemají rádi, když se jich v tomhle lituje, ale jste velice silný člověk :)

14.11.2014 2 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Jak se mi do toho moc nechtělo, tak moc mě to překvapilo. Napsáno čtivě a člověka to zaujme...I přes stáří knihy jsou to témata zcela aktuální, lidi by se z toho měli poučit!