notburga notburga komentáře u knih

Poslední strážce Poslední strážce Jeff Grubb

Úžasné čtení a to z obou pohledů. Poprvé jsem četla jako nehráč, podruhé jako nadšený hráč. Ale pravda, to čtení napodruhé jsem si vychutnala mnohem víc. Je to přesně jedna z těch knih, kterou máte hned po poslední stránce chuť číst znova od začátku.Škoda jen, že vše v knize dokonale zastiňuje postava samotného Medivha a těm ostatním postavám (mnohdy snad stejně důležitým) se pozornosti často nedostává. Jakoby je autor vytvořil jen z nutnosti a ne z nadšeného zájmu.
Dávám čtyři hvězdičky, i když velmi pěkné.

29.09.2015 4 z 5

Rozdělení Rozdělení Richard A. Knaak

Za mě nejlepší kniha série. Prvních pár kapitol se sice rozjíždělo pomalu, ale pak už se nešlo odtrhnout. Postavy mi sice občas přišly placaté, ale v kombinaci s rychlým dějem to ano tak moc nevadilo. Při dalším čtení ale už budu určitě kritičtější.
Prvky překvapení či náhlé záchrany mi až tak moc nevadily. Na člověka díky tomu stále dýchalo vědomí, jak moc je důležitý i ten sebenepatrnější dílek skládačky, jak moc byl tehdy Kalimdor blízko zániku a jak málo stačilo, aby bylo vše jinak.
Dialogy opět místy trochu jednoduché, ale popisy vnitřního rozpoložení postav to většinou dokázaly vyvážit.

Mimochodem není nad to začít hrát jako první Warcraft III a během hry si zpětně doplňovat události.

A nejoblíbenější postava? Korialstrasz, jednoznačně :)

12.09.2015 5 z 5

Portál Portál S.D. Stuart (p)

Příběh docela dobrý. Synek se docela dobře bavil a značný kus přečetl i sám, v touze dozvědět se další pokračování.

Ale zpracování je děs, běs a hrůza. V první polovině knihy jsou špatně jenom uvozovky - což je ale pro menší dítě dost na pytel, protože nedokáže hned rozklíčovat, která postava mluví (ideálně, pokud se v mluvení střídají dvě) a kolikrát i to, že vůbec začala přímá řeč. No a v druhé polovině knihy to korektor asi vzdal úplně. Z lorda Franka se nám najednou stává ford Franko a podobně. Osmi až devítileté děti, které ještě nejsou ve čtení úplně zběhlé, to opravdu může nemile překvapit.

12.09.2015 3 z 5

František Kollman František Kollman Pavel Vrána

Opravdu zajímavé čtení. Druhou část posoudit neumím, judo neovládám.

24.08.2015 4 z 5

Kouzelný květ pouště Kouzelný květ pouště Jiří Tomek

Těší mne, že autor čerpal při své práci z více zdrojů. Nejsou to jen převyprávěné pohádky z 1001 a jedné noci (ty jsou v celém díle pouze 4). Pohádkám nemohu vytknout nic. Místy jsou trochu zjednodušené, aby je rodiče mohli bez obav číst i mladším dětem. Hvězdičku mínus má u mě kniha za ilustrace. Vím, že tehdy byl tento styl oblíbený, ale krásná princezna má být krásnou princeznou a ne nějakým zahranatělým strašidlem. Potěší i závěr, ve kterém autor seznamuje čtenáře se svými zdroji a k některým pohádkám podává a krátký komentář. To mnoha dnešním současným knihám chybí.

24.08.2015 4 z 5

Byla jednou koťata Byla jednou koťata Ljuba Štíplová

Pěkně napsané se zajímavými ilustracemi (v každé kapitole je alespoň jedna série obrázku z textem zapadajícím do vyprávění, na který menší děti baví ukazovat.). Trochu nás zklamalo, že příběhy se v mnoha případech liší od televizních příběhů, což bylo pro moje děti zklamáním.

18.08.2015 4 z 5

Kraftíme! - Výtvarné nápady nejen pro fanoušky Minecraftu Kraftíme! - Výtvarné nápady nejen pro fanoušky Minecraftu Choly Knight

U této knihy oceňujeme se synem hlavně jednoduchost a velmi názorné postupy. Creepeří peněženka z lepící pásky, pochodně z kartónu na zeď, truhla ze zapékacích korálku a další a další. Několik stránek je věnováno zajímavým inspiracím z internetu - to kdyby vám došly nápady. Návody jsou rozděleny podle obtížnosti.

12.08.2015 5 z 5

Indický princ / Pád Cařihradu Indický princ / Pád Cařihradu Lewis Wallace

Tuto dvoudílnou knihu jsem původně zachránila z antikvariátu hlavně pro její nádherně zdobenou vazbu. Příběh mě velmi rychle vtáhl, i když je napsaný na naše poměry už celkem archaickým jazykem. jen občasná nelogičnost (nebo snad neuvěřitelná naivita) v jednání hlavní postavy a sultána Mehmeda II. stáhly moje hodnocení o necelou jednu hvězdičku.
Líbí se mi, jak je příběh spletitý s mnoha vedlejšími linkami a postavami. K přesnému historickému znění popisovaných událostí bych také mohla najít jisté výhrady, ale vím, že nečtu encyklopedii.

08.08.2015 4 z 5

Květinová kuchařka - Jedlé kvítí a býlí na vaření i zdobení Květinová kuchařka - Jedlé kvítí a býlí na vaření i zdobení Jana Vlková

Velice praktická věcička pro milovníky divoké zeleně. Funguje jako parádní atlas (s malovanými i fotografickými vyobrazeními) i jako kuchařka. Skutečných receptů je tu sice poskrovnu, ale u všech bylinek je velmi dobře popsán způsob jejich využití, často přirovnaný k jiné známé bylince. Potvrzuji že bršlice nebo šrucha je vskutku výtečná ;)

08.08.2015 5 z 5

Gejša - Jedinečný svět tradice, elegance a umění Gejša - Jedinečný svět tradice, elegance a umění John Gallagher

Toto by měla být základní kniha milovníků gejš. Sáhněte po ní ještě před tím, než se pustíte do čehokoliv jiného. Pomůže vám ujasnit si dojmy, které jste nejspíš získali ze slavných filmů a vyznat se v označeních, která používá mistr Saikaku. A nic vás nepoučí o jemných nuancích oblečení gejš tolik, jako možnost obléct si je.

Samurajský meč Samurajský meč Zdeněk Hurník

Úžasná kniha. Jako naprostý amatér v této oblasti jsem sice občas musela číst některé odstavce dvakrát a něco málo si dohledat i z jiných zdrojů, ale s tím se počítá.

08.08.2015 5 z 5

Nová dobrodružství Štaflíka a Špagetky Nová dobrodružství Štaflíka a Špagetky Alena Munková

Tak tohle jsme s dcerkou nedočetly. Některé pasáže jsou až nesmyslně roztahané, zvířátka se chovají nelogicky a vrána už prostě není vrána...

07.08.2015 2 z 5

Moje nejkrásnější vánoční knížka Moje nejkrásnější vánoční knížka Claudia Tischer

Opravdu má nejoblíbenější. Každé Vánoce se k ní s dětmi vracím a okouzlujícím příběhům to stále na kráse neubírá. Návody jsou srozumitelné napsané, písničky pečlivě zapsané. A vůbec nevadí, že české jsou jen některé.

07.08.2015 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Vše již bylo řečeno, tak snad jen; má nejoblíbenější povídka? Hranice možností :))

29.07.2015

Pomoc! Já se z té rodiny zblázním! Pomoc! Já se z té rodiny zblázním! Kathryn Lamb

Knížku jsem dostala v tom správném věku, takže posloužila. A některé rady si pamatuju dodnes. Když vaše matka pracuje v rybárně, bude holt k večeři zase ryba :DD

15.07.2015

Tuláci od Bastily Tuláci od Bastily Hervé Luxardo

Mamka mi ji koupila, když jsme ve škole toto období probírali. Moc se mi to hodilo a dobře četlo :)

15.07.2015 4 z 5

Posel z Athén Posel z Athén Odile Weulersse

Chrysillu jsem měla jako dítě ráda a i jinak se knížka četla velmi pěkně.

15.07.2015 4 z 5

Prezidentovi v patách aneb fotografoval jsem Václava Havla Prezidentovi v patách aneb fotografoval jsem Václava Havla Jan Třeštík

Milá knížka, která osvětlí i pár věcí - třeba mýtus o krátkých kalhotách ;) Jen mě jako puberťačku docela zlobily některé fotky, které si podle mě mohl zlomyslný autor nechat pro sebe... A znovu je už nezhodnotím, neb jsem knihu někomu půjčila a nedostala zpět...

06.07.2015 4 z 5

Soumrak bohů Soumrak bohů Helena Kadečková

Původně jsem se chtěla dozvědět, kdo to byl ten Thor, co o něm, teď všichni mluví. Ale dozvěděla jsem se toho mnohem víc a velmi příjemnou formou :)

05.07.2015 4 z 5

Příběhy tygřího mláděte Příběhy tygřího mláděte Dhan Gópal Mukerdží

Moje oblíbená kniha už od dětství. Poutavý text a krásné ilustrace. Co víc si přát.

05.07.2015 5 z 5