notburga notburga komentáře u knih

Průvodce světem bonsají Průvodce světem bonsají Gordon Owen

V knize je mnoho zajímavostí a užitečných rado pěstování bonsají, ale nejvíce si cením obrazového průvodce jednotlivých druhů, u kterých jsou popsány nejenom podmínky nutné k pěstování, ale také nejčastěji používané styly a úpravy tvarování. K sehnání už jen v antikvariátech, ale přesto všem zájemcům doporučuji se po ní poohlédnout.

09.05.2014 5 z 5

Vesmír je lotosový květ Vesmír je lotosový květ Zdeněk Volný

Pro mě nejlepší kniha série. Napínavá a překvapení číhá za každou stránkou ;)

04.05.2014 5 z 5

Testament pana Tena Testament pana Tena Vladimír Sís

Krásné spojení poezie a milého vyprávění s podrobnými recepty na exotické pochoutky. Nechybí ani rady co a jak nahradit v naší středoevropské kuchyni, i když v dnešní době to už není příliš potřeba. Nicméně vykrojené košťály z květákových listů používám místo bambusu občas dodnes ;)

04.05.2014 5 z 5

Za krásami Indie Za krásami Indie Jaromír Skřivánek

Krásná kniha pro všechny, kteří už o Indii něco vědí a chtějí se do jejích tajemství ponořit o něco hlouběji.

02.05.2014 4 z 5

O copatých mniších, šibalech a nevěrných manželkách: Příběhy ze staré Indie O copatých mniších, šibalech a nevěrných manželkách: Příběhy ze staré Indie Dušan Zbavitel

Historky pro zasmání i poučení psané přístupným stylem, vhodné pro chvíle odpočinku. Poznejte přívětivější a rozpustilejší stránku jindy přísných bráhmanů a žárlivých manželů ;)

02.05.2014 5 z 5

Nestvůra z bažin Nestvůra z bažin Kay Wilkins

Knížka je určena pro děti od devíti let, nicméně synek má sedm a je to této série úplně zbláznění. text je jednoduchý, pěkně se čte. Dospělí už mohou docela dobře předvídat děj, ale u dětí to neplatí. navíc je v knize plno zajímavostí souvisejících s případem (obvykle jako poznámky v R-phonu) a na konci jsou skutečné případy, kterými byla kniha inspirována. Čtyři hvězdičky dávám jen proto ,že se mi zdají poněkud dlouhé úvodní sekvence - než se tým dostane k "výjezdu" zabere to dvě kapitoly.
Prolog ale krásně navnadí do děje a kapitoly jsou někokastránkové, takže se dětem dobře čtou a nehrozí ztráta pozornosti.

02.04.2014 4 z 5

Smaragdová bohyně Smaragdová bohyně David Eddings

Souhlasím, na napínavosti by se trochu přidat mohlo ,ale líbí se mi tam různé nečekané momenty a zvraty a přestřelky mezi Althalusem a Smaragd taky nemají chybu :-)

28.12.2013 4 z 5

Byl jsem posledním císařem čínským Byl jsem posledním císařem čínským Pchu-i (p)

To už se asi nedozvíme, vzhledem k poměrům na císařském dvoře. Pokud se ovšem kniha čte s velkou dávkou nadhledu, dá se v ní mezi řádky vyčíst mnoho zajímavých věcí.

Na čtení je bohužel trochu těžkopádná. Třikrát jsem se k ní vracela, protože jsem vždy dospěla do bodu, kdy se mi začaly některé věci a hlavně postavy plést. Ale stálo to za to a určitě se k ní zase vrátím.

20.12.2013 4 z 5