notburga notburga komentáře u knih

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Ále tak jo, dáme jí čtyři, protože na tři to není. Dobře se to četlo, puberťácké vzdechy a klasická "rozpolcenost neřku-li milostný trojúhelník" tam taky moc nevykukovaly. A Kaidan je fešák. jen mi trošku lezlo na nervy, jak byla Anna zoufale naivní. Až zase budu potřebovat úplně vypnout u večerního kafe, půjdu zase setře vybrakovat knihovnu :)

18.03.2016 4 z 5

Namasté babá aneb kapela v Indii Namasté babá aneb kapela v Indii Matěj Homola

Kapelu znám jen z doslechu, ale zaujalo mě téma. koupila jsem a nezklamalo. Velmi milé oddechové čtení. Místy jsem se smála nahlas :)

15.01.2016 4 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Příjemné oddechové čtení. Povedená fantasy, už se těším na další díly.

04.01.2016 4 z 5

Čistá země Čistá země Alan Spence

Skvělá kniha. Četla se sama. Příběh je opravdu jen inspirovaný, protože některé dějinné drobnosti se odehrály trochu jinak, ale celkově jde o dobrý vhled do tehdejšího divokého víru událostí i do příčin, které k nim vedly.

31.12.2015 4 z 5

MasterChef Česko: Šéfujte své kuchyni MasterChef Česko: Šéfujte své kuchyni Roman Kotlář

Podle mě velmi dobře sestavená knížka. O porotcích nebo soutěžících se sice dozvíte jen minimálně, ale vynahrazují to dobře popsané recepty s plnobarevnými fotografiemi hotových jídel.

Jsou tu nejlepší recepty od všech soutěžících i od porotců (ukázkové, které se objevily i v pořadu). Knížka pro úplné začátečníky to není, ale to asi nikdo nepředpokládá. Své si tu najde trochu zkušený kuchař i profesionál, který si chce vyzkoušet pokročilejší kombinace chutí. A fanouškům MasterChefa samozřejmě nesmí chybět.

28.12.2015 5 z 5

Megastavby - Postavte neuvěřitelná města ve světě Minecraft Megastavby - Postavte neuvěřitelná města ve světě Minecraft Kirsten Kearney

Výborná příručka, bohatě stačí na seznámení se základními styly a principy, které vám dovolí vybudovat si svoje vlastní velkolepé minecraftové město. Ve třídě způsobila epidemii, protože syn ji dostal k narozeninám a po praktické ukázce ve třídě ji všichni MC maniaci chtějí k Vánocům. neustále se k ní vrací a podle popsaných technik opravdu staví krásné domy.
je tam i hodně odkazů a rad kde hledat další inspiraci, takže za mě určitě skvěle investované peníze.

16.12.2015 5 z 5

Vikinská princezna Vikinská princezna Zuzana Pomykalová (p)

Velmi pěkně napsaná kniha.

Mě osobně se spíše víc líbil příběh Freydis, ale prostřednictvím Aničky jsem se dozvěděla mnohé o Norsku.

Problém vidím hlavně v nenavazujících vypravěčských liniích. Zatímco ta Aniččina doporučenému věku 9 let celkem odpovídá, totéž nemohu říct o Freidis. Neumím si představit, jak svému 9 let starému synovi čtu o době, ve které se nevěrným manželkám uřezával nos a uši, staří lidé se shazovali z útesu a slabé děti nechávaly zemřít v lese. Vzájemně se obě linie proplétají jen minimálně a konec, ve kterém se obě spojí, působí na můj vkus poněkud křečovitě...

Za mě průměrné 4 hvězdičky.

"Mám z propastí času vyvolat dávno zapomenuté, ve vzpomínkách nechat minulost obživnout, k životu probudit mrtvé. Musím... Někdo začal počítat kosti..."

16.11.2015 4 z 5

Tajné války superhrdinů Marvelu část 1 Tajné války superhrdinů Marvelu část 1 Mike Zeck

Mě se líbilo moc :) Starý dobrý komiks, tak jak má být.

26.10.2015 4 z 5

Den Plížilů Den Plížilů S.D. Stuart (p)

O něco lepší než předchozí díl, překlepy nenalezeny :) Mělo to nápad a autor udržuje čtenáře v příjemném napětí.

16.10.2015 4 z 5

Japonská kronika Japonská kronika Nicolas Bouvier

Líbí se mi, jak se kapitoly ze současnosti skvěle doplňují s těmi historickými. Knížka se čte velmi dobře a i složité japonské mýty vysvětluje jasně a svěže.

24.08.2015 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Oproti prvnímu dílu se mi zdála dvojka trošičku slabší. Občas jsem jen nechápavě kroutila hlavou nad jednáním některých postav. Ale Malcolm naštěstí vše vyvážil.

A jinak zmiňovaný velociraptor je ve skutečnosti Utahraptor. Viz kniha Červený raptor, kde je fenoménu JP věnována celá předmluva. Spielber při natáčení prvního filmu doslova skákal radostí, když se archeologům podařilo najít raptora ve velikosti, jakou on si vysnil ;)

17.08.2015 4 z 5

Královnina noc Královnina noc Grigol Abašidze

Nádherná kniha, která si určitě nezaslouží být zapomenuta. Osudy postav se navzájem neuvěřitelně proplétají a když některý z hrdinů dojde na konec své cesty, i slza při čtení ukápne. Dojemné okamžiky se střídají s vážnými. Pokud začíná hrozit, že politické pasáže čtenáře příliš znudí, vplete autor do textu zajímavou epizodku. Umění je v knize popisováno s takovou láskou a porozuměním, že je doslova vidíte před sebou. A královna, o které nadpis vypráví, se vlastně jen skrývá v pozadí, i když se okolí ní celý děj nenápadně točí.

14.08.2015 5 z 5

Cesta vlka Cesta vlka Bear Grylls (p)

Kniha je stejná jako jeho seriály - skvělá a hlavně praktická. Ráda jsem si zopakovala některé zásady první pomoci a oživila informace získané ze skautských příruček. Jazyk je navíc přizpůsobený dětem, i když trochu starším, stejně jako podávané informace. Já si zase užívala popisy krajin, které byla tak akorát a byla příjemně překvapena i špetkou tajemna, která se nečekaně objevila.

07.08.2015 5 z 5

Minotaurus Kaz Minotaurus Kaz Richard A. Knaak

Pěkné čtyři hvězdičky :) Kaz se mi líbil ještě více než Huma, i když občas byl při čtení problém uvědomit si, že to vlastně není člověk. A Delbin se povedl moc :)

05.08.2015 4 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Dávám krásné čtyři hvězdičky, i když mnohem raději bych dala čtyři a půl.
Vcelku jsem nevěřila, že autorky dokáží tolik otevřených problémů elegantně uzavřít v jedné knize. Hlavně z tohoto důvodu jsem překonala svou tužbu přečíst vše jedním dechem. Četla jsem vše pomalu a pozorně, některé odstavce raději dvakrát, což ostatně doporučuji všem. Jinak se v ději rychle ztratíte.
Některé zvraty jsem čekala, jiné ne a autorky opět potvrdily, že v popisování dojemných chvílí jsou opravdu dobré. Děkuji za krásně uzavřený příběh. Ráda si celou sérii přečtu ještě jednou a jistě ne naposledy.

22.07.2015 4 z 5

Klíč k určování kluků Klíč k určování kluků Kathryn Lamb

Je to tak praštěné, až je to pěkné. pro puberťačku fajn čtení, ale směju se tomu i dnes :)

15.07.2015 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Docela to ušlo, knihu mi půjčila mladší sestra jako oddechovku na léto a určitě si od ní vyžebrám i další díly. Když je venku dusno k nesnesení tak, že i děti dobrovolně odpadnou u bazénu, je to ideální čtivo :)
Některé aspekty upírů líčených tady mi přišly docela zajímavé...

07.07.2015 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tak tahle kniha mě okradla o polovinu mé svatební cesty. Nejdřív jsem jí četla já (jakožto těhotná přinucená k odpočinku) a pak se přes rameno přidal manžel a nakonec ji taky schroustal celou. Vrátili jsme se k ní vícekrát a dodnes o ní někdy živě diskutujeme. Žádné další knihy od Browna (a filmy už vůbec ne) nás nezaujaly jako tato.

02.07.2015 5 z 5

Trpaslíci Trpaslíci Markus Heitz

Za mě vcelku dobré čtení. I když prvních 140 stran jsem docela protrpěla a uvažovala, do kterého koutu knihou švihnu. Politické pletichy všeho druhu nejsou mým oblíbeným šálkem čaje. Nicméně vydržela jsem (když už někdo zpracoval mou oblíbenou fantasy rasu, že jo).
Od té 140 strany se už děj rozběhl celkem pěkně. Občas jsem nestačila valit oči, protože autor si s některými krvavými pasážemi vážně vyhrál (já jsem holt zvyklá spíš na jemnějšího Tolkiena) a moje obrazotvornost vykreslila některé věci tak, že jsem na ně myslela ještě týden.
Potěšilo mě, že jakkoliv byl děj přímočarý, ne vše se mi dařilo odhadovat dopředu a když už, tak jen malou chvíli před vyzrazením.
Pruďasovy hlášky neměly chybu, Andokai taky občas příjemně pobavila (a pyj mi zrovna nevadil) a o Thungil mi místy ani nepřipadal jako trpaslík, což je ale pochopitelné.
Čtení to bylo moc příjemné, látku do DRD mi taky poskytlo a až zase budu mít náladu na pohádky, vím, kam sáhnout. teď jen sehnat další díl :)

02.07.2015 4 z 5

Druhá pětihvězdičková kniha ze série a opravdu zasloužená. Četla jsem s otevřenou pusou, místy hodně rychle a na závěr i pár slz ukáplo. Nádhera. Při opakovaném čtení jsem si navíc dala do souvislosti několik věcí, které mi předtím unikly, protože jsem příliš spěchala ke konci...

28.06.2015 5 z 5