OldaB OldaB komentáře u knih

Češi 1938: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi Češi 1938: Jak Beneš ustoupil Hitlerovi Pavel Kosatík

Kresba evokující prvorepublikové pohlednice, proč ne.

02.01.2018 4 z 5

Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Pavel Kosatík

Gotwald jako temný mág, mystérium útočí. Zase jiné zpracování, ale přesto dobré.

31.12.2017 4 z 5

Království tvé Království tvé Mark Waid

Geniální dílo, které nutí k zamyšlení. Přečetl jsem si to znovu po létech a pořád to má tu sílu. Graficky fantazie, retro tomu sedne.

31.12.2017 5 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Bavil jsem se, to rozhodně. Myslím, že téma je podáno vkusně a hlavně s humorem. Občas trochu pochybuju, jestli vše odpovídá historické realitě, ale asi nemůžeme chtít všechno.

31.12.2017 4 z 5

Batman: Země jedna Batman: Země jedna Geoff Johns

Není špatné podívat se znovu na zrod hrdinů, ale tohle se mi do noty vůbec netrefilo. Jednak mě vůbec nebavil děj, který mi přišel jako hůře převyprávěný úvod seriálu Gotham a ani kresba mi nesedla. Vyloženě jsem se nutil, abych to dočetl.

31.12.2017 3 z 5

Druuna 2 Druuna 2 Paolo Eleuteri Serpieri

Kresba úchvatná, ale z hlediska příběhu jsem tam toho moc nenašel. Občas mi to přišlo děsně zmatené. A to mám Evropu fakt hodně rád.

30.09.2017 3 z 5

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Autor si drží svou úroveň, ale tento díl mě už ničím nepřekvapil. Z náboženského rozkolu hlavních postav se asi dalo vytěžit více, ale možná to nebyl spisovatelův záměr. Do příštího dílu by to rozhodně chtělo nějakou změnu.

30.09.2017 3 z 5

Brnox. Průvodce brněnským Bronxem Brnox. Průvodce brněnským Bronxem Aleš Palán

Geniální projekt, díky tomuhle prostě budete chtít ten Cejl vidět. Některé hlášky se mohou stát opravdovým kultem. Až tam někdy zase zavítám, budu se na tuhle lokalitu dívat úplně jinýma očima.

22.05.2017 5 z 5

Muži hněvu Muži hněvu Jason Aaron

Drsné jižanské drama, které sází především na atmosféru. Scénař mi přišel spíše jednodušší, ale možná by větší překombinovanost atmosféře body ubrala.

22.05.2017 4 z 5

MY3 MY3 Grant Morrison

Celkem jednoduchý příběh, který ale doslova dýchá atmosférou. Plusem je pochopitelně fantastické grafické zpracování. Také jsem koupil za 99 Kč, takže prostě super.

21.02.2017 5 z 5

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Můj plán přečíst si pár knížek s Herculem začal s knížkou, kterou auktorka napsala v pozdním věku. Kritika ji považuje za méně zdařilou a je pravda, že jsem občas očima posunoval text, abych se už dostal na konec kapitoly. Přesto je to zajímavé detektivní počtení, ke kterému jsem se inspiroval vynikajícím televizním seriálem.

17.02.2017 4 z 5

Zatracenej Zátopek Zatracenej Zátopek Richard Kozohorský

Kniha napsaná hodně z osobního pohledu. Autor se nezabývá jen životními osudy Emila Zátopka, ale přidává také vlastní postřehy k daným událostem. Často se pak zaměřuje na vykreslení doby (komunismus). Jen by mě zajímalo, proč se na knize odmítla podílet Dana Zátopková?

31.01.2017 4 z 5

Češi 1968: Jak Dubček v Moskvě kapituloval Češi 1968: Jak Dubček v Moskvě kapituloval Karel Jerie

Kresebně výborné, scénář také plný atmosféry. Jo neveselá doba to byla.

25.01.2017 5 z 5

Češi 1989: Jak se stal Havel prezidentem Češi 1989: Jak se stal Havel prezidentem Pavel Kosatík

Zajímavý styl zpracování. Projekt hodnotím čím dál lépe. Absurdní doba si žádá originální zpracování.

29.12.2016 4 z 5

Vylévání krve Vylévání krve Petr Schink

Ten Schinkův styl můžu. Drsná škola jak se patří, ale občas to dokáže i odlehčit a nebere se tak úplně vážně. Navíc má velkou výhodu v nápadech, to je jeho velké plus. Trochu mi haproval konec, jako by autor nevěděl, jak to celé uzavřít.

29.12.2016 4 z 5

Klub rváčů 2 Klub rváčů 2 Chuck Palahniuk

Zajímavé nic. Jasně, forma je nápaditá, ale hlavní myšlenka tak nějak chybí. Po nějaké době už prakticky nevím, o čem to bylo. Pamatuji si akorát celkem nesmyslné vstupy autora do děje.

29.12.2016 3 z 5

Svět tajemných sil Arthura C. Clarka Svět tajemných sil Arthura C. Clarka John Fairley

Tohle jsem jako dítě miloval. Záhady, tajemno, možnost objevovat něco nového. Škoda, že i po létech je plno záhad nevyřešených. A nebo je to dobře?

21.12.2016 5 z 5

Senso Senso Stan Sakai

Rozhodně nový vítr v králíkových příbězích, které mě poslední dobou baví spíše méně. Příjemně se to čte a není to tak svázané základní linií. Celkem mě to navnadilo ke koupi dalšího dílu.

21.12.2016 5 z 5

Ivan Trojan Ivan Trojan Dana Čermáková

Jako rekapitulace slušné, ale bohužel nic nového.

23.07.2016 3 z 5

Legendy české fantasy II Legendy české fantasy II Ondřej Jireš

Zajímavě sestavené Legendy, které mi rozšířily obzory. Pavlovský výborný, hodně se mi líbil také Renčín, Lota tentokrát spíše zklamala.

12.06.2016 4 z 5