OldaB OldaB komentáře u knih

Vesmírný Usagi Vesmírný Usagi Stan Sakai

Sakai si chtěl udělat radost, ale já musím říct, že mi ten japonský feudalismus chybí. Občas jsem se i nudil (bože, to je rouhačství).

13.07.2014 4 z 5

Divná doba Divná doba Benoît Duteurtre

Autora jsem poznal na autorském čtení Listování Lukáše Hejlíka a tohle je moje první kniha. A musím říct, že se mi hodně zamlouvá. Ty pocity jsou velice opravdové, přesvědčivé, dobře se to čte. Je to takový ten neurčitý dojem, když se procházíte po ulici a připadne vám, že tam jdete poprvé, i když v té ulici vlastně bydlíte. Určitě si přečtu další knihy od tohoto spisovatele.

13.07.2014 5 z 5

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Není úplně snadné převést tento román do grafické podoby. On se Gaiman nečte úplně jednoduše, musíte mít na něj náladu a přistoupit bezvýhradně na jeho styl. Graficky geniální, Fabry prostě umí. Kniha je pro mě výš.

21.06.2014 4 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Pro mě zatím asi nejslabší kniha, co jsem od Palahniuka četl. Občas nudnější pasáže a bez nápadu. Čekal jsem nějaké zajímavější rozuzlení, ale nedočkal se. O pekle Kopřiva mnohem lépe v románu Asfalt.

21.06.2014 3 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Richard A. Knaak

Přiíjemně počtení určené spíše na cesty, ten warhammerovský styl tomu vyloženě sedí. Atmosféra Diabla funguje.

21.06.2014 4 z 5

Dragonero Temný drak Dragonero Temný drak Luca Enoch

Příjemné počtení z klasických fantasy příběhů. Jasně, člověk to už četl mockrát, ale tohle zpracování moji pozornost rozhodně udrželo.

26.05.2014 4 z 5

Africký deník Jaromíra Bosáka Africký deník Jaromíra Bosáka Jaromír Bosák

Klasika od Bosáka. Tentoktát se navíc dozvíme něco o (pro nás) exotické zemi.

21.04.2014 5 z 5

World of Warcraft: Kniha druhá World of Warcraft: Kniha druhá Walter Simonson

O něco slabší než první díl. To vyřešení s těmi dvojníky trochu pokulhává, také kresba mi tolik nesedla. Přesto pořád hodně slušné fantasy.

06.04.2014 4 z 5

Fotbalový deník Jaromíra Bosáka z Polska a Ukrajiny Fotbalový deník Jaromíra Bosáka z Polska a Ukrajiny Jaromír Bosák

Za mě bych se přimlouval za trochu více fotbalových zpráv. Místy to byl cestopis spíše encyklopedický, ale proč ne. Kdo má rád styl Míry Bosáka, své si najde.

06.04.2014 5 z 5

101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Podobně jako horory příjemné počtení pro fanoušky filmu.

06.04.2014 5 z 5

Ticho před bouří Ticho před bouří Robert Kirkman

V čem je opravdová síla Walking Dead, jsou poklidné pasáže. Momenty, kdy si myslíte, že by se dalo konečně žít normálně. Samozřejmě ne tak, jako před tím, než se to stalo, ale v rámci možností normálně. A pak se to podělá. Hnijící zuby se vám zakousnou do masa a vy pochopíte, že jste se mýlili. Konec této knihy se tak nějak dal předpokládat. To mu však neubírá nic na jeho přesvědčivosti.

02.03.2014 5 z 5

Válečná zóna Válečná zóna Brian Wood

Nějak mě to nechytlo, přestože jsem se na přečtení celkem těšil. Jednak mi hlavní postava přijde celkem tragická a vůbec celá ta situace mi připadne celkem ujetá. Když si vzpomenu na výborný film Útěk z New Yorku, tak se nevyhnu srovnávání, ve kterém ovšem tento komiks zcela propadá. Po přečtení už si prakticky nepamatuju, o čem to bylo.

02.03.2014 3 z 5

Zámek (komiks) Zámek (komiks) David Zane Mairowitz

Knihu jsem nečetl, takže jsem se nechytal (i když moc nevěřím, že by to po jejím přečtení bylo lepší). Je to hodně ponuré, absurdní, ty milostné pasáže mi tam vůbec neseděly, ale ono to možná bude tím, že Kafka byl také tak trochu mimo. Přesto zajímavý zážitek.

26.02.2014 3 z 5

101 hororů, které musíte vidět, než umřete 101 hororů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Pro milovníky hororů exkurz do historie děsivého žánru. Považuji se za znalce, ale přesto jsem objevil v knize několik zajímavých tipů. Opravdu děsivé fotografie.

23.02.2014 5 z 5

100 nábojů: První výstřel, poslední šance 100 nábojů: První výstřel, poslední šance Brian Azzarello

Co má za lubem agent Graves? Skutečně je tak jednoduché zabít někoho a tím vyřešit své problémy? Pomsta často zhořkne jako kafe, co někdo předevšírem nedopil. Výborné počtení.

09.02.2014 5 z 5

Jak jsem potkal šampiony Jak jsem potkal šampiony Jaromír Bosák

Pohodové počtení v křesle s dýmkou. Nejen o fotbale, ale také o životě, lidech, památkách a dobrém jídle. Jo, takhle se procházet po noční Jokohamě...

07.02.2014 5 z 5

Francouzský deník Jaromíra Bosáka Francouzský deník Jaromíra Bosáka Jaromír Bosák

Tady to ještě není ten pravý Bosák, občas je vyjadřování trochu kostrbatější. Ale jinak krásné vzpomínky na první šampionát, který jsem opravdu poctivě sledoval. Navíc výborné počtení pro milovníky Francie.

06.02.2014 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy I Muži, kteří nenávidí ženy I Denise Mina

Nuda, nesedla mi ani grafika, ani příběh. Přestože se mi kniha i film líbily, tohle mě nijak neoslovilo. Možná přesycenost.

12.01.2014 1 z 5

Tajná válka Tajná válka Brian Michael Bendis

Upřímně jsem hodně na pochybách, co k tomuto komiksu napsat. Kresba je bezesporu vynikající, při čtení jsem dost často od děje odskočil na kochání se krásnými malbami. Příběh mně ale vůbec nesednul, i ty vychvalované dialogy mi přišly o ničem. Hodně to spravila poslední kapitola, která mě opravdu bavila. Celkem nechápu, proč se o tom píše jako o legendě.

03.01.2014 3 z 5

Odplata 2 - Vzpoura vyvolených Odplata 2 - Vzpoura vyvolených Jan Hlávka

Přišlo mi to slabší než první díl, ale pořád nadstandart. Hlavně postava čarodějky se povedla.

01.01.2014 4 z 5