OldaB OldaB komentáře u knih

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Slušný rozjezd, ale je vidět, že Lovecraft se teprve hledá. Zajímavá stať od Škvoreckého, kterou jsem zatím překvapivě nečetl. Celkem mě udivilo, že Lovecraft své dílo rozhodně nebral smrtelně vážně a dělal si z něj legraci.
Hrobka - čteno poprvé, typická lovacraftovština, přímo sálá osudové zlo
Dagon - kult začíná, neskutečná cesta vyschlým mořem
Vzpomínání na dr. Samuela Johnsona - spíše načrtnuté schémá, nezvyklé dialogy
Polaris - vize temného města
Za stěnou spánku - věda a spánek, to může být smrtící kombinace
Paměť - spíše úvod k něčemu delšímu
Starý poděs - výborné, překvapivý závěr
Proměna Juana Romera - staré kulty se ozývají
Bílá loď - kdo nastoupí, je ztracen
Jak bylo zahlazeno město Sarnath - časy, kdy byla Země mladá
Výpověď Randolpha Cartera - hranice k šílenství je tenká
Ulice - žije svým vlastním životem
Hrůzný stařec - setkání s ním nepřežijete
Ultharské kočky - mají svou moc
Strom - symbolem smrti
Celephais - opět město, které bylo staré již před dávnými věky
Z neznámého světa - zlo by mělo zůstat skryto
Chrám - démonický smích, který slyším v mé hlavě
Nyarlathotep - hemživý chaos
Obrázek v domě - obchodník s lidským masem
Fakta ohledně zesnulého Arthura Jermyna a jeho rodiny - geneze rodinného šílenství

13.07.2011 4 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Konečně plním jeden dluh, kniha přečtena jedním dechem, tajemný příběh mohu jen doporučit.

22.05.2011 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Konečně jsem se k této knize dostal a rozhodně nelituji. Syrová městská pověst, která se transformuje do světonázoru. Po přečtení věřím (a hledám) nejbližší klub.

01.05.2011 5 z 5

Ten žlutej parchant Ten žlutej parchant Frank Miller

Je to k neuvěření, ale tento díl ze série Sin City jsem ještě nečetl. Film jsem samozřejmě viděl (spokojenost), takže jsem věděl, do čeho jdu. Příběh stárnoucího policisty, který pro záchranu mladé dívky neváhá obětovat prakticky cokoliv, je velmi silný. Přímo cítíte zlobu senátorova syna, opovržení policistů a sentinel Hartigena, který má slabé srdce, ale sakramentsky pevnou vůli.

26.04.2011 5 z 5

Kroniky Pandarve Kroniky Pandarve Martin Lodewijk

Příjemné retro s parádní kresbou. Příznivci Kruana budou nadšeni. Poslední díl mi přišel slabší, ale možná jsem si naložil moc velkou porci. Pokračování bych se nebránil, těžko říct, jak to bylo úspěšné.

01.04.2024 5 z 5

Šašci a blázni Šašci a blázni Greg Rucka

Lehce těžší na čtení, občas jsem se trochu ztrácel v postavách. Výborně popsána detektivní práce v kombinaci s (ne) fungujícími vztahy hlavních postav.

21.01.2024 5 z 5

Zákon genu Zákon genu * antologie

Za mě průměr. Jako vždy se najdou lepší povídky a nebo ty, které prostě nějak přetrpíte. Ústřední téma zajímavé, ale ten nápad občas v povídkách chybí.

03.01.2024 3 z 5

Ostrov bohyní Ostrov bohyní Juraj Červenák

Některé povídky jsem již četl v jiných výborech. Solidní počtení, titulní novela mi po hříchu přišla nejslabší.

31.12.2023 4 z 5

Košík plný hlav Košík plný hlav Joe Hill (p)

Hodně příjemná záležitost, občas lehce úlet. Přítel hlavní hrdinky slizák.

31.12.2023 5 z 5

Mistr meče Mistr meče Xavier Dorison

Rozhodně to umí vtáhnout do děje. Ideální na léto, navíc se člověk leccos dozví z historie.

22.07.2023 4 z 5

Drákula Drákula Roy Thomas

V podstatě film jedna ku jedné. Pro milovníky Draculy povinnost.

Conan: Zrozen na bitevním poli Conan: Zrozen na bitevním poli Kurt Busiek

Velmi povedená kresba a text, který ctí původního Howarda a příběh vhodně doplňuje. Četl jsem již vícekrát a je to pořád výborné.

Zabíječ skavenů Zabíječ skavenů William King

Navazuje na jedničku, je to trochu jiné, ale opět výborné. Prácička u kanálové hlídky se zvrhne v boj o osud celého města. Skvělé nápady a podlost Krysáků tomu nasadily korunu. Ať vás ochraňuje Rohatá krysa.

Conan přichází Conan přichází Roy Thomas

Musím přiznat, že Conana mužů, takže jsem většinou nekritický. Řadu příběhu jsem už četl, ale je to tak dávno, že jsem si je stejně nepamatoval. Souhlasím, že začátek startuje pomaleji, ale další příběhy dělají čest celému Howard feelingu. Pečlivé zpracování od Comics centra je samozřejmostí.

Punisher: Svět sovětů Punisher: Svět sovětů Garth Ennis

Pořádně drsná hra, Ennis je zjevně při chuti.

06.02.2022 4 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Vyloženě jsem se nutil ke čtení, abych mohl navázat dalším dílem. Bez nápadu, předvídatelné, postavy hrozně plytké. Tohle se nepovedlo.

06.02.2022 1 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Konec mi přišel zbytečně rozvláčný, ale jinak je potřeba přiznat, že si u čtení Kotlety člověk báječně odpočine.

30.12.2020

Katka Katka Michael Třeštík

V podstatě přepsané dokumenty k Katce plus přidané nejnovější info. Pořád to má tu sílu.

30.12.2020 4 z 5

Metal: Temné noci Metal: Temné noci Scott Snyder

Využil jsem možnost přečíst si opravdu velký crossover se všemi vedlejšími řadami. Hodně dobré, jen ten začátek mi přijde celkem zmatený a obtížně se mi do toho dostávalo. Pak už pohoda.

07.11.2020 4 z 5

Leon Leon Roman Bureš

Známé téma, které autor zpracoval velice uvěřitelně a lidsky. Čte se to prakticky samo.

18.08.2020 5 z 5