OldaB OldaB komentáře u knih

Bílá věž Bílá věž Juraj Červenák

Dotřetice a zase jinak. Červenák si zřejmě chtěl napsat svůj Návrat krále a myslím si, že se mu práce zdařila. Jeho velkou výhodou jsou nastudovaná fakta a zajímavosti, které dokáže v románu funkčně využít. Hodně vydatná četba, ale pořád se něco děje, takže se to čte samo. Po letech jsem konečně tuto trilogii dočetl.

26.01.2017 5 z 5

Dračí carevna Dračí carevna Juraj Červenák

Výborná věc založená na pekelné cestě do podsvětí. Červenák skvěle kombinuje ruské mýty s tradičním koktejlem fantasy ingrediencí. Trochu jiné než první díl (více sevřené), ale pořád hodně dobré.

26.01.2017 5 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Na knize je poznat, že Suchet svou postavu miluje. Ono se není čemu divit, protože když hrajete jednu roli tak dlouho, zákonitě se vám pořádně dostane pod kůži. Je to přesně ten typ literatury, který vás navnadí ke sledování výborného seriálu. Suchet je prostě borec v tom nejlepším slova smyslu.

25.01.2017 5 z 5

Češi 1968: Jak Dubček v Moskvě kapituloval Češi 1968: Jak Dubček v Moskvě kapituloval Karel Jerie

Kresebně výborné, scénář také plný atmosféry. Jo neveselá doba to byla.

25.01.2017 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Kotleta si tentokrát dal s knihou práci (nebo mi to tak alespoň připadne) a na výsledku je to poznat. Styl hrdinské soldatesky tomu sedne, hlášky také pálí o sto šest. Občas překvapí i dotažené motivy vypravování. Jasně, pořád je to brak, ale takový si dám určitě líbit.

25.01.2017 5 z 5

Češi 1989: Jak se stal Havel prezidentem Češi 1989: Jak se stal Havel prezidentem Pavel Kosatík

Zajímavý styl zpracování. Projekt hodnotím čím dál lépe. Absurdní doba si žádá originální zpracování.

29.12.2016 4 z 5

Vylévání krve Vylévání krve Petr Schink

Ten Schinkův styl můžu. Drsná škola jak se patří, ale občas to dokáže i odlehčit a nebere se tak úplně vážně. Navíc má velkou výhodu v nápadech, to je jeho velké plus. Trochu mi haproval konec, jako by autor nevěděl, jak to celé uzavřít.

29.12.2016 4 z 5

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Knihu jsem četl už několikrát a vždycky se mi líbí. Červenák zde převyprávěl ruské byliny po svém, s nadhledem a vypravěčským mistrovstvím. Je to příběh o hrdinství, o odvaze, o družině. Možná moje nejoblíbenější autorova kniha.

29.12.2016 5 z 5

Aj, to byla slabota. Ve srovnání s prvním dílem sešup dolů. Jedna povídka roztažená do knihy, místy děsná nuda. Tohle nevyšlo.

29.12.2016 2 z 5

České milenky nacistů České milenky nacistů Václav Miko

Dobrý nápad, ale mizerně zpracován. Autor často spekuluje bez podpory faktů, také literárně je to občas slabší. Redakční práce zřejmě minimální.

29.12.2016 2 z 5

Klub rváčů 2 Klub rváčů 2 Chuck Palahniuk

Zajímavé nic. Jasně, forma je nápaditá, ale hlavní myšlenka tak nějak chybí. Po nějaké době už prakticky nevím, o čem to bylo. Pamatuji si akorát celkem nesmyslné vstupy autora do děje.

29.12.2016 3 z 5

Polda a Olda Polda a Olda Stanislav Havelka

Klasika, která mi nemohla chybět ve sbírce. V tomto souboru se naši dva borci spíše rozjíždí, pro pamětníky pochopitelně povinnost.

22.12.2016 4 z 5

Válečné jizvy Válečné jizvy Chris Yost

Těžký průměr, který slibuje zpočátku zajímavý příběh, aby později rychle vyšumí jako levné víno.

22.12.2016 3 z 5

Fantastic Four: Soudný den Fantastic Four: Soudný den Stan Lee

Vyloženě nuda. Celkem dobře vystavěné a pak se problém vyřeší na stránce. Už mě to retro přestává bavit, sérii kupuji víceméně ze setrvačnosti.

21.12.2016 2 z 5

Hulk Hulk Paul Jenkins

Ale proč ne, četlo se to dobře. Hlavně jsem rád, že jde o modernější pojetí a čtení každé stránky mi tak netrvá sto let.

21.12.2016 4 z 5

Svět tajemných sil Arthura C. Clarka Svět tajemných sil Arthura C. Clarka John Fairley

Tohle jsem jako dítě miloval. Záhady, tajemno, možnost objevovat něco nového. Škoda, že i po létech je plno záhad nevyřešených. A nebo je to dobře?

21.12.2016 5 z 5

Krev, pot a skluzy - Ivánku, kamaráde... Krev, pot a skluzy - Ivánku, kamaráde... Petr Čtvrtníček

Co dodat, prostě klasika. Naživo to je samozřejmě o level výš.

21.12.2016 4 z 5

Těšil jsem se a dostal to, co jsem tak nějak očekával. Kresbu Jaromíra 99 mám rád a mám pocit, že se neustále zlepšuje. Skvěle pracuje s emocemi a atmosférou. Libreto Jan Nováka je pak přesné svou promyšlenou strukturou, s citem pro detail.

Krvavý měsíc nad horou Liliavou Krvavý měsíc nad horou Liliavou Josef Špidla

Autora jsem poznal na společných setkáních ve škole, a tak jsem si řekl, že by nebylo od věci si přečíst jeho knihu. Pobělohorská doba byla obdobím plným změn a to se myslím autorovi podařilo dobře vyjádřit. Píše čtivě, určitě je to pochopitelné i pro ty, co se v historii tolik neorientují. Samozřejmě lepší pro čtenáře, kteří mají vztah k Vyškovsku.

Senso Senso Stan Sakai

Rozhodně nový vítr v králíkových příbězích, které mě poslední dobou baví spíše méně. Příjemně se to čte a není to tak svázané základní linií. Celkem mě to navnadilo ke koupi dalšího dílu.