oolinkaa oolinkaa komentáře u knih

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Nevim, jestli se hodí říct pěkný pocteni, ale četlo se to dobře. I přes všechny ty hrůzy co se v té době děly. Nicméně je to opět jedna kniha, která stále píše o jednom a tom samém. Chápu, na toto téma je už x tisíc knih, a nic nového se už nenapíše. Takže úplně taková sláva a top to není. Nicméně stylem, jakým je to psané a navíc velmi procpane historickými fakty pro laiky, je super. Takže si to těch 5* zaslouží.

05.03.2018 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

naprostá bomba.. čtivé, zajímavé, napínavé, hrozivé zároveň.. super detektivka se zajímavým dějem a zápletkou

20.12.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

za den přečteno, to bylo super.. vůbec jsem do poslední chvíle nevěděla, jak si Grace s mužem poradí.. super byla i Millie, ta mě dost bavila - nemám ráda džorge kúnyho :D
nicméně konec byl takový nedotažený, až moc rychle utnutý.. ale beztak super, a 5*

18.09.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Proc jsem to vlastne cetla...? Dej me dle anotace od zacatku nezaujal, ale zase skoro vsichni to ctou, mluvi o tom a v zebricku ctenych knih se to stale drzi celkem vysoko..takze asi proto..necekala jsem od toho zadny zazrak a nadseni, to se taky ve finale nekonalo..slabe 2* davam, dej, styl, vypraveni hl.postavy - nic pro me..bohuzel

26.08.2017 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Super super.. ale divka v ledu byla o krapet ctivejsi..:) ale tesim se na 3.dil..

04.08.2017 5 z 5

Kolotoč strachu Kolotoč strachu Jan Vavřík

drsný příběh, který se četl sám. z některých věcí mi bylo dost zle..ale nechápu hl. hrdinku..podle mě je s prominutím blbá..proč týrané ženy se k tyranům neustále vrací, věří jim, že se změní a nikomu nic neřeknou??? na jednu stranu si za to mohla sama..plna věcí mohla být ušetřena..

19.07.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Líbila,ale četla jsem ji poprvé až k maturitě.. Myslím si, že dříve ( jako malá holka) bych ji nepochopila.. Nebo spíše, nebylo by mi to k ničemu..:) Ale teď jsem ráda, že jsem ji přečetla..

14.06.2012 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Začátek hodně nudný , pak se to cca v polovině rozjede , říkala jsem si wau , super , už je zase Paris zpět tak jak to umí.. a nastal konec , hodně překombinovaný konec a ten to opět zazdil.. škoda .. je to takový průměr , vracet se ke knize už nebudu

01.08.2023 3 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Hodně pomalý rozjezd, ale pak to předčí očekávání a je z toho skvělá detektivka a do konce nevíte , kdo a proč .. škoda že v češtině nejsou už další díly

20.10.2022 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Bohužel už mě její knihy začínají nudit a zařadila bych je pro náctileté . V nejlepším je lepší přestat , než se honit jen za výdělkem

09.10.2022 3 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Sesumírování všech informací za období 2.sv.valky a koncentračních táborů, ale k samotné prostituci se kniha věnuje velmi málo a okrajově. Je to samozřejmě drsná kniha, ale bohužel se nevěnuje tématu , kterému měla.

02.05.2021 3 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

moc pěkný, napínavý thriller se šokující zápletkou.

10.03.2021 5 z 5

Děvčátko s kosou Děvčátko s kosou Michael Stavarič

Co napsat ... Kniha k velkému zamyšlení . Zřejmě po prvním přečtení nezjistíte vše , co tím chtěl autor říct ( přirovnala bych to stylem k Malému princi , kdy pointa přijde až časem ).. každopádně hloubku to mělo , ale vadily mi ilustrace a celková nepřehlednost knihy .

06.11.2020 3 z 5

Abúsír: V srdci pyramidových polí Abúsír: V srdci pyramidových polí Miroslav Verner

Naprosto úžasná publikace o archeologické lokalitě Abusír. Najdete zde vše , co se po celou dobu vykopávek našlo , událo. Navíc je to psané velmi čtivou formou , takže je to vhodné i pro laiky, kteří nejsou zapálení příliš do starověkého Egypta a jeho velmi významné 5.dynastie .

06.11.2020 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Velmi čtivé a napínavé. Muselo být šílené být zavřený x let v něčem , co vám přišlo normální . Pořád jsem čekala , kdo by toho byl schopen , pachatel mě do konce knihy nenapadl

04.10.2020 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Úžasná a fascinující kniha, která vtáhne do děje a nepustí. Je opravdu šílené , co si musela Lilly jako malá vytrpět . Jediné, co mě na knize rušilo bylo prostředí cirkusu. Nemám ho ráda a i z této knihy jsem se utvrdila v tom, že se k zvířatům nechovají hezky .

26.07.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

A první její kniha, kdy tam není ani zmínka o kočce. Škoda

29.06.2020 4 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Na knihu jsem se těšila, ale zklamala mě. Byla napsana zvláštním stylem, některé pasáže a kapitoly mi nedávaly smysl , a musela jsem se párkrát vracet a ujišťovat se, že jsem fakt nepreskocila stránky a jde to takhle za sebou. Děj velmi jednoduchý, což se dá předpokládat, ale je to napsané tak jednoduše a zvláštně, až to není hezké . Pro mě velké zklamání

29.04.2020 1 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Začátek vypadal slibně a pak to šlo z kopce. Hodně jednoduchá kniha s předvídatelným dějem. Ani jsem se moc nesmála , ty dvojsmysly mi nepřišly vtipné

28.04.2020 2 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Super super. Čekala jsem, že sérii s Erikou nic nepřekoná , nebo se to bude za účelem zisku opakovat, ale jsem nadšená. Další super příběh , který hned vtáhne do děje. Má to smysl, spád , postavy jsou sympatické. Bryndza je prostě super spisovatel, u kterého nemám co vytknout

21.02.2020 5 z 5