Opatov Opatov komentáře u knih

Jako stín Jako stín Helen Fields

Příběh se rozbíhá pomalu. Pachatel je zpočátku sice šílený, ale postupně se mění v naprostou zrůdu. Co se mi hodně líbilo, byl konec.
Od autorky jsem ale četla lepší knihy.

01.04.2024 3 z 5

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

Romantický příběh z doby husitské. Hlavní hrdinkou je mladá šlechtična. Taková hezká pohádka, ale moc hezky se čte, takže se těším na další díl.

25.03.2024 4 z 5

Jak se do lesa volá Jak se do lesa volá Marie Horová

Začínám se těšit na každé další audio s psychologem Steinem. Klasicky komplikovaný případ a podezřelí se střídají.
Každým dílem lepší.

04.11.2023 5 z 5

No Filter No Filter Pavlína Pořízková

Opravdu ztráta času. Četla jsem Případ Pavlína i Léto modelky. Ale tohle je směs textů a vzpomínek, které vůbec časově nenavazují. Velké zklamání.

13.07.2023 2 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Audio, zřejmě jedině díky tomu jsem vydržela až do konce... Přechod od profesora k potápěčce se podle mého názoru moc nezdařil. I když pozitivní je, že v knize není tolik technických detailů.

12.07.2023 3 z 5

Krásná knížka, která je plná citu. Doporučuji

18.01.2023 5 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Audio. Drsný začátek a ještě drsnější pokračování. Reece se rozhodl pomstít. Postupně zjišťuje komu... Samozřejmě mu zbylo pár kamarádů. Děj má spád a seznam se úspěšně plní. Rozhodně si přečtu další díl, protože z epilogu je jasné, že Reece bude mít možnost pokračovat v dalších akcích.

08.11.2022 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Krásné prostředí Aljašky. Taky mám ráda psy. To je tak asi všechno.....

28.10.2022 2 z 5

Priveľa podozrivých Priveľa podozrivých Václav Neuer

Každým dílem lepší a lepší. Pachatele jsem tentokrát tipovala od začátku, ale přesto mě kniha velmi bavila. Napětí od začátku do konce, ale příběh není vystavěn na brutalitě a vulgarismech, za což tleskám. Četla jsem všechny knihy Dominika Dána a tohle je opravdu velmi podobné.

23.04.2022 5 z 5

Pravda o COVIDU-19 Pravda o COVIDU-19 Joseph Mercola

Souhrnný přehled dostupných informací s odkazy.
Vývoj zdravotního stavu populace je komentován v souvislosti s pandemií. Komentář k vakcínám a způsobu léčby. Knížka určitě stojí za přečtení.

04.02.2022 5 z 5

Alain Delon: Ďábelský anděl Alain Delon: Ďábelský anděl Dana Čermáková

Tomuhle životopisu s krásnou obálkou se prostě nedá odolat.
Další z francouzských herců, který byl zřejmě dítětem štěstěny.

26.12.2021 5 z 5

Audiokniha.
Nádhera. Jedna z nejlepších audioknih co znám.
Strašně se těším na další díly.

28.11.2021 5 z 5

Ďábel z Frejštejna Ďábel z Frejštejna Martina Novotná

Audio. Konečně vím, jak se Jakub a Vilém seznámili. Historické detektivky, příjemný poslech. Tuhle sérii jsem si docela oblíbila, přestože se jedná o málo známou autorkou.

12.09.2021 5 z 5

A nad tím vším je slunce A nad tím vším je slunce Kamil Pešťák

Audio perfektně načtené M. Stránským.
Trochu jiné než první díl a chvíli mi trvalo, než jsem příběhu přišla na chuť, protože jsem po prvním dílu očekávala něco jiného.
Knížka je ale skvělá, ještě lepší než první díl.
Předpokládám, že určitě bude zajímavá celá série.
Autor není moc známý a určitě doporučuji.

04.09.2021 5 z 5

Marta spí Marta spí Romy Hausmann

Milé dítě byla zajímavá detektivka s překvapivým koncem. Ale tohle se mi zas tak nelíbilo. Konec byl neméně překvapivý, ale audio jsem musela poslouchat několikrát znovu od začátku, abych se vůbec zorientovala v dějových linkách. A vlastně mě to ani moc nebavilo.

06.08.2021 3 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Opět audio. Po první dilu jsem čekala, jestli si děj udrží předchozí level. Zápletka mě bavila a určitě nelituji nákupu. Osamělý soukromý detektiv tentokrát hlídá mladou superstar a rozhodně nenudi. Takže se těším na další díl.

22.05.2021 5 z 5

Velké zklamání.

12.05.2021 2 z 5

Vražda nepočestné panny Vražda nepočestné panny Martina Novotná

Docela dobrá historická detektivka. Trochu jiné než Vondruška. Ale jeho čtenářům se bude určitě líbit. Kromě toho má letos vyjít od autorky další díl, ten si určitě přečtu.
Trochu romantiky, trochu naivity, ale dobře se čte.

15.02.2021 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Od začátku naprosto skvělé, námět i osoby. Až do konce napínavé. Bohužel naivní dopadení vraha příběh částečně zkazilo. Ale jinak velmi dobře napsáno.

24.01.2021

Krvavá komnata Krvavá komnata Angela Carter

Zvláštní kniha. Pohádky s příchutí hrůzy. Skvělé pro zimní večery.

10.01.2021 4 z 5