Pajina68 Pajina68 komentáře u knih

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Nádherný příběh. Tahle kniha se mi hrozně moc líbila. Později jsem viděla i několik filmových verzí, ale kniha byla nejlepší.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Moc hezký příběh, i když už je to pár let, co jsem ji četla. Jedna z těch, na které nezapomenu.

27.07.2016 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Skvělá knížka. Měla jsem ji jako povinnou četbu, ale asi z rebelství jsem nechtěla nic povinně číst. Ale po pár letech jsem zjistila, že ne všechny knihy, které jsme číst "museli", jsou špatné. Tenhle příběh mne velice zaujal a kniha se mi moc líbila.

Zabiják Zabiják Émile Zola

Miluji Zolovy kniha a tahle mne také velice zaujala. Jsou to sice drsné příběhy, které Zola popisoval, ale právě proto je to asi tak čtivé. A působivé.

U štěstí dam U štěstí dam Émile Zola

Další skvělá Zolova kniha. Příběh mne tak pohltil, že jsem se nemohla odtrhnout.

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Působivá knížka. Jako malá jsem viděla film a tak mne zaujal, neustále jsem na něj myslela, že jsem musela přelousknout i knihu. Za mě skvěle pochmurně napsaná knížka o špatném svědomí.

Nana Nana Émile Zola

Tahle kniha mne totálně zklamala. Nedočetla jsem ani do půlky a musela jsem skončit. Neustálé popisy mne deptaly. Všechny ostatní knihy od Zoly jsou skvělé, tahle rozhodně mezi ně nepatří.

27.07.2016 1 z 5

Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži Adieu, Vídni – Bonjour, Paříži Susanna Kubelka

Kniha nebyla špatná, ale hrozně mne občas rozčilovala. Vztah Kitty a jejího milence mi připomínal "Pana Božského" v Sexu ve městě.

Roztržená šněrovačka Roztržená šněrovačka Susanna Kubelka

Nic moc čtení. Takové zdlouhavé, žádná zvláštní zápletka. Asi jsem náročnější a potřebuji větší spád od příběhu.

22.07.2016 1 z 5

Hrad mám, hledám prince Hrad mám, hledám prince Susanna Kubelka

Čekala jsem víc. Trošku nudné čtení, ale asi to bylo tím, že jsem jako první četla od této spisovatelky knihu, která se mi velice líbila a žádná další se jí již nevyrovnala. Ani tahle.

22.07.2016 2 z 5

Druhé jaro Mimi Tulipanové Druhé jaro Mimi Tulipanové Susanna Kubelka

Kniha byla docela zajímavá, ale nic závratného. Taky si myslím, že takovýhle život po padesátce žádnou z nás nečeká.

Madame dnes přijde později Madame dnes přijde později Susanna Kubelka

Tahle kniha se mi od této spisovatelky líbila nejvíc ze všech, co jsem četla. Byla zajímavá a nenudila.

22.07.2016 5 z 5

V rytmu valčíku V rytmu valčíku Susanna Kubelka

Přečetla jsem nejprve několik románů, ale tahle kniha mne nudila od začátku. Sice jsem ji dočetla, když byla tak krátká, ale stále jsem čekala na "něco". Hrozně mne nudil ten nekonečný popis.

22.07.2016 1 z 5

Jak ty mně, tak já tobě Jak ty mně, tak já tobě Ellen Berg

Oddechové čtení, nic převratného ale ani nudného. Takový průměr.

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Knížka se mi líbila. Sice k smíchu mi nebyla, ale příběh to byl zajímavý.

22.07.2016 4 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Nádherná knížka. Mám ji také ještě doma a četla jsem ji i svým dětem, když byly v TV večerníčky o Mikešovi, dívala jsem se s dětmi. Tuhle postavičku miluji a vůbec všechny ladovské knížky a říkanky. Já i moje dcerky jsme na nich vyrostly.

20.07.2016 5 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Moc pěkná knížka, ze začátku jsem se drobet ztrácela, ale v závěru se mi líbily zvraty, které v případu nastávaly. Vřele doporučuji.

20.07.2016 5 z 5

Poslední dny Pompejí Poslední dny Pompejí Edward George Bulwer Lytton

Tahle kniha mne naprosto uchvátila. Člověka to tak vtáhlo do děje, že tu hrůzu prožíval se všemi hrdiny z té knihy. Později jsem viděla i film a ten byl také moc působivý. Tahle kniha je skvělé čtení.

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Francie a ta doba, co je zde popisovaná, prostě to nemá chybu. Moc hezky napsané a skvělá kniha.

Spartakus: Smrtí boj nekončí Spartakus: Smrtí boj nekončí Jarmila Loukotková

Spartakus byla moje "srdcovka". Moc krásné čtení.