PandaGirl PandaGirl komentáře u knih

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Našla jsem se v tom. Rozhodně pobaví jak "příběhy", tak i kresba. Rozhodně je to skvělé na to správné vypnutí a nepřemýšlení.

24.02.2017 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

I jako první díl, byla tahle kniha strašně moc čtivá. Dokáže čtenáře prostě vtáhnout do děje. Chvílemi to sice bylo táhle nebo lehce nezáživné, ale na kráse to neubírá. Sem tam mi lezla na nervy i sama Katniss, ale mnoho jiných chvílí mi to vynahradilo.
Opět to považuji za skvělý díl, který stojí za přečtení (pokud máte rádi tento druh příběhů).
Rozhodně se v knize dá najít několik neotřelých nápadů a překvapivých okamžiků.

15.04.2016 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Uvažovala jsem o hodnocení téhle knihy. Nějak jsem se nemohla rozhoupat. Kamarádka mi na tuhle knihu udělala příliš velké naděje, které to nenaplnilo.
Ale i tak je kniha vážně dobrá. Ten svět, ta magie a všechno to okolo má neskutečné kouzlo, které Vás může dostat. Hlavní hrdinka se mi docela dostala pod kůži. Je to neskutečně propracovaná osobnost s pocity, které by měla mít. Má strach, miluje, nenávidí, lituje. Není to bezcitná potvora a ni ufňukaná holčička. V její povaze můžeme najít dobré vlastnosti i špatné. A to se mi na tom líbí.
Další co je na tom dobré je možnost překvapení (i když já to prostě musím říct... Já to věděla! :D ).
Na závěr si myslím, že to je výborný příběh, který stojí za to a nemůžu se dočkat pokračování :)

17.01.2016 4 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Kniha byla pro mě naprosto strhující. Vážně jsem se u ní bavila a doslova jsem se od ní nedokázala odtrhnout. To možná dokazuje to, že mi na přečtení stačil pouhý den. A už teď mám absťák po Sydney a Adriánovi. Musím říct, že ti dva mají mezi sebou úžasnou chemii. Dlouho jsem se u knihy takhle necítila.
Asi SPOILER? - Všimla jsem si, jak někteří píší, že je Sydney blbá a že jí nechápou (viděla jsem to už na několika stránkách). Upřímně? Já jí chápu. Celý život žila podle jistých pravidel a přesvědčení. Zná tresty za to, když je poruší. Navíc má v sobě dost silně zakořeněný strach z Nápravných zařízení. Podle mě jí na začátku Keitha neukázali, jen tak bezúčelně. Naprosto chápu, proč se na konci tak zachovala. Jsem na její straně, i když se prostě těším, až budou spolu s Adrianem (silně v to doufám :D)

17.08.2015 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Fakt Kerstin Gierovou nesnáším za to, že píše tak skvěle! Kvůli ní se těším dlouhou dobu na knihu, a pak to během cca. dne přečtu? No co z toho mám?!
Vážně, mě tahle autorka nezklamala. Její styl je neskutečně čtivý. Příběh byl zajímavý a docela mě pobavil. No chvílemi předvídatelný, sem tam překvapující. Ze začátku jsem se plácala v postavách. Díky bohu jsem se ve čtvrtině konečně chytla.
Myslím si, že je to opět povedená knížka a rozhodně jí ráda doporučím :)

12.08.2015 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Dlouho jsem se na tuhle knihu těšila. A ta "těšivost" se mi vyplatila. Kniha byla prostě skvělá! Přečetla jsem jí téměř na jeden nádech. Ten humor, ta zamilovanost, ta temnota mysli, ty fanfikce ... no prostě tohle všechno v jednom zabaleno ve svěží letní obálce ( i když v ději je tak trochu zima ).
Rozhodně si tuhle knihu ráda znovu přečtu :)

07.07.2015 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Podle mě je tohle velice zajímavý počin. Hodně mě to zaujalo a navíc se to skvěle četlo. No možná jsem jí četla delší dobu, než jsem chtěla, ale i tak jsem jí dočetla. Musím říct, že tahle kniha pro mě byla jedno velké překvapení. Jsem strašně ráda, že jsem si jí přečetla. A to, že jsem nečetla originální Alenku mi vůbec nevadilo.
Nikdy jsem v příběhu nevěděla kam mě vede. Jistě, že jsem "zmůrysyna" podezírala z nějakých záludností, ale málokdy jsem je odhalila. Proto je pro mě tahle kniha fakt skvělá! V podstatě jsem na ní nenašla jedinou chybu. Plus ta nádherná obálka :)

07.07.2015 5 z 5

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

Upřímně jsem od toho nečekala nic extra a taky jsem nic extra nedostala. Příběh je jednoduchý a odpočinkový. Takže za mě tři hvězdičky, protože to nebylo zlý ani odbytý, ale ani to nebylo nějak hluboké nebo procítěné.

27.04.2019 3 z 5

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Bylo to hezké, čtivé i vtipné, ale tak nějak se mi prví díl líbil o dost více. Líbilo se mi, že Jitka dokázala pochopit, co udělala za kravinu i poznala svou cenu.

20.10.2018 4 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Komiksy od Sarah jsou vždy velice trefný. Mají duší a dá se v nich najít. Za mě pět hvězdiček za konečnou část, kde Sarah hovoří k začínajícím umělcům. Ano, taková slova jsou potřeba v tomhle online světě dravé zvěře.

11.10.2018 5 z 5

Byla to hezké, milé a sladké. Přesně, jak se očekává od tohohle druhu knih. Velice oceňuji znalost Shakespeara a rozbory,které jsou v knize užity. Konec byl na můj vkus trochu moc protahovaný, ale ok, chápu to. Jen mi ten konec prostě úplně délkově nesedl.
Bylo to čtivé a odpočinkové. Navíc jsem docela zvědavá, jak to bude s dalším díle, když tady autorka vyčerpala "hlavní zdroje problémů". I když věřím, že se něco najde a bude to stejně dobré, jako tyto dva předchozí díly.
PS. Stejně jako u prvního dílu i tady bych dala tři a půl hvězdičky, ale bohužel tohle databáze neumožňuje. Přiklonila jsem se ke čtyřem hvězdičkám, protože jsem četla i horší knihy tohohle stylu.

23.06.2018 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Tak ze začátku jsem si říkala, že by se to mohlo jmenovat "Jak uniknout smrti aneb Lokiho průvodce životem". Doopravdy mě tam Loki bavil a nebyl jediný. Celá kniha je protkaná humorem (tedy skoro celá) a krví. No prostě severský bohové se s nikým nemazlili.
Autor tyto příběhy podal takovým způsobem, že jsem doopravdy měla pocit, že mi to po večerech někdo vyprávěl. Krásně se to četlo. Byla tam pouze jen jedna povídka, která mě nebavila, ale i tak to celek nezkazilo. Prostě... prostě už jste asi pochopili, že se mi to doopravdy líbilo.

10.04.2018 5 z 5

Upřímně nevím co k tomu přesně říci. Kdyby to šlo, tak bych tuto knihu ohodnotila 3 a půl hvězdičkou, ale bohužel to nejde, takže jsem udělila čtyři. Proč jsem se tedy přihnula spíše ke čtyřem? Kvůli celku. Kniha je doopravdy skvěle čitelná a dokáže vtáhnout do děje. Prostě jim tak nějak začnete fandit a chcete vědět, co bude dál. Co se mi ale nelíbilo... Tak nějak bych vynechala některé ty sexuální věci - jako nevadily mi tam, ale někdy se prostě nehodily. Pak vulgarizmy, které občas prostě narušovaly jemnost příběhu. Ale musím uznat, že se mi líbil vtip a to, že to bylo skvěle odpočinkové.

04.12.2017 4 z 5

Mě to prostě bavilo. Je to naprosto odpočinkové čtení, které vás nenutí pořád nad něčím přemýšlet (ok, možná by bylo vhodné přidělovat k jménům i fotky). Prostě si užíváte ten bláznivý život, který vytvořila Lauren Graham. Rozhodně je zbytečné od toho mít vysoké očekávání a nebo, že se něco dozvíte o Gilmorových děvčatech (ach, ten zavádějící podnázev). Myslím, že je to prostě fajn (a to říkám jako člověk, který nečte životopisy ani knihy o celebritách... výjimka potvrzující pravidlo). A jak jsem začala, tak i skončím: Mě to prostě bavilo!
PS. Styl psaní je tak úžasně jednoduchý, že to skvěle
dokresluje svižnost "příběhu".

01.12.2017 4 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Upřímně si myslím, že předchozí díl byl lepší, ale rozhodně to neubírá na kráse a vtipnosti. Věřím, že se v tom dost lidí najde (haha, ne že bych se já nenašla :D ). Rozhodně by tato sbírka neměla chybět doma žádnému fanouškovy/fanynce Saraha Andersonové.

24.10.2017 4 z 5

Knihy a typografie Knihy a typografie Martin Pecina

Tak typograf ze mě nebude! Díky knize jsem se o tom ujistila.
Na druhou stranu oceňuji zábavnost i srozumitelnost celé knihy. Vzhledem k tomu, že studuji knihovnictví, tak si myslím, že není marné něco vědět o procesu tvorby vzhledu knihy, nejen obsahu.
Takže veliké díky za tuto poučnou knihu, která rozevírá obzory.

24.05.2017

Dcera Dcera Kiera Cass

Díky dceři se mi znechutila celá Selekce. Jediné plus na téhle knize je autorčin styl psaní, jinak na všem ostatním dost ujela. Děj byl vynucený a hlavní hrdinka naprosto nepříjemná. A ani ta obálka nakonec není moc hezká. Takže za mě prostě ne a nezachrání to ani nabízený harém téměř plochých postav.

24.02.2017 2 z 5

Mě osobně se to prostě nelíbilo. Postavy se vůbec nevyvíjely (a že by měly, když se tam jedná o určité časové rozpětí). Většina z nich mi byla i nepříjemná. Navíc téma cestování v čase mě zrovna moc nebere.
Vidět představení by bylo asi jiné kafe. Ale jako scénář se mi to zdá spíše jako předražená fraška.
Ale jako taková oddechovka nepřirovnávána k HP to šlo.

24.02.2017 3 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Sice na první díl to nemělo, ale stále to bylo docela na slušné úrovni. Chvílemi mě to vážně nudilo. Ale pořád to bylo dostatečně poutavé na to, abych se dokázala začíst.
Jako obvykle mě styl psaní autorky nezklamal.

24.02.2017 4 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Do téhle knihy jsem šla hlavně kvůli úžasné obálce od Myokard. Když jsem viděla její tloušťku, tak jsem se na všechno vykašlala a pustila do čtení. Asi polovinu knihy jsem si toužila rozbít hlavu. Styl psaní mi naprosto nevyhovoval. Byl pro mě neskutečně odpudiví. Ale děj mě dokázal udržet natolik, abych knihu dočetla.
I tak neříkám, že to byl nějaký zázrak. Ale obdivuji autorku, jak dokázala vystihnout mysl třináctileté dívky. Tu otrávenost a to všechno okolo. Za to potlesk. Ten konec se mi zdál, no trochu moc přitažený za vlasy nebo spíš vynucený.
V podstatě mě jen celou dobu zajímalo, co jí donutí mluvit. Takže za mě je to naprosto průměrná kniha. Kdybych mohla, tak bych dala 2 a půl hvězdičky. Takhle se nakláním k 3 hvězdičkám z důvodu nějaké morální či poučné hodnoty.

24.02.2017 3 z 5