Paralimpomena komentáře u knih
Jako všechny knihy od BdeA - přehledná jako učebnice, nabízející konkrétní rady a postupy. Po jejím přečtení si sami lépe dokážete odpovědět na otázky ve svém životě. Tentokrát zaměřeno na to, jak se vyrovnat s životními prohrami.
Kniha spíše pro věčné tápalky, než pro skutečné fashionistas, pro které je naopak střídání stylů typické. Užitečné je i zamyšlení nad tím, jaké vzorce - nejen ohledně oblékání - si vlastně neseme z rodiny.
Ines de La Fresanche je pojem ve světě módy. Kniha je výjimečná svým vizuálem, který u nás nemá obdoby. I když některé kreace nebudou zřejmě nositelné pro všechny a i když doprovodný text je víceméně jen pro pobavení, kniha ukazuje, jak pomocí několika nosných kusů oblečení vytvořit promyšlený outfit.
Dvojjazyčná publikace, kromě fotografií obsahuje rozhovor a profesní biografii autora.
Na první pohled nijak nevyčnívající brožura, ale s odstupem musím říct, že je to knížka, ke které se ráda vracím (a vzhledem k rozsahu ji přečtu vždy na jeden zátah). A co mě na ní tak baví? Mile napsaná - takové popovídání u kafe s kámoškou, ale hlavně civilní přístup. Narozdíl od podobných publikací, které vás nabádají hlavně ke konzumaci a koupi kvalitních, nadčasových, prostě drahých kousků, tato kniha má spíše opačný efekt - nenutit se do ničeho, co vám není vlastní, najít si svůj styl a chytře ho obměňovat třeba doplňky.
Vydavatelství Taschen, to je záruka sama o sobě. Dozvíte se okolnosti vzniku mnoha ikonických fotografií - a nejen to, jak se relativně neznámý fotograf stal svědkem poslední fotostory božské Marylin...
Nadčasová kniha pro všechny, kdo musí dodržovat dresscode v korporátním prostředí. Najdete tu podrobnější definici módních stylů, stejně jako tipy na obchody a návody, jak bussiness oděv trochu ozvláštnit. Jednu hvězdičku ubírám za obrazový materiál, kterého mohlo být více.
Čtivě napsaná kniha, ze které se dozvíte to, co spoustě Čechů stále nedochází - že na oblékání záleží!
V porovnání s knihou Paní de Winterová Rebečin příběh, jako pokračování Mrtvé a živé, s převahou vítězí. Obstojí nejen jako "fan fikce", ale i jako svébytná kniha s novými hrdiny a jejich osudy. Stále přitom obsahuje atmosféru Manderley, a hlavně odpoví na otázky: Odkud pocházela Rebeka? Byla to ďábelská femme fatale, nebo jen emancipovaná mladá žena, která se narodila do špatné doby? Co se stalo s Favelem a paní Danversovou? A poslední nejdůležitější otázka: Proč Rebeka i tolik let po své smrti stále fascinuje? - Ale na tuto otázku odpověď jistě znáte, jinak byste se nesháněli po této knize ;).
Zajímavost: Autorka vychází jak z kánonu, tak i z knihy Paní de Winterová, která ji chronologicky předchází.
Začátek vypadal slibně - Susan Hill rozhodně zvládá vykreslit Maurierové poetiku, jenže pak už čtenář začne být netrpělivý, kdy se mezi těmi růžemi, fialkami a kerblíky začne konečně něco dít. A ono se dva díly neděje VŮBEC NIC. Vše, co měla autorka této "fan fikce" na srdci, se odehraje ve třetím díle, a je toho zoufale málo, a je to i zoufale zbytečné vzhledem k tomu, jaký odkaz Maurier na konci své knihy jasně definovala. Ano, je zřejmé, že Hillová kánon dobře zná - tu a tam na nás vykoukne věta nebo narážka jako starý známý, ale jedna věc je ctít originál a druhá věc je napsat pokračování. Za mě bohužel, nezvládnuto.