Parwana Parwana komentáře u knih

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Celkem zajímavé téma, z kterého se vyklubal průměrný thriller, ani lepší, ani horší, než byly ty které jsem už četla. Ze začátku jsme se vůbec nemohla začíst, hlavní vyšetřovatelka na mě působila jako malá nevycválaná holka, pachatelem byl ten nejméně pravděpodobný člověk. Třeba bude další dílo této autorky lepší.

20.11.2021 2 z 5

Ráda tě poznávám Ráda tě poznávám Rachel Winters

(SPOILER) Velké pohlazení po duši. Ačkoliv jsme viděla minimum romantických filmů, tato kniha mě vzala za srdce. Oddechovka na víkend, u které se zaručeně pobavíte, a která má (nečekaně) šťastný konec. U pasáží, kde autorka popisuje romantickou chaloupku a celkově průběh rozlučky se svobodou, jsem se málem umlátila smíchy, proto dávám plný počet.

07.11.2021 5 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Kniha je inzerována jako thriller, pro mě to byl spíš román o mladé začínající právničce, která chce uspět v korporátní firmě. Lehce temnější ďábel nosí Pradu, četlo se to dobře.

07.11.2021 4 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

(SPOILER) Velké finále nezklamalo, i když bylo náročné se kněmu prokousat. Líbilo se mi, jak to autor celé pojal, žádné kudrlinky, žádné lakování na růžovo. Jen jsem málem oplakala scénu, kde zemřela Zatmění. Těším se na další série od tohoto autora.

16.10.2021 5 z 5

Volný pád Volný pád Joseph Finder

Autor patří mezi mé oblíbenéa ani teď nezklama.l. Četla jsem od něj už Vražedný instinkt a tato kniha mě pohltila úplně stejně, Přečteno v podstatě za den, vřele doporučuji, nejen krysám z korporátu.

29.08.2021 5 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Kniha z kategorie thrillerů pro ženy, nenadchne, neurazí. Obě hrdinky mě od začátku štvaly,zejména Suzie svým naivním přístupem k mužům a životu všeobecně, nedivím se, že stále ztroskotávala... Konec byl jakž takž realistický vzhledem k celému ději. Dočítala jsem ji v angličtině. Oddechovka na víkend, nenadchne, neurazí.

28.08.2021 2 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Na knihu jsem se těšila delší dobu, a byl to moc příjemný mix dystopie, dramatu a sci-fi. Ze začátku měla sice tužší rozjezd, ale stálo to za to. Hlavní hrdinku jsem si hned zamilovala a už se těším na další díl.

08.08.2021 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Další z řady víkendových thrillerů, tentokrát slabší kousek. Kniha samotná nenadchne, neurazí, ale k hlavní hrdince jsem si po dobu čtení nenašla vztah a konec byl vyloženě přitažený za vlasy. Měla jsem větší očekávání, škoda.

29.07.2021 2 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Hororové, ale čtivé čtení o životní průserářce Neve, které mělo racionální vysvětlení a relativně šťastný konec. Strůjce všeho zla jsem vytušila asi v půlce, ideální kniha na deštivý víkend.

01.06.2021 3 z 5

Válka s mnohozvířetem Válka s mnohozvířetem Vladimír Páral

(SPOILER) Nějak mě to nenadchlo, tak jsem po několika stranách odložila. Vztahová sci-fi fantasy z Mostu, kde z nebe prší cosi hnusného hnědého a každý to vesele dělá s každým.

10.05.2021 odpad!

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

(SPOILER) Záložka thriller pro ženy zcela odpovídá. Opět autorčin standard, kniha, kterou otevřte v pátek odpoledne po práci a v sobotu dopoledne máte hotovo. Toto byla celkem slušná coververze deseti malých černoušků, musím říct, že konec mě překvapil, Beverly se nezdá.

09.05.2021 3 z 5

Kněžna de Clèves Kněžna de Clèves Marie-Madeleine Pioche de la Vergne de La Fayette

(SPOILER) Ze začátku na mě působila stylem psaní jako Dumasovy romány, zhruba na straně 36 jsem odložila. Bylo tam postav jak na orloji, poměrně nepřehledné, kdo je kdo a kdo proti komu intrikuje, a dalších 160 stran by bylo utrpení.

10.04.2021 odpad!

To nejlepší teprve přijde To nejlepší teprve přijde Ivana Trump

(SPOILER) Byla jsem na knihu zvědavá. Nicméně vyprávění rozvádějící se milionářky, která má strach, že bude s dětmi hladovět a půjde pracovat jako prodavačka, mi přišlo poněkud úsměvné.

10.04.2021 odpad!

Růžové moře Růžové moře Eva Vejmělková

Pěkná oddechovka, krásně popsaný život a radovánky v Toskánsku, ale po přečtení je mi smutno. Kniha mi připomněla romány Paula Coelha nebo Malého prince.

28.03.2021 3 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Oddechovka, tzv. záchodové čtení. Jako kdyby kdokoliv hodil na papír své vzpomínky z dětství, dospívání a hledání prvního zaměstnání. Ze začátku to bylo vtipné, pak už jsem jenom čekala, jak to dopadne.

21.02.2021 1 z 5

Vzestup a pád agentury DODO Vzestup a pád agentury DODO Neal Stephenson

Konečně jsem ji dočetla, těch skoro 700 stránek mi dalo zabrat.Některé pasáže byly vtipné, jiné méně, příběh nebyl špatný, ale bylo to strašně dlouhé, takže jsme ke konci zapomínala, co se stalo na začátku. Doprovodné materiály mi nevadily, až na dopisy od Gráinne, to byly galeje se jimi prokousat.

18.02.2021 4 z 5

Utajené zápisníky Agathy Christie – Jak se rodily její detektivní příběhy Utajené zápisníky Agathy Christie – Jak se rodily její detektivní příběhy John Curran

Kniha je skvělým průvodcem světa detektivek Agathy Christie a požitkem pro čtenáře, kteří již všechny její knihy přelouskali. Jelikož jsem dosud nepřečetla ani třetinu její tvorby a nechci si romány vyspoilovat, dočetla jsem zhruba do strany 200 a přeskočila až na povídky s Herculem Pirotem na konci knihy. Nehledě na to, že zpracovávat útržky poznámek, ač s komentáři zaníceného znalce, bylo lehce únavné.

15.02.2021 4 z 5

Manon Lescautová Manon Lescautová Antoine François Prévost

Klasika, kterou jsem si přečetla až teď. Příběh mladého rytíře poblázněného do krásné dívky, veškeré strasti jeho vášnivého poblouznění, způsobené její lehkomyslností a přelétavostí, podaný krásnou češtinou, který patří ke skvostům světové literatury. Je plný krásných slov, vzletných myšlenek, bohužel poněkud opakující se scénář může trochu nudit (Manon přísahá lásku, ale už poněkolikáte zběhne ke starému bohatci), i tak je kniha velmi čtivá a napínavá až ke zdárnému konci. Tu chatrč za oceánem jsem jí přála.

26.01.2021 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Dle komentářů jsem čekala čtivou oddechovku, tohle bylo absolutně bez děje, bez invence, jako kdyby autorka blila písmena na papír. Moyesová zřejmě nebude moje oblíbená spisovatelka.

23.01.2021 odpad!

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

(SPOILER) Po prvním dílu jsem se těšila na pokračování, leč byla jsem zklamaná. V druhém dílu autorky zkřížily 50 odstínů šedi s Muzikálem ze střední, výsledkem je soft porn young adult čtení pro holčičky. Mužský hlavní hrdina vnitřně trpí jako hysterická ženská, nevlídnou atmosféru nebohých nešťastných miliardářů nevylepší ani dvě blonďaté zlatokopky. Rádoby mrtvý Ellin otec, který na konci obživl, á la Bobby Ewing, jenž se po své smrti zjeví ve sprše, byl jen třešnička na dortu. Jsem v rozpacích, zda se vůbec pouštět do dalšího dílu. Uteklo to rychle, ale nic mi to nedalo.

27.12.2020 2 z 5