Pazďa Pazďa komentáře u knih

Slibně začínající kniha o tajemném ostrově a sirotčinci s divnými dětmi doprovázená fotografiemi, které udržují tajemnou atmosféru vás od svého začátku chytne a nepustí. Ovšem tohle nevydrží ani do poloviny, kdy se tajemství odhalí a i když je zápletka originální tak ne vždy originalita nutně zaručuje kvalitu, což bohužel platí v tomto případě. Druhá část knihy po odhalení tajemství sirotčince zoufale postrádá smysl číst a ani překvapující odhalení záporáka na konci vás moc nevytrhne protože jediné co budete chtít už skoncovat tento kousek promrhaného potenciálu. 2 hvězdy za slibný začátek a provázející fotky.

14.04.2016 2 z 5

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

Román o znetvořeném komediantovi Gwynplainovi a jeho slepé družce jménem Dea dokáže i přes svou možná až přehnanou popisnost získat váš zájem a budete jej hltat od začátku do konce. Rozhodně doporučuji.

Darth Maul: Lovec ze stínů Darth Maul: Lovec ze stínů Michael Reaves

Ne moc výrazný, avšak kvalitní zástupce knižního Star Wars univerza popisuje jednu z misí silného sithkého bojovníka těsně před první filmovou epizodou. Po přečtení budete spokojení, že jste kvalitně strávili svůj čas u knihy ale pravděpodobně už na ni nikdy znova nesáhnete.

03.04.2016 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Příběh o počítačové hře, která se snaží manipulovat s lidmi v realitě je překvapivě originální a dobře napsaný. Škoda nudnějšího konce.

03.04.2016 3 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Příběh orkského náčelníka Thralla jen potvrzuje, že Warcraft univerzum je něco úžasného i mimo monitory vašich počítačů. I nehráčům doporučuji jako skvělé fantasy.

03.04.2016 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Hrstka kvalitně, poutavě napsaných povídek o věhlasným zaklínači, Garaltu z Rivie startuje knižní sérii naprosto epicky. Jednotlivé povídky jsou proloženy útržky povídky uvádící, Hlasy Rozumu a ani při těchto pomalejších sekvencích je kniha mimořádně čtivá. Plný počet je na místě.

03.04.2016 5 z 5

Star Wars - Ztracené hvězdy Star Wars - Ztracené hvězdy Claudia Gray (p)

Velmi kvalitní román doplňující původní filmovou trilogii s menším odkazem na epizodu VII. Bez pochyby povinnost každého fanouška.