Peace Online Peace komentáře u knih

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

"Tisíce okamžiků, které jsem pokládala za samozřejmost - většinou proto, že jsem předpokládala, že mě jich ještě další tisíce čekají."

Přiznávám, že knihu jsem začala číst jen díky kladným hodnocením zde, protože obálka mě poměrně dost odrazovala. Opět se však potvrdilo, že soudit knihu podle obalu se nevyplácí, jelikož hned od prvních stránek mne příběh natolik chytil, že jsem měla chvílemi pocit, jako bych ho prožívala já sama.
Vrátily se mi mé vlastní zážitky z dospívajících prázdnin - první lásky, stará přátelství, horké letní noci,.. I ty méně hezké životní zážitky, které jsou rovněž shodné s příběhem hlavní hrdinky.
A ano, pobrečela jsem si ;o)
Rozhodně doporučuji - ve svém žánru kniha patří k jednomu z nejlepších románů!

21.03.2015 5 z 5

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

"Lidská duše žije ve skrytu, a když se zlomí, proběhne to nehlučně. Nikdo neslyší řinčení ani cinkání jako u porcelánu nebo skla. Teprve když už je příliš pozdě, objeví se střepy."

S panem Dornem jsme se nejspíše nesešli ve vhodnou dobu. Nějak mě totiž jeho kniha neoslovila, i když stalking je téma více než zajímavé.
Rozjezd příběhu byl slibný, četl se lehce, ale někdy od půlky knihy jsem se do čtení vyloženě nutila, protože se často a dopodrobna stále řešilo jedno a totéž.
Škoda...

28.02.2015 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

"Myslím, že je vždycky špatně utíkat. I před nepříznivými okolnostmi. Člověk potom přemýšlí o promarněných šancích a to mi připadá horší,než když se chopí příležitosti a po čase zjistí, že to nefungovalo."

SUPER! Opravdu dobrá kniha, autorčin styl mi sedl a děj měl spád. Ze začátku mě trošku vyděsil počet postav, z jejichž úhlů pohledů je kniha psaná, ale Charlotte Link píše natolik čtivě, že mi nakonec tento fakt vůbec nevadil a dílo jsem si užila.
Rozhodně mám další autorku, na jejíž knihy se budu těšit.

27.01.2015 5 z 5

Není co ztratit, fuk bublifuk Není co ztratit, fuk bublifuk Hana Poltikovičová

"Ocitli jsme se ve hře, kde všechno záleží na našem postoji, kterým si vytváříme naši skutečnost. Jak se na věci díváš, jak je pojímáš, takový máš život. Takový je svět, ve kterém žiješ."

Moc hezká kniha. Od této autorky jsem vlastně ani nic jiného nečekala ;o)
Mé milované "Korálky" to sice nepředčilo, ale i tak jde o knihu, ve které je spousta nádherných myšlenek prolínající moc hezký životní příběh, jenž se v různých obměnách děje každému z nás.

25.12.2014 5 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

"Víš, co se mi na tobě líbí? Nemusíme si ani povídat a stejně vím, na co myslíš. Nemusíš říct ani slovo. Třeba vím, na co myslíš právě teď. A právě to, že to nemusíš říkat nahlas, znamená, že je to ryzí pravda. Vím, že to tak opravdu cítíš."

Kniha nebyla špatná, to ne, ale čekala jsem něco jiného.
Čekala jsem reálný děj, který bude popisovat boj s krutým Osudem, ale místo toho jsem četla snový příběh, až s pohádkovými prvky. Bohužel mi u tohoto dějového příběhu záměr autorky nesedl. Ano, vize hezká, ale v životě to chodí trošku jinak..

19.11.2014 3 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

"Nemá cenu rozebírat minulost, člověk se musí dívat dopředu."

Autorka je mojí jistotou, pokud chci číst vtipné a zároveň milé knihy. Očekávání se mi splnilo a já na Lexi a její životní peripetie jen tak nezapomenu ;o)

27.10.2014 5 z 5

Šaty z duhy Šaty z duhy Jarmila Pospíšilová

Pro mě nejlepší kniha od autorky - dříve jsem si k ní nějak nemohla najít cestu, ale tato knížka mě bavila. Téma je vážné, ale i přesto z písmenek čiší naděje a láska.

23.06.2014 4 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

"Život je buďto vzrušující dobrodružství, anebo vůbec nic."

Knížka o tom, že pojem být "blázen" je relativní, protože bychom všichni měli naslouchat především svému srdci...

28.05.2014 5 z 5

Tomáš Klus - Pane Bože, za co? Tomáš Klus - Pane Bože, za co? Petr Čermák

Kniha je pro mě trošku zklamáním. Samozřejmě jsem ráda, že o Tomášovi vyšla kniha, ale přijde mi, že jde o delší článek z novin - nic extra nového se fanoušek nedozví. Také mi vadilo neustálé srovnávání s folkovými zpěváky a srovnání s Bobem Dylanem bylo obsahem snad půlky knihy (já vím, trošku nadsazuji, ale opravdu mě to ve čtení dost rušilo).
Knihu jsem měla vypůjčenou a vím, že ji do své knihovny ani nekoupím - budu totiž doufat, že časem vyjde biografie autorizovaná, kterou by osobnost Tomášova formátu jistě zasluhovala.

18.05.2014 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Myslím, že autorka má opravdu talent, takže se kniha četla sama. Za mě tam akorát těch vztahových propletenců bylo zbytečně moc, působilo to na mě chvílemi nereálně. Jinak ale super a mohu doporučit!

09.05.2014 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

"Každému na světě by se mělo jednou za život dostat ovací ve stoje, protože my všichni jsme vítězi."

Nádherná kniha, která poutavým příběhem vypovídá o tom, že nezáleží na tom, jak člověk vypadá, ale jaký je uvnitř. Tuto knihu by si měl přečíst opravdu každý...

03.05.2014 5 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Autorka píše velmi dobře - tak dobře, že jsem díky jejímu příběhu chvílemi zapomínala i na angínové peripetie a příběh mě zcela pohlcoval. Závěr měl však na můj vkus až moc růžových barev.

01.05.2014 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Mé první setkání s tímto autorem... Zážitek z knihy, upřímně, nijak závratný není - hodně se střídaly nudné pasáže s těmi záživnějšími - ale nenechám se odradit a budu věřit slibům, že další díly jsou mnohem lepší :o)

31.03.2014 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Kniha je hodně dobrá, autorka píše skvěle. Bohužel mě trošku zklamal konec, který mi přišel zbytečně překombinovaný, což mi ze zážitku vzalo jednu hvězdičku.

07.03.2014 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Detektivkám jsem se většinou vyhýbala obloukem v domnění, že jde vždy o jednu a tutéž šablonu, ale po tomhle zážitku, už se nebudu bát změny směru... :o)

25.10.2013 5 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

Kniha neurazí, nenadchne.. Celkem vhodně naordinovaná oddychovka na Syndrom návratu z dovolené :o))

22.08.2013 3 z 5

Jumaroro Jumaroro Sylva Lauerová

Kniha se nedá číst jinak, než jedním dechem, kterého se ani po dočtení posledních řádek nedostává..

23.08.2012 5 z 5

Most přes navždy Most přes navždy Richard David Bach

Hledání a nalezení Spřízněné duše, své Osudové lásky. Kdo by si tím nechtěl projít? :o) Já si to užila alespoň díky této knize :o)

03.08.2011 5 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Někdy se i Mistr tesař utne..

29.05.2011 2 z 5

Když se nikdo nedívá Když se nikdo nedívá Jennifer Hillier

"Lžím se vždycky věří snadněji než pravdě."

Abych pravdu řekla, někdy kolem padesáté strany jsem chtěla knížku odložit a nedočíst. Ale od Jennifer Hillier jsem již jeden příběh četla a moc se mi líbil, takže jsem pro jistotu vytrvala a dobře udělala. Děj postupně nabral grády a šlo o moc fajn thriller, který ke konci naopak nešel odložit.

21.02.2024 4 z 5