Peace Peace komentáře u knih

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

"Nechám se nést životem, protože se může stát cokoli."

Další fajn oddechovka od této autorky. Nevím, zda je to překladem, ale chvílemi mi věty přišly zbytečně toporné. Jinak má kniha velmi dobrou myšlenku, takže jejím přečtením nic nepokazíte ;o)

08.08.2017 4 z 5

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

"Život bez lásky je jako rok bez léta."

Opravdu roztomilý příběh dvou sympatických hrdinů, který se ideálně hodí na letní dny. Člověk má hned chuť odjet do Itálie na pořádnou porci gelata ;o)

18.06.2017 5 z 5

S Madame Chic doma S Madame Chic doma Jennifer L. Scott

"Kdyby měl svět právě teď skončit, nechtěla byste si každý okamžik raději vychutnat, než dovolit myšlenkám na budoucnost a obavám o ni, aby vám od přítomného okamžiku odváděly pozornost?"

Tento díl mi překvapivě přišel lepší, než předchozí, už jen proto, že jsem v něm našla pár zajímavých typů a byla zde i lépe prezentována filozofie užívání každého okamžiku.
Milé a inspirativní čtení.

23.05.2017 4 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

"Potěšení spočívá v tom, že vás potěší. Skutečné potěšení ve vás nevzbudí pocit viny, nebudete se po něm cítit špatně a nevede k nezdravým návykům."

Hodně oddechová kniha, která nepřináší nijak závratně nové informace. Dopřávat si každý den večeři o několika chodech, kupovat si plátěné kalhoty za 15 000 a při zařizování bytu dávat přednost estetičnu před pohodlím, je sice hezká představa, ale v každodennosti dosti nereálná..
Myšlenka celé knihy by se dala shrnout do jedné věty - užívejte si života, jak nejlépe umíte. A myslím, že takto se snaží žít lidé nejen v Paříži...

08.05.2017 3 z 5

"Není ani tak důležitá míra trápení, jako spíš to, jak moc v nás zakoření."

Plusové body má děj rozhodně za pasáže o knihách, ty jsem si užívala :o) Na můj vkus je však kniha moc rozvleklá a některé pasáže mi přišly vyloženě zbytečné.

12.03.2017 3 z 5

"Každé rozhodnutí přináší nějaké ztráty, člověk za sebou musí nechat kousíčky svého života."

První díl na mě moc slavně nezapůsobil, ale dala jsem na zdejší komentáře, které slibovaly, že je pokračování mnohem lepší.. a to tedy opravdu je! ;o)
Diane mi již nepřišla tak protivná a v mnoha směrech jsem ji chápala. Celkově mi děj přišel hlubší a propracovanější.

06.03.2017 4 z 5

České smoothie - Kuchařka s duší České smoothie - Kuchařka s duší Kateřina Kuranova

"Na všem negativním si najdi něco pozitivního."

Velmi dobrá a inspirativní knížka. Našla jsem v ní spoustu snadných a zároveň výborných receptů - momentálně u mě vede hruškové smoothie :o)
S čím mám jen trošku problém a co bych vytkla je celoroční přítomnost čerstvého špenátu, i přesto, že v tabulce sezónnosti je uveden pouze v květnu a červnu. Autorka přitom zdůrazňuje, že do smoothie se nikdy nemá dávat špenát mražený...
V tomto jediném tápu, protože se nepohybuji v končinách, ve kterých by se čerstvý špenát dal zakoupit kupříkladu v zimě. Jde však o jedinou "mouchu" - ostatní recepty jsou lehce dostupné.
Líbí se mi také zajímavosti o autorce, které činí knihu osobnější.
Tato kuchařka má opravdu duši!

01.02.2017 5 z 5

Zlato(v)lásky Zlato(v)lásky Blanka Hošková

"Jsou dva druhy nespokojenosti. Nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, čeho chce, druhá ztratí, co má."

Čtivá kniha ze života. Moc se mi líbil pohled ze dvou stran, tento nápad chválím, protože dal příběhu větší grády.
Těším se na další autorčiny knihy ;o)

20.11.2016 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

"Hledej raději božské v sobě než ďábelské u druhých."

V knize je plno hezkých myšlenek, které není na škodu si čas od času připomenout. Některé postavy v knize mi však přišly trošku nadbytečné, komornější vyprávění by ději neuškodilo.

23.10.2016 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

"Je toho hodně, co o člověku nevíte, dokud se jím nestanete. Čeho všeho je schopný. Jakou má odvahu."

Kniha je milým pohlazením po duši, to rozhodně.
Bohužel fotbalovou horečku nesdílím v nejmenším, proto to u mě na plný počet není. Pro fanoušky zmíněného sportu jde ale o třešničku na pomyslném čtenářském dortu a určitě si příběh vychutnají o to víc ;o)

28.09.2016 4 z 5

Voňavé (na)dělení Voňavé (na)dělení Blanka Hošková

"Kdo vítězí nad lidmi, je mocný. Kdo vítězí nad sebou, je mocnější."

Oddechová četba, která se zároveň věnuje vážnějšímu tématu nezaměstnanosti a peripetiím s hledáním nového zaměstnání. Příběh je reálný a hodně ze života, což oceňuji.
Určitě u mě nejde o poslední čtenou knihu od autorky ;o)

02.09.2016 4 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Je zajímavé, jak v nás tak málo slov může zanechat takový zážitek. Kresby jsou hodně sugestivní a podtrhují ponurou atmosféru celého děje.

08.08.2016 4 z 5

Teď už tě vidím Teď už tě vidím Nicole C. Kear

"Kdo nic neriskuje, nic nezíská."

Autorka a hlavní hrdinka v jednom má můj velký obdiv. S neveselým životním osudem se dokázala poprat s noblesou a humorem. Příběh rozhodně stojí za přečtení!

01.07.2016 4 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

"Kde je vůle, tam je cesta."

Další výborná kniha od autorky, která se četla sama. Kapitoly často končily otevřeně, takže člověk se chtěl dozvědět, jak to bude dál.. až byl konec :o) Jako oddechovku - která navíc není vůbec hloupá - doporučuji!

22.05.2016 5 z 5

"Počítáme s tím, že smutek po nějakém čase překonáme, a domníváme se, že je nevhodné a dokonce škodlivé, když si ho neprožijeme."

Příběh začal velmi slibně, s Diane jsem soucítila a držela jí palce, aby všechny rány osudu zvládla. Postupem času se však z knihy stal klasický románek a chvílemi mi vadil i příliš jednoduchý styl, kterým byl děj napsán.
Bohužel, krásná obálka a masivní reklama převyšuje kvalitu samotné knihy...

24.04.2016 3 z 5

Touhy Touhy Táňa Keleová-Vasilková

"Jedna jediná bolestná zkušenost ti dokáže převrátit život vzhůru nohama."

Další z řady oddechových a pohodových knížek od autorky. Její příběhy mám ráda - jde o jistotu, která nezklame.

23.04.2016 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane."

Rozhodně zajímavé téma, už proto, že není nereálné. Ze začátku mě kniha bavila hodně, ale poté se děj vlekl a začal být docela nezáživný, škoda.

17.04.2016 3 z 5

První První Kiera Cass

"Musíme být za každou cenu odvážní."

Fajn pokračování série. Jsem ráda, že v tomto díle už byla America o něco rozhodnější a její nelogické myšlenkové pochody z předchozího dílu se snížily na minimum ;o)
Kniha je čtivá a děj má spád.

02.03.2016 4 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

"Je lepší se o něco pokusit a prohrát, než nikdy nic nezažít."

Od knihy jsem čekala něco jiného, za mě zklamání. Děj by se dal zkrátit na půlku, zbytečně zdlouhavé.

26.02.2016 3 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

"Některá rozhodnutí jsou těžká jen do té chvíle, kdy je učiníme."

Předchozí kniha autorky pro mne byla zjevením a zážitkem, proto jsem na další její titul byla vyloženě natěšená. Bohužel, přišlo jen jedno velké zklamání. Nevím, kde se stala chyba - zda na mém přijímači - ale kniha mi vůbec nesedla. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, vyjadřování postav působilo nevěrohodně (knižní vyjadřování malé Maddie bylo jedno velké WTF?) a celkově mi děj přišel jako z naivního románku, někdy z konce 18. století.
Tohle se prostě nepovedlo.

28.01.2016 2 z 5