petraj30 petraj30 komentáře u knih

Tajemství sokolího hradu Tajemství sokolího hradu Jayel Wylie

Další z mnoha románů, od kterých nic kloudného nečekala, ale byla jsem překvapená.
Ano, bylo to místy zdlouhavé a v pasážích, kde se psalo o kouzlech i chaotické a překombinované, ale jako celek to ušlo.
Oba hrdinové mi byli sympatičtí, ale jak to tak bývá, některé jejich výstupy byly přehnané.
Mám moc ráda příběhy ze středověku a i tenhle byl moc pěkný. Bylo tu i hodně negativních postav, ale příběh by ztratil na originalitě, kdyby to bylo jinak. Nicméně, kdyby to bylo o něco kratší, příběhu by to neuškodilo. Těším se na další díl.

10.06.2021 4 z 5

O život O život Amanda Quick (p)

Mám moc ráda celou sérii. Někdy jsou ty příběhy jsou lepší, některé horší. Tohle byl zrovna ten lepší a prozatím nejlepší díl z celé série. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Bylo to napínavé čtení s trochou romantiky. Je pravdou, že se v těch paranormálních schopnostem sem tam trochu ztrácím. Nicméně série pokračuje a určitě se ještě nějaké novinky objeví, jen si asi budu muset začít dělat poznámky:-)
Oba hlavní hrdinové byli skvělí, jen jsem neviděla mezi jejich para schopnostmi téměř žádné rozdíly.
Jak už jsem psala, tohle byl prozatím nejlepší díl. Moc pěkné:-)

09.06.2021 5 z 5

Růžové údolí Růžové údolí Ann Maxwell

Chtěla jsem jen něco krátkého na jedno odpoledne. V tomto směru kniha svůj účel splnila, ale jinak mě vůbec neoslovila. Je to jen delší a rádoby lepší harlekýnka. Hlavní postavy mi přišli stejné jako v jiných podobných knihách této autorky, jen ten děj byl možná trochu jiný než obvykle, a to je bohužel všechno, co se dá ještě hodnotit kladně. Na konci jsem jen kroutila očima.
Jednou mi to stačilo.

08.06.2021 2 z 5

Jenom láska Jenom láska Ann Maxwell

Tohle bylo pro mě zklamání. Je mi to líto, ale nelíbilo se mi to tolik jako minulé díly. Něco tomu právě oproti minulým dílům chybělo a ani hlavní postavy mi nebyly kdoví jak sympatické. To byl možná ten hlavní kámen úrazu, když jsem si nenašla cestu k hlavním postavám, jen těžko můžu shledávat na příběhu něco pěkného. Ty jejich dohady byly podle mě strašné a hlavně zbytečné. Stejně k tomu nakonec došlo nebo ne?

07.06.2021 2 z 5

Ohýbej se, jazýčku... Ohýbej se, jazýčku... Soňa Burgetová

Roztomilé obrázky a krásné jednoduché básničky. Co básnička to jedno písmenko z abecedy. Někdy se pletl jazyk i mně a moc jsme se u toho nasmáli:-). Je to krásná knížečka pro všechny děti.

06.06.2021 5 z 5

Milenec z věčnosti Milenec z věčnosti J. R. Ward (p)

Tento díl mě úplně dostal. Bylo to romantické, krásné a tak dojemné, že mám slzy na krajíčku ještě teď.
Jen mi to přijde v některých pasážích zbytečně moc dlouhé. Něco bych vyškrtala a naopak bych se některým částem věnovala více. Bohužel ty vedlejší dějové linky mě vůbec nebaví. Raději se plně zaměřuji na Bratrstvo. Taky mi trochu vadilo, že to zůstalo neukončené. Vím, že to má souvislost s dalším dílem, jen bych zápletku s dalším párem dala až do další knihy.
Spíš bych se zaměřila na Butche. V prvním díle bylo něco málo naznačeno a tady...Já vím, já vím, všechno postupně.
Ano, hodně jsem to zkritizovala, ale i přesto se mi to moc líbilo:-)

04.06.2021 5 z 5

Na zabití Na zabití John Lutz

Kniha se mi moc líbila. Bylo to strhující a napínavé od začátku do konce. Ten konec byl pro mě velkým překvapením. Opět zde hrála velkou roli minulost. Byla jsem zvědavá, jak na všechno vyšetřovatelé přijdou. Ale stejně to všechno dopadlo ještě jinak. Tak se snad už ani nebudu odvažovat hádat, jaký konec přijde příště, protože mě to stejně překvapí.
Quinn je skvělý chlap, jen moje sympatie vůči Pearl trochu ochladly. Uvidíme, co nás čeká v dalším díle. Přesto se moc těším.

03.06.2021 5 z 5

V zajetí stínů V zajetí stínů Kay Hooper

Mě se to moc líbilo, četlo se to samo. Jediné, co mi to zkazilo byl konec. Čekala jsem něco jiného. A právě ten konec ovlivnil moje hodnocení. Ten začátek byl skvělý a hlavně nutí čtenáře číst až do úplného konce. V průběhu děje vyplouvají na povrch další klíčové okamžiky. Bylo to velmi napínavé a zajímavé, až na samotný konec. Ale i přesto se přečtu další díly.
Jen nechápu, proč má celá série název Bishop, když se tam ani moc neobjevuje. V prvním díle byl jen proto, aby řekl 2 důležité věty. Tímto díle proplouval jako duch, tak třeba v dalších dílech dostane více příležitostí.
Nebylo to špatné Možná trochu moc sci-fi, ale první díl se mi líbil o něco víc.

02.06.2021 3 z 5

Planá růže Planá růže Kimberly Cates

Nedočteno. Další kniha, která podle mě neměla hlavu ani patu. Téma války nemám moc ráda, ale i ten příběh byl podle mě nijaký a nijak zvlášť poutavě napsaný, jen velká nuda:-/

01.06.2021

Jenom ty Jenom ty Ann Maxwell

Moc pěkná kniha, je to sice podobné minulým dílům, ale pořád je v tom něco nového.
V minulých dílech bych kvůli chování hlavních hrdinek vraždila. Tady se to otočilo a zavraždila bych pro změnu Rena. Jeho chování bylo přehnané až až.
Nicméně ten konec byl nádherný a já měla slzy v očích, ale u této série jsou všechny konce přímo pohádkové:-)
Bylo to pěkné, ale já bych to srovnala s prvním dílem.

31.05.2021 4 z 5

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Tohle leporelo jsem kupovala už třikrát během 6 let. Ano, ano moji malí ničitelé toto leporelo tak moc milují a tak se o ně přetahují, že to odskáče nejen malý mraveneček, ale i knížečka. Pak jsou slzičky a slibování, že už to neudělají... bla, bla, bla:-):-).
Ale, i když to známe všichni nazpaměť, je to přece jen taková klasika, která by neměla chybět v žádné domácnosti.
Tak jsem zvědavá, kdy vyrazím pro mravenečka po čtvrté:-) Slepované to není ono. Je to naprostá dokonalost, jednoduchá zato věčná:-).

30.05.2021 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Poněkud zvláštní příběh. Trochu jsem očekávala, že se to bude podobat příběhům od Sherrilyn Kenyon za série Noční dravec, ale bylo to úplně něco jiného. Nejsou upíři jako upíři. Nebylo to sice špatné, ale moc se mi nelíbila ta dějová linka s vyšetřováním. Hodně jsem ji přeskakovala. Ta milostná linka se mi moc líbila. Všichni hrdinové mi byli moc sympatičtí a zajímá mě, jak to bude dál.
Sice jsem očekávala něco jiného, protože to nebyl úplně můj šálek čaje, ale pro začátek to nebylo špatné. Rozhodně mě to neodradilo od dalších dílů.

28.05.2021 4 z 5

Třetí kruh Třetí kruh Amanda Quick (p)

Mě se to moc líbilo, i když to hodnocení je v modrých číslech.
Každý díl je stejný a přesto v něčem jiný. Objevují se noví lidé s novými para schopnostmi a novými příběhy.
Oba hlavní hrdinové byli skvělí. Moc se mi líbilo jejich seznámení, i ten případ, co spolu řešili byl napínavý a moc pěkně popsaný.
Všechny díly z této série se mi prozatím moc líbili, i tento byl moc povedený. Moc se těším na další.:-)

27.05.2021 4 z 5

Temnější než noc Temnější než noc John Lutz

Velmi strhující a napínavý příběh.
V knize je hodně vedlejších dějových příběhů, taky se hodně skákalo do minulosti, ale dalo se v tom celkem dobře orientovat. Nakonec všechny dílky skládačky zapadnou na svoje místo. Skvělé.
Sice ta před závěrečná scéna mi trochu udělala guláš v hlavě, ale vysvětlilo se to. Hlavní hrdinové, v tomto případě spíš všichni hlavní vyšetřovatelé, mi byli moc sympatičtí, a já se těším na další díl, kde se s nimi snad opět setkám.
Knihu jsem přečetla jedním dechem, ale řekla bych, že byla někde zbytečně natahovaná a naopak na konci až moc useknutá. Sice tam bylo řečeno to nejdůležitější, ale stejně si myslí, že ten konec si zasloužil více času.
Vrah byl pro mě překvapením, ale zároveň jsem tušila, že ne všechny příběhy jsou o vrahovi. Kniha se mi moc líbila. Opravdu skvělé.

26.05.2021 5 z 5

Zlodějka stínů Zlodějka stínů Kay Hooper

Hodně zajímavá kniha. Asi ne každý může tento typ knih číst, ale já mezi ně nepatřím.
Já naopak věřím, že takoví lidé existují, i když jsou mezi nimi i šarlatáni. Příběh byl opravdu velmi napínavý od první stránky, od knihy jsem se nemohla odtrhnout a než jsem se nadála byla jsem na konci. Ten konec mě trochu překvapil, protože tam byly para schopnosti na druhou a právě to už na mě působilo horko těžko uvěřitelně. Neříkám, že nic takového neexistuje, jen jsem se s ničím podobným nesetkala ani o ničem takovém neslyšela. Asi jsem zůstala jen na té základní úrovni.
Oba hrdinové byli zajímavou ukázkou. Příběh byl naprosto úžasný s lehkou dávkou romantiky. Moc mě to bavilo. Těším se na další díl

25.05.2021 5 z 5

Stříbrná hladina Stříbrná hladina Ann Maxwell

Kniha byla opravdu dojemná a musím souhlasit, že se četla úplně sama. Ale Travis mi hrozně vadil. Asi bych mu tolik nedůvěřovala. Cat byla milá, ale hlavně velice silná žena.
Bohužel je to jen další harlekýnka, sice ne úplně špatná, ale nedotažená. Hrozně ráda bych se dozvěděla více o životech hlavních hrdinů i jejich práci, a co víc o rodině Cat a jejich problémech. Vše tam bylo jen krátce zmíněno, ale nic víc.
Nechci být až moc kritická, protože příběh byl moc pěkný, ale víc bych si s dějem pohrála a rozvinula ho. I o dalších postavách, co tam vystupovaly, bych se ráda více dozvěděla.

24.05.2021 3 z 5

Za sedmero horami Za sedmero horami Jane Carruth

Tuto knihu jsem jako malá měla moc ráda. Četla jsem si z ní už sama, protože jsou v knize velká písmena a navíc krásné obrázky. Vždy když jsem četla pohádku o Cínovém vojáčkovi, tak jsem brečela, jak moc mi to bylo líto. Ostatní pohádky jsou moc pěkné, ale jsou to ty co už děti dávno znají, tak už je ty pohádky ani nebaví:-(

23.05.2021 4 z 5

Zlověstný úplněk Zlověstný úplněk Nora Roberts

Moc zajímavý příběh. Několik stránek před koncem se událo mnoho věcí a já si říkala, že ten případ nebyl úplně ukončený, celou dobu jsem typovala někoho jiného, ale naštěstí ještě přišel ten velký zlom. Ten můj původní typ se potvrdil, i když mi z toho nebylo zrovna dvakrát dobře. Nebylo mi dobře ani z toho, jak se rodiče v tomto příběhu dokázali chovat ke svým dětem.
Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Faith mi byla na začátku hodně nesympatická, ale na konci přišel úplný obrat a já si ji zamilovala.
Byla to moc zajímavá a pěkná kniha i navzdory tomu, co se tam častokrát odehrávalo. Rozhodně se k ní vrátím.

21.05.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Ježíši, to bylo dobrý! Film jsem viděla už v dětství, ale kniha absolutně předčila moje očekávání.
Ještě teď mi tečou slzy smíchu. Ještě teď mám křeče ve tvářích, protože jsem se po celou dobu jen smála a moje břišní svaly dostaly taky slušně zabrat:-) Za všechno může Saturnin. Ale bez těch ostatních by to taky nebylo ono. Ironické odpovědi doktora Vlacha a dědečka. Hysterické výjevy tety Kateřiny a nesmím zapomínat na Jiřího, Barboru a samozřejmě Milouše
Můj syn se jmenuje Milan a já ho oslovuji jedině "Milouš." Myslím, že po přečtení knihy s tím přestanu, protože ten filmový Milouš byl sice trochu slaboduchý, ale kniha té jeho blbosti ještě více přidávala:-).
Je to úžasná, nadčasová a velice vtipná kniha. Sice je to psáno hodně jednoduchým stylem, ale já jsem si to každým slovem užívala. Opravdu skvělé, tleskám!

20.05.2021 5 z 5

Unesené snoubenky Unesené snoubenky Jill Barnett

Podle anotace jsem očekávala trochu jiný příběh, ale i tak jsem byla překvapená. Začátek byl skvělý, děj rychle ubíhal a mnohdy jsem se nasmála.
Oba hrdinové Eachann i Calum byli skvělí, jen Eachann měl poněkud tvrdší skořápku. Amy byla takové miloučké děvčátko, které občas dokázalo vystrčit drápky. Georgina byla na začátku moc hrdá a měla nosánek kapku nahoru, ale s přibývajícími stránkami se hodně měnila a tím klesal elán celého příběhu. Mezi Georginou a Eachannem to na začátku hodně jiskřilo, ale potom to všechno trochu upadlo. Příběh na konci byl už o něčem jiném. Ale i přesto byla kniha moc pěkná a vůbec by jí nevadily kapitoly navíc.

19.05.2021 4 z 5