petraj30 petraj30 komentáře u knih

Kniha pohádek Kniha pohádek Josef Štefan Kubín

Pohádky jsou to krásné, ale asi si už budu muset pořídit slovník nářečí, protože mi nějaké věty nedávaly vůbec žádný smysl:-).
Hned tu první pohádku znám pod názvem O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku od Boženy Němcové, ještě tam byla trošku poupravená pohádka Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Objevily se tam i podobnosti z jiných pohádek, hlavně v plnění úkolů. Některé pohádky byly naprosto dokonalé, hlavně ty z Ruska.
Zase něco trochu jiného, převážně originálního a krásného:-) Ale opět některé pohádky číst dětem nemůžu:-)

25.04.2021 5 z 5

Žhavý led Žhavý led Nora Roberts

Nebyla to vyloženě špatná kniha, ale čekala jsem trochu víc.
Ano, bylo to velmi napínavé už od začátku. Oba hrdinové byli skvělí, i jejich konverzace byla vtipná. Ten popis míst byl úžasný, i to jejich společné cestování, všechna dobrodružství i ta návštěva domorodců stála za to, ale... něco mi na tom vadilo. Nedokážu konkrétně popsat co. Ten konec mi zase přišel useknutý.
Tohle byla zkrátka jiná Nora Roberts než jsem zvyklá. Vím, že má mnohem zajímavější knihy

23.04.2021 3 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Joan Johnston

Ten začátek nebyl podle mě nic moc.
Eliza se mi kdoví jak nelíbila, ale především byla nevybouřená a Marcuse bych něčím vzala po hlavě, aby se mu rozsvítilo. Oba hrdinové prostě potřebovali dospět, i když Marcusovi to trvalo déle než obvykle.
Ale ta druhá půlka byla krásná a i ten konec byl celkem napínavý.
Ale abych pravdu řekla, na první díl to nemá. Ta druhá půlka leccos zachránila, ale ten začátek se mi moc nelíbil a anotace byla trochu mimo

22.04.2021 3 z 5

Ve stínu moruše Ve stínu moruše Jude Deveraux (p)

Ani jsem to nečekala, ale byl to úžasný a zajímavý příběh.
Bylo tu více hlavních postav, ale všechny byly skvělé. Ten konec mohl být obsáhlejší, byl shrnutý do jedné kapitoly aby se neřeklo, ale nebylo vysvětleno plno věcí. Potěšilo by mě, kdyby se autorka více rozepsala o ostatních důležitých postavách, a hlavně, jak to s nimi dopadlo.
Ani tam nebylo zmíněno, proč spolu Patsy a Janice nemluvily a mnoho dalších drobností.
Ten detektivní příběh byl zajímavý, ale bylo tam řečeno už tolik verzí, jak to skutečně bylo a nebylo, že jsem se v tom ztrácela. Budu si to muset přečíst ještě jednou, abych to správně pochopila, ale taky proto, že se mi to moc líbilo.:-)

21.04.2021 4 z 5

Okouzlující únosce Okouzlující únosce Shannon Drake (p)

Moc pěkný a zajímavý příběh s detektivní zápletkou.
Obě hlavní postavy byly skvělé, jen Ally byla někdy až moc tvrdohlavá.
Jack rozparovač figuroval už v minulém díle a na Robina Hooda jsem narazila v jiných knihách této autorky. Byl to výborný nápad dosadit do knihy i spisovatele Arthura Conana Doylea.
Moc se mi líbilo, že se děj částečně odehrávala i v lese.
Bylo to opravdu hodně povedené a pohodové dílo, ke kterému se s radostí vrátím:-)

20.04.2021 5 z 5

Tanec s diablom Tanec s diablom Sherrilyn Kenyon

Hodně dojemný a krásný příběh.
Zarek toho vytrpěl opravdu dost a jsem moc ráda, že i on našel svou spřízněnou duši Astrid. V minulém díle jsem Zarekovi moc nedůvěřovala, ale teď si mě získal za to všechno, co mu sel podstoupit a jak se nakonec zachoval.
Podle mě to byl doposud nejlepší díl a i když se jsou všechny díly více méně stejné, přece jen se vždycky najde nějaká odchylka.
Jsem zvědavá, jak se bude série dál odvíjet, možná mě trochu mrzelo, že tu nebyli hrdinové z minula, ale přece je tu jsou další postavy, které sérii pojí a třeba taky budou mít svůj vlastní příběh. Moc pěkné:-)

19.04.2021 5 z 5

Stříbrná kniha pohádek Stříbrná kniha pohádek Božena Němcová

Tak tady jsem kupodivu narazila na pohádky, které jsem dětem ještě nečetla a z dětství si je taky vůbec nepamatuju (Ale jen některé). Tahle kniha je starodávná, takže tu opět chybí nějaké stránky a zrovna u pohádky o Jozovi a Jankovi, která byla zrovna moc pěkná, nebo alespoň to, co jsem z ní přečetla. Některé pohádky jsem zase přeříkala po svém, ale mě se moc líbily
Jsem ráda, že jsem našla I ty pohádky, které si od BN vůbec nepamatuji :-)

18.04.2021 5 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

První příběh byl naprosto dokonalý. Občas smutný, ale velmi krásný. Obě hlavní postavy se mi moc líbily a malá Holly byla skvělá.
Když se dva muži starají o dítě, může se ledacos stát. Prostě celý příběh byl dokonalost sama. Jen mě mrzelo, že byl na konci useknutý.
Druhý příběh byl taky velmi pěkný a dojemný. Jen bych se v jistých chvílích nechovala tak blahosklonně, jako hlavní hrdinka. Její sestře bych nechala všechno sežrat a ještě bych do ní kopla. Škoda, že na konci o ní nebyla zmínka.
Celá série je skvělá. Nevím jestli seženu ten poslední díl. I když ve slovenštině ho číst...

16.04.2021 5 z 5

V náruči snů V náruči snů Linda S. Howington

Celkem pěkný detektivní příběh. Ani jsem se nenadála a byla jsem na konci.
Oba hlavní hrdinové se mi moc líbili, jen ty para schopnosti byly pro mě v jistých momentech rušivým elementem.
Nevím jak je to možné, ale řekla jsem si, že ten člověk bude vrahem v momentě, kdy se objevil na scéně.
Byl to pěkný a plynulý příběh u kterého jsem se nenudila, jen mi nepřišel tak napínavý. Ten konec byl useknutý, ale s tím se setkávám i u ostatních spisovatelů. Jinak se mi to moc líbilo

15.04.2021 4 z 5

Démon touhy Démon touhy Stephanie Laurens (p)

Nedočteno. Je mi to moc líto, ale nedalo se to. Nemohla jsem se začíst, i ty postavy mi přišly nijaké. Nevím co se stalo, ale takovou nechuť to nečíst jsem nepocítila už velmi dlouho. Nějaké knihy od spisovatelky byly moc pěkné, ten problém nastal akorát tady. Omlouvám se všem čtenářkám, kterým se kniha líbila, ale zřejmě nejsem cílová skupina pro tento příběh.

14.04.2021

Rubínový záliv Rubínový záliv Ann Maxwell

Bylo to celkem povedené. Od začátku jsem se od toho nemohla odtrhnou, ale ke konci mi přišlo strašně táhlé a tolik jsem se na četbu nesoustředila. U minulého dílu jsem měla opačný problém.
Oba hrdinové se mi celkem líbili. Zápletka se mi moc líbila. Popis rubínů a jejich charakteristika byla jen taková povrchní, ale jsem za to ráda, protože by to podle mě rušilo celý příběh.
Bylo pěkné, milé čtení, možná, že na konci se mohli objevit všichni hlavní hrdinové, ale to je jen další detail:-)

13.04.2021 4 z 5

Perlová zátoka Perlová zátoka Ann Maxwell

Nevím proč, ale ten začátek se mi hůře četl. I když byl hodně napínavý a zajímavý tak mi trvalo než jsem se úplně začetla a na všechno si navykla. Pak už byl zase problém knihu odložit, protože mě strašně chytlo a nepustilo.
Hannah bych kolikrát majzla něčím po hlavě. Chápu, že byla jinak vychovávaná a měla o všem a o všech zkreslené představy, ale i přesto byla strašně zabedněná.
Bohužel jsem sehnala jen dva poslední díly z této série. A zrovna tento díl o perlách byl velmi zajímavý.
Ale ta gramatika...Bože! Jinak se mi to líbilo :-)

12.04.2021 4 z 5

Český Honza Český Honza Jiří Horák

Honza tisíckrát jinak, ale pořád je to Honza. I když se v knize sem tam mihne nějaký ten Janek, Janko nebo Jan.
Když jsem byla malá tak jsem se divila, proč má Honza tolik manželek, vždyť to byl pořád jeden a ten samý člověk, ne? I když to byl jednou princ a podruhé syn mlynáře. Já mu záviděla ta jeho úžasná dobrodružství a vlastně I všechny jeho manželky:-).
Ale pohádky byly krásné a vtipné a k tomu ještě krásné obrázky od Lady. Nádhera

11.04.2021 5 z 5

Bez přetvářky Bez přetvářky Elizabeth Lowell (p)

Bylo to pěkné, kraťoučké, ale stráááááááááášně naivní. Já už jsem z těchto pohádek vyrostla. Pro mě je to přeslazená jednohubka, kterou si za pár dní nebudu pamatovat.
Ale upřímně. Chlapa jako Hawk bych nechtěla ani zadarmo, ani po tom všem.

09.04.2021 3 z 5

Když přijde soumrak Když přijde soumrak Nora Roberts

(SPOILER) Byl to rozhodně zajímavý příběh, ale...Ufff, to byla síla.
Tato odporná témata nevyhledávám, ale v anotaci o něčem takovém nebyla ani zmínka. Proto jsem byla v šoku, jakou knihu jsem vlastně vzala do ruky.
Příběh měl dvě dějové linie. Ta druhá byla naprosto otřesná. Čekala jsem, kam se bude příběh postupně ubírat a taky, že se ty dějové linky spojí. Taky jsem tušila kdo byl kdo a jaké vztahy mezi nimi byli.
Nejsem si jistá, jestli chci po druhé něco takové ho číst. Tohle byl příběh Alice a ti ostatní jen vyplnili děj. Ta první linka byla moc pěkná, ale ani jsem ji nevnímala a neužívala si ji, protože všechno ovládl úplně jiný příběh.

08.04.2021 4 z 5

Snění Snění Jill Barnett

Jak jsem byla z prvního dílu nadšená, tak z tohoto jsem hodně zklamaná. Nevím, co se stalo, ale tohle byla bída.
Hlavní hrdinka byla naivní a hloupoučká, po většinu času otravná. Spíše se chovala jako třináctiletá puberťačka než jako 19ti letá dívka. Richard se mi líbil více v minulém díle, tady se choval každou chvíli jinak.
Od samého začátku to byla nuda. Přišlo mi to jen jako bezduchý dialog o ničem. Strašně jsem přeskakovala, nebylo to ani tak vtipné. Ale jsem ráda, že tu byli i hrdinové z minulého dílu.
Tohle pokračování se bohužel nepovedlo.

07.04.2021 2 z 5

Objetí noci Objetí noci Sherrilyn Kenyon

Příběh byl moc pěkný, ale řekla bych, že byl podobný druhému dílu. Ovšem v těch jménech Bohů, polobohů a jejich ostatní příbuzných jsem se ztrácela. Bylo to místy strašně natahované, klidně by to mohlo být o sto stran kratší a příběhu by to neuškodilo.
Oba hlavní hrdinové se mi moc líbili, ten jejich příběh byl moc krásný. Líbili se mi i ti ostatní, co jim v tom boji pomáhali. Dlouho jsem nevěděla, co si mám o Zarekovi myslet, ale série je ještě hodně dlouhá, tak na něj možná ještě narazím.
Bylo to pěkné, ale asi to budu číst s větším časovým rozestupem.:-)

06.04.2021 4 z 5

Noční rozkoše Noční rozkoše Sherrilyn Kenyon

Ano, tahle kniha a celá série jsou určeny poněkud mladším věkovým kategoriím, ale já z těchhle naivních románů nikdy nevyrostu. Bylo to úžasné, zase trochu něco jiného, než jsem zvyklá, protože o upírech a těch ostatních bytostech jsem ještě nic moc nečetla.
Nějak jsem dala do kupy dvacet dva dílů ze série, tak se mám zřejmě ještě na co těšit.
Kyrián byl naprosto úžasný. Moc bych si přála spatřit tak nadpozemsky krásné může. Kde byli, když jsem se vdávala?:-) A kdo jiný by ho dokázal zachránit než Amanda. Je to jen o lásce. Já vím, je to moc naivní, ale k těmto příběhům to patří, i když to občas může působit až moc přeslazeně.
Je to taková fantasmagorie, ale vážně skvělá:-)

05.04.2021 5 z 5

Princezna holubice Princezna holubice * antologie

Už jako malá jsem si v téhle knize značila pohádky, ke kterým se ještě vrátím, později jsem zavrhla i některé kladně označené. Některé se vážně nedaly ani číst. Ano byly to jiné pohádky, možná někomu přinesly nevšední zážitek a oživení, nicméně já asi zůstanu u těch svých klasických. Dětem se líbili jen obrázky, které mají takový starý večerníčkovský styl. Jak by taky ne, když knihu ilustroval Radek Pilař. A z těch mých kladně označených pohádek se jim líbilo jen pár a to jsou hlavně ty, co jsou podobné těm našim klasickým oblíbeným. Je to psáno trochu jiným jazykem a nad některým výrazem jsem si lámala hlavu i já:-). Je to tak půl napůl, ale když už člověk neví, co by dětem četl vezme za vděk i touto knihou.

04.04.2021 3 z 5

Okouzlující čarodějka Okouzlující čarodějka Jill Barnett

Tento příběh byl pro mě velkým překvapením. Byla jsem úplně unešená. Něco tak pěkného jsem hodně dlouho nečetla.
Joy byla tak trochu nešikovná a poněkud impulzivní kouzelnice, ale velice milá a se srdcem na dlani. To slovo nešikovná bych brala s rezervou, protože ta její kouzla se vždy vyvedla, jen poněkud jinak, než doufala:-). Ale Alec to byl suchar od A do Z. Ani nevím, jestli měl nějakou kladnou vlastnost, protože jen bručel a reptal až do poslední kapitoly.
Ale jeho vlastnosti bych nezměnila, protože by ten příběh potom byl úplně o něčem jiném.
Vážně moc krásný a dojemný příběh, u kterého jsem se popadala za břicho.

02.04.2021 5 z 5