petraj30 petraj30 komentáře u knih

Krok do neznáma Krok do neznáma Ann Maxwell

Tento díl se mi líbil více něž ten druhý. Ta témata mi byla rozhodně milejší. Začátek měl spád, ale po čase se ten příběh dostal do jistého stereotypu. Pak to šlo zase nahoru a tak to pokračovalo dál. Ale jako celek to bylo moc povedené. Nicméně ten překlad byl někdy naprosto otřesný, stejně tak u druhého dílu. Mnohdy jsem nepochopila, co tím chtěl překladatel naznačit. Některé věty nedávaly žádný smysl, ale dalo se z toho celkem dobře vybruslit.
Škoda, že jsem nesehnala i ostatní díly, tak jen doufám, že ten zbytek najdu v naší knihovně, až otevřou (pokud ještě vůbec někdy otevřou:-)).

01.04.2021 4 z 5

Zmatek v srdci Zmatek v srdci Ann Maxwell

Ačkoliv nemám témata, jako jsou únosy dětí, v lásce, tak se kniha četla s velkou lehkostí a dělalo mi problém ji odložit. Bohužel jsem nesehnala první a třetí díl, tak byl pro mě ten začátek trochu těžší pochopit. Byla tam spousta jmen a okolností, taky mi chvíli trvalo něž jsem se pořádně zorientovala. Chvílemi mi připadalo, jako bych nastoupila do rozjetého vlaku, ale to byl jen začátek. Bylo to skvěle napsané a velmi napínavé, vážně až do poslední stránky. Prostě žádné zbytečné protahování děje a na jednou je konec.
Hlavní hrdinku jsem obdivovala, ale myslím, že to co dělala pro záchranu svého dítěte, by udělala skoro každá matka nebo by se o to alespoň pokusila.
Napínavý a pěkný příběh, škoda že mě čeká už jen ten poslední:-(

31.03.2021 4 z 5

Tři přání Tři přání Jude Deveraux (p)

Krásné a oddechové čtení. To opravdu musím souhlasit.
Nellie byla skvělá, měla velké srdce a na rozdíl od ostatních byla milá a ochotná. Bohužel byla taky velmi naivní a neviděla tu sobeckou stránku své rodiny. Ale ten příběh dopadl až nad očekávání dobře. Celkem mě to překvapilo, ale bylo to skvělé. Zase trochu jiné, ale rozhodně originální.
Berni byla taková zvláštní postava, ale poznala, že není všechno zlato, co se třpytí.
Ten příběh v "kuchyni" mě překvapil, ale bylo to skvěle popsané a skvěle vymyšlené. Jestli taková místa existují:-)...
Ten konec byl moc pěkný. Tohle byla opravdu krásná pohádka.

30.03.2021 4 z 5

Temný safír Temný safír Lisa Jackson

První půlka byla o ničem. Bylo to strašně zdlouhavé a nudné. Bohužel naivně jsem si myslela, že ta druhá půlka bude lepší, ale zase nic. Možná ten konec by ještě s odřenýma ušima a zavřenýma očima ušel, ale ani přesto to nebylo žádné terno.
Ani nemůžu napsat, jak na mě zapůsobili hlavní hrdinové. Nevím to ještě ani teď těsně po přečtení. Přišlo mi, že autorka popisovala hlavně jejich pocity nebo ty vedlejší linky. Na těch se pochopitelně mohla více vyřádit, ale přišlo mi to nedotažené do konce a popisované halabala stejně jako ten zbytek. Bohužel mě to nezaujalo, ale rozhodně by to nebyl špatný příběh, kdyby se na něm více zapracovalo.
Z této série se mi líbil jen druhý díl. Ty detektivní příběhy jdou LJ rozhodně líp

29.03.2021 2 z 5

České pohádky České pohádky Jan Drda

Jelikož mám už většinu pohádek od BN už přečtenou, vrhla jsem se na Drdu. Je to zase trochu změna. Knih od BN mám hodně a Drdovu jen tuto jednu jedinou. Možná právě proto je pro mě vzácnější a to i obsahem. Dařbujána a Pandrholu můžu číst pořád dokola. U pohádky O Matějovi a Majdalence mi chybí dvě stránky, ale je to proto, že tahle kniha už hodně pamatuje, ale pokud to bude možné, budu předávat dál. Tuhle knihu jsem četla zatím jen tomu staršímu, ale myslím, že se k ní vrátíme i později, až budou obě děti starší. Nádherná kniha a nádherné pohádky a rozhodně to není kniha jen pro děti do 10 let. Já ji můžu číst pořád dokola a nebudu jediná:-)

28.03.2021 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Nevím, co by se stalo s mou psychikou, kdybych přečetla všechny díly najednou:-). I když je těch mrtvol v knize málo, tak celé to vyšetřování je tak skvěle a detailně popsané, že mě to ani tolik nemrzí.
V knize je opět několik dějových linií, ale chvílemi to bylo tak napínavé, že jsem nevěděla, kvůli které linii si okusovat nehty dřív. Už u minulých dílů jsem měla problémy knihu odložit, ale teď to snad bylo ještě horší. Nevím, čím to je, ale tento díl mi přišel více napínavější a plynulejší než ty ostatní a to i ty předešlé díly byly na mém top seznamu.
Prostě další skvělý, silný a nechutný díl, ze kterého si mi mnohdy dělalo blivno.
Já ty kluky z vražd zbožňuju. A moc mě mrzí, že už se pomalu blížím do finiše. Už jen pár dílů:-(...

26.03.2021 5 z 5

Tak se dáma nechová Tak se dáma nechová Loretta Chase

Moc pěkný příběh, vtipný a na konci hodně sentimentální, ale povedený. Bohužel jsem neměla možnost sehnat předešlé díly. Tento byl jediný a moc mě to mrzí, protože autorka píše vtipné a poutavé příběhy.
Darius, údajný zhýralec se vydal na venkov spravovat sídlo a světe div se, potkal tam krásnou mladou ženu, která má velké tajemství. Sice to je příběh podobný mnoha jiným, ale má to takový jiný styl vyprávění, ale na venkově je přece jen ta šlechta alespoň z části zbavena společenských pravidel, takže je to takové volnější, ale moc pěkně a poutavě psané. Oba hlavní hrdinové byli skvělí, stejně tak i ostatní z rodiny.
Opravdu moc povedený příběh.

25.03.2021 5 z 5

Vábivý jako hřích Vábivý jako hřích Susan Johnson

Čekala jsem něco víc. Anotace by se mohla jevit jako zajímavá, ale to by asi ten příběh musel napsat někdo úplně jiný. Ten začátek celkem ušel, ale potom se to opět svezlo k nezměnitelnému stereotypu Susan Johnson. V půlce jsem to chtěla vzdát a ani vlastně nevím, proč jsem vydržela až do konce, když tam nebylo nic, co by mě od této spisovatelky překvapilo.
Rosalinda byla strašně zatvrzelá, ale hodně mě překvapilo, jak rychle Fitze vzala do postele. Jeden den se poznají a pohádají a ten druhý den...Bože. Něco takového se mi nelíbí ani v dnešní době a to je tento román situován na konec 19. století. Ha Ha.
Bylo to strašně naivní, nejen hlavní hrdinka, ale i celý román a Fitz....muž který neexistuje. Kdyby ano, už bych o něm něco musela slyšet:-).
Bohužel nic moc, ale na jedno přečtení to stačí.

24.03.2021 3 z 5

Ostrý střih Ostrý střih Sandra Brown

To se opravdu povedlo. Sandra Brown píše silné příběhy se zamotaným dějem a zajímavým koncem a tento příběh nebyl jiný.
Obě hlavní postavy se mi líbili a vyskytuje se tu i několik vyšetřovatelů a policistů, ale hlavně jistá bohatá rodina, která může na první pohled (hlavně v televizi) působit dobrým dojmem, ale ve skutečnosti...to tedy byla síla. Tady sice zhruba od začátku víme, o co všechno šlo, ale o nějaké ty perličky jsem na konec taky nepřišla.
Příběh to byl pro mě opět dokonalý. Každý detektivní příběh SB je jiný, ale přesto dokonalý. Tento příběh opět mohu doporučit.

23.03.2021 5 z 5

Neobyčejný ženich Neobyčejný ženich Gayle Callen

Tuto knihu jsem četla kdysi kdysi dávno, byla moc pěkná, ale popravdě více mě zaujal až druhý díl.
Jane byla na můj vkus moc malicherná a byla tak vřelá a přívětivá jako mrazící box. Vůbec nechápu jak muž jako Will mohl něco takové trpět a už vůbec nechápu jak se do ní mohl zamilovat. Ano celou dobu si musel na někoho jiného hrát, a i když jeho hru prohlédla, tak se to nesnažila ani pochopit.
Ale příběh se mi moc líbil. Všechny tři knihy probíhají současně, takže celkového rozuzlení se dočkáme až ve třetím díle. Jsem zvědavá jak to dopadne a moc se na ten poslední díl těším.

22.03.2021 4 z 5

Princezna se zlatou hvězdou na čele Princezna se zlatou hvězdou na čele Božena Němcová

Kniha je to krásná, ale ty pohádky se v knihách pořád opakují, pro mě je právě pohádka Princezna se zlatou hvězdou na čele ta jediná, na kterou jsem ještě v těch ostatních knihách nenarazila.
Ale popravdě filmová verze je nepřekonatelná. Ten začátek jsem musela říci vlastními slovy, dětem bych tu originální verzi nečetla, ale takových pohádek je tam víc.
V tom věčném střídání knih vždycky narážím na Boženu Němcovou. Jen mi občas přijde že zrovna nějaká pohádka měla v jiné knize jiný název. Dětem se to pořád líbí, tedy, když mají zrovna náladu na čtení:-) a ty které bych dětem nepřečtla vynechám nebo to zase řeknu vlastními slovy

21.03.2021 4 z 5

V pravou chvíli V pravou chvíli Nora Roberts

Alespoň někde jsou ženy skutečnými hrdinkami s velkým H. Od knihy jsem se nemohla odrhnout, bylo to naprosto skvělé. Občas jsem měla guláš ve jménech, protože tam bylo hodně postav.
Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, stejně tak ostatní postavy. Ta detektivní zápletka byla moc zajímavá a hlavně napínavá. O ničem podobném jsem nečetla, jen jsem něco málo viděla v televizi a musím napsat, že Phoebe ta práce hodně sedla. Opravdu se dokázala vžít do nálad těch druhých a myslím, že muž by tuto roli, ale pouze v této knize nezvládl tak dobře. Tahle kniha je čtení pro ženy, tak si občas můžeme dovolit snít, že zachraňujeme svět pro jednou my.
Ten konec byl až moc rychle uzavřený, ale i přesto jsem moc spokojená

19.03.2021 5 z 5

Až na popel Až na popel Amanda Quick (p)

Obávala jsem se že moje nadšení téhle série začne klesat, ale zatím se tak nestalo. Kniha byla skvělá od začátku do konce a ten detektivní případ byl velmi zajímavý.
Obě hlavní postavy se mi líbily, asi jako vždy.
Společnost arkány jsem od začátku vnímala jako dokonalou paranormální společnost, ve všem perfektní a hlavně takovou, která nikdy nedělá chyby. A ejhle, nic není dokonalé a ani tato společnost není úplně bez chybičky. Ale musím napsat, že jsem za to ráda, protože to dělá celou tu sebranku lidí jaksi lidštější.
Moc pěkný příběh s paranormálními prvky a skvělým detektivním případem. Těším se na další díl:-)

18.03.2021 5 z 5

Stíny úsvitu Stíny úsvitu Linda S. Howington

Páni, tak to byla síla. Nic takového jsem od autorky nečekala, bylo to pro mě velké překvapení.
Ano byly tam momenty, kdy jsem valila oči, protože mi "to něco" přišlo přitažené za vlasy, ale já nechci zbytečně spoilerovat. Naštěstí to nehrálo až tak velkou roli, jen jsem změnila svůj úsudek na některé postavy. Z hrozný na zvrácený. Uff, ale pořád to vrhalo neblahý stín na celkový příběh. Čekala jsem, co na mě vybafne na každé následující stránce.
Příběh má několik dějových linií. Oba hlavní hrdiny sledujeme do jejich dospívání. Webb byl prostě nevycválaný mladík, stejný jako každý druhý, teprve až přibývající léta z něj udělala správného muže. Roanna se mi líbila jako dítě, ničím nespoutaná a svá. Bohužel v dospělosti se stala urputnou, přísnou a nepřístupnou osobou. Ale i v dospělosti se dá leccos napravit.
Vraha jsem odhadla okamžitě, jen mi tam pár detailů nejde dohromady, ale to není nic důležitého. Příběh se mi moc líbil, i přes ty drobné chybičky a na začátku tu nechutnost. Dám plný počet, protože ten příběh obsahoval všechno co mám ráda. Určitě se ke knize opět vrátím.

17.03.2021 5 z 5

Večerní hvězda Večerní hvězda Catherine Coulter

Knihy byla nevšední a velmi zajímavá. První půlka byla úžasná. Hlavní hrdinka dostala příležitost vidět, jak to probíhá v manželství i mimo manželství a hlavně jak se většinou muži k ženám chovají. Ukázka manželství ve viktoriánské době. Brr, jsem neskonale vděčná, že žiju v 21. století ( ale i to má svá negativa:-)). Ten začátek byl skvělý, ale druhá půlka byla strašná. Nějak mi nesedělo to, jak se přestěhovali do Ameriky. Hrdinové na mě taky žádný velký dojem neudělali, vlastně na ně ani nemám ucelený názor.
Knihu si už podruhé nepřečtu. Ten poslední díl se mi líbil víc, tak ještě popřemýšlím, jestli si přečtu i ty ostatní díly

16.03.2021 3 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Johanna Lindsey

Ze začátku se mi kniha zdála až moc dokonalá. Líbili se mi hlavní postavy i okolnosti, jak se seznámili. Taky se mi líbilo, že oproti minulým dílům si vyvolení padli hned do náruče a nemuseli se před tím dlouho a nesmyslně hádat (i když to taky bylo dokonalé:-)). Strýčkové Mellisy byli taky skvělí, ale přišli chvíle, kdy bych je všechny do jednoho zamordovala. Nicméně tam byly situace, kdy jsem se smála na hlas. To byl všechno jen začátek, tak jsem ani nechápala, proč se kniha nachází v modrých číslech.
Ale jak už to tak bývá, přichází i ta horší část. Zhruba od poloviny začal příběh hodně váznout. Docházelo k vymýšlení šílených výmluv a nakonec k tak nesmyslným situacím, ze kterých mi zůstával rozum stát. Spíš jsem smála celé té ironii kolem toho.
Přidala bych pár řádků nakonec, abychom se dozvěděli o všech.
Ten začátek, jak už jsem psala neměl chybu. To ostatní bych přepsala. Tak nějak se mi příčí dát jen tři hvězdičky, proto dám čtyři, i když to není úplně ono:-)

15.03.2021 4 z 5

Na jarmarku Na jarmarku Erzsi Gazdagová

Krátké a krásné básničky nejen o zvířátkách doplněné krásnými obrázky. Už začínám číst pro děti všechno možné a tohle je jen taková jednoduchá básničková kniha. Za jeden večer, pokud vám to děti dovolí:-) máte přečteno. Já knihu měla ráda, tak jsem se díky ní opět vrátila do dětských let:-)

14.03.2021 4 z 5

Hazard Hazard La Vyrle Spencer

Byl to pěkný příběh, ale strašně melancholický. Dobře se to četlo, ale na konci to bylo zbytečně natahované, šlo to ukončit mnohem dříve.
Obě hlavní postavy mi byly sympatické, ale oba to měli v životě velmi těžké.
Pro mě to byl western, a i když tento žánr nemám zrovna moc v lásce, tak mě tato kniha moc překvapila. Četla se velmi lehce, i když tam nebyly popisovány zrovna nejkrásnější části života.
Kniha byla velice krásná, ale v některých částech až moc depresivní. Myslím, že už si knihu podruhé nepřečtu, ale udělala na mě velký dojem.

12.03.2021 4 z 5

Jeho na celý život Jeho na celý život Rebecca Hagan Lee

Bylo to moc pěkné zakončení, a i když je tohle bohužel podle mě nejhorší díl, pořád to patří mezi ty lepší romány.
Miranda se mi moc líbila, i když byla tvrdohlavá a umíněná. To spíš Daniel potřeboval dostat ránu do hlavy, ale nakonec i on všechno pochopil (na úplném konci. Jak jinak).
Hodně věcí se tam opakovalo z minulého dílu, a tím právě bylo všechno pořádně vysvětleno. Bylo to pěkné, ale některé části celkem nudné.
I když je tohle poslední díl, myslím si že tam mohly být vysvětleny všechny události, například ta část s Colinem, spousta dalších. Ale to jsou jen malé drobnosti.
Celá série byla honě povedená, později se k ní určitě vrátím.

11.03.2021 4 z 5

Námluvy starého mládence Námluvy starého mládence Rebecca Hagan Lee

Ano bylo to pěkné, ale nemělo to tu správnou jiskru jako minulé díly. Bylo to hodně natahované.
Sarah byla v mnoha ohledech naivní, ale měla jiné přednosti. Jarrod byl bručoun, který potřeboval trochu popostrčit (nebo nakopnout). Pak už šlo všechno jako po drátkách.
Opět tam byla ukázka bleskových námluv. Během jednoho tance si nalajnovali celou budoucnost.
Ten konec byl opět to nejkrásnější na celé knize. Některé momenty byly moc vtipné, ale oproti minulým knihám to lehce pokulhávalo. Ale i přesto se těším na další díl.

10.03.2021 4 z 5