petraj30 petraj30 komentáře u knih

Hříšná dáma Hříšná dáma Jo Beverley

Nebylo to úplně špatné, ale nepřesvědčilo mě to. Do první poloviny to bylo moc pěkné, ten útěk Elf nebo její skrývání identity a pak ten únos, to mělo nápad, ale potom...Fort to podle mě zkazil. Možná kdyby ji požádal o ruku hned, ale bylo to nevyřešené s jeho rodinou,... myslím, že to bylo zbytečně natahované, ale kdyby tam nebyly ty dohady, tak to nemá tolik stránek.
Pokud by ta druhá polovina knihy měla stejný náboj jako ta první, tak z mé strany není co dodat. Některé knihy z této série jsem ani nedočetla, tak jsem raději ani nehodnotila. Je to škoda, protože anotace i příběhy byly moc pěkné, ale nelíbí se mi autorčin styl a podání.

30.12.2020 3 z 5

Narodil se Ježíšek Narodil se Ježíšek Virginie Aladjidi

Krásná jednoduchá a nápaditá knížka. Kraťoučký text ke každé dvojstránce, ale i z těch obrázků je pro děti snadné zjistit, o co kráčí. Skvělý nápad, jak jednoduchou formou dětem vyprávět celý příběh. Nejvíce se dětem líbí otevírací okénka. Ta okénka děti zaujala více, než celkový příběh. Musím ještě vyzdvihnout ilustraci – krásné výstižné a jednoduché, tak jak to máme rádi. Moc pěkné

27.12.2020 5 z 5

O třech prasátkách a jiné pohádky O třech prasátkách a jiné pohádky Hana Primusová

Základ zůstává stejný, ale příběh je pokaždé trochu jiný. Už ani nevím, kolik verzí jsem četla. Tuto knížečku dostaly moje děti na Vánoce, ale moc velký ohlas u nás nemá. Ilustrace se nám moc nelíbí, děti mají raději ten jednodušší styl obrázků a ani mě to moc neoslovilo. Byly to takové roztodivné obrázky a prasátek se děti skoro bály. Obrázky často ani korespondují s daným textem. Ucházející byla pohádka O Koblížkovi a O dvou myškách. Pohádku O třech prasátkách a O Mášence a medvídcích jsem četla v jiných verzích ty se mi líbily o chloupek víc než tyto. Na Vánoce jsme dostali Babičku Husičku, která vypráví pohádky a zrovna ta o prasátkách byla o moc hezčí než tady. Nebylo to špatné, ale je to něco trochu jiného, než jsme zvyklí.

26.12.2020 3 z 5

Špalíček pohádek Špalíček pohádek František Hrubín

Když jsem byla malá, dostala jsem na Vánoce audiokazetu s těmito pohádkami, které namluvili Eduard Cupák a Miroslav Moravec. Teď nedokážu říct, jestli jsem se zamilovala do těch hlasů nebo do těch pohádek. Namluvenou pohádku O Nosáčovi měla i Viola Zinková, ale já to neustále přetáčela jen na Cupáka a Moravce . Pouštěla jsem si je pořád a pořád dokola, přetáčela tam i zpátky tak dlouho, až se mi ta páska na kazetě přetrhla. V knihovně jsem si půjčila knihu a přečetla i ostatní pohádky, ale neustále jsem vzpomínala a vzpomínám na skvělé a bezkonkurenční hlasové podání dvou českých velikánů. A ani u té pohádky O Nosáčovi si dnes nedokážu představit, že by to někdo jiný zvládl namluvit lépe.
Teď v dospělosti jsem celou knihu přečetla znovu a k mé velké radosti našla namluvené pohádky na internetu. Na něco takového se nezapomíná a obzvláště na takový poklad. Mnohdy jsem měla při čtení slzy v očích. Kouzelné, nezapomenutelné a originální a častokrát lepší než nějaké romány dnešní doby. Myslím, že žádný takový poklad už nevznikne. Mým dětem předčítám ty nejznámější, ale syn má raději morbidní verzi perníkové chaloupky (prý jak děti strčí babu do pece, je to nejlepší na celé pohádce:-):-) a tady to zrovna chybí). Tohle je jen mé hodnocení, ale bohužel mám jen 5 hvězdiček, kdybych mohla dám milion:-)
A na závěr malý spoiler: celkem mě mrzelo, že si Všudybyl nevzal Jitku za ženu:-), ale i přesto je to dokonalost sama.

25.12.2020 5 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Ferda Mravenec byl náš národní hrdina, ale Brouk Pytlík byl prostě borec. Možná proto jsem Brouka Pytlíka měla ještě o jeden level raději než Ferdu Mravence a totéž platí pro moje děti. Berušku jsem nesnášela ale Pytlíka milovala. S ním byla zkrátka větší legrace, i teď v dospělosti se něčemu s chutí zasměju. Brouk Pytlík nám moc a moc připomíná našeho dědu, který by radil každému nejraději i politikům:-):-) tak by si mohli podat ruce. Pohádky byly moc pěkné a kraťoučké. Dobře se to četlo. Vždycky se u toho moc pobavíme:-)

20.12.2020 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Teď budu možná trochu morbidní, ale moc se mi líbí řešit všechny hádanky okolo vražd a říkám si "čím víc vražd, tím líp." Tady mi opět přišlo, že těch vražd zase tolik nebylo, ale vévodil tomu přesný popis utrpení všech obětí (někdy jsem trpěla bolestí jen během čtení). Teprve na konci vyjde najevo, proč to všechno pachatel dělal a jeho motiv je opravdu silný. Častokrát si říkám, že bych asi jednala v takových chvílích stejně, ale na druhou stranu nevím, jestli bych s chladnou hlavou dokázala přihlížet takovým věcem ( někdy až moc krutým).
Ten barvitý popis mě opět velmi překvapil, ale popravdě jsem byla více překvapena těmi ohlasy ostatních přihlížejících a jejich hodnocením. Ale já asi ještě v tomhle žiju sto let za opicemi.
Ten, kdo mě tam již delší dobu štve, je kapitánka Blakeová. Myslím, že zvedat telefony a blbě kecat by dokázalo každé tříleté dítě (a to by alespoň blbě nekecalo).
Bylo to opravdu skvělé čtení, ze kterého mě někdy mrazilo. Prostě geniální ve všech směrech. Těším se na další morbidní a brutální díl.

18.12.2020 5 z 5

Nedokončená záležitost Nedokončená záležitost Nora Roberts

Už si ani nejsem moc jistá, co můžu od takových knížeček vlastně čekat. V podstatě jsem si odvykla očekávat něco alespoň z části přijatelného, ale tohle mě celkem potěšilo. Jediné, co podle mě příběhu vadí, je právě ta kraťoučká verze. Určitě bych to viděla klidně jako čtyř seti stránkový román. Myslím, že to nějaký skrytý potenciál rozhodně mělo. Možnosti, jak děj prodloužit se nabízely samy, klidně bych připojila i nějakou vraždu, ale asi si to budu muset napsat sama:-).
Byl by to pěkný a zajímavý příběh s dobrým nápadem, ale v románové verzi. Ale i přesto jsem byla překvapená. Celkem se mi to líbilo.

17.12.2020 4 z 5

Výtečník v jejím loži Výtečník v jejím loži Sabrina Jeffries

Mě se jednička celkem líbila, ale tento příběh se mi líbil ještě o něco víc.
Annabel se mi moc nezamlouvala, někdy jsem ji ani nechápala. Ale Jarret byl zlatíčko, toho bych si s chutí vzala hned.
Moc se mi líbí, jak v příběhu vystupují i jiní hrdinové, se kterými se seznámíme později a nesmím zapomenout na jejich babičku. Tady nedostala zrovna moc prostoru, ale v těch ostatních dílech je skvělá.
Bohužel jsem sérii nečetla postupně, takže teď mě čeká čtvrtý díl a já se moc těším na další kousek skládačky ze smrti jejich rodičů a pochopitelně na Gaba.
Moc pěkný a zajímavý příběh.

16.12.2020 5 z 5

Tanec smrti Tanec smrti James Patterson

Další skvělý díl. Alexe Crosse mám ráda díl od dílu víc a víc.
Každý díl je pro mě napínavější a mnohdy lepší než předchozí. Všechno je precizně promyšlené a já jen zarytě a vytrvale čtu a nemůžu se odtrhnout. Ale po dočtení si říkám, že o takovém životě je lepší číst, než ho prožívat.
Ten konec byl moc krásný, ale nějak mi do toho všeho napětí nezapadal a taky se mi nezdál až tak reálný, ale na druhou stranu jsem něco takového od jisté doby očekávala. Je mi to líto a ani nevím proč, ale trochu mi to zkazilo dojem. ale nedovolím si dát nižší hodnocení. Moc se mi líbí prolínání dějů a případů. A tady Alex taky ještě neskončil.

15.12.2020 5 z 5

Šťastná výhra Šťastná výhra Nora Roberts

Milostné harlequinky už pro mě nejsou, zřejmě jsem alespoň z tohohle dospěla.
Přišlo mi to strašně naivní. Bylo to celkem zajímavé téma, ale nedotažené, nezáživné a celkem nudně podané. Jak už jsem psala jednou, Noře Roberts sedí obsáhlejší styl. V těchto krátkých povídkách si s dějem není možno vyhrát, takže je z toho jen malá chuťovka na to, jak zahnat nudné poledne. Další den si nic z toho nevybavím. Četla jsem lepší, ale taky to nebylo úplně nejhorší. Asi začínám být v lecčem náročnější.

14.12.2020 3 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Kdo by neměl rád Ferdu Mravence? I moje děti ho milují, ale ta Beruška...:-) Já jsem spíš dávala přednost brouku Pytlíkovi, ale jen z toho důvodu, že mi to mnohdy přišlo humornější. Ale i tak jsem Ferdu měla ráda a moc se mi líbil ten jeho charakteristický červený šátek s puntíky.
Moc se nám líbí i ostatní malí hmyzí tvorečkové. Je to takové úsměvné vyprávění o různých dobrodružstvích. I jako pohádka v televizi je moc pěkná. Rádi se ke knize opakovaně vracíme a doporučujeme:-)

13.12.2020 5 z 5

Svedená Svedená Kathryn Taylor

Moc jsem od tohoto dílu neočekávala.
Jejich vztah byl jako sinusoida - nahoru, dolů a pořád dokola. Mattea bych poslala na nějaké léčení k psychologovi nebo rovnou na nějakou psychiatrickou léčebnu. Sophiina naivita a blbost se projevila už minule a nic se nezměnilo. Tady ještě figurují příbuzní ze všech stran, což má za následek umělé prodlužování děje.
Už mi to nepřišlo ani tak čtivé jako ty první díly, strašně jsem přeskakovala, protože tam byl opět popis jejího neštěstí.
Ten konec byl sice pěkný, ale v tom všem to jaksi zaniklo.
Jsem ráda, že jsem to dočetla a jsem v jistém obraze, ale znám mnohem lepší série než je tato. Možná to mělo skončit třetím 50ti stránkovým dílem, to by nebylo až tak marné, ale poslední dva díly byly omyl. Je mi to líto, ale jsem asi jediná, která jde proti proudu.

11.12.2020 2 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Byla jsem hodně zklamaná. Byla to vážně velká nuda. Hodně jsem přeskakovala, protože tam bylo pořád to samé - jen popis jejích nálad a pořád dokola jako kolovrátek, jen jinými slovy "můj Bože, můj Bože".
Hlavní hrdinka byla pipi, která neví co v životě i se životem, myslím milostným. Mattea jsem vůbec nepochopila, každou chvilku se choval jinak. Ale když jsou oba tak ztraceni, tak se asi k sobě hodí.
Ty první díly nebyly špatné, ale četla jsem mnohem lepší knihy s podobnými příběhy. Teď bohužel musím napsat, že postavy Grace a Jonathana byly mnohem lepší, než Sophie a Mattea, i když to taky kolikrát nebyla žádná výhra.
Častokrát jsem přeskakovala, protože tam nebylo nic nového ale nezajímala mě ani vedlejší dějová linka, která se zabývala uměním.
Ale když už jsem se do toho pustila, tak si přečtu i ten závěrečný díl, abych byla v obraze, nicméně moc toho neočekávám. Bohužel jdu proti proudu. Moc se mi to nelíbilo.

10.12.2020 2 z 5

Vysvobozená Vysvobozená Kathryn Taylor

Kraťoučká chuťovka na pár minut. Proč ne? Ale jako samostatnou knihu bych to neviděla. Bylo to celkem zbytečné a na takovou malou banalitu i zbytečně dlouhé. Zkrátila bych to na pár vět jako epilog té jejich poslední knihy.
Nevím jestli s Grace cloumaly hormony, ale připadala mi jako neskutečná stíhačka. Nejsem si ani jistá, jestli by tohle nějaký chlap toleroval. To se asi musel Jonathan hodně změnit.
Sice jsem očekávala o něco málo víc, ale opět to bylo velice poutavě a čtivě napsané.

09.12.2020 3 z 5

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

Půjdu částečně proti proudu. Myslím si, že bylo celkem zbytečné psát 2 knihy s těmito hlavními postavami. Někdy jsem si i říkala, že spisovatelce zřejmě dochází nápady, protože tam bylo více erotiky než minule. Nějaká ta rádoby napínavá zápletka mi přišla strašně uměle vytvořená a nehrála nakonec žádnou roli, šlo jen o několika stránkové prodloužení děje a podle mě úplně zbytečně. Rozhodně bych spojila tyto knihy v jednu a ještě hodně proškrtala.
Grace mi přišla někdy ještě naivnější. Je to ještě nevybouřené mladé telátko.
Jonathan mě svým výstupem taky moc nepřesvědčil. Nemám na něj prozatím ucelený názor a popravdě si ani moc nemyslím, že ti dva patří k sobě. Něco mi na tom jejich vztahu prostě nesedí.
ALE ten konec se mi moc líbil, to bylo zatím to nejlepší z těchto dvou knih.
i když je to romantická blbost, strašně dobře se to čte a myslím, že se série drží na určité úrovni i když je konkurence vysoká.
Nebylo to špatné, ale mně to jednou na čtení stačilo. Ještě mě čeká pokračování.

08.12.2020 3 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Možná už jsem těchto románů namlsaná až moc, tak hodně srovnávám. Kdybych zrovna tento román začala číst mezi prvními, tak bych byla moc nadšená, ale přijde mi, jako bych už něco podobného četla xkrát. Submisivní vs. dominantní (nebo takhle to alespoň jeden z nich chce). Nicméně ten konec byl pro mě překvapivý a já nevycházím z údivu.
Grace na mě působila jako holka na začátku puberty, kdy si realizovala svoje vztahy a svůj život v budoucnosti. Vím, že to slovo používám až moc často, čišela z ní neuvěřitelná naivita, zvědavost a někdy bohužel i blbost.
Jonathan se choval jako každý druhý chlap těchto románů, ale na konci mě vážně překvapil. V tomhle jsem byla trochu naivní i já. Čekala jsem, že v něm bude něco málo pozitivního, ale strašně mě zklamal. Vím, že ještě není všem dílům konec, ale bude se muset hodně snažit, aby si všechny udobřil. To byla silná káva i na mě.
Ale přesto se to strašně dobře a rychle čte a moc se těším na další díl, i když vím jak to skončí.

07.12.2020 3 z 5

Martinka se stěhuje Martinka se stěhuje Gilbert Delahaye

Před tím to byla Zuzanka a teď je to Martinka:-). Nevím kolik takových holčiček ještě existuje. Já mám jen tyhle dvě a jsem s nimi na výsost spokojená, protože pro mě jsou jejich příběhy a dobrodružství nenahraditelné, i mého syna to strašně baví, protože něco podobného čtou ve školce (pokud tedy není zrovna zavřená:-)). Moc pěkné

06.12.2020 5 z 5

Záhadná mozaika Záhadná mozaika Jayne Ann Krentz

Byl to pěkný a čtivý příběh. Sice se podobá mnoha dalším, tak jsem ne vždy nad příběhem s čistou hlavou uvažovala, ale nic zásadního mi neuniklo.
Řekla bych, že příběh byl hodně napínavý už od samého začátku. Obě hlavní postavy se mi moc líbily. Jen jsem měla malý problém se jmény a častokrát jsem přemýšlela, kam je zařadit.
Taky mě jednou potěšilo, že je kniha jak se patří zakončená a dozvíme se i o ostatních, jak dopadli.
Bylo to nenáročné a oddechové čtení a ráda se k němu v budoucnosti vrátím.

04.12.2020 4 z 5

Vězeň mé touhy Vězeň mé touhy Johanna Lindsey

Trochu mi to připomnělo příběh Oddej se lásce, taktéž od Johanny Lindsey, ale jen ten začátek a nějaké detaily, jinak tento příběh byl mnohem lepší.
Rowena se mi líbila ve všem, co dělala a říkala, ale Warrick ..no upřímně někdy nechápu, proč se ženy do takových typů dokážou zamilovat. Choval se jako barbar, možná na konci se jeho chování trošičku zmírnilo, ale pořád to bylo pro mě moc málo. Takže jsem všechny křivdy a strasti prožívala spolu s Rowenou.
Ale jinak to byl moc pěkný příběh a asi si dokážu představit, že něco podobného se kdysi opravdu odehrávalo, ale takové případy jen málokdy končily happyendem tak, jako tady.
A souhlasím s některými komentáři, že tohle byla opravdu jedna z nejlepších knih Johanny Lindsey. Moc pěkné

03.12.2020 5 z 5

Nahý džentlmen Nahý džentlmen Sally MacKenzie

Spíš než humorné čtení mi to přišlo trapné. Minulé díly měli alespoň nějaký děj, ale tohle byla strašná nuda. Do čtení jsem se musela strašně nutit a častokrát jsem uvažovala nad něčím jiným, někdy jsem to chtěla i vzdát.
Hlavní hrdinku bych zabila hned po dvou větách. Takové tele se snad ještě nenarodilo. V minulých dílech mi nepřipadala tak zabedněná. Ale její naivita nehraničila s blbostí, ona byla blbá, ba přímo tupá. Hlavního hrdinu jsem strašně litovala, tohle by si nezasloužil nikdo.
Podle mě zatím nejslabší díl. Sice se to celkem dobře čte a drží se to přijatelných mezích, ale celá série má trochu sestupnou tendenci. Ovšem tohle byl hodně velký skok dolů. Ale ještě mi pár dílů zbývá, tak doufám, že budou o něco málo lepší.

02.12.2020 1 z 5