petraj30 petraj30 komentáře u knih

Nahý hrabě Nahý hrabě Sally MacKenzie

Byl to celkem pěkný příběh, ale jen pokud pominu Robbieho problém ( to podle mě nemělo hlavu ani patu a o něčem takovém psát....). Bylo to strašně klidné, žádné drama, jen intriky a pomluvy.
Lizzi se mi v minulých dílech celkem líbila, ale teď mi přišla trochu přešlá mrazem. Příběh se točil i kolem jiných lidí, nebyl to žádný stereotyp.
Ten začátek knihy se mi moc líbil, ale potom to trochu sklouzlo, sice se to pořád drželo na nějaké přijatelné úrovni, ale chyběla tomu nějaká jiskra. Ani si nemyslím, že by se to od ostatních dílů nějak lišilo, ale za pár dní si to nebudete pamatovat.
Bylo to takové milé nenáročné čtení, občas i vtipné, ale nic víc.

01.12.2020 3 z 5

Tajemná modelka Tajemná modelka Nora Roberts

Noru Roberts mám jako spisovatelku moc ráda, ale její talent se spíše projevuje v daleko obsáhlejších knihách.
Anotace není úplně přesná, kdybych neviděla obálku knihy, tak jsem se klidně mohla domnívat, že se jedná o historický román. Nijak mě to bohužel nezaujalo, celou dobu se tam nic nedělo, očekávala jsem nějaký zvrat, ale k ničemu opět nedošlo. Hlavní hrdina se choval každou chvíli jinak. Chvílemi mi připomínal schizofrenika, k tomu ještě naivní hrdinka. Té jejich lásce bych nedávala moc nadějí.
Chtěla jsem nějaký krátký příběh, ale opět to nebyla ta správná volba. Její romány jsou rozhodně lepší a propracovanější.

30.11.2020 2 z 5

Dvanáct pohádek z onoho světa Dvanáct pohádek z onoho světa Václav Říha (p)

Tyto pohádky byly krásné, ale oblíbila jsem si jen některé. Kniha má nádherné ilustrace, které můžu sledovat hodiny, takže s dětmi prozatím jen sledujeme obrázky a vyprávíme vymyšlené příběhy a někdy když děti zlobí, tak je straším, že přesně takoví „škaredí“ čerti z knihy odnáší zlobivé děti. Tak to se čtením zkusíme za pár let:-)

29.11.2020 5 z 5

Lekce manželství Lekce manželství Victoria Alexander

Tohle byl nejpovedenější díl. Sice to ještě v některých částech malinko drhlo, ale přece jen to bylo lepší než minulé díly.
Hlavní hrdinka se mi moc líbila a to ve všech směrech. Thomas měl svou neústupnou hrdost a i když se někdy nechoval zrovna ukázkově, oblíbila jsem si jej i tak.
U čtení jsem se hodně pobavila, jak už dlouho ne. Jen mi to přišlo neukončené, tedy pro ty vedlejší postavy a zároveň když je to poslední díl, tak tam mohl být i závěrečný epilog. To mi tam trochu chybělo. Ale jinak jsem byla moc překvapená, protože po minulých dílech, jsem od knihy moc neočekávala. Tady asi platí "to nejlepší nakonec" Ráda si tuto knihu přečtu i později.

27.11.2020 4 z 5

Seznam manželů Seznam manželů Victoria Alexander

Bylo to o něco málo lepší než první díl, ale i přesto tomu pořád něco chybí. Bylo to čtivě napsané, i když se tam v podstatě o nic moc nedělo. Hlavní hrdina se mi líbil, i to jeho tajemství bylo moc pěkně popsané, ale podle mě ne úplně dotažené. Vyhrála bych si tím určitě o něco víc. Gillian na mě zpočátku působila v některých ohledech až sobecky, ale s přibývajícími stránkami jsem změnila názor. Ten konec byl moc pěkný, dojemný i poučný.
Podle mě je to pěkná série, dobře se to čte, ale za pá dní si ty příběhy ani nevybavím. Myslím, že knihy nejsou až tak záživné, ale i přesto si je moc ráda přečtu. Je to takový pěkný průměr mezi vším.

26.11.2020 3 z 5

Tenisová láska Tenisová láska Nora Roberts

Tak ani nevím. Dnes jsem chtěla jen něco krátkého na čtení, ale tohle asi nebyla podle mě šťastná volba. Celý název napovídá, že se vše bude točit kolem tenisu. Hlavní hrdiny jsem ani nepochopila, chvilku se chovali tak, pak zase jinak. Někdy to bylo až k uzoufání nudné. Možná by to nebyl až tak špatný příběh, který v sobě nese bolestný nádech, ale podle mě to nebylo ono. Chyběla tomu nějaká jiskra. A to, jak se všechny věci začaly vyplouvat napovrch - nevěděla jsem, jestli se mám smát nebo brečet. Působilo to až moc kýčovitě.
Dnes se mi to moc nelíbilo.

25.11.2020 2 z 5

Nabídka k sňatku Nabídka k sňatku Victoria Alexander

Nebyla to úplně špatná kniha, ale celou dobu se nic nedělo. Šlo jen o sázku a jak tu už bylo zmiňováno, o slovní potyčky typu "vezmu si tě - ale já tebe ne"
Hlavní hrdinku bych někdy propleskla, ale nevím jestli by to stačilo. Max měl taky svoje nálady a mouchy, ale jinak byl skvělý.
Bylo to vtipně napsané, celkem i čtivé, i když to mělo sem tam hluchá místa. Popravdě se mi líbila více dějová linka s Cynthií a Lauriem. Cynthia se mi mnohdy líbila více než Pandora.
Ta sázka se mi z počátku jevila jako naprostá blbost, ale bylo to pěkně a vtipně rozepsané, ale ten konec byl zbytečně natahovaný.
Pro začátek to nebylo špatné, ale čekala jsem víc

24.11.2020 3 z 5

Kočka a myš Kočka a myš James Patterson

Další skvělá kniha. Řekla bych, že je to každým dílem lepší a napínavější.
Líbí se mi sledovat všechny postupy a myšlenky Alexe Crosse. Teď to byla tak trochu ich forma na druhou, ale neméně zajímavá.
Možný Spoiler - nevím, jestli je přímo spoiler, když ani já nevím, jak to všechno skončí, ale pro jistotu... Vždy když začnu číst nějaký další případ, říkám si jak to a Alexem a jeho úžasnou rodinkou a přáteli (které mám v oblibě díl od dílu víc a víc) dopadne, protože už několikrát se ocitli na pokraji smrti. U Alexe si jsem téměř jistá, ale ti ostatní...Vadí mi ta utlačovanost, spíš jen náznakem a v rámci možností. Prozatím. Ale Alex by si zasloužil už nějaký ten pěkný konec.
Jinak opět výborně napsané a zajímavé případy. Možná bude o jednu starost míň, ale člověk nikdy neví, kdo kde zrovna číhá.
Jsem zvědavá na další díl, protože tu byl otevřený konec. Úžasné

23.11.2020 5 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Kmotru lišku jsem milovala, dokonce jsem uprosila svoji babičku aby mi ji koupila, protože jsem si ji půjčovala z knihovny každou chvíli i dnes si ráda zavzpomínám a protože už nám úplně uzavřeli školky, tak dětem čtu všechno možné i nemožné (až dojdou pohádky budu číst kuchařky:-)) Moc se u toho všichni nasmějeme a rádi prohlížíme obrázky. I jako večerníček je to hodně povedené. Doporučuji.

22.11.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Jak je vidět, tak mě Chris Carter nepřestane překvapovat. Ten popis, no....je to ještě horší. "Velebnosti, jdu blejt":-)
Ale i přesto tam bylo těch vražd málo. Tedy alespoň podle mě. Pořád jsem čekala větší počet obětí, abych dostala nějaké odpovědi.
Byla jsem do četby hodně zabraná a než jsem se vzpamatovala, tak jsem četla jméno vraha a spadla mi čelist. To bych neřekla ani omylem. Spíš se ptám: "A to jako vážně?"
Ale chápala jsem, proč to vrah dělá a proč to všechno muselo být, já bych se asi nezachovala jinak, jen si nejsem jistá svým výtvarným uměním a aranžováním :-). Ale bylo mi to moc líto.
Další geniální případ, jeden lepší než druhý. Je velká škoda, že pan Carter nevydává knihy měsíčně. Ty knihy mohou sloužit, jako docela dobrý návod:-):-) Ale už mi pomalu dochází, musím si je šetřit.
Bylo to vážně skvělé. Nevěřím, že mě autor zase něčím nepřekvapí:-)

20.11.2020 5 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Krásný příběh, ale strašně strašně krátký a tím víc předvídatelný. Mělo to velký nápad, takže by mi nevadilo ještě min. 150 stránek připsat. Ty možnosti, jak děj rozvinout se nabízely samy.
Pořád jsem ještě očekávala nějaký zvrat a ony došly stránky. A nevím jestli bych konec nazvala koncem, když to bylo useknuté.
Obě hlavní postavy se mi líbili, ale více bych je vylíčila a více specifikovala jejich osud. Bylo to tam jen tak ledabyle popsáno jen aby se neřeklo.
Jinak to byla velice krásná knížka, ale ani ne na 2 hodiny četby. Škoda. Proto dávám hvězdičku dolů.

19.11.2020 4 z 5

Záblesk něhy Záblesk něhy Jayne Ann Krentz

Tak nějak nedokážu říct, jak na mě kniha zapůsobila. Mám z toho rozporuplné pocity. Něco se mi líbilo víc, něco míň. Možná bych taky řekla, že to téma ani autorce nesedělo. Nějaké záchytné body mi připomněly knihu od Sandry Brown, ale to je úplně jiný level.
Oba hlavní hrdinové se mi líbili, ale bylo tu něco, co mi na nich vadilo. Stejně tak děj a zápletka, prostě mi na tom něco nesedělo.
V novodobých románech od této spisovatelky pořád narážím na nějaké strýčky a tetičky - asi jako dohled nad vším a nade všemi, aby neprovedli něco neočekávaného. Nevím proč, ale v tomto románu mě to strašně iritovalo.
Četla jsem lepší, ale i horší od této autorky, tak asi 50%.

18.11.2020 3 z 5

Květ odvahy Květ odvahy Shannon Drake (p)

Byl to pěkný příběh. Válka sice skončila, ale boje budou trvat ještě dlouho. Je to teprve začátek konce.
Christa byla na můj vkus až moc hrdá a často přehrávala jako nějaký spratek. Začala jsem ji nesnášet po několika větách a zkazila mi dojem z celé knihy. Jeremy byl naopak úžasný, ale tak to bylo asi od prvního dílu, protože všichni chlapi byli skvělí a jejich drahé polovičky byly uječené hysterky.
Jsem ráda, že jsem přečetla a dočetla celou sérii, ale ještě si rozmyslím, jestli se k ní po druhé vrátím, možná až za hodně hodně dlouho, pokud přežiju koronavirus:-). Nebyl to špatný příběh, ale první dva se mi líbili přeci jen o něco víc.

17.11.2020 3 z 5

Něžný rytíř Něžný rytíř Linda Lael Miller

Nevěděla jsem, co můžu od knihy očekávat, proto jsem ji celkem dlouho odkládala a moc toho lituju, protože tak krásný příběh jsem dlouho nečetla. Téměř od poloviny jsem na každou stránkou slzela.
Oba hlavní hrdinové byli skvělí. I když se na začátku Dan nechoval zrovna příkladně, ale stejně si myslím, že si svou chybu uvědomil hodně brzy. Glorianu jsem hodně obdivovala, že se hodně rychle dokázala adaptovat příslušnému století.
Sice byl děj v některých chvílích až moc žalostný a chvílemi jsem si myslela, že to asi moc dobře pro obě strany neskončí, ale byla jsem překvapená. Kniha byla moc krásná a opravdu mě dojala. Hodně dlouho jsem tak pěknou knihu nečetla. Doporučuji.

16.11.2020 5 z 5

Adámek hledá abecedu Adámek hledá abecedu Małgorzata Strękowska-Zaremba

Krásná knížka, kterou máme v oblibě. Každá stránka patří příslušnému písmenku, u kterého je kraťoučký příběh. Je to miloučké i vtipné čtení, které všechny děti, které půjdou brzy do školy určitě pobaví.
Já jsem tuto krásnou knížku dostala asi v 5 letech a hned jsem si ji zamilovala. S ní to učení jde líp, protože v každém příběhu je to určité písmenko pěkně zvýrazněné a navíc jsou v knize krásné ilustrace. Pro děti ideální. Doporučuji

15.11.2020 5 z 5

Skandální manželství Skandální manželství Johanna Lindsey

Byl to celkem pěkný a povedený příběh s detektivní zápletkou.
Margaret byla v mnoha ohledech strašně naivní, ale jinak velice milá. Sebastian byl tvrdohlavý a neústupný, což není u těchto hrdinů žádným překvapením:-).
Ta detektivní část byla v celku zajímavá, ale já bych si s ní víc vyhrála a možná i víc rozepsala.
Ale jinak to bylo moc pěkně napsané, rychle a dobře se to četlo. Taková nenáročná chuťovka na jedno dopoledne.

13.11.2020 4 z 5

Utajené city Utajené city Jayne Ann Krentz

Bohužel, žádný velký dojem to na mě neudělalo. Podle mě to byla pohádka moderní doby. Zapadlé malé městečko, které prozatím odolávalo přílišným zásahům techniky. Všichni žili jakoby postaru, nepanovala mezi nimi žádná zášť ani nenávist a na druhé straně bohatá rodina, která si potrpí na konvence. Podle mě to bylo trochu překombinované.
Serenity byla možná trochu naivní, ale v každém hledala jen to dobré. Caleb neměl ideální dětství a celá jeho výchova se podepsala na jeho nepřístupném a zatvrzelém jednání.
Ani ta zápletka nebyla podle mě nic světového.
Nebylo to úplně špatné, ale znám od autorky mnohem lepší a propracovanější knihy.

12.11.2020 3 z 5

Jack a Jill Jack a Jill James Patterson

Hodně silný a zajímavý příběh.
Možný Spoiler.
Vím že vraždy i smrt dětí se objevila i v minulých dílech, ale nikdy to na mě nezapůsobilo tolik a tady to na mě nějak dopadlo plnou vahou. Od knih těchto typů se ráda distancuju, ale když to patří do série, nějak to překousnu. Teď jsem narazila na knihu, kde tím dotyčným vrahem dětí je přímo nějaké dítě. Toto pro mě naprosto nechutné téma jsem měla jako referát do psychologie ve škole, sice jsme to probírali jen okrajově, ale i o mi stačilo.
V knize to bylo skvěle popsané, ale toto téma nemám ráda.
Druhý případ byl velmi zajímavý. Celou dobu jsem myslela, že do toho případu nemůže být namočen už nikdo jiný, ale i ti další pachatelé mě moc překvapili. Něco takového jsem nečekala. Ale James Patterson je výborný spisovatel a ten mě dokáže zmást dokonale, tak nevím čemu se divím:-)
Celá série je skvěle promyšlená a propojená. I ve třetím díle je nějaká spojitost s tím prvním, takže rozhodně doporučuji číst postupně za sebou. Moc se mi to líbilo i přes moje nenáviděné téma. Doporučuji.

11.11.2020 5 z 5

Utajený poměr Utajený poměr Mary Balogh

Krásný příběh na závěr. Moc jsem se těšila na příběh Cona, i když mi na začátku nebyl zrovna dvakrát sympatický, teprve v dalších dílech jsem ho vzala na milost a celkem si jej oblíbila.
Na Hannah jsem z počátku měla stejný názor jako na Cass z minulého příběhu. Moc se mi nezamlouvá laciné podbízení se, ani v případě vévodkyně, ale s postupem stránek jsem změnila své stanovisko. Což se oproti minulému dílu říct nedá.
Příběh byl pěkný, plynulý, čtivý a vážně povedený. Moc pěkný konec

10.11.2020 5 z 5

Jedna noc lásky Jedna noc lásky Mary Balogh

Na Stephena jsem se těšila od prvního dílu, byl to muž se srdcem na pravém místě, nicméně jeho nevěsta mě vůbec nepřesvědčila. Během pár minut jsem si na ni vypěstovala neskutečnou averzi. To jak se předváděla a vychloubala mi do historických romancí moc nesedí a na dalších stránkách jsem se ji ani nesnažila nijak pochopit. Chápu, že si v životě prožila to zlé, ale nějak jsem s ní nesoucítila. Chvílemi mi bylo Stephena až líto, jakou nevěstu mu spisovatelka přisoudila. Ale ten konec byl krásný a více měně ten celý příběh zachránil, ale podle mě byl slabší než ty předchozí. Ale i přesto se mi celá série prozatím líbí. Těším se na poslední díl.

09.11.2020 3 z 5