petraj30 petraj30 komentáře u knih

Zuzanka a malý host Zuzanka a malý host Brigitte Yerna

Nádherná knížka plná úžasných dobrodružství. Jako dítě jsem ji milovala a i teď v dospělosti na ni ráda vzpomínám. Momentálně to patří mezi repertoár našich oblíbených dětských knih, které prohlížíme a pročítáme během dlouhých dnů, protože už nám omezili provoz i ve školkách. Ale se Zuzankou se nikdy nenudíme:-)

08.11.2020 5 z 5

Temné noci Temné noci Nora Roberts

První z příběhů byl krásný. Bylo to rychlé čtení na jedno odpoledne bez všelijakých zbytečností. Jak už tu bylo psáno, připomnělo mi zkrácenou verzi knihy Zdravím tě, temnoto od Sandry Brown. Ale bylo to moc pěkné.
Druhý příběh byl tak trochu úlet. Hlavní hrdina byl hrdina, asi všichni hrdinové v jednom, ale nejvíc mi to připomnělo Zorra. Tento příběh podle mě patří do 19. nebo na začátek 20. století i s hrdinou. Bylo to v mnoha ohledech nereálné se sci-fy detaily, ale moc pěkně a poutavě napsané. V budoucnosti se k tomu určitě vrátím. Oba dva příběhy byly moc povedené.

07.11.2020 5 z 5

Svůdná baletka Svůdná baletka Nora Roberts

Moc nadějí jsem knize nedávala, protože to byl hlavně poslední díl a ty už nebývají tak dobré, ale mě se líbilo a to víc, než některé předešlé díly. Jo jasně, že je to blbost, ale mělo to tak nějak hlavu i patu a hodně dobře se to četlo. Já tu celou rodinku milovala, i když ten předešlý díl byl podle mě jeden velký omyl, toto se mi líbilo mnohem víc.
Kate byla strašně sebevědomá a taky si šla tvrdě za svým, ale nebyl to takový extrém, jako její nevlastní sestra v minulém díle. Brody byl velký sympaťák a Jack byl jeho věrnou kopií.
Byla to pěkná tečka za celou sérií, ale zpětně si přečtu jen některé díly. Krátký a pěkný příběh na jedno dopoledne.

05.11.2020 4 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Další úžasná jízda. Byla jsem zaujatá od prvního slova do posledního.
Sice jsem si na konci nebyla jistá, jestli jsem to správně pochopila, ale po přečtení komentářů pode mnou, jsem se dozvěděla, že Casanova byl zřejmě geneticky naklonován....takže jsem četla asi další fantasy:-) Ale v knihách je možné všechno. Stejně to byl pro mě šok, protože jsem celou dobu typovala někoho jiného, vlastně každou chvíli někoho jiného.
Crossovi moc fandím a těším se na další díly. Je to vážně skvělé. Přišlo mi to o něco lepší a napínavější než jednička a ta taky stála za to.
Film jsem ještě neviděla, ale možná by nebylo od věci přidat k příslušným jménům i obličeje.
Těším se na další díl, protože už na konci to bylo hodně dobře rozjeté:-)

04.11.2020 5 z 5

Nahý markýz Nahý markýz Sally MacKenzie

Kniha byla pěkná, ale tak nějak jsem od ní očekávala víc. Po celou dobu se skoro nic nedělo. Čekala jsem nějakou zápletku a nějaké napětí, ale to přišlo až dvě kapitoly před koncem jen tak mimochodem, asi aby se neřeklo, ale stejně mi to tam ani moc nesedělo.
Charles se mi moc líbil, byl to velký sympaťák s velkým srdcem. V minulém díle jsem hlavní hrdinku viděla jako tuctovou a vážně ničím výjimečnou osobu, tady mi trochu přišlo, že Emma ke všemu zaujímala negativní postoj a v něčem byla hodně naivní. Nicméně staré matróny a dvě malé neteře byly naprosto skvělé, ty neměly chybu. Tetička Bea a její Královna Bess s vepřovým - to jsem se válela smíchy.
Kniha mi přišla o něco vtipnější, ale zároveň o něco nudnější. Jednička byla podle mě záživnější. Ale i tak to nebylo špatné. Těším se na další díl.

03.11.2020 3 z 5

Nahý vévoda Nahý vévoda Sally MacKenzie

Nebylo to špatné. Sice to byl strašně předvídatelný příběh, ale kniha se dobře a celkem rychle četla a zajímavá zápletka dodala lehké napětí.
James byl úžasný, ale řekla bych že byl někdy až moc měkký. Chyběl mi tam u něj nějaký ten rázný slovní projev, ale Sarah byla podle mě úplně zbytečná. Taková nemastná neslaná, ničím se neprojevujíc a ani odvážná. Nechci být hrubá, ale byla to nicka. Bohužel mi pokazila celý dojem z knihy.
Četla jsem zajímavější a poutavější knihy, ale tahle taky nepatří do úplného odpadu. Je to sice příběh podobný mnoha jiným a za pár dní si jej těžko vybavím, ale pro jednou to bylo pěkně strávené celkem vtipné odpoledne:-)

02.11.2020 4 z 5

Zuzanka Zuzanka Catherine Metzmeyer

Krásná knížka s nádhernými ilustracemi. Zuzančina dobrodružství mě v dětství nikdy neomrzela. Můj syn by chtěl taky takovou kamarádku:-):-)
Přečetla jsem to za jeden den a druhý den jsem mohla začít znovu:-) Pořád nás to baví:-)

01.11.2020 5 z 5

Tajemná číše Tajemná číše Jayne Ann Krentz

Jednoduchý příběh, ale v jednoduchosti je krása a s tím já musím souhlasit. Mě se kniha moc líbila.
Eugenia byla jedna z mála ženských, která měla koule. Byla prostě skvělá. Cyrus se mi taky líbil. Hlavně ty jeho košile - díky tomu vznikaly vtipné momenty.
Celý příběh byl samozřejmě trochu překroucený, někdy překombinovaný a taky strašně, strašně předvídatelný. Ale i přesto jsem měla pocit, že je to jednoduchý a hlavně oddechový příběh, na jedno deštivé odpoledne jak dělaný. Mně to zvedlo náladu.

30.10.2020 5 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Úžasný psychothriller. Všechno bylo skvěle vymyšlené (tedy doufám) a všechno precizně dotaženo do úplného konce. Čtivá, velice napínavá a promyšlená kniha, kterou jsem nechtěla a ani nemohla odložit, až na úplném konci.
Filmové zpracování jsem ještě neviděla, ale stejně si myslím, že ty důležité okamžiky dokáže správně zachytit ve velké většině případů pouze kniha.
Mně se to moc líbilo, prostě skvělé odstartování série s Alexem Crossem.
Ale na druhou stranu musím takovou četbu prokládat poněkud oddechovější formou, proto po večerech čtu dvojnásobné množství pohádek. Tam se zatím tolik nevraždí:-):-):-)
Skvělé, těším se na pokračování.

29.10.2020 5 z 5

Příčina smrti Příčina smrti Patricia Cornwell

Tak ani tato kniha mne nijak nezaujala. Ale podle anotace jsme si říkala, že to bude hodně zajímavý případ. Byl by, ale asi z pera jiného spisovatele. Je mi to hrozně líto a nechci být hnusná, ale autorčin styl mi nevyhovuje. Podle mě to píše strašně nudně a nezajímavě, i to rádoby napětí na mě nefunguje.
Hlavní postavy mi nejsou nesympatické, ale líbí se mi, že tam vystupují i postavy z minulých dílů, které pracovaly a nějakým způsobem se podílely na vyšetřování minulých vražd, nicméně ten konec.....
Vlastně si myslím, že je to dobrá série, ale ne pro mě. Bohužel půjdu proti proudu a další knihy si raději ani nepřečtu. A tuto knihu taky nebudu hodnotit, protože ani nevím jak. Stejně jsem strašně přeskakovala a četla vyloženě proto, abych to už honem honem dočetla. Sice ten konec byl hodně překvapivý, ale to stejně nedokázal zachránit.

28.10.2020

Předmět doličný Předmět doličný Patricia Cornwell

Bohužel, ani tato kniha mě moc nepřesvědčila. V něčem byla sice lepší, ale i horší než ta první.
Už jsem tolik netápala, všechno mělo jistý řád, pěkně to na sebe navazovalo, žádné přeskakování vět - bylo to dobré, tedy pokud si odmyslím tu strašnou gramatiku. Kniha byla plynulá a čtivě napsaná, ale strašně, strašně nudná. Ne neodporuju si, protože pro někoho jiného to rozhodně čtivé je, ale ne pro mě. Řekla bych, že autorka se snažila držet čtenáře v napětí, proto se tam sem tam objevily zajímavé informace, ale stejně nehrály žádnou důležitou roli. Nějaké to napětí se objevilo až v poslední čtvrtině knihy, ale i tak to nebylo žádné terno.
Na Kay ještě nemám ucelený názor, ale něco mi na ní vadí. A Marino se díl od dílu chová jinak.
U prvního dílu mi vadil styl psaní a tady u druhého dílu příběh.
Autorce dám ještě šanci, i když ten rozjezd podle mě nebyl nic moc, ale moje máma má tuto autorku ráda, tak uvidím v další díle. Třeba i mně se zalíbí.

27.10.2020 3 z 5

Postmortem Postmortem Patricia Cornwell

Nebyla to úplně špatná kniha, ale něco tomu chybělo.
Přestala jsem počítat, kolikrát jsem se musela vracet a určitou pasáž číst znovu, ale záměr jsem stejně někdy nepochopila. Podle mě něco naprosto postrádalo logiku a časová posloupnost byla nesystematická. Věty ani na sebe nijak nenavazovaly. Několikrát jsem si ani nebyla jistá, co autorka přesně popisuje - jestli ta určitá část patřila do fantazie nebo do minulosti Kay, to opravdu netuším. Možná jsem měla jen špatný překlad, který postrádal určitý systém. Proto jsem se přestala zaměřovat na detaily a nějak z toho vybruslila.
Ale jako celek to nebylo špatné, nicméně mi to přišlo neoriginální. Ale beru v potaz to, že je autorčina první kniha a za to jí musím vyseknout poklonu. Sice to nebylo to pravé ořechové, ale určitě si přečtu další díly.

26.10.2020 3 z 5

Krkonošská pohádka Krkonošská pohádka Božena Šimková

Další z mých nejoblíbenějších večerníčků. Je to stará česká a hlavně hodně dobrá klasika.
Teď to patří mezi oblíbené večerníčky mého syna, ale asi bude po mně, protože stejně jako já, fandí Trautenberkovi, ale vždycky na konci přišel Krakonoš a všechno nám pokazil:-):-):-)

25.10.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak přemýšlím, jestli je pan Carter génius nebo psychopat, obojí se navzájem nevylučuje:-).
Brutalita se s každým dílem zvyšuje a to jsem si po minulém díle říkala, jestli to může být ještě horší, ale jak je vidět, tak může, protože vraždy se neustále stupňují.
Po první vraždě se vyrojilo velké množství otázek, ale pan Carter nechává čtenáře napnuté a každý se vysloveně těší na další vraždu, kde bude alespoň něco vysvětleno (já na další vraždu čekala jak na smilování:-)).
Taky mě celkem mrzí, že Blakeová je tam spíš jen do počtu, ale Garcia podle mě ještě není úplně ztracený případ.
Opravdu nevím, kam na ty nápady spisovatel chodí, spíš jen doufám, že je to legální, ale někdy o tom vážně pochybuju:-). To je tak nechutný, až je to dobrý. Mimořádně dobrý. Je to prostě skvělý. Jsem zvědavá na další díl. Vážně to může být ještě horší?

23.10.2020 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Shannon Drake (p)

Byla to krásná knížka, která se dobře četla, ale strasti války na mě zapůsobily v daleko vetší míře než minule.
Jak už jsem psala několikrát, nemám války ráda. Sice jsem se dozvěděla nějaké další podrobnosti z historie, ale tento příběh se mi líbil jen ve chvílích, kdy oba hrdinové byli spolu, i když i mezi nimi probíhaly boje.
Oba hrdinové byli úžasní, i přesto že každý stál na opačné straně barikády, takže tu probíhalo více bojů najednou stejně jako v jedničce.
Ale i přesto přese všechno byla kniha krásně napsaná, někdy i dojemná a asi vážně o něco lepší než první díl.
I když jsem si zřejmě nevybrala téma válek zrovna v nejlepší dobu, budu hodnotit 5 hvězdičkami.

22.10.2020 5 z 5

Milovat Annu Milovat Annu Janet Chapman

Kniha byla moc pěkná, krásně navazovala na předchozí díl, ale na můj vkus byla až moc klidná a nic moc se po celou dobu nedělo. Napětí přišlo až na konci.
Ethan se mi líbil, ale teď mi zase trochu vadila Anna. Řekla bych, že se k sobě moc nehodili, ale to je asi jen můj názor.
Tak trochu jsem očekávala, že to bude trilogie a poslední díl nebyl přeložen, ale tady měl prostor i nejmladší z bratrů Paul. Ale stejně si myslím, že tam bylo pár věcí nedořešených, takže to možná i trilogie byla (mužů v městečku bylo dost:-)).
Nevím jestli to mám nazývat sérií, ale oba díly se mi do jisté míry líbily.

21.10.2020 4 z 5

Manželství s neznámým Manželství s neznámým Janet Chapman

Ta obálka a vlastně i ta anotace mě trochu zmátly. Nevěděla jsem, že je to novodobý román, ale bylo to skvělé. To horské prostředí a hlavní práce celé rodiny byly skvěle popsané. I to škorpení mezi sourozenci a ta detektivní záhada šli skvěle dohromady. Celá kniha byla podle mě skvělá, ale asi jediná věc, nebo spíš osoba, která mi tu krásu rušila, byl Alex. To, jak se choval na začátku byla katastrofa, chvíli jsem byla na rozpacích, jestli nemám knihu zaklapnout, ale bylo to tak skvěle popsané, že jsem odolala a doufala, že hrdinka dostane rozum a takového mizeru si nevezme, ale s přibývajícími stránkami přestal Alex vyvádět. Takže na závěr nebylo knize ani co vytknout. Hrdinka byla sice trochu naivní, ale jinak naprosto skvělá. Kniha se jinak moc líbila, ale za to počáteční chování dávám hvězdičku dolů:-)

20.10.2020 4 z 5

Chvějivé štěstí Chvějivé štěstí Jayne Ann Krentz

Mě se kniha moc líbila a možná víc, než některé jiné knihy od této spisovatelky, které jsou hodnoceny vyšším počtem hvězdiček.
Hugh byl skvělý, i přes tu jeho velkou tvrdohlavost. Ale Mattie.. byla to černá ovce rodiny, ale upřímně to byla spíš bílá ovečka v černém stádu. V knize vystupovala pouze její psychicky labilní sestra a ten zbytek rodiny si raději ani nechci představovat. Mattie byla jejich pravý opak a k tomu všemu ještě velká samaritánka. No, ne že by na konci úplně změnila celý charakter, ale Hughovi se to určitě povede:-)
Prostředí bylo moc krásně popsané, jako bych to viděla na vlastní oči a některé scénky v knize byly opravdu vtipné. Byla to moc pěkně napsaná, zajímavá a čtivá kniha, ke které se ráda později vrátím.

19.10.2020 5 z 5

Nebezpečná podoba Nebezpečná podoba Sandra Brown

Tahle kniha byla naprosto skvělá. Myslím, že patří k nejlepším od Sandry Brown.
Nemám moc ráda knihy, kde má politika hlavní slovo, ale tady se to točilo více méně kolem voleb a ta politika do děje ani nijak nezasahovala. Ale pro mě bylo zajímavé přečíst si něco málo o amerických volbách do senátu.
Na vraha jsem měla typ, který vyšel, nicméně to byl jen malý kousíček celé skládačky a všechno rozluštit by mohla po autorce snad už jen Agatha Christie:-).
Samozřejmě, že to byl až moc nereálný příběh, kde bylo moc náhod najednou. Ale bylo to tak bravurně napsané, že by tomu člověk věřil. Často jsem si říkala, kdy dojde k onomu velkém zvratu a všichni poznají celou pravdu o záměně. Někdy to bylo do očí bijící. Taky jsem si myslela, že Mandy něco pozná a prozradí,... no možná tam bylo moc náhod a působilo to někdy horko těžko uvěřitelně, ale byla to skvělá kniha, ke které se s chutí v budoucnu vrátím. Úžasné

17.10.2020 5 z 5

Klíč odvahy Klíč odvahy Nora Roberts

Nádherný konec nádherné a neobvyklé série. Jen si myslím, že tahle kniha byla trochu jiná, něž ty ostatní. Ani horší, ani lepší, zkrátka jiná. Možná celý příběh opanovala jiná atmosféra než na začátku, ale příběhu to vůbec neuškodilo.
Trochu jsem očekávala, že se Zoe se svou minulostí popere o něco víc a postaví se více lidem, ale to je jen další můj scénář...:-). Možná by ten konec mohl být o pár stránek delší, ale já bych prodloužila každou dobrou knížku nebo sérii:-)
Všichni hrdinové byli skvělí a moc se mi líbilo hledání klíčů a odpovědí. Teď mě moc mrzí, že se s nimi musím rozloučit. Byla to úžasná série. Trochu jiná, ale prostě skvělá.

15.10.2020 5 z 5