petraj30 petraj30 komentáře u knih

Aidanovo tajemství Aidanovo tajemství Kimberly Cates

Vůbec nevím, co si mám myslet. Nálada hrdinů a vlastně i těch ostatních aktérů v knize, se pořád měnila. Někdy mi to připadalo, jako bych četla o sídle blázince za ostnatými dráty. Nechápala jsem jejich nálady a už vůbec ne jejich skutky. Častokrát jsem si říkala, proč to dělají takhle a proč jednají takhle, když to šlo udělat úplně jinak... Prostě příběh z blázince.
Nora se mi celkem líbila, ale taky měla svoje určité chvíle a Aidan mi chováním připomínal cholerika schizofrenika.
První čtvrtina se strašně táhla. Druhá čtvrtina byla celkem obstojná, potom zase přišlo něco, co mi hlava nebrala a závěr taky celkem ušel. Všechno jako na houpačce. Po druhé se k tomu vracet nebudu

11.08.2020 3 z 5

Ve stínu noci Ve stínu noci Shannon Drake (p)

Moc se mi to líbilo, četlo se to jedna báseň. Hned na začátku jsem si myslela, že to zase bude nějaký další román ze středověku, ale byl zasazen do 19. století. SD má ve svých příbězích většinou rytíře:-)
Maggie byla podle mě skvělá, jen nevím, jestli bych všem tak rychle odpustila a k Jamesovi jsem z počátku nějaké výhrady, ale s přibývajícími stránkami na mě mile zapůsobil.
Příběhy Jacka Rozparovače mě ještě nikdy nezklamaly. Bylo tam napětí od začátku do konce, jen ten konec by mohl být o pár stránek delší, přeci jen nebylo zodpovězeno dost věcí - teď mě tak napadá, že oni si ani nic nevyříkali, prostě šmik... a konec a jak to dopadlo s ostatními? Až na ten konec to bylo moc pěkné

10.08.2020 5 z 5

Gabrielův anděl Gabrielův anděl Nora Roberts

Pěkný příběh, ale místy až moc přeslazený.
Na začátku se seznámíme s obrovským problémem, který podle všeho nemá žádné východisko a na úplném konci se vše vyřeší lusknutím prstů nebo ostrou mluvou - ale to je u většiny Harlequinek stejné. Sice to splnilo svůj účel, ale za pár dní si nebudete pamatovat, o čem to bylo. Ale bylo to pěkné:-)

07.08.2020 3 z 5

Vévodovo pokušení Vévodovo pokušení Jillian Hunter

Možná to nebylo až tak špatně napsané, ale bohužel nebylo to podle mého gusta.
Hlavní hrdina byl trošku blázen, ale myslím to v dobrém, někdy to jeho podání bylo vtipné, ale jinak....
Už několikrát jsem se u této autorky přistihla, že pořádně nerozumím některému jejímu podání v textu. Nevěděla jsem jestli to není špatným překladem nebo jsem opravdu něčemu nerozuměla...
Každopádně žádný velký dojem to na mě neudělalo, někdy to bylo zdlouhavé až nudné a v některých pasážích pro mě i nelogické.
Některé knihy od JH byly moc vtipné a tady by to možná ten vtip zachránil. Čekala jsem něco jiného.

06.08.2020 2 z 5

Rudý květ Rudý květ Julie Garwood

Musím napsat, že tohle je doposud nejslabší příběh sourozenců Claybornových. Možná by bylo lepší všechny kratší příběhy bratrů sepsat do jedné knihy. Vždyť kniha Mary Rose nepopisuje striktně jen jeden pár.
Adamovi jsem jeho štěstí přála nejvíc. V prvním díle si jej musel zamilovat každý. Tak jsem moc ráda, že si našel tu pravou také on.
Kniha nebyla špatná, ale přišlo mi, že JG tady v tomto případě docházely nápady. Jako spisovatelku ji velmi obdivuji a jsem moc ráda, že se pustila do pokračování této série, ale myslím tady to šlo vymyslet i trošku jinak. Už v minulém komentáři jsem psala, že JG sedí styl obsáhlejších knih než Halequinek.
Doufám, že ten poslední díl mě nijak nezklame, ale tam už je více stránek :-)

05.08.2020 4 z 5

Ondina Ondina Shannon Drake (p)

Poněkud dlouhý příběh ale ne zdlouhavý, možná až na ten konec, ten byl zbytečně natahovaný. Byla jsem moc spokojená. Krásný příběh.
Ondina se mi líbila a dokonce o něco víc, než jiné hrdinky od SD. Warwick byl další úžasný hrdina. Každý měl svoje trápení a úkol, který museli vyřešit, proto celá kniha vydala za několik příběhů. Vraha na hradě podle mě nebylo těžké uhodnout.
V Knize bylo více hlavních postav, příběh byl hodně barvitý a přece jen trošku jiný než jsem od SD zvyklá a ještě mě moc potěšilo, že tu nebylo tolik bojů. To všechno knize moc přidávalo. Moc jsem si to užila

04.08.2020 5 z 5

Náruč plná lásky Náruč plná lásky Linda S. Howington

Romanťárna s kapkou napětí. Moc se mi to líbilo. Skvělí hrdinové a zajímavá zápletka. Celou dobu se něco děje, ale teprve v poslední třetině přijde to pravé napínavé a vůbec nevadí, že vraha známe od začátku. Takovéto knihy mám nejraději:-)

03.08.2020 5 z 5

Tajemství deníku Tajemství deníku Amanda Quick (p)

Pěkná kniha. Byla to historická detektivka se špetkou romantiky a ne obráceně jak to obvykle bývá.
Oba hlavní hrdinové mají zřejmě svá nejmladší léta za sebou, takže pro ně již neplatí většina společenských pravidel, mělo to volnější styl než obvykle.
Moc se mi líbilo, do jakých situací se dokáže Lavinie dostat, a dále Tobias, který se z těch jejích dobrodružství vzpamatovával.
Mě se to moc líbilo, sice už jsem druhý díl přečetla, ale s radostí si jej připomenu. Na letní dovolenou nebo na koupaliště je to ideální.

31.07.2020 4 z 5

Prokletí osudem Prokletí osudem Kristina Cook

Nádhera, tak toto byl ten pravý příběh se vším všudy. Moc se mi to líbilo.
Oba hrdiny jsem svým způsobem chápala. Nechtěli předávat své údajné prokletí potomkům, ale bylo to možná trošku přehnané. V té době se všechno strašně řešilo - co jiného by všichni taky dělali, než řešili záležitosti jiných:-):-)
Moc se mi líbil vztah hlavních hrdinů. Byl silný od samého začátku a tak to bylo i v předešlých dílech. (Jen si nejsem jistá, co by se stalo, kdyby jistá slečna proti případnému sňatku nic nenamítala):-) Tady tomu tak trošku dopomohla náhoda:-)
Byl to takový netypický příběh, ale dotažený do úplného konce. Vlastně celá série byla hodně povedená. Jen s tím "opravdovým" druhým dílem bych si ještě trošku pohrála ale, jinak to bylo hodně povedené dílo.
Ještě chci poděkovat uživatelce "havrmoni" za upozornění, že druhý díl je "Jako nahá," a třetí je tento díl "Prokletá osudem"

30.07.2020 5 z 5

Jako nahá Jako nahá Kristina Cook

Možná trošičku slabší, ale přesto moc pěkný díl. Konečně jsem taky narazila na knihu, kde se objevil ten pravý společenský úpadek. Stačí maličké škobrtnutí a katastrofa je na světě. Doposud jsem se setkávala jen se samými úspěchy, takže to bylo trochu něco jiného a pro mě originálního. Žádná procházka růžovou zahradou.
Brenna se mi moc líbila, ale nevím, jestli bych její skutečné rodině dávala ještě šanci. Taky tam nebylo nic vysvětleno ohledně jejího únosu. Kdo a proč?
Collin nebyl typický kladný hrdina, vlastně to byl slaboch a zbabělec. Bez pomoci ostatních by nebyl nikde. Tady mě trochu mrzelo, že nebojoval sám. V prvním díle se mi naopak moc líbil.
Na radu ostatních komentářů jsem přečetla tento díl jako druhý. Pěkně to po jedničce navazuje.
Příběh byl pro mě, jak už jsem psala na začátku, velmi originální, ale něco tomu chybělo a taky tam mnoho věcí nebylo vysvětleno. Možná kdyby to psal někdy jiný, protože to mělo velký nápad, ale i přesto hodně povedený příběh:-)

29.07.2020 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kristina Cook

Moc krásný příběh a to jsem si říkala, že to bude jen další z mnoha jemu podobných. Bylo to něco víc, než jsem původně očekávala.
Oba hrdinové se mi moc líbili. Chápala jsem Henryho nerozhodnost, i když v tom bylo více důvodů - jeho výchova, společenská pravidla a prestiž a spousty jiných. Stejně to postavení nakonec nehraje žádnou roli. Spíš to jsou jen další výmluvy. Ale bylo to krásně a věrohodně popsané, takže vlastně čtenář trpěl s hlavními hrdiny...
Nicméně jejich vztah byl kouzelný a ten konec jen malá třešinka za tím vším, krásná pohádka.
Moc se těším na další dva díly.

28.07.2020 5 z 5

Skrytý plamen Skrytý plamen Sandra Brown

Něco takového jsem od Sandry Brown nečekala. Několikrát jsem se přesvědčovala, že to napsala skutečně ona:-) Byla jsem unešená. Sice nemám ráda filmové westerny, nicméně u knih to rozhodně neplatí a tato kniha nebyla výjimkou.
Historická romance zasazená do divoké přírody a skvělí hrdinové, k nimž osud nebyl zrovna shovívavý, jen Jared mohl být více důvěřivější a vstřícnější, ale chápala jsem jeho důvody k nevraživosti.
Moc se mi líbilo, že kniha neměla jen dva hlavní hrdiny, k tomu výborná zápletka... Já se vůbec nenudila. Dokonce mě mrzelo, že to má jen jeden díl.
Od SB jsem zvyklá na detektivní příběhy a přelouskám občas nějakou tu romanťárnu, ale toto bylo velké překvapení. Sice to bylo občas smutné, ale jinak skvělé čtení.

27.07.2020 5 z 5

Zaváté stopy Zaváté stopy Nora Roberts

Kniha byla úžasná. To si ani nešlo neužívat. Krásný romantický příběh okořeněný kapkou napětí a v nádherném prostředí.
Oba hlavní hrdinové byli sympatičtí. Bylo mezi nimi jiskření. Forda nešlo nemilovat, tu jeho bezstarostnost bych chtěla mít taky. Někdy jsem se za břicho popadala. S ním by byl život ve všem snazší :-):-). Cille jsem nezáviděla její vztah s matkou a vůbec mi přišlo nelogické aby za chyby jejích předků platila ona.
Vraha jsem odhadla okamžitě. Možná už mám něco málo načteno, tak mi to nepřišlo ani nijak těžké.
Sice jsem si knihu moc užívala, ale připomněla mi další příběhy, které jsem četla, ale tenhle bych řekla, že byl nejlepší. Už jsem narazila na pár podobných knih od NR a myslím, že ještě určitě narazím. Ale vůbec mi to nevadí, protože tady jdu vždy na jistotu.
Kniha se mi moc líbila a určitě se k ní v budoucnu vrátím. Doporučuji.

24.07.2020 5 z 5

Pokušení lásky Pokušení lásky Nora Roberts

Já jsem byla nadšená. Vím, že to byla toková malá blbůstka, ale strašně se mi to líbilo. Žádné drama, jen romantika od A do Z. Ale od Nory mám tyto malé romanťárny nejraději.
Taky jsem dětství nebo spíš dospívání trávila na táborech a v pozdějším věku jsem taky patřila mezi táborové vedoucí. Touto knížečkou jsem si to připomněla a strašně si to užívala. Vím, že tuto Harlequinku asi moc nadhodnocuju, ale já byla naprosto spokojená. Jen jeden drobný detail, ten konec mohl být tak o 3 stránky delší:-)

22.07.2020 5 z 5

Pán snu Pán snu Catherine Coulter

Jsem opravdu moc ráda, že už mám celou sérii za sebou.
Ani o jednom dílu nedovedu říct, že byl poutavě napsaný a tenhle? Bylo tam od všeho trochu, prostě taková zkomolenina všeho a místy vtipná rádoby sci-fi pohádka. Sice jsem se u toho nasmála, ale to bylo asi jediné pozitivum knihy. Taky mi to přišlo nedokončené (ještě se hrdinka mohla setkat se svou macechou a otcem) a šíleně natahované.
Jedna hvězdička za hlavní hrdiny a druhá za tu vtipnou konverzaci. Už se k tomu po druhé vracet nebudu:-/

21.07.2020 2 z 5

Divoké dítě Divoké dítě Janet Chapman

Vím, že Janet Chapman píše velmi poutavé příběhy a tenhle nebyl výjimkou. Bylo to moc pěkně a čtivě napsané. Jen pár hluchých míst.
Oba hrdinové se mi moc líbili. Willa byla sice neohrabaná smolařka, ale její trefné hlášky neměly chybu.
Škoda, že nebyly přeloženy i ostatní díly. Sice to na jedno přečetní stačilo, ale ráda bych se dozvěděla ještě o osudu dalších dvou bratrů.
Bylo to moc pěkné a velmi vtipně napsané. Kolikrát jsem se dusila smíchy, jen když se Willa vrátila domů, tak všechno jakoby upadlo do stereotypu, takže jsem se někdy trošku nudila, ale konec všechno zachránil. Rozhodně si přečtu i další knihy od autorky. Tato byla sice o něco málo slabší, ale splnila svůj účel

20.07.2020 3 z 5

Má jediná láska Má jediná láska Katherine Sutcliffe

Moc krásná, ale poněkud smutná kniha.
Olivia se mi moc líbila, ale někdy to s tou dobrotou přeháněla. Chvílemi mi připomínala Matku Terezu a těm, kterým pomáhala nejvíc ji nakonec stejně odvrhli. Hodně jsem ji obdivovala za to, co musela snášet kvůli své rodině a při tom zůstat svá.
Miles se mi z počátku vůbec nelíbil. Opilec na mizině, kterému se hroutil svět a vinu házel na druhé. Byl to smolař, teprve až po čase s Olivií se začal trochu měnit a na konci příběhu si mě získal úplně.
Tohle je podle mě nejlepší kniha, kterou kdy spisovatelka napsala. Krásně a rychle se četla, žádná hluchá místa, ale přesto bych řekla, že její tvorba pořád nedosahuje takových kvalit, jako u ostatních v její branži.

15.07.2020 5 z 5

Vítěz z Vysočiny Vítěz z Vysočiny Hannah Howell

Jedna z těch lepších možná nejlepších knih, které HH napsala. Očekávala jsem podobný děj, jak v ostatních knížkách této série, ale bylo to něco jiného. Moc mě to překvapilo a zároveň se mi to moc líbilo. Oba hrdinové byli skvělí, ale to nebývá žádným překvapením, protože jsem jen málokdy v této sérii narazila na hrdiny, kteří by mi nebyli sympatičtí.
Jen si nejsem jistá, jestli mi tady něco neuniklo, možná jsem chvilku nedávala pozor a nebo "HO" skutečně nechytili.....Byla jsem moc spokojená, a určitě si ji přečtu znovu.
P.S.: Jen se v těch všech postavách přestávám orientovat. Přicházejí pořád noví a noví a nevím, kdy vůbec série skončí:-)

13.07.2020 5 z 5

Pravá čarodějka Pravá čarodějka Nora Roberts

Nebylo to špatné, ale očekávala jsem trošku víc. Je to taková pěkná novodobá pohádka, místy až moc magická, ale v podstatě splnila svůj účel, bylo to moc pěkně popsané, i když příběh měl hodně pomalý rozjezd. Hlavní hrdinové byli skvělí.
Bohužel k dispozici mám jen první díl, takže ostatní dva si musím domyslet. Byl to pěkný, pohodový a odpočinkový příběh, ale na jedno přečtení postačí.

12.07.2020 3 z 5

Růžový květ Růžový květ Julie Garwood

Mně se to moc líbilo.
Emili byla ztřeštěná, ale jinak skvělá. Ty její argumenty někdy neměly hlavu ani patu a právě proto to bylo honě vtipné, tak snad ještě dospěje:-). Travis se mi líbil, ale byl trošku jiný, než ho znám z knihy Mary Rose.
Byla to moc pěkná knížečka, ale byla strašně kraťoučká a myslím, že tam nebylo ani všechno řečeno a řádně vysvětleno. Vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha měla pár kapitol na víc. Vlastně mi ani nejde dohromady Harlekýnka a Julie Garwood. Něco málo tomu prostě chybí. JG je skvělá spisovatelka, které nechybí představivost. Ještě bych si s tou knihou víc vyhrála. Ale jinak to bylo úžasné.

10.07.2020 5 z 5