petraj30 petraj30 komentáře u knih

Šťastné zítřky Šťastné zítřky Shannon Drake (p)

Nemám ráda válečné příběhy, ať už jsou jakékoliv. Tady probíhala válka od začátku do konce. Ani nevím jestli bych to brala jako romanci, toho válčení bylo opravdu hodně, někdy až přes míru, ale na druhou stranu, kdyby autorka popsala jen nějakou tu malou bitvu asi by skončila na 100 stránkách.
Hlavní hrdinka byla podle mě ztřeštěná. Sice měla velké srdce, ale rozum jí v některých chvílích chyběl. A Brent byl můj další oblíbený hrdina.
Příběh jsem kdysi dávno začala číst, ale po pár stránkách jsem to zase zavřela. Teď jsem tomu dala ještě šanci, ale upřímně se mi to líbilo jen ve chvílích, kdy byli oba hrdinové pohromadě. Takže až na to válčení to bylo pěkné:-)

09.07.2020 3 z 5

Iluze jistoty Iluze jistoty Jayne Ann Krentz

Knize jsem nedávala moc šancí, ale byla jsem moc spokojená. Bylo to krásné.
Doposud jsem od autorky četla jen historické romány a tohle bylo pro mě něco trochu jiného i nového. Byly tam stejné základy jako vždy - láska a napětí, ale obohaceno ještě o paranormální aktivitu. Bylo to trochu sci-fi i hodně překombinované, ale mě to strašně bavilo.
Harry sice nebyl typický kladný hrdina, měl svoje nálady a možná byl taky tak trochu blázen, ale v dobrém slova smyslu, ti opravdoví blázni se spíš motali všude kolem:-)
Z této knihy jsem byla nadšená a v budoucnu budu vyhledávat i její knihy z dnešní doby.

08.07.2020 5 z 5

Jak přesvědčit detektiva Jak přesvědčit detektiva Nora Roberts

Tohle podle mě byla zatím nejhorší kniha této série. Vím že jdu proti proudu, ale předešlé díly se mi líbili víc.
Na Bess jsem si vypěstovala alergii. Hrozně mi vadila její vtíravost. Nechápu, jak mohla mít tolik přátel a obdivovatelů. A ty její vztahy, to byla kapitola taky sama o sobě.
Na zbytek přátelské a hlučné rodinky nemůžu nic říct.
Ten případ, který zrovna řešil Alex se mi moc líbil. Možná by si to zasloužilo mnohem více prostoru.
Kniha bohužel nebyla podle mých představ, ale ten krimi případ stál za to. Moc se těším na příběh Nicka, tak doufám, že nebudu zklamaná.

07.07.2020

India Place India Place Samantha Young

Silný a nezáviděníhodný příběh.
Hannah na mě v minulých dílech působila velice mile, hodně vyspěle a optimisticky. I přes všechna svoje trápení na škole a s přítelem na mě působila až bezstarostně. Zato teď v této době jsem v ní viděla zlomenou ženu. I Marco to měl velice těžké, ale asi bych to všechno v jeho případě udělala stejně.
Všechny příběhy této série jsou moc krásně a poutavě popsané, i když jsou někdy melancholické. Ale řekla bych, že ten konec je zbytečně moc natahovaný. Jejich trápení by nemuselo být tak zdlouhavé. Věřím, že to neměli v životě lehké a odpuštění není snadné, ale tohle bylo zbytečné ubližování oběma stranám.
P.S. Už se v tom velkém množství dětí pomalu ztrácím a to ještě není konec:-)Moc se těším na další pokračování.

06.07.2020 4 z 5

Kdo chce víc Kdo chce víc Nora Roberts

Po zdlouhavém začátku se to začalo zdárně rozjíždět, ale vydrželo to asi do 3/4 knížky, pak mi to přišlo jako sci-fi. Ale na druhou stranu, příběh stál za to. Bylo to poutavě napsané a vůbec jsem se u toho nenudila.
Oba hrdinové měli zajímavou práci a moc se mi líbilo to prostředí, kde pracovali a taky měli úžasné přátele.
Sice tam bylo moc náhod okolo jejich seznamování a na konci to působilo možná trochu nereálně, ale bylo to pěkné.

05.07.2020 4 z 5

Pravda o markýzi S. Pravda o markýzi S. Sabrina Jeffries

Hodně jsem se nasmála. Sice to byla taková blbost, ale splnila moje očekávání.
Marie někdy byla na ránu, ale jinak se mi moc líbila její ostrá mluva. U Olivera jsem si chvílemi nebyla jistá jakou hraje hru - jestli ji hraje s ostatními a na všechny strany nebo jen sám se sebou. Ale na konci se to vyřešilo, tedy ne všechno, ale na to si ještě počkáme.
Kniha se mi líbila, ale možná jsem očekávala ještě o kousíček víc. Moc pěkné

03.07.2020 4 z 5

Líbej mě, když spím Líbej mě, když spím Linda S. Howington

Podle mě to byl nejslabší díl, ale pořád to mělo něco do sebe. Začátek mě hodně bavil, ale začalo to mít sestupnou tendenci, Ten konec jsem ani moc nevnímala a ta závěrečná scéna byla podle mě už přes čáru.
Ale i přesto se kniha výborně četla. Hodně napětí a hodně romantiky, to jsou rysy Lindy Howard, a to je to, co mám moc ráda. Těším se na další příběhy

02.07.2020 4 z 5

Troufalost Troufalost Jillian Hunter

Knihu jsem od začátku brala jako komedii, jinak bych ji musela odložit po 20ti stránkách. Příběh mě vůbec nezaujal, bylo to strašně zamotané, tak jsem se to nesnažila ani pochopit. Vážně jsem to četla jen kvůli těm humorným scénkám - ty byly dokonalé.
Oba hlavní hrdinové byli k sežrání. Maggie mi někdy připomínala dítě - nezkažené a čisté, a Connor - další hrdina, do kterého jsem se zamilovala. Jejich dialogy neměly chybu a některé jejich zážitky byly k popukání, ale to je bohužel vše, co dělá knihu ještě jakž-takž přijatelnou.

01.07.2020 3 z 5

Ohnivý soumrak Ohnivý soumrak Nora Roberts

Něco takového jsem vůbec nečekala, ale bylo to naprosto úžasné.
Žádný příběh o hasičích a jejich nasazení jsem ještě nečetla a moc mě to bavilo. Vím, že tohle byl jen zlomek všeho, s čím se perou každý den a moc je za to obdivuji. Snad si to ani nechci představovat, co všechno musí zažívat.
Bo se mi moc líbil a strašně jsem se pobavila při jejich skutečném seznámení a Reenu jsem velmi obdivovala za to, jaká zaměstnání si zvolila.
Kniha mě velmi překvapila po všech stránkách. Čekala jsem něco většího, ale že by to bylo až tak velké...bylo to prostě skvělé. Řekla bych zatím jedna z nejlepších knih od NR.

30.06.2020 5 z 5

Žádej, o co chceš Žádej, o co chceš Sylvia Day

Moc jsem od knihy neočekávala, ale byla jsem celkem překvapená.
Těch erotických scén bylo až moc. Ta krimi zápletka mohla dostat na konci více prostoru.
Ztotožňuji se komentářem od PomněnkyPrvní, že tomuto příběhu muselo něco předcházet. Spoustu věcí jsem nepochopila a skutečně to bylo popsáno tak, jako by tomu striktně předcházel nějaký ten díl.
Elizabeth se mi celkem líbila zato Marcus byl kapitola sama pro sebe, někdy se choval až moc přecitlivěle, ale chyběl mi tam o nich nějaký pořádný úvod. Někdy mi to přišlo, že začátek knihy chybí - jako bych nastoupila do rozjetého vlaku.
Ale jako celek se mi to moc líbilo

29.06.2020 4 z 5

Bílý květ Bílý květ Julie Garwood

Sice to nedosahovalo takových kvalit jako první kniha Mary Rose, ale mělo to ten správný nádech. Sice je to kraťoučká knížečka, ale celkem jsem se u ní bavila. Něco mi tam nedávalo smysl, ale byl to jen malý detail.
Moc se mi líbilo, jak si v prvním díle všichni hráli na drsňáky, ale jakmile spatří pěknou dívku, tak povahově strašně změknou:-). Skoro ty kluky ani nepoznávám, když se zamilují:-):-)
Všichni bratři si získali mé srdce a moc se těším na všechny jejich příběhy.

28.06.2020 5 z 5

Úskalí honu na vévodu Úskalí honu na vévodu Julia London (p)

Mě se to moc líbilo, ale bylo to podle mě strašně smutné. Celý příběh jsem prožívala s hlavní hrdinkou, buď se smála nebo brečela.
Ava byla podle mě úžasná a moc chytrá, ale v některých situacích bych se nebála trochu víc dupnout nebo zatlačit na pilu (v novinách by o tom psali tak jako tak, tak proč toho nevyužít.) Jared mě vůbec nepřesvědčil. Sice to byl takový typický hrdina, nicméně bych mu někdy taky urazila hlavu a nebo bych ho mučila ještě déle.
Jako první jsem přečetla knihu Povedený vikomt a byla jsem moc spokojená, nicméně druhý díl byl podle mě katastrofa. Psalo se, že Greer je strašně chytrá, jen by mě zajímalo, podle čeho se to dalo poznat, protože se v tomto díle příliš nevyskytovala.
Ráda se ke knize vrátím a taky k poslednímu dílu, ten druhý raději vynechám, aby mě neranila mrtvice:-), ale jako celek to bylo povedené.

26.06.2020 4 z 5

Srdce oceánu Srdce oceánu Nora Roberts

Další povedený příběh. Je mi moc líto, že se musím s tak povedenou irskou rodinkou rozloučit.
Na Darcy jsem se moc těšila, ale její příběh mě nezaujal tolik, jako ty předešlé. Řekla bych, že v některých částech to bylo zbytečně natahované.
Darcy byla ztřeštěná, ale moc se mi líbila. Ale v Trevorovi jsem se nemohla dlouho vyznat, něco mi na něm vadilo, možná ta jeho pýcha kromě jiného. Hodně se chováním podobal vílímu princi.
I když to bylo trochu slabší, pořád to bylo skvěle napsané.

25.06.2020 3 z 5

Měsíční perly Měsíční perly Nora Roberts

Moc pěkné pokračování. Příběh Brenny se mi líbil o něco málo víc. Je to prostě taková pohodová kniha nebo spíš pohádka pro dospělé, u které nemusíte přemýšlet, do toho ještě trochu romantiky a párek duchů... je to kouzelné:-)
Brenna se mi moc líbila už v první díle. To její zaměstnání a rodina... je to prostě taková správná ženská pro život a Shawn byl taky úžasný. Strašně se mi líbil, když měl trochu upito:-) To bylo k popukání:-)
V dalším díle se bohužel se všemi rozloučíme a taky jsem zvědavá na zápletu s tajemnem.
Moc se mi líbí, jak NR dokáže krásně propojit své série. Na odreagování je to ideální knížka:-)

24.06.2020 5 z 5

Sluneční drahokamy Sluneční drahokamy Nora Roberts

Krásný příběh z krásného Irska. Nora prostě umí skvěle a poutavě popsat krajiny. Příběh byl taky hodně povedený. Někdy jsem se i zasmála. Objevují se tam i duchové, prostě taková krásná pohodová pohádka.
Z nevýrazné a (někdy opravdu i) nudné myšky se stává skvělá a hlavně vášnivá žena. Ten konec byl moc krásný, jen bych řekla, že to June trochu přehnala a taky si nejsem jistá, jestli by za mnou ještě chlap běžel, kdybych udělala takovou věc.
Jsem zvědavá na pokračování. Tady je ta magie jen tak načatá a já se moc těším na to celkové rozuzlení i ostatní páry. Moc pěkné:-)

23.06.2020 4 z 5

Pán tvrze Pán tvrze Catherine Coulter

Bohužel mě příběh vůbec neoslovil. Řekla bych, že to nebylo tak poutavě napsáno jako ty předešlé díly a ty mimochodem taky nebyly nic moc světového.
Jediná světlá výjimka celého příběhu byl Merrik. V minulém díle se choval přímo nesnesitelně, ale tady byl obrat o 180 stupňů. Hrdinka se mi taky celkem zamlouvala, ale to její "dobrodružství" se mi jevilo jako velice málo pravděpodobné. Ale ty její příběhy byly na druhou stranu kouzelné
Taky bych řekla, že anotace byla poněkud mimo mísu.
Jedna hvězdička za Merrika a druhá za pěkné příběhy. Vím, že to spisovatelka umí líp

22.06.2020 2 z 5

Adamov pád Adamov pád Sandra Brown

Nemůžu napsat, která kniha byla lepší nebo horší, protože obě měly něco do sebe, ale bylo to hodně předvídatelné. Od prvního dílu člověk tušil, jak to zřejmě dopadne. To jiskření tam mezi nimi bylo od začátku. Jen mi tam něco připadlo hodně přitažené za vlasy.
Od Sandry Brown jsem vyhledávala krimipříběhy a když mi pod ruku přišla nějaká ta slaďárna, tak jsem ji taky přečetla, ale vzápětí na ni zapomněla. Tady mi prostě chybí nějaké to napětí a trocha té krve:-). Je to prostě ideální na nudné odpoledne.

21.06.2020 4 z 5

Milenec ze snů Milenec ze snů Sandra Brown

Nebylo to špatné. Sice bych hlavní hrdinku občas propleskla, ale jinak to bylo super. Moc se mi líbila jejich komunikace a počáteční rozpaky. Tohle byla jedna z těch lepších povídek na jedno nudné odpoledne.
Teď jsem celkem zvědavá na další díl, protože sestra Lizzi mi přišla taková akčnější a správně trhlá, tak uvidíme

20.06.2020 4 z 5

Božské zlo Božské zlo Nora Roberts

Velice zajímavý a čtivý příběh. Možná si jej v budoucnu přečtu znovu. Nicméně mi na něm pár věcí vadilo. Ten závěrečný epilog byl pro mě velkým zklamáním, spíš bych přidala nějaký dovětek k tomu případu a celkovému příběhu, tohle byl pro mě prostě omyl.

POZOR SPOILER - Vlastně to byla jedna velká ironie - malé městečko, kde každý zná každého, a přesto polovina lidí provozuje satanistické orgie. Ale "nikdo nic neviděl a nikdo nic neslyšel" mi přijde trošku přitažené za vlasy. Taky si nedovedu představit, že tu svoji "zábavu" provozovali více než 20 let a jejich manželky a ani ti zbylí ostatní nic nepoznali.

I přes tyto nedostatky to bylo skvěle popsané, každou stránkou napínavější a vůbec jsem se nenudila. Možná mě o to víc překvapilo, kolik tam bylo hrůzy a gradujícího děsu, protože takhle napínavou knihu jsem od Nory Roberts ještě nečetla. Od ní jsem zvyklá na tu romantiku, ale tady se to napětí táhne po celou dobu. Sice jsem někdy nevěřícně kroutila hlavou, ale bylo to skvělé počteníčko:-)

19.06.2020 4 z 5

Zuzanka a její pes Zuzanka a její pes Anne Lansmanne

Další knížka, která patřila v dětství k mým nejoblíbenějším(asi všechny knížky v dětství patřily k mým nejoblíbenějším:-)).
Konečně nastala doba, kdy už mi děti začínají škemrat o nějakou pěknou pohádku (v karanténě je čtení přestalo bavit, protože jsme četli asi 6x denně kromě jiného)
Zuzanka byla v podstatě moje kamarádka, se kterou jsem usínala a všechny její zážitky a dobrodružství prožívala s ní. V knize byly nádherné ilustrace takže jsem si to jen nepředstavovala:-)
Zuzanku a její příběhy začali předčítat ve školce před spinkáním, takže nevadí, když si to doma ještě jednou zopakujeme. Čekají nás ještě další Zuzančiny příběhy v jiných knížkách, takže máme zase hodně k přečtení. Můžu doporučit všem a nejenom dětem:-):-)

18.06.2020 5 z 5