petraj30 petraj30 komentáře u knih

Dáma v nesnázích Dáma v nesnázích Shannon Drake (p)

Velmi krásná kniha sestavená z různých příběhů, na kterých jsem vyrůstala. Velmi jsem obdivovala Damiana za jeho trpělivost, protože takovou ženušku mít na krku rozhodně není jednoduché, i já jsem občas trnula hrůzou, co zase Kateřina vyvede.
Moc pěkné, s radostí se ke knize opět v budoucnu vrátím:-)

11.11.2019 5 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Linda S. Howington

Velmi pěkný příběh. Obě hlavní postavy mi byli hodně sympatické - Karen jsem velmi obdivovala, jak se dokázala popasovat se životem, i když jí osud do cesty nastražil takové překážky a Marka jsem si opět ihned zamilovala. Škoda, že po světě neběhá víc takových chlapů :-).
Jedinou drobnou výtku mám k většímu množství postav, ale po vyšším počtu stránek jsem se začala lépe orientovat. Ještě bych klidně dopsala ještě jednu kapitolku. Moc pěkně strávené odpoledne:-)

11.11.2019 5 z 5

Potěšení Potěšení Jillian Hunter

Spisovatelka má opravdu velmi vtipné knihy, skoro jsem brečela smíchy, ale příběh jako takový opravdu nic moc. Knihu zachránily vtipné dialogy, takže asi 60%
Ale věřím, že spisovatelka má lepší knihy a její humor je jedinečný, takže se těším na další její knihy

07.11.2019 3 z 5

Výuka lady Caroline Výuka lady Caroline Patricia Cabot (p)

Opravdu krásný příběh, kde chvílemi člověk trpí nebo se směje společně s hlavními hrdiny.
Caroline byla trochu naivní, ale vůbec mi to nevadilo na rozdíl od ostatních knih obdobného typu a do Bradena jsem se zamilovala okamžitě - jeho prostě nelze nemilovat. Občas mi bylo Caroline líto, a to ve chvílích, kdy se tam mihla její matka (ta by asi cenu "matka roku" nevyhrála).
Celkem by se mi líbilo pokračování tentokrát s jejím mladším bratrem Tommym.
Kniha se mi opravdu líbila a někdy jsem zasmála, zase mohu doporučit

06.11.2019 5 z 5

Kdo mi pomůže? Kdo mi pomůže? Judith McNaught

Nádherný romantický příběh plný napětí a romantiky. Zase mě jednou potěšilo, že kniha má dva páry, kde se rozvíjí vztah.
Leigh mi přišla trošku naivní, Michael byl velice uzavřený a nečitelný, jen Leigh otevírala jeho srdce, tady to byla skutečná láska bez falše.
Sam s Mackem byli taky úžasní, občas jsem se zasmála při jejich výměně názorů.
Velmi mě překvapil děj na konci knihy při odhalení vraha (kterého jsem zase jednou označila správně). Opravdu jsem nečekala, že to bude jinak, ale jak už to tak bývá, překvapí vás i poslední řádky. Motiv je vždy nejasný, stejně jako některé povahy lidí, které považujeme za přátele...
Kniha byla opravdu skvělá, mohu jen doporučit

03.11.2019 5 z 5

Dilema lásky Dilema lásky Sandra Brown

Pěkný příběh, nenáročná četba na jedno odpoledne nebo spíš večer.

31.10.2019 3 z 5

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Nádherný romantický příběh z divoké Vysočiny. Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, jen o Iaina bych někdy něco rozbila. Občas jsem se i od srdce zasmála - hlavně při rozebírání "Evina hříchu" nebo při sezení rady starších. Velice ráda se ke knize v budoucnu vrátím

30.10.2019 5 z 5

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

Další kriminální příběh z pera mé oblíbené spisovatelky, nechybělo napětí, kniha byla čtivá ale více mě uchvátila série s Willem Trentem. Kniha mi přišla jaksi nedokončená - ráda bych se ještě dočetla něco o Maggie, jak se popasovala se zbytkem rodiny a celkově o jejím životě. Nebylo to špatné, ale podruhé si ji znovu nepřečtu - možná i kvůli neustálému ponižování žen

29.10.2019 3 z 5

Vábení za soumraku Vábení za soumraku Lisa Kleypas

Jedním slovem KRÁSNÉ. Každou stránku jsem hltala přemýšlela o Harryho životě neživotě a o milující rodině Poppy... ano, protiklady se přitahují - Poppy byla velmi inteligentní a svůj život žila, kdežto Harry pouze přežíval.
Lisa má opravdu dech beroucí knihy. Mohla bych je číst pořád dokola

25.10.2019 5 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Kniha se četla vyloženě sama. Příběh byl plný romantiky, napětí i humoru, ale dle mého názoru i absurdity - jako malá jsem si seznamy o "dokonalém muži" psala pořád a televize nepřijela ani jednou :-):-)
Na konci bylo vše krásně vysvětleno - člověk se zase dozví trošku více o různých psychických problémech. Takže vlastně chápu, proč spisovatelka použila jako hlavní námět "seznam dokonalého muže"
Hlavní dvojice se mi velice líbila, jejich slovní přestřelky neměly chybu a vraha bych jako vždy vůbec netipovala.
Nebylo to špatné, ke knize se pravděpodobně vrátím, protože mě hodně bavila, ale budu to brát HODNĚ s nadsázkou

23.10.2019 4 z 5

Jak svést ostýchavou dámu Jak svést ostýchavou dámu Sabrina Jeffries

Krásný oddechový román na jedno odpoledne. Velká škoda, že mám k dispozici pouze první 3 díly ze série a s mým štěstím jsem zrovna sáhla po posledním :-)
Příběh byl plný tajemství, napínavý, romantický a občas i vtipný.
Minerva mi vůbec nepřipadala ostýchavá, jak je psáno v názvu, ale spíš strašně tvrdohlavá a zbrklá, občas jsem obracela oči v sloup. Giles byl na sebe moc tvrdý a vůbec si nevěřil, ale k sobě se hodili skvěle, alespoň zkrotí jeden druhého:-) Doporučuji

23.10.2019 4 z 5

Zpověď Zpověď Jodi Ellen Malpas

Podle mě nejlepší díl, i když se tady Ava chovala snad ještě hůř než v předchozích dílech dohromady a na to snad ani žádná spisovná nadávka neexistuje...
Tak ne že bych vzdychala blahem, ale nebyla to ani žádná katastrofa - sice bych některé odstavce nebo i kapitoly proškrtala (hlavně ty o sexu, protože se to pořád opakovalo) a skončila bych klidně jen na dvou knihách, k tomu bych přidala i Jesseho pochodové myšlení, abychom to měli komplet.
Bylo vysvětleno, proč byl Jessy tak majetnický a tím celý příběh získal nádech dramatičnosti i napětí. Celé sérii bych dala 75%, ale podruhé se k ní vrátím asi až za 20 let, ale už i teď ve 30 letech jsem si připadala na některé odstavce stará:-)

17.10.2019 3 z 5

Odpuštění Odpuštění Jodi Ellen Malpas

Po prvním díle přišlo velké zklamání.
Ava se nechová jako žena, ale jako slabá imitace ženy, proto to, co Jessemu všechno povoluje, dovoluje a odpouští.... nevím, jestli by tohle nějaká žena v dnešní době dovolila, a nebo je stejně vyšinutá jako Jessy.
Sice se to celkem dobře čte, ale je to téměř bez děje - je tam pořád to samé, takže druhý díl v podstatě ani nemusel být.
Zvědavost ze třetího dílu trošku opadla, ale i tak si to nenechám ujít, protože opravdu nesnáším rozečtené knihy, ale beru to hodně s rezervou....

15.10.2019

Odhalení Odhalení Jodi Ellen Malpas

Hodnocení si nechám až na poslední díl, protože mám z toho rozporuplné pocity, ale je to u všech erotických románů stejné - "miluju tě od první chvíle, ale řeknu a dokážu ti to až v posledním díle, zatím se budeme pořád scházet a rozcházet, protože jsem tak trochu magor a mám problémy, až si dáme život do kupy, budeme žít šťastně, až do smrti. " Je to pořád dokola, ale mě se to líbí, je to dobře napsané, čtivé, nenáročné, ale ráda hodnotím jako celek.
Jen pro úvod - Ava na mě působí moc naivně. Někdy je tvrdohlavá, ale podle Jessyho by bylo lepší, kdyby se nechala zbavit svéprávnosti, aby jí mohl řídit celý svět.
Tak uvidíme v dalších dílech....

13.10.2019

Kniha skandálů Kniha skandálů Julia London (p)

Velmi zajímavý příběh - velmi emočně vypjatý a na druhou stranu plný intrik. Nedovedu si představit život u Dvora a jsem velmi ráda, že i Evelyn pochopila.
Kniha mě velmi bavila, velmi příjemně a rychle se četla, ale nevím, jestli budu číst znovu - byla moc smutná, ale i přesto dám plné hodnocení

10.10.2019 5 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Opravdu úžasný příběh, až mě mrzelo, že už jsem na konci. Příběh mě opravdu uchvátil, skoro jako bych to prožívala s nimi a po přečtení jsem měla chuť odstěhovat se do divočiny :-)
Velmi jsem si užívala jejich postupné poznávání a sbližování, docházelo tam k mnoha vtipným i napínavým situacím
Moc se těším na další knihy od této spisovatelky

09.10.2019 5 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Začátek mě hodně bavil, ale po polovině zřejmě spisovatelce docházely nápady, takže to byla taková míchanice a u epilogu jsem obracela oči v sloup.
Mrzelo mě, že je to poslední díl, protože jsem si celou sérii opravdu užila, ale nemělo to ty správné grády jako u předchozích a co mě mrzelo nejvíc na celém dílu, byla "neúčast" předchozích hrdinů z celé série - alespoň nějaký dovětek - škoda (zase si to musím dopsat sama), ale protože mám spisovatelku v oblibě dám 3 hvězdy

07.10.2019 3 z 5

Řeka to ví Řeka to ví Amanda Quick (p)

Tahle kniha se mi opravdu moc líbila. Byla napínavá od prvních až do poledních slov - řekla bych asi o něco napínavější, než ostatní knihy, protože vše bylo obaleno temným tajemstvím.
Oba hrdinové byli velice sympatičtí i Anthonyho povedená rodinka. Tento příběh jsem si opravdu užila. Doporučuji

04.10.2019 5 z 5

Milenec z Vysočiny Milenec z Vysočiny Hannah Howell

Opět jedna z těch povedenějších od této spisovatelky. Moc se mi líbilo jejich postupné poznávání a sbližování. Řekla bych, že spisovatelka má několik obdobných příběhů z této série, ale vůbec mi to nevadí - stačí změnit jen jména, přidat něco nového a vykouzlit postavy z minulých dílů a nový příběh je na světě:-) .
O jejích knihách mohu říct, že jsou opravdu oddechové. Velmi krásně strávené odpoledne

02.10.2019 4 z 5

Tajemná nevěsta Tajemná nevěsta Teresa Medeiros

Kdybych si odmyslela veškerá kouzla, byla by to moc pěkná kniha, mám ráda cestování v čase, ale to je asi vše. Teď nechci nikoho urazit, ale připadalo mi to jako lehká parodie Harryho Pottera. Mám ráda knihy od této spisovatelky takže vím, že to umí mnohem líp. Tohle nebyl můj šálek čaje

01.10.2019 2 z 5