Piškotek11 Piškotek11 komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tyto příběhy jsou tak krásné, kouzelné i smutné, a pro mě mnohem příznivější, než filmové zpracování. Třeba druhý díl - boje zabraly většinu filmu. V knížce oproti tomu se to odehrálo na malém množství z celkového počtu stran a děj knížky byl zajímavý, bohatý, vůbec mi to tam nechybělo.

05.09.2024 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tato kniha pro mě vždy bude mít zvláštní, tajemnou atmosféru doby dávno uplynulé, kterou se autorce podařilo slovy vykouzlit. Od té doby, co se Jana dostala do Thorfieldu, to postupně bylo víc a víc hezky strašidelné. Dětství Jany jsem četla jen jednou, a když se ke knize občas vracím, tak už to přeskakuji až k její cestě dostavníkem do nového domova.

13.09.2024 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Když jsem knížku četla, chvílemi jsem si říkala, co na příbězích této autorky všichni mají. Ale nakonec se mi vlastně moc líbila. Jako celek, některá místa mi lezla na nervy, výsledný pocit z knížky je však příjemný i zpětně. A když vidím tu obálku, znovu se přenesu do atmosféry hotýlku, jeho útulnosti, světel, polštářků, horkých nápojů a okolního ledu a sněhu. Mnoho knížek po dočtení vyšumí a nezanechají nic. Tato mezi ně nepatří.

Přeju si... tebe! Přeju si... tebe! Tracy Brogan

Tak tohle bylo přííííjemné počteníčko. Odpočinek u skvělé knížky, kde byla sranda, pohoda, sympaťák hlavní hrdina, jiskření i trocha napětí. V rámci tohoto žánru povedené dílko. Za mě lepší, než první díl.

07.09.2024 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Příjemné čtení. Knížka mě bavila od začátku až do konce. Autorka mě na chvíli vzala na výlet do N.Y. a také k oceánu, vtáhla mě do děje, pěkně vykreslila jednotlivé postavy a pohnutky. K tomu prostředí pekárny, vůní, dobrůtek, kávy a přátelství... Odpočinula jsem si u toho.

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Tady jsem sáhla vedle. Knížka má skvělé recenze, byla jsem zvědavá. A při čtení v šoku, na jak velkém množství stránek je detailně popisováno mučení. Sice chápu, že to všechno k té době patřilo, přesto... tohle bylo líčeno až s takovým zápalem, až mi to přišlo jak z deníku nějakého sadisty. Sebralo mi to radost ze zbytku knížky, která jinak byla opravdu zajímavá.

04.09.2024

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Moje nejoblíbenější ze série. Při čtení jsem dostala chuť na pivo Guinness. Musela jsem si ho v Kauflandu koupit - no, Plzeňský mám radši. Ale počteníčko luxusní, moc jsem si to užila.

Podzimní dar Podzimní dar Kateřina Kučerová

Děkuji Janysce888 za tip, kde knížku stáhnout. Moc se mi líbila. Bylo to zase něco jiného, než obvykle čtu, příběh mě vtáhl, byla jsem napnutá, jak to dopadne. Dotklo se to něčeho v mém srdíčku, na co jsem dávno zapomněla a chybělo mi to. Místy jsem byla docela překvapená vývojem událostí. Po dočtení se mi vůbec nechtělo opouštět atmosféru knížky. Přečtu si ji znovu za pár týdnů, až dorazí podzim a zachumlám se u toho do deky s horkou čokoládou.

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Tak já mám doma celou ságu, hlavně první díl je moje oblíbená knížka a přečíst si to z pohledu Edwarda bylo pro mě skvělé. Je to pořádná bichle, takže jsem si to užila. Ráda si čtu o lásce a její síle, která zde v tomto příběhu překonala i něco takového, jako je pud těchto hororových bytostí.

18.09.2024 5 z 5

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Nebudu hodnotit počtem hvězd. S některými myšlenkami souzním. Např. s tím, že v ideálním případě, co se péče o děti týká, je to nejlepší jeden na jednoho. Děti potřebují pozornost. Když je jeden dospělý na hodně dětí, nedostává se jim pozornosti, kterou potřebují, a začnou zlobit. To se mi mnohokrát potvrdilo, i když jsem to vypozorovala už před čtením knihy. Většinou stačilo se zklidnit, skutečně dítě vnímat a zajímat se o něj. Opravdu si s ním povídat, srdce pak vždy napovědělo, co dál. A největší malí zlobiči se zklidnili a komunikovali. Nedůvěru v jejich očích postupně vystřídal zájem a naděje. Což je ovšem velká zodpovědnost.

10.09.2024

Návrat na vinici Návrat na vinici Kristan Higgins

Přidávám se k nadšeným čtenářkám (možná i čtenářům...) celé této série. Jak já se nasmála, pak i slzička ukápla, líbily se mi popisy přírody, rekonstrukce stodoly, skvělé prostředí vinice i vzpomínky na období dospívání hlavních hrdinů.

07.09.2024 5 z 5

U nás I. - Úhor U nás I. - Úhor Alois Jirásek

Z dob minulých mám tři srdcové knížky - Janu Eyrovou, Pýchu a předsudek a U nás. Jak už tu někdo napsal, toto dílo také považuji za mistrovské. Když už se člověk začte, ztratí se v příběhu, jakoby tam byl a mysli pak chvilku trvá, než se přeorientuje zpátky na přítomnost, když už musíte jít něco dělat a nečučet furt do knížky...

17.09.2024 5 z 5

Pilates pro začátečníky Pilates pro začátečníky Kellina Stewart

Měla jsem to podobně, jako Grana.Dina. Také jsem musela jít nejprve cestou individuálních lekcí, protože mi to podle youtube nedělalo dobrotu a stále jsem pak měla někde něco zablokované. Je to dost těžké se to naučit správně, žádná knížka nebo video nenahradí zkušeného člověka, který na vás koukne a opraví ty nepatrné drobné chybky, které si prostě neuvědomíte. Tahle knížka je super, přehledně a srozumitelně zpracovaná a ráda ji doporučím, pokud už člověk není úplný začátečník.

15.09.2024 4 z 5

Sejdeme se pod jmelím Sejdeme se pod jmelím Jenny Bayliss

V knížce mi vadilo to, jak je stále dokola čtenáři předhazován konec jednoho kamaráda. Těšila jsem se na příjemnou vánoční pohodu. Ale jinak se mi příběh moc líbil. Kouzelné pro mě byly chvíle, kdy autorka velmi obratně popisuje nádherné staré knihy v Norině krámku. Celkově mi byl blízký styl, jakým je knížka psána, autorka si umí hrát se slovy a pocity, atmosférou. Jak popisovala Londýn i venkov bylo pěkné.

13.09.2024 4 z 5

Nová země – Objevte v sobě smysl života Nová země – Objevte v sobě smysl života Eckhart Tolle

O této knize napíšu jen to, že jsem si ji zařadila mezi doporučené.

09.09.2024 5 z 5

Sněhulčina koleda Sněhulčina koleda Kristen McKanagh

Dvojka se mi líbila trošku víc, než jednička. Vlastně nevím proč, šlo spíš o lepší pocit. Knížka byla fajn, jen mi tam bylo líto Danielova brášky, ale to bych nemohla číst skoro nic. Je velmi málo čistě radostných knížek bez smutných věcí, když si člověk chce dobře odpočinout.

09.09.2024 5 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Tak tady pro mě zábava začala už při čtení komentářů. Některé komentátorky by se rovnou mohly pustit do tvorby vlastní knížky, a přispět čtenářům svou troškou do mlýna, tak pěkně se to četlo.
Knížečka je milá, místy jsem se lehoulince nudila, ale já se raději budu trošku nudit, než se cítit při čtení knížky jak přejetá parním válcem a s depresí z děje. Tady ani jedno nehrozilo a rozhodně to nebyla ztráta času. Pro citlivé holky, co si příběhy moc berou k srdci, je to příjemné čtení.

09.09.2024 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Na knížku jsem se moc těšila, ale souhlasím s některými recenzemi. Film se mi líbil a ráda se k němu vracím. Po přečtení knižní předlohy klobouk dolů, jak skvělou podívanou navzdory knížce filmaři natočili.

05.09.2024 2 z 5

Planoucí lesy Venuše Planoucí lesy Venuše Tonke Dragt

Dela111 to shrnula perfektně. U mě knížka rozvíjela v dětství už tak velkou lásku k lesům a přírodě. Knížka byl takový malý poklad, který jsem objevila v taťkově knihovničce hned vedle Vinnetoua :-).

03.09.2024 5 z 5

Školák Kája Mařík III.díl Školák Kája Mařík III.díl Felix Háj (p)

První tři díly mám nejraději. Samozřejmě bití a přísné náboženství mi jde silně proti srsti. Ale ten zbytek je moje srdcovka. Jako bonus je tam místy velká legrace. Nevím už, v kterém díle to bylo - ale např. paní lesní s Týnou ve sklepě, když šel pan farář vykuřovat na samoty, nebo pan Karbulka a jeho: "Zdechle mechle céř" - kdo četl, pochopí. Nikde jinde jsem nečetla s takovou láskou popisovanou přírodu, kouzlo dětství, vůni léta a prázdnin.