PlenkaLenka komentáře u knih
Autorku jsem objevila spolu s dílem Zuzanin dech, který se mi velmi líbil, tak jsem pátrala po dalších autorčinných dílech.
Velmi silný příběh. Oceňuji komplikovanější dějovou linii, nádhernou češtinu a pro mě nečekaný závěr.
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Je napsaná krásnou češtinou, která doplněna autentickým dialektem.
Je opravdu poznat, že za dílem stojí určitě stovky hodin práce vzhledem k historickým faktům a již uvedenému dialektu.
Knížku hodnotím velmi pozitivně a těším se na další díly.
Opravdu pěkná knížka. Po dlouhé době jsem našla román, od kterého se nešlo odtrhnout. Krásná čeština, čtivý příběh.
Knížka, která mi otevřela oči. Doporučuji každému, který by se rád naučil jak "správně" milovat svého partnera a nejen jej. Myslím, že se tato knížka dá do určtié míry uplatnit i v rodinných a přátelských vztazích.
Kniha se mi velice dobře četla. Radka Třeštíková má výborné vyprávěcí schopnosti, dokáže zachytit pocity postav tak výborně, že se do nich lehce vžijete. Na druhou stranu mě na konci knihy čekalo zklamání. Stejně jako u knihy Osm, jsem měla pocit, že se autorka snaží rychle příběh ukončit na pár stránkách a výsledek je nevalný. Na můj vkus je závěr této knihy lehce kýčovitý.
Krásný příběh. Kniha je pro mě netradiční ze dvou důvodů. Prvním z nich je, že ji vypráví smrt. A druhým důvodem je fakt, že kniha pojednává o životech Němců a jejich útrapách během války. Ve většině knih s touto tématikou, co jsem měla možnost přečíst, jsem se setkala s osudy Židů a občanů zemí, které byli ve válce s Německem, a vlastně jsem si ani neuvědomovala, že ani někteří Němci to neměli za války jednoduché.
Neuvěřitelný příběh. Autorka s detaily popsala hrůzy holokaustu, ale nejedná se o klasické zpracování takového tématu, jak můžeme být zvyklí. Tentokrát na holokaust pohlížíme očima vojáků SS. Nechybí ani témata tak úzce spojená s hrůzami nejen druhé světové války ale i našeho všedního života jako odpuštění, vina a trest. Pomyslnou šestou hvězdičku bych nejraději věnovala za rozzuzlení příběhu, které pro mě osobně bylo naprosto překvapující.
Obvykle mam problem knihy tohoto typu vubec docist do konce, to se ovsem neda rict o knize Dale Carnegieho. Skvele cteni, uzitecne rady, ktere budou vzdy aktualni. Po precteni jsem ziskala uplne jiny pohled na 'starosti', ktere nas denne zbytecne obklopuji.
Ztracenou manželku jsem přečetla jedním dechem. Kniha popisuje nešťastný příběh dvou mladých zamilovaných lidí, jejichž osud rozdělila druhá světová válka. Je to jedna z těch knížek, která nás utvrzuje v tom, že můžeme být šťastní za dobu a zem, ve které žijeme. I přesto, že kniha je napsaná americkou spisovatelkou, životy v předválečné Praze, následně v Terezíně a Osvětimi jsou popsány velice věrohodně.
Paní Mornštajnová mě opět nezklamala. V pořadí třetí knížka, kterou jsem měla problém odložit díky lehkosti, jakou ovládá náš krásný jazyk. Slepá mapa je velice poutavý příběh hned několika postav, jejichž životy jsou více či méně propletené, jedno však mají společné - téměř jistě by se vyvíjely jiným směrem nebýt druhé světové války nebo politické situace, která následovala po 1948. Slepá mapa je důkazem toho, jak moc předurčující je země, ve které se narodíme.