radus radus komentáře u knih

Pes nám spadla Pes nám spadla Miloš Kratochvíl

Moc pěkné a vtipné básničky doplněné krásnými obrázky.

20.09.2016 4 z 5

První věci První věci Irena Obermannová

Me tahle knížka nějak vůbec nebavila a špatné se mi četla. Autorku zatím určitě nezavrhuji a brzy zkusím od ní něco jiného.

11.09.2016 3 z 5

Dětem Dětem Zdeněk Svěrák

Tuhle knížku nám tak trošku vnutila paní knihovnice, protože je prý úžasná. A měla pravdu, jsou zde snad všechny písničky (i s notami) od Svěráka a Uhlíře, které vás napadnou. A i když nejsme hudebně nadané, tak jsme si s dcerou pár písniček zazpívaly :-)

11.08.2016 5 z 5

Na velké planině Na velké planině Johan Theorin

Ve srovnání s jinými knihami od Theorina je tohle slabý čajíček - nenadchne, neurazí.

28.07.2016 3 z 5

Park ozvěn Park ozvěn Michael Connelly

Měla jsem obavy, aby v knize nebylo přespříliš politiky, ale nakonec to byla docela fajn detektivka.

15.07.2016 4 z 5

Pohádky z bodlákové meze Pohádky z bodlákové meze Dagmar Štětinová

Knížka se líbila mě i mé dcerce, ilustrace rovněž moc pěkné.

10.07.2016 4 z 5

Znáš zvířata? Znáš zvířata? neznámý - neuveden

Kdo má rád zvířata a chce se o nich dozvědět něco zajímavého, ať určitě sáhne po této knížce.

23.06.2016 4 z 5

Odhalení Odhalení Jodi Ellen Malpas

Knížka se rychle a dobře četla, děje tam bylo pomálu a je tedy s podivem, že autorka popsala 500 stran skoro jen o sexu. Nicméně mě knížka bavila, ještě určitě nebyla odhalena všechna tajemství, proto možná sáhnu i po druhém dílu :-)

28.05.2016 4 z 5

Kde se vzala duha? Kde se vzala duha? Oldřiška Ciprová

Moc pěkná knížka pro děti o tom, že se člověk nemusí trápit tím, že není nejhezčí, že má hodně pih anebo je moc velký či malý... pěkné příběhy plné ponaučení s krásnými ilustracemi.

13.05.2016 5 z 5

Chobotem sem, chobotem tam Chobotem sem, chobotem tam Ivona Březinová

Krásná knížka pro děti s hezkými ilustracemi. Dcerce se dobře četla díky velkým písmenům a krátkým kapitolám, které byly prokládány obrázky.

05.03.2016 5 z 5

Jak ulovit cizího manžela Jak ulovit cizího manžela Tamara Dřevikovská

Za mě teda nic moc - knížka se mi špatně četla, nechápala jsem některé souvislosti, nemohla jsem se tím prokousat :-(

20.02.2016 2 z 5

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Tahle knížka mě zklamala, obsahovala krátké příhody z rodiny Ivanky. Některé byly vtipné, jiné méně, je to spíš knížka pro Ivančiny známé a její rodinu, kteří si touto knížku připomenou veselé příhody, které zažili. Nějak mě to prostě nebavilo a ani jsem celou knížku nedočetla. Ale autorku nezavrhuju, určitě přečtu zase něco dalšího z její tvorby.

17.02.2016 3 z 5

Hra svalů Hra svalů Simona Monyová (p)

Pěkná i když trošku smutná knížka o lásce, která někdy dokáže být slepá...

17.02.2016 4 z 5

Dvojí svět Dvojí svět Danielle Steel

Pěkný příběh, ale Steelová jich má spoustu lepších :-)

28.01.2016 3 z 5

Zlomená Zlomená Shy Keenan

Neobyčejně silný příběh zneužívané dívky. Nechápu, že všichni okolo mohli být tak slepí a lhostejní, ať už sociálka, škola nebo policie... Matka totálně selhala, když tohle dopustila, babi s dědou chvíli fungovali, ale také v tom Shy nechali, bohužel ani teta se strýcem neprohlédli otčímovy a matčiny lži, takže je s podivem, že dívka mohla přežít všechno to zneužívání a bití, které bylo na denním pořádku. Přeji autorce (a hrdince v jedné osobě) už jen mnoho štěstí v životě.

24.12.2015 5 z 5

Malý člověk s velkým srdcem Malý člověk s velkým srdcem Vlasta Javořická

Hezký román o lásce dvou mladých lidí.

12.12.2015 4 z 5

Dr. Quinnová - Co je láska? Dr. Quinnová - Co je láska? Dorothy Laudan

Knížka mě docela mile překvapila, zavzpomínala jsem při ní na seriál, který se kdysi vysílal v televizi.

30.11.2015 4 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Pěkná knížka, i když méně napínavá a není tam tolik duchařiny než v knize Mlhy Olandu. Nejvíce se mi líbily pasáže z Ruska, autor dokáže skvěle skloubit minulost s přítomností a dokonale popsat atmosféru.

15.11.2015 4 z 5

Pohádky ze Stokorcového lesa Pohádky ze Stokorcového lesa Walt Disney

Knížka má dva příběhy, dobře a rychle se čtou, dobré pro začínající malé čtenáře.

14.11.2015 4 z 5

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

Mě se knížka docela líbila, byla to taková oddechovka. Kdyby ti chlapi nebyli takoví zabedněnci a trošku se ženami komunikovali, byl by ten svět trošku jednodušší :-)

30.10.2015 4 z 5