rafan65 rafan65 komentáře u knih

Sandokan. Příběh první: Tygři z Mompracemu Sandokan. Příběh první: Tygři z Mompracemu Emilio Salgari

Emilio Salgari je můj oblíbený autor a občas si jeho knihy rád přečtu. Jde o klasickou dobrodružnou literaturu která má svoje kouzlo. Série Sandokan je asi jedno z nejznámějších děl které má i svoji pěknou filmovou verzi.

01.02.2024 4 z 5

Pohřben zaživa Pohřben zaživa Ann Granger

Další příběh z této série je opět pěkné čtení. Děj mě docela zmátl, některé postavy nakonec v příběhu sehrávají úplně jiné dějové zařazení jak jsem čekal. Na druhou stranu to příběhu dodává náboj a napětí. Podle mě asi zatím nejlepší díl série.

19.01.2024 5 z 5

Vražedné chardonnay Vražedné chardonnay Věra Fojtová

Pěkný příběh který pomalu plyne a čtenáře kolébá a hýčká krásou jižní Moravy. Je pravda že zápletka je hodně jednoduchá, vraha jsem odhalil hned jak jsem znal všechny postavy příběhu. Přesto jsem spokojen a kniha se mě líbila.

13.01.2024 4 z 5

Agent 009 ve službách slečny Koulové Agent 009 ve službách slečny Koulové Petr Jirounek

U této knihy jsem se dobře bavil a některé pasáže mě opravdu připadají hodně vtipné. Příběh je samozřejmě jedna velká nadsázka ale i autor sám čtenáře upozorňuje že vše je jenom fikce. Pokud je pokračování příběhů Dáši Koulové tak pohodové a čtivé tak se moc těším.

07.01.2024 4 z 5

Vlaková souprava pro třetí tisíciletí Vlaková souprava pro třetí tisíciletí Miloslav Šimek

Humor dvojice Šimek & Krampol je celkem vkusné čtení. Určitě nebudu srovnávat knihy které obsahují povídky napsané společně Šimek & Grossmann a knihy napsané spolu ze Sobotou, Krampolem a Bubílkovou. Každé období jeho tvorby má své kouzlo a pokaždé se parádně bavím. Několikrát jsem pana Šimka zažil při jeho vystoupeních naživo a pokaždé jsem plakal smíchem. Teď už bohužel máme jenom jeho knihy, ale pořád díky nim rozdává smích a dobrou náladu. Děkujeme pane Šimku.

21.11.2023 4 z 5

Muž na vlastní křižovatce Muž na vlastní křižovatce Ivan Kraus

Tato kniha patří mezi autorovi slabší. Jedná se o krátké fejetony které mě osobně moc nesedí. Něco je dobré ale většinou jde o vážnější úvahy které mě osobně nebaví.

05.10.2023 3 z 5

Tajemství obrazárny Tajemství obrazárny Emil Vachek

Vachkova detektivni prvotina, ve které se objevuje detektiv Klubíčko se svými pomocníky Zdeňkem a Maurinem. Děj knihy se točí kolem krádeže cenného obrazu a jeho padělku. Tato prvotina je docela nezáživná a aktéři tohoto příběhu se chovají jako hlupáci.

11.12.2022 3 z 5

Smrt z minulosti Smrt z minulosti Stanislav Češka

Další případ soukromého detektiva Stanislava Berky je znovu pěkné čtení. Jeho příběh nás opět provede Brnem a zatáhne čtenáře do různých koutů tohoto města. Tyto poklidné detektivky mám prostě rád.

03.12.2022 5 z 5

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Taková česká verze ala John Sinclair. Jako odpočinkové čtení dobré. Jsem docela zvědavý na další knihu co bude následovat.

04.10.2022 4 z 5

Uloupené grácie Uloupené grácie Eduard Huth

Celkem dobrá kniha děj je sice zamotaný ale dobrý. Tohoto autora neznám ale určitě dám ještě nějakou jeho knihu.

25.09.2022 4 z 5

Hastrmani Hastrmani Jan Drda

Pěkné čtení u kterého se vnoučata chvilkami báli. Na večerní čtení pro malé prcky je to dost strašidelné.

04.09.2022 5 z 5

Vlna zločinnosti na zámku Blandings Vlna zločinnosti na zámku Blandings Pelham Grenville Wodehouse

Moje první seznámení s autorem a rozhodně ne poslední. Hodně mě bavil komorník který manipuluje se svým pánem a ten je mu zato ještě vděčný. Některé povídky jsou sice slabší ale jako celek je kniha pěkná.

03.09.2022 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka Blake Pierce

Začátek knihy docela nuda, od poloviny to dostalo náboj a závěrečných několik kapitol paráda. Dám si pauzu a určitě vyzkouším další díl této série.

23.06.2022 4 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Kniha se moc hezky četla. Autorka dokonale rozpracovala detektivní příběh a přidala trochu hysterii o výrobě hodinek Spartak. Perfektní čtení při odpočinku u vody.

19.06.2022 5 z 5

Již několikátá kniha, kterou jsem od pana Vondrušky četl. Velmi zajímavý a poněkud netypický příběh který mě opět bavil. Zatím nejsložitější a nejnapínavější příběh Oldřicha z Chlumu. Přečteno za dva dny.

10.04.2022 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Komisař Dupin, epizoda 2 – znovu dokonalá reklama na Bretaň. Oddechová detektivka s cestovatelským přesahem a lehounkým humorem podle mých představ. Až do posledních stránek jsem byl napnutý, jaký vlastně bude motiv vraždy. Doporučuji všem, kteří si chtějí hezky počíst.

03.04.2022 4 z 5

Šamanský bubínek Šamanský bubínek Jarmila Pospíšilová

Moc pěkná kniha , paní Pospíšilová je úžasná spisovatelka. Její knihy mají krásně vybarvené postavy a propracovaný děj. Z každého příběhu na čtenáře sáhne lidské teplo a vtáhne ho do děje. Těším se na její další knihy.

31.03.2021 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Pěkný román Bohumila Hrabala který se dočkal krásné filmové verze a úžasného hereckého obsazení. Pokud mám hodnotit objektivně tak filmové zpracování mám radši. Kniha je napsána pěkně ale výkony herců v tomto filmu jsou famózní. Jsem rád že jsem knihu přečetl a tím pádem mužů porovnat obě varianty zpracování příběhu, bylo to hodně zábavné a zajímavé.

03.09.2024 4 z 5

Vražda v zastoupení Vražda v zastoupení Josef Škvorecký

Poslední případ Jarouška Pivoňky mě osobně moc bavil a celou sérii hodnotím velmi kladně. Příběh který se odehrává za okupace je znovu napínavé čtení a humorné scénky opět děj krásně odlehčují. Konec příběhu mě osobně potěšil, vyřešili se staré resty což čtenáře potěší. Jen ten Jaroušek se nemůže rozhoupat.

12.08.2024 5 z 5

Vražda v Mariánských Lázních Vražda v Mariánských Lázních Zdeněk Třešňák

Hodně jednoduchý příběh který čtenáře nijak zvlášť nezaujme. Děj se odehrává na platformě dvou manželských párů a jako detektivka je to slabé. Dočetl jsem to za velkého sebezapření a podruhé to rozhodně číst nebudu.

27.07.2024 3 z 5