rafan65 rafan65 komentáře u knih

Boty do nebe Boty do nebe Jarmila Pospíšilová

Další pěkná detektivka od paní Pospíšilové. Velmi mě tedy překvapil závěr jak jsem byl vedle že vrah byl někdo docela jiný. Není to žádné světové dílo ale tato kniha se čte dobře, a dá se říci, že obsah knihy, řešené problémy připomínají i dnešní dobu.

04.11.2020 4 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Taková nezáživná pohádka. Tento druh knih čtu jen velmi zřídka ale tato kniha mě připadá docela nudná. Spousta omáčky okolo ničeho a výsledek žádný. Takže nic pro mě.

22.02.2023 3 z 5

O čarodějích a čarodějnicích Díl I. O čarodějích a čarodějnicích Díl I. Alfons Bohumil Šťastný

Kniha obsahuje ne moc známé pohádky, ale přesto svým způsobem kouzelné a se zajímavou zápletkou. Možná trošku strašidelné a temné, až ponuré. Určitě přečtu i druhý díl.

04.02.2023 5 z 5

Vzdálené modré hory Vzdálené modré hory Louis L'Amour

Pokračování tohoto příběhu je opravdu hodně napínavé čtení. Děj se proplétá životem Barnabáše Sacketta , vypráví osudy jeho přátel a později i jeho rodiny. Tato série mě docela zaujala a už se těším na další knihu.

01.02.2023 5 z 5

Jezero prokletí Jezero prokletí Jennifer June Rowe

Ale jo docela dobré pokračování této série. Moc často nečtu tento druh knih ale zatím jsem docela překvapený jak se to pohodově čte. Tak uvidíme jaká bude další kniha.

28.01.2023 4 z 5

Kurýrka z Londýna Kurýrka z Londýna Zbigniew Safjan

Pěkná jednohubka po obědě, četla se moc hezky. Tuto řadu komiksů mám rád a pořád mě baví i když je čtu poněkolikáté.

21.01.2023 5 z 5

Rozsudek Rozsudek Zbigniew Safjan

Další super komiks, pěkně zpracovaný námět a dobrá grafika.

29.11.2022 5 z 5

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

V porovnání s jinými detektivkami silný podprůměr. Ohledně zápletky jsem si pak odnesl jediný dojem - nuda.

18.08.2022 3 z 5

Ani kapka krve Ani kapka krve Václav Baner

Celkem dobrá kniha, děj je sice docela zbytečně natahovaný ale jinak to šlo. Není to žádný krvák ale jako odpočinkové čtení to beru.

17.08.2022 4 z 5

Rána pod pás Rána pod pás Václav Baner

Tato kniha mě příjemně překvapila. Od začátku je příběh napínavý a čte se dobře. Tohoto autora neznám, pokud odmyslíme dobu a tím také možnosti které při tvorbě téhle knihy měl tak dobrý počin. Přečtu další knihu a uvidím.

07.08.2022 5 z 5

Setkání s Ingrid Setkání s Ingrid Zbigniew Safjan

Dobrý příběh Kapitán Kloss opět nasazuje život a znovu vítězí. Četl jsem jako kluk a pořád mě tyto příběhy baví.

23.06.2022 5 z 5

Přísaha Přísaha Luděk Kubát

Další pěkná detektivka od pana Luďka Kubáta. Příběh má spád je tu hodně potenciálních pachatelů a rozuzlení na samém konci. Prostě pěkné a pohodové čtení.

25.04.2022 5 z 5

Velká kniha komiksů z časopisů Větrník a Pionýr Velká kniha komiksů z časopisů Větrník a Pionýr Svatopluk Hrnčíř

Krásná zpominka na staré komiksy mého dětství. Některé příběhy jsem si matně pamatoval což mě docela potěšilo.

27.02.2022 5 z 5

Vražda v lázních Skalka Vražda v lázních Skalka Jarmila Pospíšilová

Znovu jsem spokojený, pěkná kniha která je na pohodové čtení. Příběh mě zaujal a několik variant pachatelů až do konce takže super. Tuto autorku mám rád a její knihy jdou moc pěkné.

09.01.2021 4 z 5

Trosky Trosky Ann Granger

Moc pěkná detektivka dobrý děj který se prolíná minulostí a je naprosto propletený životem několika rodin. Těším se na další knihy této autorky.

02.08.2020 5 z 5

Kejklíř, Smrt a Blázen Kejklíř, Smrt a Blázen Jarmila Pospíšilová

Znovu velmi pěkná detektivka. Autorka popisuje průběh ve kterém se nachází spousta podezřelých z vraždy a rozuzlení přijde na samém konci. Dávám čtyři hvězdičky podle mě pěkná kniha.

18.07.2020 4 z 5

Sackettova země Sackettova země Louis L'Amour

Slušný začátek této dobrodružné série. Příběh pěkně popisuje životní osudy jednotlivých postav a je napínavý a svižný. Uvidíme jak se bude dál odvíjet a jaké nástrahy čekají na hrdiny v dalších knihách této série. Pro milovníky odpočinkové četby můžu klidně doporučit.

16.01.2023 4 z 5

Vražda na panství Vražda na panství Fiona Grace

Tato kniha uspávala a nějak jsme se nemohl začíst do děje. Velká část knihy se zabývá životem a osudy Lacey a do krimi to má hodně daleko. Další knihu této série už číst určitě nebude.

04.01.2023 3 z 5

Vražda kočky domácí Vražda kočky domácí Karel Štorkán

Vcelku dobrá detektivka která má perfektní děj a vrah je odhalen až na úplném konci. Hodnocení odpovídá tomu že kniha je také zfilmována a docela dobře.

04.05.2022 4 z 5

Nikdo není vinen? Nikdo není vinen? Eduard Fiker

Román v přesvědčivě psychologické motivaci líčí vznik, provedení a následky zločinu. Eduard Fiker má slušné detektivky.

03.04.2022 4 z 5